Naujienos
LAB rekomenduoja: sertifikuotos knygos
Lietuvos leidėjams vis labiau įsitraukiant į prieinamų leidinių leidybą, #LABrekomenduoja paskaityti ir įvertinti kūrinius, gavusius LAB išduotą prieinamo leidinio sertifikatą.
LAB rekomenduoja: Teodoro Četrausko knygos
Teodoras yra sakęs, kad norint būti geru vertėju, pirmiausia pats turi gebėti parašyti knygą. Ir parašė – ne vieną! Tad #LABrekomenduoja Teodoro Četrausko knygas.
Gruodžio ELVIS naujienos!
Dalinamės gruodžio mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu:
Per 2024–uosius sertifikavome 61 prieinamą leidinį!
Šių metų balandį pradėjome sertifikuoti leidėjų rengiamas knygas EPUB ir PDF formatais. Per 2024–uosius sertifikavome 61 prieinamą leidinį!
„Kalėdų eglutės gyvenimas ir mirtis“: už šventinio blizgesio slypinčios istorijos
Režisieriaus Artūro Jevdokimovo filmas „Kalėdų eglutės gyvenimas ir mirtis“, pasiekiamas virtualioje bibliotekoje ELVIS su garsiniu vaizdavimu, kviečia pažvelgti į Kalėdų simbolį nauju kampu. Tai jaudinantis dokumentinis filmas, kuriame atskleidžiama eglutės kelionė nuo Sakartvelo kalnų iki Danijos plantacijų – ir visa tai, kas slypi tarp jų.
LAB rekomenduoja: top 5
Šį penktadienį #LABrekomenduoja lapkričio mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose!
LAB rekomenduoja: kalėdinės knygos
Šį penktadienį #LABrekomenduoja pačias šventiškiausias istorijas vaikams, paaugliams ir suaugusiems.
Nauji licecijuojami leidiniai!
Nebijok licencijos! Artėjant Kalėdoms, paruošėme tau dovanų – 5 garsines licencines knygas, kurias įsigijome iš leidyklos VAGA.
LAB rekomenduoja: knygos anglų kalba
Lavink anglų kalbos žinias skaitydamas garsines knygas!
Lapkričio mėnesio ELVIS naujienos
Dalinamės lapkričio mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu
15 tūkstančių garsinių knygų ir nemokama skaitymo įranga senjorams
Senėjimas neaplenkia nė vieno. Prastėjanti sveikata, silpstanti rega ar kitos fizinės funkcijos dažnai apriboja galimybes veikti tai, ką iki šiol mėgome labiausiai. Skaitymas senatvėje gali tapti iššūkiu. Bet kai išduoda sveikata, galimybę skaityti grąžina ELVIS garsinės knygos.
Kaip perskaityti „Aplink Žemę per 80 dienų“, turint disleksiją?
Lietuvos audiosensorinė biblioteka pristato ypatingą klasikinės Jules‘o Verne‘o knygos „Aplink Žemę per 80 dienų“ versiją, pritaikytą žmonėms, turintiems skaitymo sutrikimų (pvz., disleksiją). Knyga išleista prieinamu EPUB3 formatu, kuris leidžia klausytis diktoriaus balso ir sekti tekstą ekrane.
LAB rekomenduoja: TOP 5
Šį penktadienį #LABrekomenduoja spalio mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose!
LAB rekomenduoja: knygos anglų kalba vaikams ir paaugliams
Lavink anglų kalbos žinias skaitydamas garsines knygas!
LAB rekomenduoja: Astrid Lindgren knygos
Viso pasaulio vaikus pakerėjusi Švedijos rašytoja Astrida Lindgren parašė 34 knygas, pelnė dešimtis apdovanojimų, o jos vardu pavadintas ne tik asteroidas, bet ir įsteigta premija.
Virtuali biblioteka ELVIS – jau ir tavo Victor Reader grotuve!
Mes nuolat ieškome būdų kaip patobulinti skaitymo patirtis savo skaitytojams ir šį kartą turime gerų žinių „Victor Reader“ grotuvo naudotojams! Sukūrėme virtualios bibliotekos ELVIS ir „Humanware“ gamintojo „Victor Reader Stream“ grotuvo tarpusavio sąsają, leidžiančią parsisiųsti ir klausytis garsinius leidinius tiesiai „Victor Reader Stream“ grotuve!
Spalio ELVIS naujienos
Dalinamės spalio mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu
„Nepatogaus kino“ seansas su garsiniu vaizdavimu: autentiškas karo Ukrainoje dienoraštis „Zero Zone“
Lapkričio 14 dieną dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“ kviečia į ypatingą filmo „Zero Zone“ seansą su garsiniu vaizdavimu, kuris vyks Lietuvos audiosensorinėje bibliotekoje. Tai naujausias amerikiečių režisieriaus Marko Hammondo dokumentinis kūrinys, subtiliai ir jautriai pasakojantis apie karo Ukrainoje poveikį žmonėms ir bendruomenėms. Filmo pristatyme dalyvaus „Nepatogaus kino“ programos vadovė Eva Sinicaitė, kuri atskleis filmo reikšmę ir įžvelgiamą humanistinę jėgą. Po seanso bus rengiama diskusija apie filmą ir iššūkius, su kuriais režisierius susidūrė kurdamas šį autentišką karo dienoraštį.
LAB rekomenduoja: TOP 5
Šį penktadienį #LABrekomenduoja rugsėjo mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose!
#LAB rekomenduoja: knygos anglų kalba apdovanotos Niuberio medaliu
Ar teko girdėti apie Niuberio medalį? Tai pirmasis pasaulyje vaikų literatūros apdovanojimas, kuriuo kasmet pagerbiamas amerikiečių autorius, sukūręs reikšmingiausią tų metų kūrinį vaikams ar jaunimui.
#LAB rekomenduoja: Skaityk knygas Brailio raštu
Artėjant Baltosios lazdelės dienai, #LABrekomenduoja perskaityti knygą Brailio raštu! Tavo dėmesiui – šiais metais BRF formatu (elektroninis Brailio raštas) išleisti leidiniai:
Rugsėjo ELVIS naujienos
Dalinamės rugsėjo mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu
LAB rekomenduoja: TOP 5
Šį penktadienį #LABrekomenduoja rugpjūčio mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose!
#LAB rekomenduoja: leidinių serijos vaikams ir paaugliams anglų kalba
#LABrekomenduoja 3 leidinių serijas vaikams ir paaugliams anglų kalba
„Mokausi iš kino“ filmai su garsiniu vaizdavimu – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS
Lietuvos audiosensorinės bibliotekos administruojama virtuali biblioteka ELVIS, skirta tiems, kurie negali skaityti įprastai spausdinto teksto, siūlo dvi naujas projekto „Mokausi iš kino“ kino juostas su garsiniu vaizdavimu. Projektas „Mokausi iš kino“ ne tik praturtina jaunųjų žiūrovų kino pasaulį, bet ir pasitelkdamas filmų pasakojimus skatina kritinį mąstymą bei socialinį sąmoningumą.
#LAB rekomenduoja: Rolando Rastausko knygos
Šį penktadienį #LABrekomenduoja virtualioje bibliotekoje ELVIS atrasti ir pasimėgauti R. Rastausko kūryba ir jam dedikuotais kūriniais
Rugpjūčio ELVIS naujienos
Dalinamės rugpjūčio mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu
Kinas, matomas visiems. Lietuvos audiosensorinė biblioteka pradeda netikėtą kino filmų sezoną
Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB) žiūrovus kviečia į ypatingus kino seansus, kuriuose bus demonstruojami filmai su garsiniu vaizdavimu, o kino industrijos dalyvius – į tarptautinį seminarą apie kino prieinamumą. Rugsėjo – spalio mėnesiais LAB kino klubas pasiūlys žiūrovams klasikinio lietuviško kino kūrinius, tokius kaip „Velnio nuotaka“ ir „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, pritaikytus žmonėms, turintiems regos negalią. Tuo tarpu rugsėjo 19 d. vyksiantis tarptautinis seminaras suburs Lietuvos ir užsienio ekspertus, kurie dalinsis žiniomis apie garsinį vaizdavimą ir jo kūrimo subtilybes.
LAB rekomenduoja: knygos anglų kalba vaikams ir paaugliams
Lavink anglų kalbos žinias skaitydamas!
LAB rekomenduoja: knygos apie istoriją ir laisvę
Lygiai prieš 35 metus, rugpjūčio 23 d., du milijonai latvių, lietuvių ir estų susikibo rankomis, sudarydami 650 kilometrų žmonių grandinę nuo Talino iki Vilniaus. Šis taikus protestas tapo Lietuvos, Estijos ir Latvijos nepriklausomybės atgimimo simboliu.
ELVIS pasipildė: netikėtos ir unikalios garsinės dokumentikos istorijos
Jau trečius metus „Nepatogaus kino“ organizuota mentorystės programa „Banguoja“ baigėsi, o programos dalyvių sukurti garsinės dokumentikos kūriniai patogiai įsitaisė virtualiose ELVIS lentynose.
LAB rekomenduoja: knygos, kurias skaitė visi, išskyrus tave
Paskutinioji skaitymo iššūkio užduotis kviečia pagaliau imti ir perskaityk populiarią knygą, kurią skaitė visi, išskyrus tave!
Liepos mėnesio naujienos
Dalinamės liepos mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu
LAB rekomenduoja: TOP 5
Šį penktadienį #LABrekomenduoja birželio mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose!
Tūkstančiai ELVIS autobusu įveiktų kilometrų suvienijo komandą
Įsibėgėjo antroji ELVIS autobuso vasara. Per šį laikotarpį LAB komanda kartu su optometrininkais, diktoriais ir savanoriais aplankė virš 280 vietų, įveikė per 50 000 kilometrų ir pradžiugino daugiau nei 5000 žmonių skirtinguose Lietuvos regionuose.
LAB rekomenduoja: knygos apie atradimus
Ketvirtoji skaitymo iššūkio užduotis kviečia perskaityti knygą apie atradimus!
LAB rekomenduoja: istorinės knygos
Šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas, kurios ne tik padės įveikti skaitymo iššūkį, bet ir pagilins žinias.
#LAB rekomenduoja: knygos apie sportą
Mesk ledus į šalį, nes antroji skaitymo iššūkio užduotis kviečia perskaityti knygą apie sportą! Ir jeigu manai, kad tema nuobodi, gal persigalvosi gavęs rekomendacijų?
Birželio naujienos
Dalinamės birželio mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu
Skaitmeninės leidybos ateitis. Įžvalgos iš 2024 metų „Digital Publishing Summit“ konferencijos Paryžiuje
Gegužės pabaigoje Paryžiuje vyko kasmetinė „Digital Publishing Summit 2024“ konferencija, sulaukusi didelio dėmesio iš visos Europos ir pritraukusi daugiau nei 120 dalyvių. Konferenciją organizavo tarptautinė ne pelno siekianti organizacija „European Digital Reading Lab“ (EDRLab). EDRLab tikslas – stiprinti skaitmeninės leidybos sektorių ir skatinti prieinamą skaitmeninės leidybos ekosistemą pasauliniu mastu.
Naujos kino su garsiniu vaizdavimu patirtys virtualioje bibliotekoje ELVIS
Lietuvos audiosensorinė biblioteka, bendradarbiaudama su Lietuvos kino centru, praturtino virtualios bibliotekos ELVIS fondą dviem reikšmingais lietuviškais filmais. Nuo šiol Algirdo Aramino „Kai aš mažas buvau“ (1968) ir Algimanto Puipos „Velnio sėkla“ (1979) turi garsinį vaizdavimą ir yra prieinami žmonėms su regos negalia.
Tyrimas apie disleksiją turinčius ELVIS skaitytojus: auditorijos apžvalga, patirtys ir poreikiai
Nuo mažiau nei 10 iki daugiau nei 1000 – tiek per paskutinius 5 metus išaugo ELVIS vartotojų, turinčių skaitymo sutrikimus, skaičius. Kas sudaro šią auditoriją ir kokie jos poreikiai?
ELVIS pildosi sertifikuotais skaitmeniniais leidiniais
Ar pastebėjai?.. ELVIS pasipildė EPUB formato leidiniais, ant kurių viršelio – atmerktos akies piktograma, o apraše – frazė „Leidinys prieinamas“!
#LAB rekomenduoja: knygos, kurios bus verčiamos į kitas kalbas
Šį penktadienį #LABrekomenduoja lietuvių autorių knygas vaikams, gavusias finansavimą vertimams į kitas užsienio kalbas.
LAB rekomenduoja: knygos apie svajonių šalį
Ar jau dalyvauji skaitymo iššūkyje? Pirmoji užduotis – perskaityti knygą apie svajonių šalį.
Startavo ELVIS mobiliosios programėlės!
ELVIS programėlės Android ir iOS operacinėms sistemoms jau sukurtos ir pasiekiamos programėlių parduotuvėse (App Store, Google Play ir Huawei AppGalley).
Gegužės mėnesį išleidome
Dalinamės gegužės mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
Su knyga – į atradimų kupiną vasaros nuotykį. Prasideda skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“
Vasara neieško pasiteisinimų, neatidėlioja, neklaidina, ji tiesiog ateina. Drauge su ja ateina ir jau 9-asis skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“, kuris šiemet kvies neatidėliojant leistis į atradimų kupiną nuotykį, nes vasara su knyga – tai Tavo atradimų laikas. Tų, kas per tris įkvepiančius mėnesius įveiks iššūkį – suskubs perskaityti penkias knygas pagal paskelbtas užduotis, – lauks atminimo dovanėlės bei loterija, kurios laimėtojams atiteks 200 eurų dovanų kuponas knygoms, miesto dviratis ir daug kitų prizų.
LAB rekomenduoja: balandžio mėnesio TOP 5
Šį penktadienį #LABrekomenduoja balandžio mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose!
LAB rekomenduoja: radijo spektakliai
Šį penktadienį #LABrekomenduoja padėti knygą į šalį ir pasimėgauti garsiniu spektakliu!
Balandžio mėnesį išleidome
Dalinamės balandžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: kovo mėnesio TOP5
Smalsu, kokias knygas renkasi mūsų skaitytojai? Šį penktadienį #LABrekomenduoja kovo mėnesio skaitomiausių knygų penketukus suaugusiųjų bei vaikų ir jaunimo kategorijose
LAB skaitytojai rekomenduoja: Marijos knygos
Šį savaitgalį #LABrekomenduoja pasinerti į knygas, palikusias įspūdį mūsų ištikimai skaitytojai Marijai (86 m.). Juk kur kas įdomiau, kai skaitinius rekomenduoja ne bibliotekininkas, bet kitas skaitytojas!
LAB rekomenduoja: Vytautės Žilinskaitės knygos
Savo kūrybinį kelią pradėjusi nuo poezijos, Vytautė Žilinskaitė tapo sau lygių neturinčia rašytoja, prozininke, humoreskų autore ir viena skaitomiausių vaikų rašytojų šalyje.
Žurnalas „Savaitė“ ir EPUB formatu!
Žurnalas „Savaitė“ nuo šiol ir EPUB formatu!
Kovo mėnesį išleidome
Dalinamės kovo mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu:
#LAB rekomenduoja: Karl May knygos
Ar teko girdėti apie Karl May? Tai tikriausiai vienas garsiausių vokiečių rašytojų, kurio sukurti personažai populiarumu prilygsta Hariui Poteriui! Pasigirsta kalbų, kad būtent Karl May knygos pakeitė Hitlerio pasaulėžiūrą, o jis pats tapo mėgstamiausiu fiurerio rašytoju.
#LABrekomenduoja: Selmos Lagerlöf knygos
Švedų rašytoja, literatūros klasikė, pirmoji moteris pelniusi Nobelio literatūros premiją – Selma Lagerlöf – parašė net 4 pasaulinės šlovės sulaukusias knygas ir iki pat gyvenimo pabaigos išliko romantikė, humanistė, kovotoja už aukštuosius žmogaus idealus.
Kaip skaityti EPUB knygas ELVIS bibliotekoje?
Ar žinai, kaip skaityti EPUB leidinius?
#LAB rekomenduoja: apie moteris
Šiandien – kovo 8-oji, diena, kai viskas skęsta tulpėse: namai, darbovietės, gatvės, parduotuvės, vaikai, vyrai ir, žinoma, moterys. Tuo tarpu #LABrekomenduoja pamerkti tulpes ir paskaityti knygas apie moteris.
Vasario mėnesį išleidome
Dalinamės vasario mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: Juozo Erlicko knygos
Kovo 3 d. gimtadienį švęs Juozas Erlickas – poetas, prozininkas, dramaturgas, kurio daug kam ir nereikia pristatinėti.
Vilniaus knygų mugėje knygos prabyla tavaip!
Pirmą kartą Vilniaus knygų mugėje itin ryški literatūros prieinamumo tema – ją neša ir skleidžia Lietuvos audiosensorinė biblioteka. Ateik ir pažink skaitymo būdų įvairovę!
#LAB rekomenduoja: Kęstučio Navako knygos
Kęstutis Navakas – poetas, eseistas, literatūros kritikas, vertėjas, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, knygyno „Septynios vienatvės“ įkūrėjas, į lietuvių literatūros lauką ir kultūrinį gyvenimą įnešęs ryškių spalvų. Šiemet vasario 24-ąja K. Navakas būtų šventęs 60-ąjį jubiliejų.
Sausio mėnesį išleidome
Dalinamės sausio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
LAB rekomenduoja: Balio Sruogos knygos
Maištininkas, perėjęs pragarą – taip apibūdinamas 20 a. vidurio lietuvių rašytojas, simbolistinės poezijos kūrėjas, literatūros kritikas, dramaturgas, prozininkas, teatrologijos pradininkas Balys Sruoga.
#LAB rekomenduoja: Virginijos Woolf knygos
Anglų novelistė ir eseistė Virginia Woolf laikoma viena svarbiausių 20 amžiaus modernistinės literatūros figūrų. Tarpukariu ji buvo viena ryškiausių Londono rašytojų bendruomenės ir Bloomsbury Group veikėjų. Iki savo valia pasitraukė iš gyvenimo, ji parašė 16 knygų.
#LAB rekomenduoja: Grigorijaus Jakovo Kanovičiaus knygos
Minint rašytojo mirties metines #LABrekomenduoja pažinti žydų istoriją per G. Kanovičiaus kūrybą.
#LAB rekomenduoja: Haruki Murakami knygos
Ar dar yra nežinančių apie Haruki Murakami?
Neregiams ir silpnaregiams pritaikyta dar daugiau lietuviškų kino klasikos filmų
Lietuvos kino centras, siekdamas lietuvišką kiną padaryti prieinamą visiems, Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) ir virtualios bibliotekos ELVIS kolekciją papildo trimis lietuviškos klasikos filmais su garsiniu vaizdavimu.
#LAB rekomenduoja: Umberto Eco knygos
Italų mokslininkas, filosofas, moderniosios kalbotyros atstovas, viduramžių estetikos ir kultūros specialistas, rašytojas
Gruodžio mėnesį išleidome
Dalinamės gruodžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: Francis Scott Fitzgerald knygos
Geri filmai gimsta iš gerų knygų!
Parengtas ELVIS svetainės naudojimo vadovas dirbantiems su ekrano skaitymo programomis!
Kad naudotis ELVIS biblioteka būtų paprasčiau, parengėme ELVIS svetainės naudojimo vadovą dirbantiems su ekrano skaitymo programomis! Diktorės Reginos Jokubauskaitės įgarsintas atviros prieigos leidinys jau pasiekiamas virtualioje bibliotekoje, o netrukus įkelsime ir prieinamą PDF versiją: https://elvislab.lt/leidiniai/16069
#LAB rekomenduoja: Kristinos Gudonytės knygos
Šiandien, gruodžio 15 d., gimė žymi Lietuvos prozininkė, aktorė, režisierė, scenaristė, dailininkė Kristina Gudonytė.
Virtualias lentynas papildė literatūra apie sportą ir sveiką mitybą!
Virtuali biblioteka ELVIS sparčiai pildosi knygomis, kurių taip laukei – apie sveikatą, judėjimą, sportą ir sveiką mitybą!
Helsinkis – tolimiausias ELVIS autobuso pasiektas taškas
Pačioje lapkričio pabaigoje Lietuvos audiosensorinės bibliotekos komanda išvyko pasisemti patirties iš specialiosios bibliotekos Celia, teikiančios garsines knygas įprastai skaityti negalintiems Suomijos gyventojams. Jau daugiau kaip dešimtmetį į Celia registruoja ir garsines knygas įprastai skaityti negalintiems gyventojams išduoda Suomijos viešosios bibliotekos.
LAB rekomenduoja: Lauros Sintijos Černiauskaitės knygos
Šiandien gimtadienį švenčia žurnalistė, rašytoja, poetė ir dramaturgė Laura Sintija Černiauskaitė. Jos kūrybiniame bagaže – ne tik romanai, apsakymai, apysakos, esė ir pjesės, bet ir 14 apdovanojimų!
Apklausėme daugiau nei 300 savo skaitytojų – štai svarbiausios jūsų žinutės
Dalinamės 2023 m. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) vartotojų pasitenkinimo paslaugomis tyrimo,
Lapkričio mėnesį išleidome
Dalinamės lapkričio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: Juozo Marcinkaus knygos
Juozas Marcinkus – prozininkas, poetas ir knygų leidėjas – lapkričio 22 d. būtų šventęs 95-ąjį jubiliejų.
#LABrekomenduoja: Violetos Palčinskaitės knygos
Violeta Palčinskaitė – linksmų istorijų, juoko ir ironijos nestokojanti poetė, scenaristė, dramaturgė, vertėja, vaikų rašytoja. Šią savaitę, lapkričio 20 dieną, kūrėja mini 80-ąjį jubiliejų. Nuoširdžiai sveikiname autorę, o kartu #LABrekomenduoja šias V. Palčinskaitės knygas.
#LAB rekomenduoja: Kazio Binkio knygos
Kazys Binkis – vienas originaliausių ir neramiausių pomaironinės kartos poetų, mėgęs iššūkius ir eksperimentus, jautęs būtinybę atnaujinti poezijos žodyną, įkvėpęs „Keturių vėjų“ sąjūdį, tačiau nesikratęs ir liaudies švietėjo misijos, ir populiarios eiliuotos žurnalistikos.
#LAB rekomenduoja: Selmos Lagerlöf knygos
Švedų rašytojos Selmos Lagerlöf vardas puikiai žinomas pasauliui. Laimingoji – taip ją vadino ne vienas biografas. Veikiausiai tokia ji ir buvo. Rašytoja ne kartą yra atviravo, kad pati skaityti labiausiai mėgsta lapkritį – tą mėnesį, kai gimė. Taigi šių metų lapkričio 20-ąją Selmai Lagerlöf būtų sukakę 160 metų.
Vyresnio amžiaus žmonės atranda garsines knygas
Nuo 2023 m. pradžios prie ELVIS bibliotekos prisiregistravo daugiau nei 1900 naujų skaitytojų, o jų bendras skaičius jau perkopė 4000. Prie ypač gausėjančio skaitytojų rato labai prisidėjo su garsinėmis knygomis supažindinančio ELVIS autobuso kelionės po Lietuvą.
Kaip atpažinti prieinamą leidinį? Ieškokite šio ženklo!
Jau visai netrukus – nuo 2024-ųjų – Lietuvos leidėjai turės galimybę gauti prieinamo leidinio ženklą-sertifikatą, kuris skaitytojams padės atpažinti ir lengviau rasti prieinamus skaitmeninius tekstinius leidinius el. prekybos ar skaitymo platformose.
Spalio mėnesį išleidome
Dalinamės spalio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: Albero Kamiu knygos
Lapkričio 7 d. minėsime prancūzų rašytojo, eseisto ir dramaturgo, egzistencializmo moderniosios literatūros atstovo, Nobelio premijos laureato Albero Kamiu (Albert Camus) 110-ąsias gimimo metines. ŠĮ penktadienį #LABrekomenduoja atrasti jo kūrinius, kurių tema – žmogus, jo psichologija, charakteris, elgsena.
#LAB rekomenduoja: skaitymo iššūkis
Skaitymo iššūkis – ne tik vasaros nuotykis! Šį kartą kviečiame dalyvauti medijų ir informacinio raštingumo savaitei skirtame skaitymo iššūkyje ir laimėti elektroninių knygų entuziastų Antanukas prizus!
#LAB rekomenduoja: Otfrydo Proislerio knygos
Šiandien, spalio 20 d., pasaulis mini vieno žymiausių Vokietijos vaikų rašytojo Otfrydo Proislerio 100-ąjį jubiliejų! O. Proislerio sukurti herojai persikėlė į teatrų scenas, kino ir televizijos ekranus, jų balsai sklinda iš radijo ir garso įrašų.
#LAB rekomenduoja: Oskaro Vaildo knygos
Prieš 169-erius metus gimė vienas žymiausių karalienės Viktorijos laikmečio dramaturgų, poetų, romanistų Oskaras Vaildas (1854-10-16–1900-11-30). O. Vaildo šlovė neblėsta pasaulio literatūroje iki dabar. Rašytoją gyvenime lydėjo apkalbos ir skandalai, nes jis, nepaisydamas viešosios nuomonės, leisdavosi į rizikingus žygius, klausė savo prigimties balso.
#LAB rekomenduoja: uždraustos knygos
Spalio 1–7 d., pasauliui minint uždraustų knygų savaitę, #LABrekomenduoja atkreipti dėmesį į cenzūros keliamas problemas, pasidžiaugti skaitymo laisve ir atsiversti nors vieną knygą, kurią dėl draudimų perskaityti gali ne visi
Rugsėjo mėnesį išleidome
Dalinamės rugsėjo mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: Emilio Zola knygos
Prieš 121-erius metus, rugsėjo 29 d., netekome prancūzų rašytojo, natūralizmo atstovo ir teoretiko Emilio Zola (Emile Zola).
LAB rekomenduoja: Herberto Džordžo Velso (H. G. Wells) kūriniai
Anglų rašytojas Herbertas Džordžas Velsas (H. G. Wells) pelnytai laikomas mokslinės fantastikos tėvu – jo kūriniai pravėrė duris naujiems žanrams, kuriuos vėliau išplėtojo kiti autoriai. H. G. Wellso garsiausi kūriniai ne kartą ekranizuoti, o knygos išlieka skaitomos iki šių dienų. Rugsėjo 21 d., minint 157-ąsias kūrėjo gimimo metines, #LABrekomenduoja perskaityti keletą geriausių jo kūrinių:
LAB rekomenduoja: Agata Kristi (Agatha Christie) knygos
1890 m. rugsėjo 15 d. pasaulį išvydo detektyvų karalienė Agata Kristi (Agatha Christie)! Daugybę bestselerių sukūrusi rašytoja puikiai žinoma visame pasaulyje, bet ar tikrai viską žinai apie šią neįtikėtiną asmenybę? Štai keletas faktų, kurie privers tavo antakius pakilti:
#LAB rekomenduoja: apie Brailio raštą
Rugsėjo 8-oji - tarptautinė raštingumo diena!
Rugpjūčio mėnesį išleidome
Dalinamės rugpjūčio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
# LAB rekomenduoja: knygos apie mokyką
Pasitinkant mokslo ir žinių dieną, #LABrekomenduoja paskaityti knygas apie mokyklą, skirtas ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams bei mokytojams
LAB rekomenduoja: Daniel Defoe knygos
1719 m. rugpjūčio 25 d. Anglijoje išleista profesionalaus žvalgo, šnipo, rašytojo ir žurnalisto Daniel Defoe knyga ,,Robinzono Kruzo gyvenimas ir nepaprasti nuotykiai“.
LAB rekomenduoja: Vidmantės Jasukaitytės knygos
Liepos 10 d. rašytojai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarei, Rašytojų sąjungos narei ir Lietuvos moterų sąjungos įkūrėjai Vidmantei Jasukaitytei būtų sukakę 75 metai.
LAB rekomenduoja: Birutės Pūkelevičiūtės knygos
Birutės Pūkelevičiūtės 100-mečio jubiliejaus proga #LABrekomenduoja atrasti šios autorės kūrybą
LAB rekomenduoja: Janinos Degutytės knygos
Poetei, eilėraščių vaikams autorei, dramaturgei, vertėjai Janinai Degutytei šiais metais būtų 95-eri. #LABrekomenduoja prisiminti jos begalinio gerumo eiles ir prasmingus, šiltus, išminties kupinus kūrinius vaikams.
Liepos mėnesį išleidome
Dalinamės liepos mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
Vasara su knyga 2023: perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis
Paskutinį vasaros mėnesį beliko įveikti paskutinę, penktąją, skaitymo iššūkio #VasaraSuKnyga2023 užduotį – perskaityti knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis! Iššūkį įveikusių dalyvių laukia galimybė laimėti puikius prizus, tad #LABrekomenduoja nedelsti ir pasidaryti tarp knygų vaikams, jaunimui ir suaugusiems – visas jas įgarsintas rasi ELVIS.
LAB rekomenduoja: knygos apie jūrą
Prieš 44 metus, liepos 28 d., Klaipėdoje atidarytas Lietuvos jūrų muziejus – vieta, kurią iki šiol mielai lanko tėvai ir vaikai. Šia proga #LABrekomenduoja knygas apie jūrą, prie kurios dauguma iš mūsų jau buvo, o kiti dar planuoja spėti rugpjūtį.
Vasara su knyga 2023: perskaityk knygą apie laisvę
#LABrekomenduoja imtis ketvirtosios skaitymo iššūkio #VasaraSuKnyga2023 užduoties – perskaityk knygą apie laisvę! Nesvarbu, ar esi vaikas, jaunuolis ar patyręs skaitytojas, visas žemiau išvardintas knygas rasi virtualioje bibliotekoje ELVIS!
#LAB rekomenduoja: Ernesto Hemingvėjaus knygos
Liepos 21 d. gimė Ernest Hemingway (1899-1961) – JAV rašytojas, vienas žymiausių prarastosios kartos atstovų, įvertintas Nobelio literatūros premija. Įdomių faktų apie jį – nors vežimu vežk!
Vasara su knyga 2023: perskaityk negrožinę knygą
Tęsiasi skaitymo iššūkis #VasaraSuKnyga2023, o #LABrekomenduoja jau kiek pavasarojus ir pailsėjus pasisemti išminties ir imtis trečiosios užduoties – perskaityti negrožinę knygą! Visas rekomenduojamas knygas vaikams, paaugliams ir suaugusiems rasi įgarsintas virtualioje bibliotekoje ELVIS.
#LAB rekomenduoja: knygos apie XV a. Lietuvą
1410 m. Liepos 15 d. Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę Žalgirio mūšyje. Mūšis nulėmė vokiečių ordino galybės galą. Šia proga #LABrekomenduoja pažvelgti į 15-o amžiaus Lietuvą.
#LAB rekomenduoja: Milano Kunderos knygos
Vakar netekome visame pasaulyje garsaus čekų rašytojo, intelektualo ir tikro literatūros virtuozo Milano Kunderos. Savo kūriniuose jis fiksavo tamsiausias, giliausias žmogaus aistras... Jo juokingų meilių pasakos stebina ir nušviečia. Kunderos pasaulis yra sudėtingas, pilnas pašaipų ir paradoksų. Gyvenimas jo kūriniuose dažnai yra žiaurus ir žeminantis. Kartais jis šventvagiškas, juokingas, erzinantis, bet skaitant paliekantis neišblėstantį įspūdį.
Vasara su knyga 2023: perskaityk fantastinę knygą
Tęsiasi skaitymo iššūkis #VasaraSuKnyga2023, o #LABrekomenduoja imtis antrosios užduoties ir perskaityti fantastinę knygą! Visas rekomenduojamas knygas vaikams, paaugliams ir suaugusiems rasi įgarsintas virtualioje bibliotekoje ELVIS.
#LAB rekomenduoja: knygos apie šokoladą
Itin kartus juodasis, švelniai kreminis pieniškas, o gal riešutais, uogomis ar čili pipiriukais gardintas gurmaniškas variantas? Šiandien – pasaulinė šokolado diena!
Vasara su knyga 2023: Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota
Pats laikas susiimti ir dalyvauti skaitymo iššūkyje #VasaraSuKnyga2023! Garsinių knygų skaitytojai čia net pranašesni, nes skaityti knygas gali ir daržą ravėdami, ir žvejodami, ir uogaudami! Pirmoji užduotis – perskaityti knygą, kuri buvo ekranizuota. Tavo dėmesiui – #LABrekomenduoja vaikams, paaugliams, suaugusiems. Viską rasi ELVIS!
Birželio mėnesį išleidome
Dalinamės birželio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu:
#LAB rekomenduoja: Kazys Saja
„Gyvenimo aprašymas daugeliui atrodo lyg rakto skylutė į kūrėjo dvasinį pasaulį. Iš tiesų daug patogesnis langelis į žmogaus vidų yra pati kūryba. Per ją menininkas atsiskleidžia daugiau, negu pasakodamas savo gyvenimą“, – sakė Kazys Saja.
ELVIS autobusas vasarą pasitinka šventiškai!
Ieškodamos išeičių, kaip pasiekti vasarojantį skaitytoją, bibliotekos kuria lauko skaityklas, išeina į kiemus ar įsikuria miestų aikštėse. ELVIS autobuso komandai iškilo tokia pati dilema – kur pagauti būsimą skaitytoją?.. Ir visai neatsitiktinai, vos atšilus orams, per kiek daugiau nei 2 savaites, mūsų sąskaitoje jau keturios miestų šventės!
#LAB rekomenduoja: knygos apie jogą
Visai nesvarbu, ar savaitgalį ieškosi paparčio žiedo, šėlsi prie laužo ar trumpiausia naktimi mėgausiesi namuose, paskaityti apie jogą, o dar geriau – ją praktikuoti, visada tinkamas laikas ir tinkama vieta.
#LAB rekomenduoja: Torgny Lindgren knygos
T. Lindgren – vienas sėkmingiausių Švedijos rašytojų tarptautiniu mastu, o jo kūriniai išversti į daugiau nei trisdešimt kalbų. Jeigu dar neatradai šio autoriaus, #LABrekomenduoja keletą jo kūrinių
#LAB rekomenduoja: Virginijos C. Andrews knygos
Birželio 6 d. minėjome amerikiečių autorės Virginijos C. Andrews 100-ąsias gimimo metines!
4 nauji leidiniai iš „Audioteka“!
Iš Audioteka.lt įsigijome 4 leidinius, kuriuos jau gali rasti virtualioje bibliotekoje ELVIS!
Gegužės mėnesį išleidome
Dalinamės gegužės mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: apie tėvystę
Vaikai turi teises ir mes privalome jas gerbti! Šią savaitę minėjome tarptautinę vaikų gynimo dieną, o sekmadienį sveikinsime tėčius! Tad šiandien #LABrekomenduoja knygas apie tėvystę
Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia atrasti knygas, kurios (pa)tinka
„Skaitymas tau tinka!“ – šių metų šūkiu tikina Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos, ir vėl skelbiančios kasmetinį, jau aštuntąjį, skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.
Kviečiame įvertinti bibliotekos paslaugas
Kas du metus atliekame tyrimą, kuris leidžia jums konfidencialiai išsakyti savo mintis, o mums suteikia informacijos apie tai, kaip vertinate bibliotekoje teikiamų paslaugų kokybę, atveria tobulėjimo ir pokyčių galimybes.
#LAB rekomenduoja: iš psichoterapeuto kabineto
Psichologinių ir savęs pažinimo knygų parašyta marios, bet tikrai ne visos vertos tavo laiko! Jeigu ieškai kokybiškų, dėmesio vertų knygų, #LABrekomenduoja rinktis tas, kurias parašė šios srities žinovai – Lietuvos ir užsienio psichoterapeutai
#LAB rekomenduoja: apie tautų savitumą
Gegužės 21-ąją minėsime Pasaulinę kultūrų puoselėjimo dieną! Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą. Su įvairiomis kultūromis kasdien susiduriame ir Lietuvoje, todėl labai svarbu jas pažinti, priimti ir gerbti. Apie savitas tautų kultūras skaityk knygose, kurias #LAB rekomenduoja šį penktadienį
Prieinamumo mitai
Gegužės 18 d. minima Pasaulinė supratimo apie prieinamumą diena.
2022 m. grožinės literatūros katalogas
Naujausias 2022 m. mūsų išleistos grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas jau prieinamas skaitmeniniu formatu!
LAB dalyvavo Šiaurės šalių įtraukios leidybos konferencijoje „Include!“
Š. m. balandžio 24–25 d. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) direktorė Inga Davidonienė, projekto „ELVIS – pritaikytų medijų platforma“ vadovė Aušrinė Žilinskienė ir Leidybos skyriaus vedėja Alisa Žarkova dalyvavo Malmėje vykusioje įtraukios leidybos konferencijoje „Include! The Nordic Conference on Inclusive Publishing 2023“.
#LAB rekomenduoja: apie Europą
Gegužės 9 d. vertindami narystės svarbą ir prisimindami ES vertybes, tokias kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir lygybė, minėjome Europos dieną! Kviečiame apie šį žemyną sužinoti dar daugiau, nes #LABrekomenduoja knygas apie Europą
2022 m. dalykinės literatūros katalogas
Kad greitai ir patogiai rastum tau reikalingus ledinius, parengėme dalykinės literatūros katalogą
#LAB rekomenduoja: metų knygos
Šį sekmadienį minėsime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Taip pat tądien paaiškės, kokios knygos šiais metais skaitytojų išrinktos mylimiausiomis! O kol 2022 m. knygos nominantės dar nepaskelbtos, #LABrekomenduoja prisiminti ir paskaityti kūrinius, kuriuos geriausiais paskelbėme 2005–2010 metais.
Balandžio mėnesį išleidome
Dalinamės balandžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: Marko Zingerio knygos
Nesenai netekome Lietuvos rašytojo, daugelio knygų apie Lietuvos žydų gyvenimą autoriaus, ilgamečio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktoriaus Marko Zingerio. Jis buvo plataus akiračio, aštraus proto, skvarbios akies intelektualas, itin dėmesingas kiekvienam pasakytam ar parašytam žodžiui. Pagerbiant M. Zingerio atminimą #LABrekomenduoja perskaityti šios ryškios kultūros asmenybės kūrinius
ELVIS kelionės įsibėgėja: garsines knygas jau atrado per 700 skaitytojų
Vasario mėnesį keliones pradėjęs ELVIS autobusas jau beveik 3 mėnesius nepailsdamas rieda Lietuvos gatvėmis. ELVIS komanda per šį laiką aplankė daugiau nei 30 skirtingų miestų, miestelių ir kaimų, esančių 16-oje Lietuvos rajonų: nuo Šalčininkų iki Pakruojo.
Siekiant apsaugoti knygų autorių teises, siūlo didinti „copyright“ simbolį
© („copyright“) – šis prieš beveik 120 metų sukurtas simbolis reiškia, kad kūrinio autorinės teisės yra saugomos. Vadinasi, kūrinio negalima kopijuoti ir platinti. Tačiau kiek žmonių pastebi šį mažą ženklą knygų puslapiuose ir kiek iš jų žino, ką jis reiškia, klausia šiandien – Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną (PIN) – prasidedanti iniciatyva „Skaitykis su knygomis“.
#LAB rekomenduoja: knygos apie žemę
Ar žinai, kad nuo 1970-ųjų balandžio 22-ąją minima Tarptautinė motinos Žemės diena?
Audioteka dovanoja 6 garsines knygas!
„Audioteka“ įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Legalių audio knygų pasirinkimo ir prieinamumo visuomenei didinimas išleidžiant pripažintų lietuvių ir užsienio autorių kūrinius skaitmeniniu garsinių knygų formatu“, įgarsino ir mums perdavė 6 leidinius, kuriuos jau gali rasti virtualioje bibliotekoje ELVIS!
Išbandyk neuroninį balsą!
Įmonė „AAI Labs“ sukūrė natūralaus skambesio neuroninę balso sintezę lietuvių kalbai!
#LAB rekomenduoja: knygos apie finansus
Lietuvos bankas kviečia kartu kurti pokyčius finansinio raštingumo srityje ir balandžio 14 d. inicijuoja Nacionalinę finansinio raštingumo dieną. Prie pokyčių kūrimo norime prisidėti ir mes, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie finansus
#LAB rekomenduoja: Valentos knygos
Balandžio 9-ąją savo 60-ąjį jubiliejų minės poetas, prozininkas, žurnalistas Alvydas Valenta!
Kovo mėnesį išeidome
Dalinamės kovo mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: knygos apie teatrą
Nuo 1962 m. kovo 27 d. minima Tarptautinė teatro diena! Didžiuodamiesi lietuviškų teatrų gausa galime pasidžiaugti ir tuo, kad vis daugiau sceninio meno pritaikoma ir žmonėms, turintiems regėjimo negalią ar sutrikimų. O dalis jų randa savo vietą virtualioje bibliotekoje ELVIS!
Jonaviškiai ELVIS autobusą išvydo ne tik gyvai, bet ir televizijos AVVA reportaže
Virtualios bibliotekos ELVIS autobusas tęsia keliones po Lietuvą – šią savaitę atrasti kitokias skaitymo galimybes ir pažinti garsinę knygą gali Kauno apskrities, Jonavos ir jos apylinkių gyventojai.
#LAB rekomenduoja: poezijos knygos
Jau nuo 2000 m. pavasario lygiadienis dedikuotas poezijai – kovo 21 d. minima Pasaulinė poezijos diena! Nakties ir dienos lygybė atneša ne tik gamtos atgimimą, bet ir kūrybinį įkvėpimą, kurio taip reikia poetiškai sielai, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja pasinerti į poeziją vartant Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto parengtas Lietuvos poetų eilėraščių rinktines
#LAB rekomenduoja: apie miegą
Ar žinai, kodėl mes miegame, kokią naudą teikia miegas, kodėl nemiga sukelia labai sunkių padarinių sveikatai? Šiandien, kovo 17 d., minima tarptautinė miego diena! Ir ne, ši diena skirta ne tam, kad ją pramiegot! Jos tikslas – paskatinti tave atkreipti dėmesį į miego svarbą. Prisidėdama prie šios švietėjiškos iniciatyvos, #LABrekomenduoja apie miegą sužinoti daugiau
#LAB rekomenduoja: apie paukščius
Ar žinojai, kad šiandien minima 40-ies paukščių diena? Kodėl 40? Pasirodo, būtent tiek sparnuotųjų rūšių po žiemojimo šiltesniuose kraštuose pavasarį sugrįžta į gimtinę! Jeigu norėtum apie paukščius sužinoti daugiau, #LABrekomenduoja keletą knygų
2022 m. vaikų literatūros katalogas
Sudėtinga išsirinkti vaikišką literatūrą? Peržiūrėk visą vaikams skirtą turinį, kurį įgarsinome ar kitaip pritaikėme per 2022 metus!
#LAB rekomenduoja: apie rašytojus
Šiandien, tarptautinę rašytojų dieną, #LABrekomenduoja knygas apie rašytojus
Vasario mėnesį išleidome
Dalinamės vasario mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: apie sportą
Jei galvojate, kad neregiai nesportuoja – dar ir kaip klystate! Linkėdama Raimundui dar daugiau optimizmo, visiems mylintiems ar ketinantiems pamilti judėjimą #LABrekomenduoja knygas apie sportą
#LAB rekomenduoja: apie Vasario 16 d.
Vakar minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Bet ar apie Vasario 16-ąją žinome viską?
#LAB rekomenduoja: Sigito Parulskio knygos
Šiandien gimtadienį švenčia poetas, dramaturgas, eseistas, kritikas Sigitas Parulskis! Nors rašytojas vertinamas gana prieštaringai, o jo kūryboje neretai pastebima necenzūrinė leksika, jis yra vienas iš nedaugelio lietuvių autorių, kurio knygas mielai renkasi jauni skaitytojai. Gal dėl taiklios ironijos ar aštrių įžvalgų?.. Kad ir kaip ten būtų, įgarsintos S. Parulskio knygos puikuojasi ir virtualios bibliotekos ELVIS lentynose, todėl šiandien #LABrekomenduoja panirti į neįprastą, drąsią ir šokiruojančią literatūrinę kelionę!
#LAB rekomenduoja: Balio Sruogos knygos
Minint 127-ąsias B. Sruogos metines, #LABrekomenduoja paskaityti jo kūrybą ir daugiau sužinoti apie šio tik po mirties įvertinto kūrėjo gyvenimą.
Sausio mėnesį išleidome
Dalinamės sausio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu
#LAB rekomenduoja: apie Vilnių
Su gimtadieniu, Vilniau! Nuo XIV amžiaus žinomas kaip svarbiausias Lietuvos miestas (kas valdo Vilnių, tas valdo visą Lietuvos didžiąją kunigaikštystę), išgyvenęs ir savo aukso amžių, ir ilgus okupacijos metus, Vilnius pasitinka 700-ąjį gimtadienį būdamas nepriklausomos Lietuvos valstybės sostinė. Šiandien #LAB rekomenduoja knygas apie Vilnių!
Naudok sparčiuosius ELVIS klavišus
Dalinamės pagrindiniais sparčiaisiais klavišais ir jų kombinacijomis, kurios ypač pagelbės naudojantiems ekrano skaitymo programas:
#LAB rekomenduoja: apie Australiją
Sausio 26 d. švenčiama Australijos diena – pirmosios Britanijos flotilės atvykimas į Sidnėjaus įlanką ir Jungtinės karalystės vėliavos iškėlimas 1788-ais metais. Ta proga #LABrekomenduoja paskaityti apie tai, kaip šiame žemyne ir aplinkinėse salose kūrėsi europiečiai.
#LAB rekomenduoja: istorinės knygos
Šiandien sausio 13-oji – laisvės gynėjų diena. Minėdami šią Lietuvai svarbią datą, pagerbiame sovietų agresijai pasipriešinusių ir vardan Lietuvos žuvusių žmonių atminimą. Todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja istorines knygas, kuriose visa tiesa apie mūsų šalį!
2022 m. Brailio raštu išleidome
Dalinamės 2022 m. Brailio raštu išleistų leidinių sąrašu
#LAB rekomenduoja: apie Brailį
Sausio 4 d. minėjome Luji Brailio – neregių bei silpnaregių skaitymo ir rašymo sistemos kūrėjo, 214-ąsias gimimo metines. Jo sukurta Brailio rašto sistema iki šiol išliko praktiškai nepakitusi, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie šio, viso pasaulio neregių gyvenimą pakeitusio žmogaus, gyvenimą.
Gruodžio mėnesį išleidome
Dalinamės gruodžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
#LAB rekomenduoja: naujametiniai pažadai
Kaip dažnai sau žadate: „nuo pirmadienio pradėsiu... (sportuoti, mokytis naujų dalykų ir t. t...)? Pastebėta, kad ypač mėgstame sau kelti tikslus ir kurti pažadus kažką keisti nuo Naujųjų metų. Norime prisidėti prie tavo noro keistis ir tobulėti, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja tai, kuo esame turtingi – knygas!
Įgyvendintas projektas „Grožinės literatūros prieinamumo didinimas"
2022 m. jau septintą kartą vykdėme Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Grožinės literatūros prieinamumo didinimas įprasto spausdinto teksto negalintiems skaityti asmenims“.
#LAB rekomenduoja: kalėdinės knygos
Kalėdos – tai kalėdinių filmų ir kalėdinių knygų metas! Juk būtų keista imti ir skaityti apie kūčiukus ir eglutes vartantis kur nors paplūdimyje po kepinančia vasaros saule. Tad #LABrekomenduoja čiupti kalėdines knygas dabar, kai joms – pats metas! Virtuali biblioteka ELVIS tikrai turi ką pasiūlyti.
Licencinės knygos jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!
Nebijok licencijos! Artėjant Kalėdoms paruošėme tau dovanų – 7 garsines licencines knygas, kurias įsigijome iš leidyklos „Baltos lankos“
#LAB rekomenduoja: Jane Austen knygos
Minint 247-ąsias J. Austen gimimo metines, #LABrekomenduoja atrasti paslaptingosios romanistės kūrybą virtualioje bibliotekoje ELVIS
Kaip leisti knygas, kad jas skaityti galėtų visi
Siekiant didinti informacijos prieinamumą asmenims, negalintiems skaityti spausdinto teksto, Lietuvos aklųjų biblioteka šiemet inicijavo pirmąją Lietuvoje įtraukios leidybos mokymų programą. Dalyviai rugsėjo – lapkričio mėnesiais mokėsi kaip leisti knygas, kad jas skaityti galėtų visi. Savo įspūdžiais dalinasi naują skaitytojų auditoriją atradę maketuotojai, dizaineriai, IT ir kiti skaitmeninės leidybos srities specialistai.
#LAB rekomenduoja: apie Barborą Radvilaitę
Šiandien #LABrekomenduoja keletą kūrinių apie Barborą Radvilaitę, kuriuos rasi virtualioje bibliotekoje ELVIS
Lapkričio mėnesį išleidome
Dalinamės lapkričio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
#LAB rekomenduoja: žmogus su negalia irgi gali
Gruodžio 3-ąją minėsime tarptautinę neįgaliųjų dieną, todėl šiandien #LABrekomenduoja pasinerti į pažintį su negalia ir įvairiomis jos formomis, atrasti būdus kaip paprastai ir tinkamai apie ją kalbėti.
Neregiams bei silpnaregiams pritaikyta dar daugiau lietuviškų filmų
Lietuvos kino centras, siekdamas lietuvišką kiną padaryti prieinamą visiems, LAB ir virtualios bibliotekos ELVIS kolekciją papildo penkiais lietuviškos klasikos filmais su garsiniu vaizdavimu.
#LAB rekomenduoja: knygos apie Vinstoną Čerčilį
Kai Didžiojoje Britanijoje per kelis mėnesius pasikeitė net trys ministrai pirmininkai, #LABrekomenduoja paskaityti apie tą, kuris buvo vienas įtakingiausių ne tik savo šalies, bet ir viso pasaulio politikų.
#LAB rekomenduoja: knygos paaugliams
Paauglystė – sudėtingas raidos etapas. Mes puikiai žinome, kaip nervina suaugusieji, dalinantys savo teisingus patarimus ir gyvenimo pamokas. Dar geriau žinome kaip visus gyvenimo džiaugsmus norisi atrasti, pažinti ir išgyventi patiems, o sprendimus priimti savarankiškai. Bet ar žinai, kad knygose gali rasti atsakymus į tau aktualius klausimus? Mes norime tau padėti, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja literatūrą paaugliams. Skaityk apie santykius, pirmuosius įsimylėjimus, tėvus ir kitas tau svarbias temas. Nerk į savojo aš paieškas!
#LAB rekomenduoja: laiko patikrinti diktoriai
Šį penktadienį #LABrekomenduoja prisiminti (o gal atrasti?) senuosius diktorius ir jų išskirtinius balsus! Štai keletas legendinių asmenybių, prisidėjusių prie mūsų bibliotekos lentynų pilnėjimo
Spalio mėnesį išleidome
Dalinamės spalio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
#LAB rekomenduoja: Leonardo Gutausko knygos
1938 m. lapkričio 6 d. gimė Leonardas Gutauskas – poetas, tapytojas, vienas geriausių šių laikų vyresniosios kartos literatų, kurio sąskaitoje beveik penkiasdešimt poezijos, prozos ir vaikams skirtų knygų.
#LAB rekomenduoja: Stepheno Kingo knygos
Artėjant Šiurpnakčiui #LABrekomenduoja suteikti savo gyvenimui lengvų šiurpuliukų! Fantastikos ir siaubo literatūros mėgėjams (o ir ne tik) tikrai patiks siaubo istorijų virtuozo, fantastinio pasaulio kūrimo meistro Stepheno Kingo romanai
#LAB rekomenduoja: apie neregystę
Vis dar nepamirštant Baltosios lazdelės dienos, šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie neregystę
#LAB rekomenduoja: knygos Brailio raštu
Artėjant Baltosios lazdelės dienai, puiki proga atsitraukti nuo ekranų, pagalbinius prietaisus padėti įšalį ir į rankas paimti knygą ☺️📚 Šį penktadienį #LABrekomenduoja perskaityti knygą Brailio raštu!
Rugsėjo mėnesį išleidome
Dalinamės rugsėjo mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
Krašto apsaugos ministerijos leidiniui „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ suteikta atvira prieiga!
Krašto apsaugos ministerijos leidiniui „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ suteikta atvira prieiga!
#LAB rekomenduoja: detektyvai
Kažkur girdėjome sakant, kad itališkus detektyvus skaito tik tie, kas išties myli Italiją. O vienintelis italas, kurio parašyti detektyvai niekuo nesusiję su Italija, yra Umberto Eco... Kaip ten bebūtų, pradėję minti Italijos pažinties kelius, tikrai nesustosime, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja į savo skaitomų knygų sąrašą įtraukti dar bent vieną iš šių detektyvinių ir nuotykių romanų apie Italiją!
Pirmą kartą Lietuvoje vykstančiame Neskaitymo festivalyje – žinomų žmonių atvirumas ir kitoks požiūris į disleksiją
Jau trečius metus Lietuvoje minima disleksijos pažinimo savaitė #GoRedForDyslexia šiemet vyksta spalio 3–7 dienomis. Kasmet skaitymo sutrikimams skirta savaitė sulaukia vis didesnio švietimo ir kultūros bendruomenės palaikymo, o šiemet dar turi ir išskirtinį akcentą – Vilniuje ir Kaune vykstantį Neskaitymo festivalį.
#LABrekomenduoja: apie Vytautą Didįjį
1430 m. rugsėjo 8 d. turėjęs įvykti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnavimas taip ir neįvyko. Šis ir kiti jo gyvenimo įvykiai apipinti legendomis ir aprašyti ne tik istorikų, bet ir romanistų plunksnomis. Tad šį savaitgalį kviečiame paklausyti knygų apie vienintelį LDK kunigaikštį, vadinamą Didžiuoju.
Pirmą kartą Lietuvoje – įtraukios leidybos mokymų programa
Pirmą kartą Lietuvoje rengiama mokymų programa, skirta kelti leidėjų, maketuotojų, dizainerių ir kitų skaitmeninės leidybos srities specialistų kompetencijas įtraukios leidybos srityje. Dalyviai rugsėjo – lapkričio mėnesiais praktikuosis kurti įtraukius leidinius kartu su geriausiais šios srities ekspertais. Registracija į kol kas vienintelę tokią mokymų programą vyks iki rugsėjo 23 d.
Rugpjūčio mėnesį išleidome
Dalinamės rugpjūčio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
#LABrekomenduoja: Itališka klasika
Kas paneigs, kad pati Italija – amžina, iš mados neišeinanti klasika? Tęsdama literatūrines keliones po Italiją, šį penktadienį #LABrekomenduoja literatūros klasikos šedevrus, knygas, kurias būtina perskaityti dar bent vieną kartą:
Kaip didinti pritaikytų leidinių prieinamumą, nepažeidžiant kūrėjų interesų?
Virtualios bibliotekos ELVIS auditorija sparčiai plečiasi, o augantys skaitmeniniai ELVIS fondai jau ne vien LABiblioteka leidybinės komandos nuopelnas. Dalis pritaikytų leidinių atkeliauja tiesiai iš Lietuvos leidėjų. Tai mus dar labiau įpareigoja pasirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga – ties šiuo klausimu kartu su partneriais iš įvairių Lietuvos sektorių dirbame jau trečius metus.
Netikėtai intymūs: TOP5 audiofestivalio „Banguoja“ kūriniai apie žmogaus teises
Audiofestivalis „Banguoja“ antrus metus iš eilės kviečia įtempti ausis ir pasinerti į intymius, jautrius, drąsius, asmeniškus ir aktualius audio pasakojimus. „Nepatogaus kino“ organizuojamo festivalio ašyje net keliolika kruopščiai atrinktų tarptautinių ir vietos menininkų audiokūrinių, 5 iš jų prieinami klausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje įprasto spausdinto teksto negalintiems skaityti žmonėms.
#LABrekomenduoja: pasitik mokyklą!
Tinkamai nusiteikti mokslo metams padės knygos! #LABrekomenduoja skaitinius visoms amžiaus grupėms!
#LABrekomenduoja: saugokim laisvę!
Prieš 33 metus, rugpjūčio 23 d., tūkstančiai žmonių stojo į gyvą 650 km ilgio grandinę, kad parodytų pasauliui, kokia svarbi yra laisvė. Artėjant Baltijos kelio metinėms, prisimink, koks gyvenimas buvo sovietinės okupacijos laikais, kodėl žmonės norėjo laisvės – ir taps akivaizdu, kodėl taip svarbu ją saugoti ir ginti.
#LABrekomenduoja: meilė, gimstanti Italijoje
Ištikimiausius romanų mylėtojus kviečiame krautis lagaminus ir vykti į Italiją!
#LABrekomenduoja: knygos apie Antaną Smetoną
Rugpjūčio 10 d. gimė pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona! Ta proga #LABrekomenduoja atsikvėpti nuo lengvos atostogų literatūros ir imtis rimtesnių studijų – knygų apie šio svarbaus mūsų istorijai žmogaus gyvenimą.
Liepos mėnesį išleidome
Dalinamės liepos mėnesį įgarsintomis ar Brailio raštu išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
#LABrekomenduoja: šeimos nario vaikystėje mėgta knyga
Ar kada domėjaisi kokias knygas vaikystėje skaitė tavo tėvai, seneliai, broliai ar sesės? Paskutinioji skaitymo iššūkio Vasara su knyga užduotis paskatins tave šiek tiek atsitraukti nuo naujausių leidinių ir paieškoti knygos, kurią vaikystėje labai mėgo skaityti tavo šeimos narys.
Venecijos „Liūtą“ pelnęs filmas „Piligrimai“ – virtualiai prieinamas neregiams
Nuo šiol „Piligrimai“ su garsiniu vaizdavimu pasiekiamas virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje regos sutrikimų turintiems asmenims. Didžiausias kino festivalio Lietuvoje „Kino pavasaris“ tęsia pradėtą iniciatyvą kiekvienais metais pritaikyti neregiams bent vieną filmą, o specialiai neregiams pritaikytu garso takeliu pasidalinti su Lietuvos aklųjų biblioteka.
#LABrekomenduoja: knygos, kurių pavadinime - vienas žodis
Šį karštą penktadienį #LABrekomenduoja patogiai įsitaisyti pavėsyje ir įveikti dar vieną skaitymo iššūkio Vasara su knyga užduotį – perskaityti knygą, kurios pavadinime – vienas žodis!
#LABrekomenduoja: knygos apie žmogaus ryšį su gyvūnu
Kokias knygas bemėgtum, ką beskaitytum – jaukiai ant kelių susiraičiusi katė ar tarp knygos puslapių įsisukę kailiniuoti veikėjai sušildo tiek fiziškai, tiek emociškai. #LABrekomenduoja knygas, kuriose veikia sparnuoti, keturkojai ar net aštuonkojai mažieji mūsų draugai!
#LABrekomenduoja: biografinės knygos
Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ pasirengęs tave išbandyti! Jei skaitai tik fantastikos kūrinius ar apsiriboji trapiais poezijos posmais – teks nugalėti save ir įveikti biografinę knygą. O kas, jeigu tau patiks? :)
Birželio mėnesį išleidome
Dalinamės birželio mėnesį įgarsintomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
#LABrekomenduoja: baltijos šalių autorių knygos
Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ jau įsibėgėja! O mes rubrikoje #LABrekomenduoja penkis penktadienius iš eilės padėsime tau lengviau įveikti iššūkio užduotis.
#LABrekomenduoja: Eglė Afanasjeva „Kalanetika“
#LABrekomenduoja: pirmą kartą Lietuvoje išleidžiamoje lietuvių autorės parašytoje knygoje – viskas, ką reikia žinoti apie kalanetiką, ir šiek tiek daugiau. Tai kalanetikos metodo istorija, teorija, filosofija, mankštos programa, sveikatinimosi bei ekspertų patarimai.
#LABrekomenduoja: Jin Mok „Kuksando"
#LABrekomenduoja: legendinis kuksando meistras Jin Mokas savo knygą skiria jau praktikuojantiems kuksando, bet ji bus įdomi kiekvienam, kas domisi Rytų išmintimi – medicina, filosofija, kultūra.
Gegužės mėnesį išleidome
Dalinamės gegužės mėnesį specialiais formatais parengtų knygų sąrašu:
Kultūros įstaigų prieinamumas neregiams ir silpnaregiams (gairės)
Paskatinti neregių ir silpnaregių, nerandančių kultūros įstaigose jiems tinkamu būdu pateiktos informacijos, parengėme gaires
#LABrekomenduoja: „501 pilateso pratimas“
Praeitą savaitę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pažinti pilatesą kartu su viena geriausių trenerių Lietuvoje, judesio studijos „Jurga ne spurga“ įkūrėja Jurgita Valkiūniene.
2021 m. dalykinės literatūros katalogas
Vasarą atostogauk prasmingai! Visai nesvarbu, kur leisi laiką – piknike gamtoje, prie jūros po skėčiu, hamake sodyboje ar toli toli po palme – dalį savo laiko gali skirti sau, savišvietai, augimui ir tobulėjimui.
#LABrekomenduoja: Jonas Girskis „Viskas apie stuburo gydymą“
Vakar LAB skaitytojai gyvai Šiauliuose ir nuotoliu atliko stuburo pratimus gyvai ir nuotoliu kartu su vienu geriausių reabilitologų, neurologų Lietuvoje, Stuburo gydymo centro vadovu ir įkūrėju, daktaru Jonu Girskiu.
Nauja akademinė literatūra apie disleksiją
Šiandien su džiaugsmu pranešame, kad akademinės literatūros anglų kalba lentynos pasipildė net 35 knygomis!
2021 m. grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas
Naujausias 2021 m. mūsų išleistos grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas jau prieinamas elektroniniu formatu!
Garsinės knygos vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai (informacija LT / UA / RU kalbomis)
Ar tavo aplinkoje yra vaikų iš Ukrainos? Tarp jų tikrai yra tokių, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, mokymosi, skaitymo sutrikimų (disleksijos) ar kitų priežasčių. Šių vaikų tėvelius ir mokytojus kviečiame užsukti į virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt), kurioje Jūsų vaikų laukia beveik 150 pavadinimų garsinių knygų ukrainiečių kalba (sąrašas nuolat pildomas)! Daugiau informacijos ir kontaktai – žemiau (LT / UA / RU kalbomis).
#LABrekomenduoja: Peterio Kelderio „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“
#LABrekomenduoja: Peterio Kelderio „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“ – praktiniai nurodymai, kaip atlikti visus penkis pratimus, primenančius jogos pozas. Jiems kasdien užtenka keliolikos minučių, o praktikuojantys džiaugiasi išaugusia energija, tirpstančiu svoriu, geresne atmintimi, atsigavusiais plaukais, dingusiais skausmais ir tiesiog grįžusia jaunyste.
Net 7 sporto programos neregiams!
Sporto renginiai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir nuotoliu truks iki birželio vidurio ir yra tinkami tiek vyrams, tiek moterims, jauniems ir seniems, sportiškiems ir sofą mylintiems. Kad virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpinti sporto leidiniai praverstų tęsiant treniruotes namuose, reikia programas išbandyti kartu su profesionaliais treneriais. Išsirink programą (ar net kelias), kuriose nori sudalyvauti!
#LABrekomenduoja: Matthieu Ricard „Meditacijos menas“
#LABrekomenduoja: jeigu vakar lankėtės @LABiblioteka greičiausiai susidomėjote meditacijos mokytojo Ryčio Juozapavičiaus pristatyta Matthieu Ricard'o knygą „Meditacijos menas“.
ELVIS lentynose jau ir vaikiškos knygos ukrainiečių kalba!
Ar pastebėjai, kad virtuali biblioteka ELVIS nusidažė mėlynai geltonomis spalvomis?
Septynios sporto programos neregiams, ir visos – bibliotekoje
Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), besirūpinanti visais, kuriems sunku skaityti įprastai, atkreipė dėmesį į sporto leidinių prieinamumą neregiams. Pateikę paraišką Sporto rėmimo fondui ir gavę finansavimą, šiuo metu bibliotekininkai įgyvendina projektą „Sveikatingumo programų pritaikymas regos negalią turintiems vartotojams“ ir jau balandžio mėnesį pakvies savo skaitytojus į pirmąsias treniruotes!
Garsinės knygos saugumo tema
Jeigu dar nežinai, kaip elgtis ekstremalios situacijos atveju, turi kelis pasirinkimus: dalyvauti organizuojamuose mokymuose, ieškoti informacijos internete arba visą reikiamą informaciją gauti iš specialistų parengtų knygų. Mūsų kolegos atrinko 6 garsinius leidinius saugumo tema, kuriuos bet kuriuo paros metu gali skaityti virtualioje bibliotekoje ELVIS:
Prieinamo formato leidiniai apie Ukrainą
Šiandien viso pasaulio dėmesys nukreiptas į Ukrainą, drąsiai kovojančią už savo ir viso demokratinio pasaulio ateitį. Atrinkome su Ukraina susijusius leidinius ir skatiname knygos puslapiais nusikelti į šią garbingą šalį ir pažinti jos istoriją. Štai kas tavęs laukia virtualios bibliotekos ELVIS lentynose
LAB vaikų literatūros katalogas 2021
Reikia pagalbos ieškant vaikiškos knygos? 😊 Visus naujausius virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpintus leidinius rasi 2021 m. vaikų literatūros kataloge!🤩 Katalogas suskirstytas į ikimokyklinio, jaunesnio mokyklinio, vidutinio mokyklinio ir vyresniojo mokyklinio amžiaus grupes, kad paieškos būtų kiek įmanoma paprastesnės ir patogesnės. 😊
Knygų savaitė 2022. Ką skaito skaitantys kitaip? Diskusija su skaitytojais apie knygų formatų įvairovę
Susitikimų su autoriais, naujų knygų ir gerai pažįstamų vardų kontekste pasikalbėkime su... skaitytoju. Unikaliu skaitytoju, kuriam įprasta spausdinta knyga neprabyla dėl jo turimos negalios ar sutrikimo. Tačiau šis skaitytojas toks pats kaip ir tu – jis mėgsta istorijas ir jas skaito. Tik skaito kitaip. Diskusijoje sužinosime, kokios būklės apsunkina skaitymą, išgirsime kitaip skaitančiųjų istorijas ir iššūkius, išsiaiškinsime, kokie formatai atliepia kitaip skaitančiųjų poreikius, pakalbėsime ir apie leidėjų dar neatrastas nišas. Auditorija, kuri laukia kitokių formatų – ypač skaitlinga: tai beveik 0,5 milijono Lietuvos gyventojų!
Naujas ELVIS – naujas ir internetinis adresas!
Ilgai ieškojome sprendimų, kaip naujojo ELVIS nuorodą paversti patogesne, trumpesne ir geriau įsimenančia. Kadangi internetinis adresas elvis.lt jau turi šeimininkus (nenuostabu, juk Elvis Preslis žinomas gerokai ilgiau nei gyvuoja mūsų virtuali biblioteka), nusprendėme sujungti ELVIS ir iki kaulų smegenų visiems žinomą mūsų bibliotekos trumpinį LAB :) Juk LAB – tai ir žodžio „laboratorija“ (ta laboratorija, kurioje gimsta pritaikyti leidiniai!) santrumpa. Taigi nuo šiandien naršyklės lange vesk elvislab.lt ir junkis prie savo virtualios bibliotekos!
ELVIS pasipildė radijo spektakliais
Dar vasarą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko unikalus pirmą kartą Lietuvoje organizuotas trijų dienų radijo pjesių kūrimo hakatonas „Iškoduoti freską“, kuriame 20 dalyvių iš visos Lietuvos tyrinėjo bibliotekos Didžiosios skaityklos sieną puošiančią išskirtinę freską „Metraštininkas“, klausėsi profesionalių lektorių paskaitų radijo pjesių rašymo, garsinio apipavidalinimo temomis, susitiko su freskos autore Justina Agota Špakauskaite-Dobkevičiene ir, remdamiesi freskos motyvais bei personažais, kūrė radijo pjeses.
EPUB formatas – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!
Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad įsigijome 43 skaitmeninių knygų licencijas iš „Baltų lankų“ leidyklos! Bendradarbiavimas su leidyklomis virtualiai bibliotekai ELVIS be galo prasmingas – įsigiję kitų leidėjų parengtą skaitmeninį turinį, nedubliuosime leidyklos jau atlikto darbo ir daugiau laiko skirsime kitų leidinių pritaikymui. Kuo daugiau prieinamos literatūros, tuo geriau skaitytojui!
Mokiniams rekomenduojamos garsinės knygos 1-10 klasei
Rekomenduojamų garsinių knygų moksleiviams sąrašas yra parengtas remiantis doc. dr. Kęstučio Urbos parengtomis rekomendacijomis (Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1-10 klasei. V., 2019).
Pirmojo Lietuvoje audiofestivalio „Banguoja“ kūriniai virtualioje bibliotekoje ELVIS
„Banguoja“. 17 radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpųjų audiokūrinių iš Lietuvos ir viso pasaulio, 8 iš jų prieinami klausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje negalintiems skaityti įprasto teksto. Audiokūrinius vienijanti žmogaus teisių tematika klausytojams pasiūlys intymius ir netikėtus potyrius bei atradimus.
Virtualios bibliotekos ELVIS vartotojo vadovas
Norint priprasti prie naujų dalykų, kad ir labai draugiškų, reikia laiko. Kad naujojo ELVIS pokyčiai negąsdintų, parengėme virtualios bibliotekos vartotojo vadovą – instrukciją, kuri padės lengvai perprasti šios nesudėtingos ir smagios virtualios bibliotekos valdymą bei galimybes.
LAB dalykinės literatūros katalogas 2020
Per atostogas jau pakankamai skaitei lengvo turinio ir norisi rimtesnių knygų? 🧐 Komentarų, žinučių, rekomendacijų jūroje sunku išsirinkti, ką skaityti? 📕📗📘 Bus lengviau, jei atsiversi Lietuvos aklųjų bibliotekos parengtą dalykinės literatūros prieinamais formatais katalogą.
LAB vaikų literatūros katalogas 2020
Kaip nepaklysti bibliotekos fondų labirintuose ir savo vaikui išrinkti geriausią, jo amžiaus kategorijai labiausiai tinkančią, knygą?🤔 Kaip vyresniam vaikui pačiam išsirinkti tinkamą literatūrą? 🤔
LAB grožinės literatūros katalogas 2020
Ne visada spėji sekti kuo pasipildė virtuali biblioteka ELVIS? Ir nebūtina! 🤩