Naujienos

Naujienų archyvas
2023 rugsėjo 22 d.

LAB rekomenduoja: Herberto Džordžo Velso (H. G. Wells) kūriniai

Anglų rašytojas Herbertas Džordžas Velsas (H. G. Wells) pelnytai laikomas mokslinės fantastikos tėvu – jo kūriniai pravėrė duris naujiems žanrams, kuriuos vėliau išplėtojo kiti autoriai. H. G. Wellso garsiausi kūriniai ne kartą ekranizuoti, o knygos išlieka skaitomos iki šių dienų. Rugsėjo 21 d., minint 157-ąsias kūrėjo gimimo metines, #LABrekomenduoja perskaityti keletą geriausių jo kūrinių:

2023 rugsėjo 15 d.

LAB rekomenduoja: Agata Kristi (Agatha Christie) knygos

1890 m. rugsėjo 15 d. pasaulį išvydo detektyvų karalienė Agata Kristi (Agatha Christie)! Daugybę bestselerių sukūrusi rašytoja puikiai žinoma visame pasaulyje, bet ar tikrai viską žinai apie šią neįtikėtiną asmenybę? Štai keletas faktų, kurie privers tavo antakius pakilti:

2023 rugsėjo 8 d.

#LAB rekomenduoja: apie Brailio raštą

Rugsėjo 8-oji - tarptautinė raštingumo diena!

2023 rugsėjo 5 d.

Rugpjūčio mėnesį išleidome

Dalinamės rugpjūčio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 rugsėjo 1 d.

# LAB rekomenduoja: knygos apie mokyką

Pasitinkant mokslo ir žinių dieną, #LABrekomenduoja paskaityti knygas apie mokyklą, skirtas ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams bei mokytojams

2023 rugpjūčio 25 d.

LAB rekomenduoja: Daniel Defoe knygos

1719 m. rugpjūčio 25 d. Anglijoje išleista profesionalaus žvalgo, šnipo, rašytojo ir žurnalisto Daniel Defoe knyga ,,Robinzono Kruzo gyvenimas ir nepaprasti nuotykiai“.

2023 rugpjūčio 18 d.

LAB rekomenduoja: Vidmantės Jasukaitytės knygos

Liepos 10 d. rašytojai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarei, Rašytojų sąjungos narei ir Lietuvos moterų sąjungos įkūrėjai Vidmantei Jasukaitytei būtų sukakę 75 metai.

2023 rugpjūčio 11 d.

LAB rekomenduoja: Birutės Pūkelevičiūtės knygos

Birutės Pūkelevičiūtės 100-mečio jubiliejaus proga #LABrekomenduoja atrasti šios autorės kūrybą

2023 rugpjūčio 4 d.

LAB rekomenduoja: Janinos Degutytės knygos

Poetei, eilėraščių vaikams autorei, dramaturgei, vertėjai Janinai Degutytei šiais metais būtų 95-eri. #LABrekomenduoja prisiminti jos begalinio gerumo eiles ir prasmingus, šiltus, išminties kupinus kūrinius vaikams.

2023 rugpjūčio 3 d.

Liepos mėnesį išleidome

Dalinamės liepos mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 rugpjūčio 1 d.

Vasara su knyga 2023: perskaityk knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis

Paskutinį vasaros mėnesį beliko įveikti paskutinę, penktąją, skaitymo iššūkio #VasaraSuKnyga2023 užduotį – perskaityti knygą, kurios pavadinime minimas vietovardis! Iššūkį įveikusių dalyvių laukia galimybė laimėti puikius prizus, tad #LABrekomenduoja nedelsti ir pasidaryti tarp knygų vaikams, jaunimui ir suaugusiems – visas jas įgarsintas rasi ELVIS.

2023 liepos 28 d.

LAB rekomenduoja: knygos apie jūrą

Prieš 44 metus, liepos 28 d., Klaipėdoje atidarytas Lietuvos jūrų muziejus – vieta, kurią iki šiol mielai lanko tėvai ir vaikai. Šia proga #LABrekomenduoja knygas apie jūrą, prie kurios dauguma iš mūsų jau buvo, o kiti dar planuoja spėti rugpjūtį.

2023 liepos 25 d.

Vasara su knyga 2023: perskaityk knygą apie laisvę

#LABrekomenduoja imtis ketvirtosios skaitymo iššūkio #VasaraSuKnyga2023 užduoties – perskaityk knygą apie laisvę! Nesvarbu, ar esi vaikas, jaunuolis ar patyręs skaitytojas, visas žemiau išvardintas knygas rasi virtualioje bibliotekoje ELVIS!

2023 liepos 21 d.

#LAB rekomenduoja: Ernesto Hemingvėjaus knygos

Liepos 21 d. gimė Ernest Hemingway (1899-1961) – JAV rašytojas, vienas žymiausių prarastosios kartos atstovų, įvertintas Nobelio literatūros premija. Įdomių faktų apie jį – nors vežimu vežk!

2023 liepos 18 d.

Vasara su knyga 2023: perskaityk negrožinę knygą

Tęsiasi skaitymo iššūkis #VasaraSuKnyga2023, o #LABrekomenduoja jau kiek pavasarojus ir pailsėjus pasisemti išminties ir imtis trečiosios užduoties – perskaityti negrožinę knygą! Visas rekomenduojamas knygas vaikams, paaugliams ir suaugusiems rasi įgarsintas virtualioje bibliotekoje ELVIS.

2023 liepos 14 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie XV a. Lietuvą

1410 m. Liepos 15 d. Vytauto ir Jogailos vadovaujama Lietuvos ir Lenkijos kariuomenė sumušė Vokiečių ordino kariuomenę Žalgirio mūšyje. Mūšis nulėmė vokiečių ordino galybės galą. Šia proga #LABrekomenduoja pažvelgti į 15-o amžiaus Lietuvą.

2023 liepos 12 d.

#LAB rekomenduoja: Milano Kunderos knygos

Vakar netekome visame pasaulyje garsaus čekų rašytojo, intelektualo ir tikro literatūros virtuozo Milano Kunderos. Savo kūriniuose jis fiksavo tamsiausias, giliausias žmogaus aistras... Jo juokingų meilių pasakos stebina ir nušviečia. Kunderos pasaulis yra sudėtingas, pilnas pašaipų ir paradoksų. Gyvenimas jo kūriniuose dažnai yra žiaurus ir žeminantis. Kartais jis šventvagiškas, juokingas, erzinantis, bet skaitant paliekantis neišblėstantį įspūdį.

2023 liepos 11 d.

Vasara su knyga 2023: perskaityk fantastinę knygą

Tęsiasi skaitymo iššūkis #VasaraSuKnyga2023, o #LABrekomenduoja imtis antrosios užduoties ir perskaityti fantastinę knygą! Visas rekomenduojamas knygas vaikams, paaugliams ir suaugusiems rasi įgarsintas virtualioje bibliotekoje ELVIS.

2023 liepos 7 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie šokoladą

Itin kartus juodasis, švelniai kreminis pieniškas, o gal riešutais, uogomis ar čili pipiriukais gardintas gurmaniškas variantas? Šiandien – pasaulinė šokolado diena!

2023 liepos 4 d.

Vasara su knyga 2023: Perskaityk knygą, kuri buvo ekranizuota

Pats laikas susiimti ir dalyvauti skaitymo iššūkyje #VasaraSuKnyga2023! Garsinių knygų skaitytojai čia net pranašesni, nes skaityti knygas gali ir daržą ravėdami, ir žvejodami, ir uogaudami! Pirmoji užduotis – perskaityti knygą, kuri buvo ekranizuota. Tavo dėmesiui – #LABrekomenduoja vaikams, paaugliams, suaugusiems. Viską rasi ELVIS!

2023 liepos 3 d.

Birželio mėnesį išleidome

Dalinamės birželio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu:

2023 birželio 30 d.

#LAB rekomenduoja: Kazys Saja

„Gyvenimo aprašymas daugeliui atrodo lyg rakto skylutė į kūrėjo dvasinį pasaulį. Iš tiesų daug patogesnis langelis į žmogaus vidų yra pati kūryba. Per ją menininkas atsiskleidžia daugiau, negu pasakodamas savo gyvenimą“, – sakė Kazys Saja.

2023 birželio 23 d.

ELVIS autobusas vasarą pasitinka šventiškai!

Ieškodamos išeičių, kaip pasiekti vasarojantį skaitytoją, bibliotekos kuria lauko skaityklas, išeina į kiemus ar įsikuria miestų aikštėse. ELVIS autobuso komandai iškilo tokia pati dilema – kur pagauti būsimą skaitytoją?.. Ir visai neatsitiktinai, vos atšilus orams, per kiek daugiau nei 2 savaites, mūsų sąskaitoje jau keturios miestų šventės!

2023 birželio 23 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie jogą

Visai nesvarbu, ar savaitgalį ieškosi paparčio žiedo, šėlsi prie laužo ar trumpiausia naktimi mėgausiesi namuose, paskaityti apie jogą, o dar geriau – ją praktikuoti, visada tinkamas laikas ir tinkama vieta.

2023 birželio 16 d.

#LAB rekomenduoja: Torgny Lindgren knygos

T. Lindgren – vienas sėkmingiausių Švedijos rašytojų tarptautiniu mastu, o jo kūriniai išversti į daugiau nei trisdešimt kalbų. Jeigu dar neatradai šio autoriaus, #LABrekomenduoja keletą jo kūrinių

2023 birželio 9 d.

#LAB rekomenduoja: Virginijos C. Andrews knygos

Birželio 6 d. minėjome amerikiečių autorės Virginijos C. Andrews 100-ąsias gimimo metines!

2023 birželio 8 d.

4 nauji leidiniai iš „Audioteka“!

Iš Audioteka.lt įsigijome 4 leidinius, kuriuos jau gali rasti virtualioje bibliotekoje ELVIS!

2023 birželio 5 d.

Gegužės mėnesį išleidome

Dalinamės gegužės mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 birželio 2 d.

#LAB rekomenduoja: apie tėvystę

Vaikai turi teises ir mes privalome jas gerbti! Šią savaitę minėjome tarptautinę vaikų gynimo dieną, o sekmadienį sveikinsime tėčius! Tad šiandien #LABrekomenduoja knygas apie tėvystę

2023 birželio 1 d.

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ kviečia atrasti knygas, kurios (pa)tinka

„Skaitymas tau tinka!“ – šių metų šūkiu tikina Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos, ir vėl skelbiančios kasmetinį, jau aštuntąjį, skaitymo iššūkį „Vasara su knyga“.

2023 gegužės 31 d.

Kviečiame įvertinti bibliotekos paslaugas

Kas du metus atliekame tyrimą, kuris leidžia jums konfidencialiai išsakyti savo mintis, o mums suteikia informacijos apie tai, kaip vertinate bibliotekoje teikiamų paslaugų kokybę, atveria tobulėjimo ir pokyčių galimybes.

2023 gegužės 26 d.

#LAB rekomenduoja: iš psichoterapeuto kabineto

Psichologinių ir savęs pažinimo knygų parašyta marios, bet tikrai ne visos vertos tavo laiko! Jeigu ieškai kokybiškų, dėmesio vertų knygų, #LABrekomenduoja rinktis tas, kurias parašė šios srities žinovai – Lietuvos ir užsienio psichoterapeutai

2023 gegužės 19 d.

#LAB rekomenduoja: apie tautų savitumą

Gegužės 21-ąją minėsime Pasaulinę kultūrų puoselėjimo dieną! Jungtinių tautų organizacija yra paskelbusi deklaraciją „Savitumas, įvairovė ir pliuralizmas“, kurios pagrindinis tikslas – išlaikyti tautų savitumą, įvairovę, laisvę ir bendradarbiavimą. Su įvairiomis kultūromis kasdien susiduriame ir Lietuvoje, todėl labai svarbu jas pažinti, priimti ir gerbti. Apie savitas tautų kultūras skaityk knygose, kurias #LAB rekomenduoja šį penktadienį

2023 gegužės 18 d.

Prieinamumo mitai

Gegužės 18 d. minima Pasaulinė supratimo apie prieinamumą diena.

2023 gegužės 17 d.

2022 m. grožinės literatūros katalogas

Naujausias 2022 m. mūsų išleistos grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas jau prieinamas skaitmeniniu formatu!

2023 gegužės 16 d.

LAB dalyvavo Šiaurės šalių įtraukios leidybos konferencijoje „Include!“

Š. m. balandžio 24–25 d. Lietuvos audiosensorinės bibliotekos (LAB) direktorė Inga Davidonienė, projekto „ELVIS – pritaikytų medijų platforma“ vadovė Aušrinė Žilinskienė ir Leidybos skyriaus vedėja Alisa Žarkova dalyvavo Malmėje vykusioje įtraukios leidybos konferencijoje „Include! The Nordic Conference on Inclusive Publishing 2023“.

2023 gegužės 12 d.

#LAB rekomenduoja: apie Europą

Gegužės 9 d. vertindami narystės svarbą ir prisimindami ES vertybes, tokias kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir lygybė, minėjome Europos dieną! Kviečiame apie šį žemyną sužinoti dar daugiau, nes #LABrekomenduoja knygas apie Europą

2023 gegužės 10 d.

2022 m. dalykinės literatūros katalogas

Kad greitai ir patogiai rastum tau reikalingus ledinius, parengėme dalykinės literatūros katalogą

2023 gegužės 5 d.

#LAB rekomenduoja: metų knygos

Šį sekmadienį minėsime spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną. Taip pat tądien paaiškės, kokios knygos šiais metais skaitytojų išrinktos mylimiausiomis! O kol 2022 m. knygos nominantės dar nepaskelbtos, #LABrekomenduoja prisiminti ir paskaityti kūrinius, kuriuos geriausiais paskelbėme 2005–2010 metais.

2023 gegužės 3 d.

Balandžio mėnesį išleidome

Dalinamės balandžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 balandžio 28 d.

#LAB rekomenduoja: Marko Zingerio knygos

Nesenai netekome Lietuvos rašytojo, daugelio knygų apie Lietuvos žydų gyvenimą autoriaus, ilgamečio Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus direktoriaus Marko Zingerio. Jis buvo plataus akiračio, aštraus proto, skvarbios akies intelektualas, itin dėmesingas kiekvienam pasakytam ar parašytam žodžiui. Pagerbiant M. Zingerio atminimą #LABrekomenduoja perskaityti šios ryškios kultūros asmenybės kūrinius

2023 balandžio 28 d.

ELVIS kelionės įsibėgėja: garsines knygas jau atrado per 700 skaitytojų

Vasario mėnesį keliones pradėjęs ELVIS autobusas jau beveik 3 mėnesius nepailsdamas rieda Lietuvos gatvėmis. ELVIS komanda per šį laiką aplankė daugiau nei 30 skirtingų miestų, miestelių ir kaimų, esančių 16-oje Lietuvos rajonų: nuo Šalčininkų iki Pakruojo.

2023 balandžio 26 d.

Siekiant apsaugoti knygų autorių teises, siūlo didinti „copyright“ simbolį

© („copyright“) – šis prieš beveik 120 metų sukurtas simbolis reiškia, kad kūrinio autorinės teisės yra saugomos. Vadinasi, kūrinio negalima kopijuoti ir platinti. Tačiau kiek žmonių pastebi šį mažą ženklą knygų puslapiuose ir kiek iš jų žino, ką jis reiškia, klausia šiandien – Pasaulinę intelektinės nuosavybės dieną (PIN) – prasidedanti iniciatyva „Skaitykis su knygomis“.

2023 balandžio 21 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie žemę

Ar žinai, kad nuo 1970-ųjų balandžio 22-ąją minima Tarptautinė motinos Žemės diena?

2023 balandžio 19 d.

Audioteka dovanoja 6 garsines knygas!

„Audioteka“ įgyvendindama Lietuvos kultūros tarybos iš dalies finansuojamą projektą „Legalių audio knygų pasirinkimo ir prieinamumo visuomenei didinimas išleidžiant pripažintų lietuvių ir užsienio autorių kūrinius skaitmeniniu garsinių knygų formatu“, įgarsino ir mums perdavė 6 leidinius, kuriuos jau gali rasti virtualioje bibliotekoje ELVIS!

2023 balandžio 18 d.

Išbandyk neuroninį balsą!

Įmonė „AAI Labs“ sukūrė natūralaus skambesio neuroninę balso sintezę lietuvių kalbai!

2023 balandžio 14 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie finansus

Lietuvos bankas kviečia kartu kurti pokyčius finansinio raštingumo srityje ir balandžio 14 d. inicijuoja Nacionalinę finansinio raštingumo dieną. Prie pokyčių kūrimo norime prisidėti ir mes, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie finansus

2023 balandžio 7 d.

#LAB rekomenduoja: Valentos knygos

Balandžio 9-ąją savo 60-ąjį jubiliejų minės poetas, prozininkas, žurnalistas Alvydas Valenta!

2023 balandžio 3 d.

Kovo mėnesį išeidome

Dalinamės kovo mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 kovo 31 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie teatrą

Nuo 1962 m. kovo 27 d. minima Tarptautinė teatro diena! Didžiuodamiesi lietuviškų teatrų gausa galime pasidžiaugti ir tuo, kad vis daugiau sceninio meno pritaikoma ir žmonėms, turintiems regėjimo negalią ar sutrikimų. O dalis jų randa savo vietą virtualioje bibliotekoje ELVIS!

2023 kovo 27 d.

Jonaviškiai ELVIS autobusą išvydo ne tik gyvai, bet ir televizijos AVVA reportaže

Virtualios bibliotekos ELVIS autobusas tęsia keliones po Lietuvą – šią savaitę atrasti kitokias skaitymo galimybes ir pažinti garsinę knygą gali Kauno apskrities, Jonavos ir jos apylinkių gyventojai.

2023 kovo 24 d.

#LAB rekomenduoja: poezijos knygos

Jau nuo 2000 m. pavasario lygiadienis dedikuotas poezijai – kovo 21 d. minima Pasaulinė poezijos diena! Nakties ir dienos lygybė atneša ne tik gamtos atgimimą, bet ir kūrybinį įkvėpimą, kurio taip reikia poetiškai sielai, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja pasinerti į poeziją vartant Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto parengtas Lietuvos poetų eilėraščių rinktines

2023 kovo 17 d.

#LAB rekomenduoja: apie miegą

Ar žinai, kodėl mes miegame, kokią naudą teikia miegas, kodėl nemiga sukelia labai sunkių padarinių sveikatai? Šiandien, kovo 17 d., minima tarptautinė miego diena! Ir ne, ši diena skirta ne tam, kad ją pramiegot! Jos tikslas – paskatinti tave atkreipti dėmesį į miego svarbą. Prisidėdama prie šios švietėjiškos iniciatyvos, #LABrekomenduoja apie miegą sužinoti daugiau

2023 kovo 10 d.

#LAB rekomenduoja: apie paukščius

Ar žinojai, kad šiandien minima 40-ies paukščių diena? Kodėl 40? Pasirodo, būtent tiek sparnuotųjų rūšių po žiemojimo šiltesniuose kraštuose pavasarį sugrįžta į gimtinę! Jeigu norėtum apie paukščius sužinoti daugiau, #LABrekomenduoja keletą knygų

2023 kovo 7 d.

2022 m. vaikų literatūros katalogas

Sudėtinga išsirinkti vaikišką literatūrą? Peržiūrėk visą vaikams skirtą turinį, kurį įgarsinome ar kitaip pritaikėme per 2022 metus!

2023 kovo 3 d.

#LAB rekomenduoja: apie rašytojus

Šiandien, tarptautinę rašytojų dieną, #LABrekomenduoja knygas apie rašytojus

2023 kovo 2 d.

Vasario mėnesį išleidome

Dalinamės vasario mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 vasario 24 d.

#LAB rekomenduoja: apie sportą

Jei galvojate, kad neregiai nesportuoja – dar ir kaip klystate! Linkėdama Raimundui dar daugiau optimizmo, visiems mylintiems ar ketinantiems pamilti judėjimą #LABrekomenduoja knygas apie sportą

2023 vasario 17 d.

#LAB rekomenduoja: apie Vasario 16 d.

Vakar minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Bet ar apie Vasario 16-ąją žinome viską?

2023 vasario 10 d.

#LAB rekomenduoja: Sigito Parulskio knygos

Šiandien gimtadienį švenčia poetas, dramaturgas, eseistas, kritikas Sigitas Parulskis! Nors rašytojas vertinamas gana prieštaringai, o jo kūryboje neretai pastebima necenzūrinė leksika, jis yra vienas iš nedaugelio lietuvių autorių, kurio knygas mielai renkasi jauni skaitytojai. Gal dėl taiklios ironijos ar aštrių įžvalgų?.. Kad ir kaip ten būtų, įgarsintos S. Parulskio knygos puikuojasi ir virtualios bibliotekos ELVIS lentynose, todėl šiandien #LABrekomenduoja panirti į neįprastą, drąsią ir šokiruojančią literatūrinę kelionę!

2023 vasario 3 d.

#LAB rekomenduoja: Balio Sruogos knygos

Minint 127-ąsias B. Sruogos metines, #LABrekomenduoja paskaityti jo kūrybą ir daugiau sužinoti apie šio tik po mirties įvertinto kūrėjo gyvenimą.

2023 vasario 2 d.

Sausio mėnesį išleidome

Dalinamės sausio mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu

2023 sausio 27 d.

#LAB rekomenduoja: apie Vilnių

Su gimtadieniu, Vilniau! Nuo XIV amžiaus žinomas kaip svarbiausias Lietuvos miestas (kas valdo Vilnių, tas valdo visą Lietuvos didžiąją kunigaikštystę), išgyvenęs ir savo aukso amžių, ir ilgus okupacijos metus, Vilnius pasitinka 700-ąjį gimtadienį būdamas nepriklausomos Lietuvos valstybės sostinė. Šiandien #LAB rekomenduoja knygas apie Vilnių!

2023 sausio 25 d.

Naudok sparčiuosius ELVIS klavišus

Dalinamės pagrindiniais sparčiaisiais klavišais ir jų kombinacijomis, kurios ypač pagelbės naudojantiems ekrano skaitymo programas:

2023 sausio 20 d.

#LAB rekomenduoja: apie Australiją

Sausio 26 d. švenčiama Australijos diena – pirmosios Britanijos flotilės atvykimas į Sidnėjaus įlanką ir Jungtinės karalystės vėliavos iškėlimas 1788-ais metais. Ta proga #LABrekomenduoja paskaityti apie tai, kaip šiame žemyne ir aplinkinėse salose kūrėsi europiečiai.

2023 sausio 13 d.

#LAB rekomenduoja: istorinės knygos

Šiandien sausio 13-oji – laisvės gynėjų diena. Minėdami šią Lietuvai svarbią datą, pagerbiame sovietų agresijai pasipriešinusių ir vardan Lietuvos žuvusių žmonių atminimą. Todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja istorines knygas, kuriose visa tiesa apie mūsų šalį!

2023 sausio 11 d.

2022 m. Brailio raštu išleidome

Dalinamės 2022 m. Brailio raštu išleistų leidinių sąrašu

2023 sausio 6 d.

#LAB rekomenduoja: apie Brailį

Sausio 4 d. minėjome Luji Brailio – neregių bei silpnaregių skaitymo ir rašymo sistemos kūrėjo, 214-ąsias gimimo metines. Jo sukurta Brailio rašto sistema iki šiol išliko praktiškai nepakitusi, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie šio, viso pasaulio neregių gyvenimą pakeitusio žmogaus, gyvenimą.

2023 sausio 4 d.

Gruodžio mėnesį išleidome

Dalinamės gruodžio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 gruodžio 30 d.

#LAB rekomenduoja: naujametiniai pažadai

Kaip dažnai sau žadate: „nuo pirmadienio pradėsiu... (sportuoti, mokytis naujų dalykų ir t. t...)? Pastebėta, kad ypač mėgstame sau kelti tikslus ir kurti pažadus kažką keisti nuo Naujųjų metų. Norime prisidėti prie tavo noro keistis ir tobulėti, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja tai, kuo esame turtingi – knygas!

2022 gruodžio 27 d.

Įgyvendintas projektas „Grožinės literatūros prieinamumo didinimas"

2022 m. jau septintą kartą vykdėme Lietuvos kultūros tarybos remiamą projektą „Grožinės literatūros prieinamumo didinimas įprasto spausdinto teksto negalintiems skaityti asmenims“.

2022 gruodžio 23 d.

#LAB rekomenduoja: kalėdinės knygos

Kalėdos – tai kalėdinių filmų ir kalėdinių knygų metas! Juk būtų keista imti ir skaityti apie kūčiukus ir eglutes vartantis kur nors paplūdimyje po kepinančia vasaros saule. Tad #LABrekomenduoja čiupti kalėdines knygas dabar, kai joms – pats metas! Virtuali biblioteka ELVIS tikrai turi ką pasiūlyti.

2022 gruodžio 21 d.

Licencinės knygos jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!

Nebijok licencijos! Artėjant Kalėdoms paruošėme tau dovanų – 7 garsines licencines knygas, kurias įsigijome iš leidyklos „Baltos lankos“

2022 gruodžio 16 d.

#LAB rekomenduoja: Jane Austen knygos

Minint 247-ąsias J. Austen gimimo metines, #LABrekomenduoja atrasti paslaptingosios romanistės kūrybą virtualioje bibliotekoje ELVIS

2022 gruodžio 12 d.

Kaip leisti knygas, kad jas skaityti galėtų visi

Siekiant didinti informacijos prieinamumą asmenims, negalintiems skaityti spausdinto teksto, Lietuvos aklųjų biblioteka šiemet inicijavo pirmąją Lietuvoje įtraukios leidybos mokymų programą. Dalyviai rugsėjo – lapkričio mėnesiais mokėsi kaip leisti knygas, kad jas skaityti galėtų visi. Savo įspūdžiais dalinasi naują skaitytojų auditoriją atradę maketuotojai, dizaineriai, IT ir kiti skaitmeninės leidybos srities specialistai.

2022 gruodžio 9 d.

#LAB rekomenduoja: apie Barborą Radvilaitę

Šiandien #LABrekomenduoja keletą kūrinių apie Barborą Radvilaitę, kuriuos rasi virtualioje bibliotekoje ELVIS

2022 gruodžio 7 d.

Lapkričio mėnesį išleidome

Dalinamės lapkričio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 gruodžio 2 d.

#LAB rekomenduoja: žmogus su negalia irgi gali

Gruodžio 3-ąją minėsime tarptautinę neįgaliųjų dieną, todėl šiandien #LABrekomenduoja pasinerti į pažintį su negalia ir įvairiomis jos formomis, atrasti būdus kaip paprastai ir tinkamai apie ją kalbėti.

2022 gruodžio 1 d.

Neregiams bei silpnaregiams pritaikyta dar daugiau lietuviškų filmų

Lietuvos kino centras, siekdamas lietuvišką kiną padaryti prieinamą visiems, LAB ir virtualios bibliotekos ELVIS kolekciją papildo penkiais lietuviškos klasikos filmais su garsiniu vaizdavimu.

2022 lapkričio 25 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie Vinstoną Čerčilį

Kai Didžiojoje Britanijoje per kelis mėnesius pasikeitė net trys ministrai pirmininkai, #LABrekomenduoja paskaityti apie tą, kuris buvo vienas įtakingiausių ne tik savo šalies, bet ir viso pasaulio politikų.

2022 lapkričio 18 d.

#LAB rekomenduoja: knygos paaugliams

Paauglystė – sudėtingas raidos etapas. Mes puikiai žinome, kaip nervina suaugusieji, dalinantys savo teisingus patarimus ir gyvenimo pamokas. Dar geriau žinome kaip visus gyvenimo džiaugsmus norisi atrasti, pažinti ir išgyventi patiems, o sprendimus priimti savarankiškai. Bet ar žinai, kad knygose gali rasti atsakymus į tau aktualius klausimus? Mes norime tau padėti, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja literatūrą paaugliams. Skaityk apie santykius, pirmuosius įsimylėjimus, tėvus ir kitas tau svarbias temas. Nerk į savojo aš paieškas!

2022 lapkričio 11 d.

#LAB rekomenduoja: laiko patikrinti diktoriai

Šį penktadienį #LABrekomenduoja prisiminti (o gal atrasti?) senuosius diktorius ir jų išskirtinius balsus! Štai keletas legendinių asmenybių, prisidėjusių prie mūsų bibliotekos lentynų pilnėjimo

2022 lapkričio 4 d.

Spalio mėnesį išleidome

Dalinamės spalio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 lapkričio 4 d.

#LAB rekomenduoja: Leonardo Gutausko knygos

1938 m. lapkričio 6 d. gimė Leonardas Gutauskas – poetas, tapytojas, vienas geriausių šių laikų vyresniosios kartos literatų, kurio sąskaitoje beveik penkiasdešimt poezijos, prozos ir vaikams skirtų knygų.

2022 spalio 28 d.

#LAB rekomenduoja: Stepheno Kingo knygos

Artėjant Šiurpnakčiui #LABrekomenduoja suteikti savo gyvenimui lengvų šiurpuliukų! Fantastikos ir siaubo literatūros mėgėjams (o ir ne tik) tikrai patiks siaubo istorijų virtuozo, fantastinio pasaulio kūrimo meistro Stepheno Kingo romanai

2022 spalio 21 d.

#LAB rekomenduoja: apie neregystę

Vis dar nepamirštant Baltosios lazdelės dienos, šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie neregystę

2022 spalio 14 d.

#LAB rekomenduoja: knygos Brailio raštu

Artėjant Baltosios lazdelės dienai, puiki proga atsitraukti nuo ekranų, pagalbinius prietaisus padėti įšalį ir į rankas paimti knygą ☺️📚 Šį penktadienį #LABrekomenduoja perskaityti knygą Brailio raštu!

2022 spalio 5 d.

Rugsėjo mėnesį išleidome

Dalinamės rugsėjo mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 rugsėjo 30 d.

Krašto apsaugos ministerijos leidiniui „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ suteikta atvira prieiga!

Krašto apsaugos ministerijos leidiniui „Ką turime žinoti apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms ir karo metui“ suteikta atvira prieiga!

2022 rugsėjo 30 d.

#LAB rekomenduoja: detektyvai

Kažkur girdėjome sakant, kad itališkus detektyvus skaito tik tie, kas išties myli Italiją. O vienintelis italas, kurio parašyti detektyvai niekuo nesusiję su Italija, yra Umberto Eco... Kaip ten bebūtų, pradėję minti Italijos pažinties kelius, tikrai nesustosime, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja į savo skaitomų knygų sąrašą įtraukti dar bent vieną iš šių detektyvinių ir nuotykių romanų apie Italiją!

2022 rugsėjo 29 d.

Pirmą kartą Lietuvoje vykstančiame Neskaitymo festivalyje – žinomų žmonių atvirumas ir kitoks požiūris į disleksiją

Jau trečius metus Lietuvoje minima disleksijos pažinimo savaitė #GoRedForDyslexia šiemet vyksta spalio 3–7 dienomis. Kasmet skaitymo sutrikimams skirta savaitė sulaukia vis didesnio švietimo ir kultūros bendruomenės palaikymo, o šiemet dar turi ir išskirtinį akcentą – Vilniuje ir Kaune vykstantį Neskaitymo festivalį.

2022 rugsėjo 23 d.

#LABrekomenduoja: apie Vytautą Didįjį

1430 m. rugsėjo 8 d. turėjęs įvykti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto karūnavimas taip ir neįvyko. Šis ir kiti jo gyvenimo įvykiai apipinti legendomis ir aprašyti ne tik istorikų, bet ir romanistų plunksnomis. Tad šį savaitgalį kviečiame paklausyti knygų apie vienintelį LDK kunigaikštį, vadinamą Didžiuoju.

2022 rugsėjo 13 d.

Pirmą kartą Lietuvoje – įtraukios leidybos mokymų programa

Pirmą kartą Lietuvoje rengiama mokymų programa, skirta kelti leidėjų, maketuotojų, dizainerių ir kitų skaitmeninės leidybos srities specialistų kompetencijas įtraukios leidybos srityje. Dalyviai rugsėjo – lapkričio mėnesiais praktikuosis kurti įtraukius leidinius kartu su geriausiais šios srities ekspertais. Registracija į kol kas vienintelę tokią mokymų programą vyks iki rugsėjo 23 d.

2022 rugsėjo 5 d.

Rugpjūčio mėnesį išleidome

Dalinamės rugpjūčio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 rugsėjo 2 d.

#LABrekomenduoja: Itališka klasika

Kas paneigs, kad pati Italija – amžina, iš mados neišeinanti klasika? Tęsdama literatūrines keliones po Italiją, šį penktadienį #LABrekomenduoja literatūros klasikos šedevrus, knygas, kurias būtina perskaityti dar bent vieną kartą:

2022 rugpjūčio 31 d.

Kaip didinti pritaikytų leidinių prieinamumą, nepažeidžiant kūrėjų interesų?

Virtualios bibliotekos ELVIS auditorija sparčiai plečiasi, o augantys skaitmeniniai ELVIS fondai jau ne vien LABiblioteka leidybinės komandos nuopelnas. Dalis pritaikytų leidinių atkeliauja tiesiai iš Lietuvos leidėjų. Tai mus dar labiau įpareigoja pasirūpinti intelektinės nuosavybės apsauga – ties šiuo klausimu kartu su partneriais iš įvairių Lietuvos sektorių dirbame jau trečius metus.

2022 rugpjūčio 29 d.

Netikėtai intymūs: TOP5 audiofestivalio „Banguoja“ kūriniai apie žmogaus teises

Audiofestivalis „Banguoja“ antrus metus iš eilės kviečia įtempti ausis ir pasinerti į intymius, jautrius, drąsius, asmeniškus ir aktualius audio pasakojimus. „Nepatogaus kino“ organizuojamo festivalio ašyje net keliolika kruopščiai atrinktų tarptautinių ir vietos menininkų audiokūrinių, 5 iš jų prieinami klausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje įprasto spausdinto teksto negalintiems skaityti žmonėms.

2022 rugpjūčio 26 d.

#LABrekomenduoja: pasitik mokyklą!

Tinkamai nusiteikti mokslo metams padės knygos! #LABrekomenduoja skaitinius visoms amžiaus grupėms!

2022 rugpjūčio 19 d.

#LABrekomenduoja: saugokim laisvę!

Prieš 33 metus, rugpjūčio 23 d., tūkstančiai žmonių stojo į gyvą 650 km ilgio grandinę, kad parodytų pasauliui, kokia svarbi yra laisvė. Artėjant Baltijos kelio metinėms, prisimink, koks gyvenimas buvo sovietinės okupacijos laikais, kodėl žmonės norėjo laisvės – ir taps akivaizdu, kodėl taip svarbu ją saugoti ir ginti.

2022 rugpjūčio 12 d.

#LABrekomenduoja: meilė, gimstanti Italijoje

Ištikimiausius romanų mylėtojus kviečiame krautis lagaminus ir vykti į Italiją!

2022 rugpjūčio 5 d.

#LABrekomenduoja: knygos apie Antaną Smetoną

Rugpjūčio 10 d. gimė pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona! Ta proga #LABrekomenduoja atsikvėpti nuo lengvos atostogų literatūros ir imtis rimtesnių studijų – knygų apie šio svarbaus mūsų istorijai žmogaus gyvenimą.

2022 rugpjūčio 3 d.

Liepos mėnesį išleidome

Dalinamės liepos mėnesį įgarsintomis ar Brailio raštu išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 liepos 29 d.

#LABrekomenduoja: šeimos nario vaikystėje mėgta knyga

Ar kada domėjaisi kokias knygas vaikystėje skaitė tavo tėvai, seneliai, broliai ar sesės? Paskutinioji skaitymo iššūkio Vasara su knyga užduotis paskatins tave šiek tiek atsitraukti nuo naujausių leidinių ir paieškoti knygos, kurią vaikystėje labai mėgo skaityti tavo šeimos narys.

2022 liepos 25 d.

Venecijos „Liūtą“ pelnęs filmas „Piligrimai“ – virtualiai prieinamas neregiams

Nuo šiol „Piligrimai“ su garsiniu vaizdavimu pasiekiamas virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje regos sutrikimų turintiems asmenims. Didžiausias kino festivalio Lietuvoje „Kino pavasaris“ tęsia pradėtą iniciatyvą kiekvienais metais pritaikyti neregiams bent vieną filmą, o specialiai neregiams pritaikytu garso takeliu pasidalinti su Lietuvos aklųjų biblioteka.

2022 liepos 22 d.

#LABrekomenduoja: knygos, kurių pavadinime - vienas žodis

Šį karštą penktadienį #LABrekomenduoja patogiai įsitaisyti pavėsyje ir įveikti dar vieną skaitymo iššūkio Vasara su knyga užduotį – perskaityti knygą, kurios pavadinime – vienas žodis!

2022 liepos 15 d.

#LABrekomenduoja: knygos apie žmogaus ryšį su gyvūnu

Kokias knygas bemėgtum, ką beskaitytum – jaukiai ant kelių susiraičiusi katė ar tarp knygos puslapių įsisukę kailiniuoti veikėjai sušildo tiek fiziškai, tiek emociškai. #LABrekomenduoja knygas, kuriose veikia sparnuoti, keturkojai ar net aštuonkojai mažieji mūsų draugai!

2022 liepos 8 d.

#LABrekomenduoja: biografinės knygos

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ pasirengęs tave išbandyti! Jei skaitai tik fantastikos kūrinius ar apsiriboji trapiais poezijos posmais – teks nugalėti save ir įveikti biografinę knygą. O kas, jeigu tau patiks? :)

2022 liepos 5 d.

Birželio mėnesį išleidome

Dalinamės birželio mėnesį įgarsintomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 liepos 1 d.

#LABrekomenduoja: baltijos šalių autorių knygos

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ jau įsibėgėja! O mes rubrikoje #LABrekomenduoja penkis penktadienius iš eilės padėsime tau lengviau įveikti iššūkio užduotis.

2022 birželio 24 d.

#LABrekomenduoja: Eglė Afanasjeva „Kalanetika“

#LABrekomenduoja: pirmą kartą Lietuvoje išleidžiamoje lietuvių autorės parašytoje knygoje – viskas, ką reikia žinoti apie kalanetiką, ir šiek tiek daugiau. Tai kalanetikos metodo istorija, teorija, filosofija, mankštos programa, sveikatinimosi bei ekspertų patarimai.

2022 birželio 10 d.

#LABrekomenduoja: Jin Mok „Kuksando"

#LABrekomenduoja: legendinis kuksando meistras Jin Mokas savo knygą skiria jau praktikuojantiems kuksando, bet ji bus įdomi kiekvienam, kas domisi Rytų išmintimi – medicina, filosofija, kultūra.

2022 birželio 6 d.

Gegužės mėnesį išleidome

Dalinamės gegužės mėnesį specialiais formatais parengtų knygų sąrašu:

2022 gegužės 25 d.

Kultūros įstaigų prieinamumas neregiams ir silpnaregiams (gairės)

Paskatinti neregių ir silpnaregių, nerandančių kultūros įstaigose jiems tinkamu būdu pateiktos informacijos, parengėme gaires

2022 gegužės 24 d.

#LABrekomenduoja: „501 pilateso pratimas“

Praeitą savaitę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pažinti pilatesą kartu su viena geriausių trenerių Lietuvoje, judesio studijos „Jurga ne spurga“ įkūrėja Jurgita Valkiūniene.

2022 gegužės 23 d.

2021 m. dalykinės literatūros katalogas

Vasarą atostogauk prasmingai! Visai nesvarbu, kur leisi laiką – piknike gamtoje, prie jūros po skėčiu, hamake sodyboje ar toli toli po palme – dalį savo laiko gali skirti sau, savišvietai, augimui ir tobulėjimui.

2022 gegužės 12 d.

#LABrekomenduoja: Jonas Girskis „Viskas apie stuburo gydymą“

Vakar LAB skaitytojai gyvai Šiauliuose ir nuotoliu atliko stuburo pratimus gyvai ir nuotoliu kartu su vienu geriausių reabilitologų, neurologų Lietuvoje, Stuburo gydymo centro vadovu ir įkūrėju, daktaru Jonu Girskiu.

2022 gegužės 12 d.

Nauja akademinė literatūra apie disleksiją

Šiandien su džiaugsmu pranešame, kad akademinės literatūros anglų kalba lentynos pasipildė net 35 knygomis!

2022 gegužės 9 d.

2021 m. grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas

Naujausias 2021 m. mūsų išleistos grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas jau prieinamas elektroniniu formatu!

2022 gegužės 5 d.

Garsinės knygos vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai (informacija LT / UA / RU kalbomis)

Ar tavo aplinkoje yra vaikų iš Ukrainos? Tarp jų tikrai yra tokių, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, mokymosi, skaitymo sutrikimų (disleksijos) ar kitų priežasčių. Šių vaikų tėvelius ir mokytojus kviečiame užsukti į virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt), kurioje Jūsų vaikų laukia beveik 150 pavadinimų garsinių knygų ukrainiečių kalba (sąrašas nuolat pildomas)! Daugiau informacijos ir kontaktai – žemiau (LT / UA / RU kalbomis).

2022 balandžio 29 d.

#LABrekomenduoja: Peterio Kelderio „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“

#LABrekomenduoja: Peterio Kelderio „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“ – praktiniai nurodymai, kaip atlikti visus penkis pratimus, primenančius jogos pozas. Jiems kasdien užtenka keliolikos minučių, o praktikuojantys džiaugiasi išaugusia energija, tirpstančiu svoriu, geresne atmintimi, atsigavusiais plaukais, dingusiais skausmais ir tiesiog grįžusia jaunyste.

2022 balandžio 28 d.

Net 7 sporto programos neregiams!

Sporto renginiai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir nuotoliu truks iki birželio vidurio ir yra tinkami tiek vyrams, tiek moterims, jauniems ir seniems, sportiškiems ir sofą mylintiems. Kad virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpinti sporto leidiniai praverstų tęsiant treniruotes namuose, reikia programas išbandyti kartu su profesionaliais treneriais. Išsirink programą (ar net kelias), kuriose nori sudalyvauti!

2022 balandžio 22 d.

#LABrekomenduoja: Matthieu Ricard „Meditacijos menas“

#LABrekomenduoja: jeigu vakar lankėtės @LABiblioteka greičiausiai susidomėjote meditacijos mokytojo Ryčio Juozapavičiaus pristatyta Matthieu Ricard'o knygą „Meditacijos menas“.

2022 balandžio 20 d.

ELVIS lentynose jau ir vaikiškos knygos ukrainiečių kalba!

Ar pastebėjai, kad virtuali biblioteka ELVIS nusidažė mėlynai geltonomis spalvomis?

2022 kovo 23 d.

Septynios sporto programos neregiams, ir visos – bibliotekoje

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), besirūpinanti visais, kuriems sunku skaityti įprastai, atkreipė dėmesį į sporto leidinių prieinamumą neregiams. Pateikę paraišką Sporto rėmimo fondui ir gavę finansavimą, šiuo metu bibliotekininkai įgyvendina projektą „Sveikatingumo programų pritaikymas regos negalią turintiems vartotojams“ ir jau balandžio mėnesį pakvies savo skaitytojus į pirmąsias treniruotes!

2022 kovo 9 d.

Garsinės knygos saugumo tema

Jeigu dar nežinai, kaip elgtis ekstremalios situacijos atveju, turi kelis pasirinkimus: dalyvauti organizuojamuose mokymuose, ieškoti informacijos internete arba visą reikiamą informaciją gauti iš specialistų parengtų knygų. Mūsų kolegos atrinko 6 garsinius leidinius saugumo tema, kuriuos bet kuriuo paros metu gali skaityti virtualioje bibliotekoje ELVIS:

2022 kovo 2 d.

Prieinamo formato leidiniai apie Ukrainą

Šiandien viso pasaulio dėmesys nukreiptas į Ukrainą, drąsiai kovojančią už savo ir viso demokratinio pasaulio ateitį. Atrinkome su Ukraina susijusius leidinius ir skatiname knygos puslapiais nusikelti į šią garbingą šalį ir pažinti jos istoriją. Štai kas tavęs laukia virtualios bibliotekos ELVIS lentynose

2022 vasario 23 d.

LAB vaikų literatūros katalogas 2021

Reikia pagalbos ieškant vaikiškos knygos? 😊 Visus naujausius virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpintus leidinius rasi 2021 m. vaikų literatūros kataloge!🤩 Katalogas suskirstytas į ikimokyklinio, jaunesnio mokyklinio, vidutinio mokyklinio ir vyresniojo mokyklinio amžiaus grupes, kad paieškos būtų kiek įmanoma paprastesnės ir patogesnės. 😊

2022 vasario 14 d.

Knygų savaitė 2022. Ką skaito skaitantys kitaip? Diskusija su skaitytojais apie knygų formatų įvairovę

Susitikimų su autoriais, naujų knygų ir gerai pažįstamų vardų kontekste pasikalbėkime su... skaitytoju. Unikaliu skaitytoju, kuriam įprasta spausdinta knyga neprabyla dėl jo turimos negalios ar sutrikimo. Tačiau šis skaitytojas toks pats kaip ir tu – jis mėgsta istorijas ir jas skaito. Tik skaito kitaip. Diskusijoje sužinosime, kokios būklės apsunkina skaitymą, išgirsime kitaip skaitančiųjų istorijas ir iššūkius, išsiaiškinsime, kokie formatai atliepia kitaip skaitančiųjų poreikius, pakalbėsime ir apie leidėjų dar neatrastas nišas. Auditorija, kuri laukia kitokių formatų – ypač skaitlinga: tai beveik 0,5 milijono Lietuvos gyventojų!

2022 sausio 26 d.

Naujas ELVIS – naujas ir internetinis adresas!

Ilgai ieškojome sprendimų, kaip naujojo ELVIS nuorodą paversti patogesne, trumpesne ir geriau įsimenančia. Kadangi internetinis adresas elvis.lt jau turi šeimininkus (nenuostabu, juk Elvis Preslis žinomas gerokai ilgiau nei gyvuoja mūsų virtuali biblioteka), nusprendėme sujungti ELVIS ir iki kaulų smegenų visiems žinomą mūsų bibliotekos trumpinį LAB :) Juk LAB – tai ir žodžio „laboratorija“ (ta laboratorija, kurioje gimsta pritaikyti leidiniai!) santrumpa. Taigi nuo šiandien naršyklės lange vesk elvislab.lt ir junkis prie savo virtualios bibliotekos!

2022 sausio 20 d.

ELVIS pasipildė radijo spektakliais

Dar vasarą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko unikalus pirmą kartą Lietuvoje organizuotas trijų dienų radijo pjesių kūrimo hakatonas „Iškoduoti freską“, kuriame 20 dalyvių iš visos Lietuvos tyrinėjo bibliotekos Didžiosios skaityklos sieną puošiančią išskirtinę freską „Metraštininkas“, klausėsi profesionalių lektorių paskaitų radijo pjesių rašymo, garsinio apipavidalinimo temomis, susitiko su freskos autore Justina Agota Špakauskaite-Dobkevičiene ir, remdamiesi freskos motyvais bei personažais, kūrė radijo pjeses.

2022 sausio 13 d.

EPUB formatas – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!

Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad įsigijome 43 skaitmeninių knygų licencijas iš „Baltų lankų“ leidyklos! Bendradarbiavimas su leidyklomis virtualiai bibliotekai ELVIS be galo prasmingas – įsigiję kitų leidėjų parengtą skaitmeninį turinį, nedubliuosime leidyklos jau atlikto darbo ir daugiau laiko skirsime kitų leidinių pritaikymui. Kuo daugiau prieinamos literatūros, tuo geriau skaitytojui!

2021 gruodžio 1 d.

Mokiniams rekomenduojamos garsinės knygos 1-10 klasei

Rekomenduojamų garsinių knygų moksleiviams sąrašas yra parengtas remiantis doc. dr. Kęstučio Urbos parengtomis rekomendacijomis (Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1-10 klasei. V., 2019).

2021 rugsėjo 24 d.

Pirmojo Lietuvoje audiofestivalio „Banguoja“ kūriniai virtualioje bibliotekoje ELVIS

„Banguoja“. 17 radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpųjų audiokūrinių iš Lietuvos ir viso pasaulio, 8 iš jų prieinami klausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje negalintiems skaityti įprasto teksto. Audiokūrinius vienijanti žmogaus teisių tematika klausytojams pasiūlys intymius ir netikėtus potyrius bei atradimus.

2021 rugsėjo 15 d.

Virtualios bibliotekos ELVIS vartotojo vadovas

Norint priprasti prie naujų dalykų, kad ir labai draugiškų, reikia laiko. Kad naujojo ELVIS pokyčiai negąsdintų, parengėme virtualios bibliotekos vartotojo vadovą – instrukciją, kuri padės lengvai perprasti šios nesudėtingos ir smagios virtualios bibliotekos valdymą bei galimybes.

2021 rugpjūčio 19 d.

LAB dalykinės literatūros katalogas 2020

Per atostogas jau pakankamai skaitei lengvo turinio ir norisi rimtesnių knygų? 🧐 Komentarų, žinučių, rekomendacijų jūroje sunku išsirinkti, ką skaityti? 📕📗📘 Bus lengviau, jei atsiversi Lietuvos aklųjų bibliotekos parengtą dalykinės literatūros prieinamais formatais katalogą.

2021 rugpjūčio 19 d.

LAB grožinės literatūros katalogas 2020

Ne visada spėji sekti kuo pasipildė virtuali biblioteka ELVIS? Ir nebūtina! 🤩

2021 rugpjūčio 19 d.

LAB vaikų literatūros katalogas 2020

Kaip nepaklysti bibliotekos fondų labirintuose ir savo vaikui išrinkti geriausią, jo amžiaus kategorijai labiausiai tinkančią, knygą?🤔 Kaip vyresniam vaikui pačiam išsirinkti tinkamą literatūrą? 🤔