Naujienos

Naujienų archyvas
2022 rugpjūčio 12 d.

#LABrekomenduoja: meilė, gimstanti Italijoje

Ištikimiausius romanų mylėtojus kviečiame krautis lagaminus ir vykti į Italiją!

2022 rugpjūčio 5 d.

#LABrekomenduoja: knygos apie Antaną Smetoną

Rugpjūčio 10 d. gimė pirmasis Lietuvos prezidentas Antanas Smetona! Ta proga #LABrekomenduoja atsikvėpti nuo lengvos atostogų literatūros ir imtis rimtesnių studijų – knygų apie šio svarbaus mūsų istorijai žmogaus gyvenimą.

2022 rugpjūčio 3 d.

Liepos mėnesį išleidome

Dalinamės liepos mėnesį įgarsintomis ar Brailio raštu išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 liepos 29 d.

#LABrekomenduoja: šeimos nario vaikystėje mėgta knyga

Ar kada domėjaisi kokias knygas vaikystėje skaitė tavo tėvai, seneliai, broliai ar sesės? Paskutinioji skaitymo iššūkio Vasara su knyga užduotis paskatins tave šiek tiek atsitraukti nuo naujausių leidinių ir paieškoti knygos, kurią vaikystėje labai mėgo skaityti tavo šeimos narys.

2022 liepos 25 d.

Venecijos „Liūtą“ pelnęs filmas „Piligrimai“ – virtualiai prieinamas neregiams

Nuo šiol „Piligrimai“ su garsiniu vaizdavimu pasiekiamas virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje regos sutrikimų turintiems asmenims. Didžiausias kino festivalio Lietuvoje „Kino pavasaris“ tęsia pradėtą iniciatyvą kiekvienais metais pritaikyti neregiams bent vieną filmą, o specialiai neregiams pritaikytu garso takeliu pasidalinti su Lietuvos aklųjų biblioteka.

2022 liepos 22 d.

#LABrekomenduoja: knygos, kurių pavadinime - vienas žodis

Šį karštą penktadienį #LABrekomenduoja patogiai įsitaisyti pavėsyje ir įveikti dar vieną skaitymo iššūkio Vasara su knyga užduotį – perskaityti knygą, kurios pavadinime – vienas žodis!

2022 liepos 15 d.

#LABrekomenduoja: knygos apie žmogaus ryšį su gyvūnu

Kokias knygas bemėgtum, ką beskaitytum – jaukiai ant kelių susiraičiusi katė ar tarp knygos puslapių įsisukę kailiniuoti veikėjai sušildo tiek fiziškai, tiek emociškai. #LABrekomenduoja knygas, kuriose veikia sparnuoti, keturkojai ar net aštuonkojai mažieji mūsų draugai!

2022 liepos 8 d.

#LABrekomenduoja: biografinės knygos

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ pasirengęs tave išbandyti! Jei skaitai tik fantastikos kūrinius ar apsiriboji trapiais poezijos posmais – teks nugalėti save ir įveikti biografinę knygą. O kas, jeigu tau patiks? :)

2022 liepos 5 d.

Birželio mėnesį išleidome

Dalinamės birželio mėnesį įgarsintomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

2022 liepos 1 d.

#LABrekomenduoja: baltijos šalių autorių knygos

Skaitymo iššūkis „Vasara su knyga“ jau įsibėgėja! O mes rubrikoje #LABrekomenduoja penkis penktadienius iš eilės padėsime tau lengviau įveikti iššūkio užduotis.

2022 birželio 24 d.

#LABrekomenduoja: Eglė Afanasjeva „Kalanetika“

#LABrekomenduoja: pirmą kartą Lietuvoje išleidžiamoje lietuvių autorės parašytoje knygoje – viskas, ką reikia žinoti apie kalanetiką, ir šiek tiek daugiau. Tai kalanetikos metodo istorija, teorija, filosofija, mankštos programa, sveikatinimosi bei ekspertų patarimai.

2022 birželio 10 d.

#LABrekomenduoja: Jin Mok „Kuksando"

#LABrekomenduoja: legendinis kuksando meistras Jin Mokas savo knygą skiria jau praktikuojantiems kuksando, bet ji bus įdomi kiekvienam, kas domisi Rytų išmintimi – medicina, filosofija, kultūra.

2022 birželio 6 d.

Gegužės mėnesį išleidome

Dalinamės gegužės mėnesį specialiais formatais parengtų knygų sąrašu:

2022 gegužės 25 d.

Kultūros įstaigų prieinamumas neregiams ir silpnaregiams (gairės)

Paskatinti neregių ir silpnaregių, nerandančių kultūros įstaigose jiems tinkamu būdu pateiktos informacijos, parengėme gaires

2022 gegužės 24 d.

#LABrekomenduoja: „501 pilateso pratimas“

Praeitą savaitę mūsų skaitytojai turėjo galimybę pažinti pilatesą kartu su viena geriausių trenerių Lietuvoje, judesio studijos „Jurga ne spurga“ įkūrėja Jurgita Valkiūniene.

2022 gegužės 23 d.

2021 m. dalykinės literatūros katalogas

Vasarą atostogauk prasmingai! Visai nesvarbu, kur leisi laiką – piknike gamtoje, prie jūros po skėčiu, hamake sodyboje ar toli toli po palme – dalį savo laiko gali skirti sau, savišvietai, augimui ir tobulėjimui.

2022 gegužės 12 d.

#LABrekomenduoja: Jonas Girskis „Viskas apie stuburo gydymą“

Vakar LAB skaitytojai gyvai Šiauliuose ir nuotoliu atliko stuburo pratimus gyvai ir nuotoliu kartu su vienu geriausių reabilitologų, neurologų Lietuvoje, Stuburo gydymo centro vadovu ir įkūrėju, daktaru Jonu Girskiu.

2022 gegužės 12 d.

Nauja akademinė literatūra apie disleksiją

Šiandien su džiaugsmu pranešame, kad akademinės literatūros anglų kalba lentynos pasipildė net 35 knygomis!

2022 gegužės 9 d.

2021 m. grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas

Naujausias 2021 m. mūsų išleistos grožinės literatūros pritaikytais formatais katalogas jau prieinamas elektroniniu formatu!

2022 gegužės 5 d.

Garsinės knygos vaikams iš Ukrainos, negalintiems skaityti įprastai (informacija LT / UA / RU kalbomis)

Ar tavo aplinkoje yra vaikų iš Ukrainos? Tarp jų tikrai yra tokių, kurie negali skaityti įprasto spausdinto teksto dėl silpno regėjimo, mokymosi, skaitymo sutrikimų (disleksijos) ar kitų priežasčių. Šių vaikų tėvelius ir mokytojus kviečiame užsukti į virtualią biblioteką ELVIS (elvislab.lt), kurioje Jūsų vaikų laukia beveik 150 pavadinimų garsinių knygų ukrainiečių kalba (sąrašas nuolat pildomas)! Daugiau informacijos ir kontaktai – žemiau (LT / UA / RU kalbomis).

2022 balandžio 29 d.

#LABrekomenduoja: Peterio Kelderio „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“

#LABrekomenduoja: Peterio Kelderio „Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto pratimai“ – praktiniai nurodymai, kaip atlikti visus penkis pratimus, primenančius jogos pozas. Jiems kasdien užtenka keliolikos minučių, o praktikuojantys džiaugiasi išaugusia energija, tirpstančiu svoriu, geresne atmintimi, atsigavusiais plaukais, dingusiais skausmais ir tiesiog grįžusia jaunyste.

2022 balandžio 28 d.

Net 7 sporto programos neregiams!

Sporto renginiai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje ir nuotoliu truks iki birželio vidurio ir yra tinkami tiek vyrams, tiek moterims, jauniems ir seniems, sportiškiems ir sofą mylintiems. Kad virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpinti sporto leidiniai praverstų tęsiant treniruotes namuose, reikia programas išbandyti kartu su profesionaliais treneriais. Išsirink programą (ar net kelias), kuriose nori sudalyvauti!

2022 balandžio 22 d.

#LABrekomenduoja: Matthieu Ricard „Meditacijos menas“

#LABrekomenduoja: jeigu vakar lankėtės @LABiblioteka greičiausiai susidomėjote meditacijos mokytojo Ryčio Juozapavičiaus pristatyta Matthieu Ricard'o knygą „Meditacijos menas“.

2022 balandžio 20 d.

ELVIS lentynose jau ir vaikiškos knygos ukrainiečių kalba!

Ar pastebėjai, kad virtuali biblioteka ELVIS nusidažė mėlynai geltonomis spalvomis?

2022 kovo 23 d.

Septynios sporto programos neregiams, ir visos – bibliotekoje

Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB), besirūpinanti visais, kuriems sunku skaityti įprastai, atkreipė dėmesį į sporto leidinių prieinamumą neregiams. Pateikę paraišką Sporto rėmimo fondui ir gavę finansavimą, šiuo metu bibliotekininkai įgyvendina projektą „Sveikatingumo programų pritaikymas regos negalią turintiems vartotojams“ ir jau balandžio mėnesį pakvies savo skaitytojus į pirmąsias treniruotes!

2022 kovo 9 d.

Garsinės knygos saugumo tema

Jeigu dar nežinai, kaip elgtis ekstremalios situacijos atveju, turi kelis pasirinkimus: dalyvauti organizuojamuose mokymuose, ieškoti informacijos internete arba visą reikiamą informaciją gauti iš specialistų parengtų knygų. Mūsų kolegos atrinko 6 garsinius leidinius saugumo tema, kuriuos bet kuriuo paros metu gali skaityti virtualioje bibliotekoje ELVIS:

2022 kovo 2 d.

Prieinamo formato leidiniai apie Ukrainą

Šiandien viso pasaulio dėmesys nukreiptas į Ukrainą, drąsiai kovojančią už savo ir viso demokratinio pasaulio ateitį. Atrinkome su Ukraina susijusius leidinius ir skatiname knygos puslapiais nusikelti į šią garbingą šalį ir pažinti jos istoriją. Štai kas tavęs laukia virtualios bibliotekos ELVIS lentynose

2022 vasario 23 d.

LAB vaikų literatūros katalogas 2021

Reikia pagalbos ieškant vaikiškos knygos? 😊 Visus naujausius virtualioje bibliotekoje ELVIS patalpintus leidinius rasi 2021 m. vaikų literatūros kataloge!🤩 Katalogas suskirstytas į ikimokyklinio, jaunesnio mokyklinio, vidutinio mokyklinio ir vyresniojo mokyklinio amžiaus grupes, kad paieškos būtų kiek įmanoma paprastesnės ir patogesnės. 😊

2022 vasario 14 d.

Knygų savaitė 2022. Ką skaito skaitantys kitaip? Diskusija su skaitytojais apie knygų formatų įvairovę

Susitikimų su autoriais, naujų knygų ir gerai pažįstamų vardų kontekste pasikalbėkime su... skaitytoju. Unikaliu skaitytoju, kuriam įprasta spausdinta knyga neprabyla dėl jo turimos negalios ar sutrikimo. Tačiau šis skaitytojas toks pats kaip ir tu – jis mėgsta istorijas ir jas skaito. Tik skaito kitaip. Diskusijoje sužinosime, kokios būklės apsunkina skaitymą, išgirsime kitaip skaitančiųjų istorijas ir iššūkius, išsiaiškinsime, kokie formatai atliepia kitaip skaitančiųjų poreikius, pakalbėsime ir apie leidėjų dar neatrastas nišas. Auditorija, kuri laukia kitokių formatų – ypač skaitlinga: tai beveik 0,5 milijono Lietuvos gyventojų!

2022 sausio 26 d.

Naujas ELVIS – naujas ir internetinis adresas!

Ilgai ieškojome sprendimų, kaip naujojo ELVIS nuorodą paversti patogesne, trumpesne ir geriau įsimenančia. Kadangi internetinis adresas elvis.lt jau turi šeimininkus (nenuostabu, juk Elvis Preslis žinomas gerokai ilgiau nei gyvuoja mūsų virtuali biblioteka), nusprendėme sujungti ELVIS ir iki kaulų smegenų visiems žinomą mūsų bibliotekos trumpinį LAB :) Juk LAB – tai ir žodžio „laboratorija“ (ta laboratorija, kurioje gimsta pritaikyti leidiniai!) santrumpa. Taigi nuo šiandien naršyklės lange vesk elvislab.lt ir junkis prie savo virtualios bibliotekos!

2022 sausio 20 d.

ELVIS pasipildė radijo spektakliais

Dar vasarą Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešojoje bibliotekoje vyko unikalus pirmą kartą Lietuvoje organizuotas trijų dienų radijo pjesių kūrimo hakatonas „Iškoduoti freską“, kuriame 20 dalyvių iš visos Lietuvos tyrinėjo bibliotekos Didžiosios skaityklos sieną puošiančią išskirtinę freską „Metraštininkas“, klausėsi profesionalių lektorių paskaitų radijo pjesių rašymo, garsinio apipavidalinimo temomis, susitiko su freskos autore Justina Agota Špakauskaite-Dobkevičiene ir, remdamiesi freskos motyvais bei personažais, kūrė radijo pjeses.

2022 sausio 13 d.

EPUB formatas – jau virtualioje bibliotekoje ELVIS!

Labai džiaugiamės galėdami pranešti, kad įsigijome 43 skaitmeninių knygų licencijas iš „Baltų lankų“ leidyklos! Bendradarbiavimas su leidyklomis virtualiai bibliotekai ELVIS be galo prasmingas – įsigiję kitų leidėjų parengtą skaitmeninį turinį, nedubliuosime leidyklos jau atlikto darbo ir daugiau laiko skirsime kitų leidinių pritaikymui. Kuo daugiau prieinamos literatūros, tuo geriau skaitytojui!

2021 gruodžio 1 d.

Mokiniams rekomenduojamos garsinės knygos 1-10 klasei

Rekomenduojamų garsinių knygų moksleiviams sąrašas yra parengtas remiantis doc. dr. Kęstučio Urbos parengtomis rekomendacijomis (Mokiniams rekomenduojamos knygos. 1-10 klasei. V., 2019).

2021 rugsėjo 24 d.

Pirmojo Lietuvoje audiofestivalio „Banguoja“ kūriniai virtualioje bibliotekoje ELVIS

„Banguoja“. 17 radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpųjų audiokūrinių iš Lietuvos ir viso pasaulio, 8 iš jų prieinami klausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje negalintiems skaityti įprasto teksto. Audiokūrinius vienijanti žmogaus teisių tematika klausytojams pasiūlys intymius ir netikėtus potyrius bei atradimus.

2021 rugsėjo 15 d.

Virtualios bibliotekos ELVIS vartotojo vadovas

Norint priprasti prie naujų dalykų, kad ir labai draugiškų, reikia laiko. Kad naujojo ELVIS pokyčiai negąsdintų, parengėme virtualios bibliotekos vartotojo vadovą – instrukciją, kuri padės lengvai perprasti šios nesudėtingos ir smagios virtualios bibliotekos valdymą bei galimybes.

2021 rugpjūčio 19 d.

LAB dalykinės literatūros katalogas 2020

Per atostogas jau pakankamai skaitei lengvo turinio ir norisi rimtesnių knygų? 🧐 Komentarų, žinučių, rekomendacijų jūroje sunku išsirinkti, ką skaityti? 📕📗📘 Bus lengviau, jei atsiversi Lietuvos aklųjų bibliotekos parengtą dalykinės literatūros prieinamais formatais katalogą.

2021 rugpjūčio 19 d.

LAB grožinės literatūros katalogas 2020

Ne visada spėji sekti kuo pasipildė virtuali biblioteka ELVIS? Ir nebūtina! 🤩

2021 rugpjūčio 19 d.

LAB vaikų literatūros katalogas 2020

Kaip nepaklysti bibliotekos fondų labirintuose ir savo vaikui išrinkti geriausią, jo amžiaus kategorijai labiausiai tinkančią, knygą?🤔 Kaip vyresniam vaikui pačiam išsirinkti tinkamą literatūrą? 🤔