Gegužės ELVIS naujienos

Dalinamės gegužės mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu:
Suaugusiesiems
MP3 (garso įrašas)
„Iš Renesanso poezijos“. Skaito J. Tamulis.
Dantė, Petrarka, Mikelandželas ir kt. https://elvislab.lt/leidiniai/17522„Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje : kalbos, 2018 m. rugsėjo 22–23 d.“ Skaito J. Tamulis. https://elvislab.lt/leidiniai/17521
D. Grann „Veidžeris“. Skaito R. Pranckūnas.
1742 metų sausio 28 dieną prie Brazilijos krantų bangos atnešė savadarbį, iš medžio nuolaužų ir medžiagos skiaučių padirbtą laivelį. Jame sėdėjo trisdešimt nuo bado perkarusių leisgyvių vyrų – ir jie papasakojo neįtikėtiną istoriją. Jūreiviai buvo išgyvenusieji iš 1740-aisiais, imperinio karo su Ispanija metu, į slaptą misiją išplaukusio jo didenybės laivo „Veidžeris“. Persekiodamas turtų pilną ispanų galeoną, vadinamą „Vandenynų lobiu“, „Veidžeris“ sudužo prie negyvenamos salos, netoli Patagonijos krantų. Saloje laivo įgula įstrigo ne vienam mėnesiui, kol, badui žvelgiant į akis, vyrai pasistatė šiokį tokį laivelį ir per audringas jūras juo plaukė daugiau nei šimtą dienų – 3 000 mylių. Juos pasitiko kaip didvyrius.
Praėjo dar šeši mėnesiai. Į Čilės krantą buvo išmesta dar menkesnė valtelė. Joje sėdėjo tik trys išgyvenusieji, bet jų papasakota istorija buvo visai kitokia. Tie trisdešimt į Braziliją atplaukusių jūreivių buvo ne didvyriai, o maištininkai. Pirmoji išgyvenusiųjų grupė taip pat pateikė kaltinimus, pasakojo apie tironą ir žmogžudį kapitoną bei jo pakalikus. Tapo aišku, kad įgulai įstrigus toje laukinėje dykynėje įsivyravo anarchija, priešiškai nusiteikusios grupuotės kovojo dėl pranašumo. Buvo švaistomasi kaltinimais išdavyste ir žmogžudyste, ir Admiralitetas sušaukė karo lauko teismą, kad išsiaiškintų tiesą. Tai buvo gyvybės ir mirties klausimas: tiems, ką teismas paskelbs kaltais, grėsė kartuvės. https://elvislab.lt/leidiniai/17520A. Anisimova „Laiškai į Čekoniškes“. Skaito A. Butvilas, A. Anisimova, G. Babarskaitė, U. Gudaitytė, P. Urbonaitė, N. Vailionytė, D. Žydelienė.
Trumpų tekstų rinkinys, parašytas skirtingo amžiaus ir profesijų autorių, kurias vienija pastanga atrasti lengvai suprantamą kalbą ir suvokti šio metodo raišką. Kaip ne vien informuoti, ne supaprastinti kasdienybės siužetus, o sukurti grožinės literatūros pasakojimą, skirtą skaitymo iššūkių turintiems žmonės? Kaip rašyti, kad mano kalba ne užvertų, o atvertų, ne paklaidintų, o išvestų į supratimo erdvę, kurioje kalba – ta pati, mūsų visų, tad mes visi ir galėtume ją suvokti kaip savą? Lietuvos audiosensorinės bibliotekos iniciatyva šiuos klausimus gvildeno rašymo dirbtuvių dalyviai, šių tekstų autoriai, susitikę su Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto mokslininke Justina Bružaite-Liseckiene ir dramaturgu Mindaugu Nastaravičiumi – pasikalbėti apie kalbą, jos funkcijas ir galią kurti pasaulius. Laiškai, kurių netrukus klausysimės, parašyti ne į stalčių, o į Čekoniškes, kaimą Vilniaus rajone. Čia įsikūrusiuose „Arkos“ bendruomenės namuose 2024-ųjų rudenį vyko pirmoji rašymo dirbtuvių dalis. Bet šie laiškai – ne vien Birutei, Deividui ar Martynui. Ne tik šių namų savanoriams ir vadovams, leidusiems būti šalia ir klausytis paprastų istorijų apie nepaprastą gyvenimą. Šie laiškai – visiems mums, trokštantiems suprasti ne tik kalbą, bet ir vienas kitą. https://elvislab.lt/leidiniai/17518Ž. Galdikienė „Laiškai, kurių tu niekada negausi“. Skaito R. Rainienė.
Dvidešimtojo amžiaus pradžia. Palikusi tėvų, nusigyvenusių bajorų, namus, vyresnėlė iškeliauja į sostinę – tarnauti. Netrukus namus palieka ir jaunėlė, tikėdamasi, kad sesers padedama ir ji susikurs šviesią ateitį tolimajame Petrograde. Tačiau gyvenimas viską dėlioja kitaip – Pirmasis pasaulinis karas pirmąją apdovanoja meile, o antrąją – tragiška klajūnės ir benamės lemtimi. Seserys daugiau niekada nebesusitinka, o jų širdyse lieka daug neišsakytų žodžių viena kitai... Po šimto metų Vilniuje susitinka dvi jaunos viena kitos nepažįstančios moterys, kurias sieja tas pats retas moteriškas vardas. Ar gali būti, kad vardas – tai raktas, atrakinsiantis šimtą metų užmarštyje nugrimzdusią šeimos istoriją? https://elvislab.lt/leidiniai/17516N. Abgaryan „Žmonės, kurie visada su manimi“. Skaito P. Galkontaitė.
Vienos šeimos saga lyg margaspalvis armėniškas kilimas nukelia į skirtingas epochas ir pasakoja apie žmones, kuriems likimas nepagailėjo skaudžių išbandymų, bet jie visuomet galėjo remtis į artimojo petį. Romanas apie tuos, kurie visą gyvenimą palaiko mus – netgi jau išėję, netgi mums nematomi – ir todėl tampame tie, kas esame. https://elvislab.lt/leidiniai/17515P. Perry „Knyga, kurią turėtų perskaityti visi jūsų mylimi žmonės“. Skaito N. Lipeikaitė.
Gyvenimo esmė yra santykiai ir ryšio kūrimas – su šeimos nariais, partneriais, draugais, kolegomis ir, svarbiausia, savimi. Jeigu pavyksta išlaikyti funkcionalius ir stabilius santykius, tampa lengviau suvaldyti sudėtingus dalykus, kurių mums pamėtėja gyvenimas.
Sunday Times bestselerių autorė, psichoterapeutė Philippa Perry šioje knygoje įtraukia skaitytoją į šiltą ir kasdienišką dialogą, o kartu parodo, kaip praktiškai spręsti dideles gyvenimo problemas. Tai gera dozė sveiko proto, padėsianti jums tapti laimingesniu ir išmintingesniu žmogumi. https://elvislab.lt/leidiniai/17514P. Cognetti „Aštuoni kalnai“. Skaito R. Pranckūnas.
Romane pasakojama dviejų berniukų, vėliau suaugusių vyrų, Pjetro ir Bruno, draugystės ir gyvenimo istorija. Draugai ir labai skirtingi, ir labai panašūs. Pjetras – miesto vaikas, vienišas ir šiek tiek užsispyręs. Jo šeima gyvena Milane – toli nuo kalnų, kurių labai ilgisi, tačiau vasaras leidžia Monte Rozos kalnų papėdėje. Ten Pjetras sutinka šviesiaplaukį Bruną, vos susipažinę juodu ima naršyti po apleistus namus, karstytis po kalnus, ieškodami nuotykių ir naujų potyrių. Berniukų draugystė stiprėja, laikui bėgant išryškėja pasaulėžiūros skirtumai, tačiau jų ryšys, besitęsiantis visą gyvenimą, negrįžtamai pakeis juos abu. https://elvislab.lt/leidiniai/17513K. Ishiguro „Tolumoje blyškios kalvos“. Skaito G. Pupkevičienė.
Japonė Ecuko gyvena viena savo namuose Anglijoje ir nesiliauja galvojusi apie nusižudžiusią dukrą. Mintims vis dažniau nuklystant į praeitį, prieš akis jai iškyla viena karšta pokario vasara Nagasakyje. Tos dienos, kai ji, jos artimieji ir draugai kaip įmanydami stengėsi susigrąžinti gyvenimo kasdienybę. Galvodama apie tuos laikus, Ecuko prisimena ir keistąją, ilgai pamirštą Sačiko bei tąsyk užsimezgusią jųdviejų draugystę. Ecuko prisiminimai pasisuka trikdančia linkme. https://elvislab.lt/leidiniai/17511D. Starnone „Raišteliai“. Skaito J. Karazijaitė.
Knyga prasideda Vandos rašomais laiškais vyrui Aldui: iš pradžių kupinais įniršio ir nevilties, vėliau – persunktais kartėlio ir susitaikymo. Išties, ar begali būti kas banaliau: po dvylikos metų santuokos vyras palieka šeimą (žmoną ir mažamečius sūnų bei dukrą) dėl žavios devyniolikmetės. Tačiau tai – tik viena istorija. Antroje knygos dalyje pasakojamos kitos dvi. Po daugybės metų, vėl gyvendamas su Vanda, Aldas randa senus laiškus ir jie atgaivina anų dienų įvykius. Susipažinę su vyro pasakojimu, išgirstame ir jau suaugusių poros vaikų – Sandro ir Anos – versiją. Prieš skaitytojo akis pamažu atsiskleidžia visas lemtingųjų įvykių paveikslas, savaip paveikęs visos šeimos gyvenimus. https://elvislab.lt/leidiniai/17510F. Miralles „Vabi Sabi, arba Romanas apie netobulumo grožį“. Skaito A. Butvilas.
Samuelis – užkietėjęs vienišius, po daugelio metų surado savo jaunystės meilę ir ryžosi pakeisti gyvenimą. Bet netikėtai atėjusi meilė pasibaigia – mylimoji Samuelį palieka. Gyvenimas darosi vis pilkesnis. Tačiau niūrią kasdienybę netikėtai sudrumsčia paslaptingas atvirukas. Iš jo draugiškai moja japoniška laimę nešanti katė, o kitoje pusėje užrašyti du žodžiai: vabi sabi. Japoniška sąvoka, aukštinanti visų daiktų netobulumą. Kuklusis Samuelis pasiryžta keliauti į Tekančios Saulės šalį ir surasti siuntėją. Jam svarbu ne tik suprasti, ką iš tiesų reiškia tie paslaptingieji žodžiai vabi sabi, bet ir rasti atsakymus į ramybės nebeduodančius klausimus. https://elvislab.lt/leidiniai/17509I. Chartier Siben „3 dienos naktyje“. Skaito V. Česnavičienė.
Pokalbiai su moterimis, vyrais, paaugliais, vaikais, kurių gyvenimas buvo sugriautas patyrus prievartą, smurtą ar išdavystę, skaitytojui leidžia pajusti jų išgyvenimus, suprasti seksualinių, psichologinių ir dvasinių piktnaudžiavimų esmę ir patirtų traumų pasekmes. Autorė viliasi, kad piktnaudžiavimą patyręs žmogus vieną dieną giliai savyje atras šaltinį, kuris galbūt nesuteiks prasmės tam, kas įvyko, bet tiesiog leis gyventi. https://elvislab.lt/leidiniai/17507D. Du Maurier „Prancūzo įlanka“. Skaito J. Vilūnaitė.
Anglijos restauracijos laikotarpio rūmuose ponia Dona Sent Kalum garsėja skandalais ir polinkiu į paikystes – šitaip mėgina prablaškyti įgrisusią kasdienybę. Giliai širdyje ji vis dėlto geidžia kitokio gyvenimo, nuoširdžios meilės, švelnumo. Siekiant šio tikslo Donai nebaisūs jokie pavojai.
Ji paklūsta širdies balsui ir iš troškaus Londono pabėga į atkampų Navrono dvarą, vildamasi nuošaliuose jo miškuose ir slaptuose užutėkiuose atrasti dvasios ramybę. Ten ji patiria tikrą aistrą, įsimyli bebaimį piratą, medžiojamą Kornvalio gyventojų, – prancūzą, kuris, kaip ir pati Dona, dėl vienos džiaugsmo akimirkos yra pasiryžęs rizikuoti gyvybe. https://elvislab.lt/leidiniai/17503A. Nothomb „Plak, širdie“. Skaito J. Karazijaitė.
Romane veikia moterys: Diana ir jos motina, pavydžioji Mari, Diana ir jos draugė, lipšnioji Elizabeta, Diana ir jos dėstytoja, savanaudė Olivija, Diana ir jos sesuo, motinos labiau mylima Selija. Jas priešina konkurencija ir vienija moteriškas solidarumas. Jų pasaulis sudėliotas iš kasdienybės stereotipų: grožis, pinigai, profesija, sėkmė – taip įsivaizduojama laimė. O jais naudojantis meistriškai atskleidžiama tai, kas iš tiesų slypi po šia išorine gerove. https://elvislab.lt/leidiniai/17502R. Sagė „Ugnis jos kauluose“. Skaito J. Karazijaitė.
Emigracijos, prisitaikymo svetimoje šalyje ir savosios tapatybės tematikai skirtame romane autorė ieško atsakymo, kas jungia ir skiria trijų kartų moteris, dėl įvairių aplinkybių palikusias Lietuvą ir bandžiusias tvirtintis kitoje kultūroje.
Istoriniais faktais paremtame pasakojime veriasi autentiški ne tik Lietuvos, bet ir Nyderlandų istorijos ir kultūros vaizdai. https://elvislab.lt/leidiniai/17501S. Forward „Pinigų demonai“. Skaito G. Pupkevičienė.
Daugumos su pinigais susijusių konfliktų šaknys byloja apie psichologines problemas, kurios ilgainiui ima stipriai kenkti žmonių tarpusavio santykiams ir gyvenimo kokybei. Visame pasaulyje garsi psichologijos mokslų daktarė Susan Forward su kolega Craigu Bucku šioje knygoje aiškinasi, kaip vaikai ir tėvai, sutuoktiniai ar partneriai, kartais net nesąmoningai, naudoja pinigus kaip būdą kontroliuoti, bausti, bauginti, manipuliuoti ar dangstyti giliai slypinčius emocinius randus. Remdamasi ilgamete psichologinio darbo su pacientais patirtimi, knygos autorė pristato skirtingo tipo pinigų demonus, moko juos atpažinti, pateikia praktiškų savigynos ir efektyvios pagalbos sau bei artimiesiems strategijų. https://elvislab.lt/leidiniai/17500C. Betts „Karalienės siuvėjos paslaptis“. Skaito I. Mikelionienė.
Tai įspūdinga meilės, neapykantos, intrigų ir pavojų kupina istorija.
Italija, 1819-ieji. Emilija Barton ir jos mama Sara, bėgdamos nuo praeities, klajoja iš miesto į miestą kaip keliaujančios siuvėjos. Joms apsistojus idiliškame pajūrio mieste Pezare, Emilija visa širdimi tikisi, kad šįkart rado tikruosius namus. Bet čia Sara, tapusi žiauraus paslaptingo užpuoliko auka, mirties patale išpažįsta tiesą, apverčiančią Emilijos gyvenimą aukštyn kojom.
Suradusi prieglobstį kunigaikštienės Karolinos Braunšveigietės namuose kaip šios aukštuomenės damos siuvėja, Emilija įsimyli žavingąjį mokytoją Alesandrą, bet ramybės jai neduoda mintys apie paslapties gaubiamą praeitį. Ar ji, kukli siuvėjos duktė, gali būti aristokratiškos kilmės? Todėl, kunigaikštienės siunčiama su pavedimu į Londoną, Emilija nusprendžia nepraleisti galimybės išsiaiškinti tiesą. Pakliuvusi į apgaulės ir tamsių paslapčių sūkurį, Emilija ryžtasi žūtbūt rasti atsakymus į ją kamuojančius klausimus... https://elvislab.lt/leidiniai/17499A. Bronsky „Barbara nemirs“. Skaito A. Čaikauskas.
Valteris ir Barbara Šmitai – įamžėjusi sutuoktinių pora. Jų kasdienybė paprasta ir aiški, neperkrauta emocijomis ir bendravimu. Tačiau vieną dieną Barbarą pakerta liga ir nuo to laiko jai reikalinga nuolatinė priežiūra. Valteriui nėra tekę rūpintis žmona, juolab buitimi. Netikėtai jis turi sukurti save tarsi iš naujo: kaip slaugė, kaip namų šeimininkė ir kaip partneris, koks per ilgus bendrus gyvenimo metus nėra buvęs. Svarbiausia užduotis – išmokti gaminti. Iš pradžių viskas krenta iš rankų, bet galiausiai Valteris atranda televizijos žvaigždę virėją Medinskį ir jo feisbuko puslapį su detaliais receptais. Maža to, sulaukia dėmesio ir paramos iš nepažįstamųjų, ir ši nauja realybė jį vis labiau trikdo. Kietakakčio Valterio fasadas palengva ima trupėti, o sykiu – senosios tiesos apie gyvenimą ir šeimą. https://elvislab.lt/leidiniai/17497V. Rakutis „Nenugalimos karūnos. Epocha, kurios Lietuva nenorėjo“. Skaito R. Pranckūnas.
Neprilygstamas karo istoriko ir žurnalistės Žilvinės Petrauskaitės tandemas šįkart pasakoja apie tai, kas XVIII amžiuje dėjosi už Abiejų Tautų Respublikos sienų. Savo rankose valdžią sutelkę Europos valdovai tada ne tik leido pinigus beprotiškai asmeninei ištaigai, bet ir vykdė įvairias valstybės reformas, dėjusias pagrindus pramonės perversmui.
Šviesiausi Lietuvos protai, suprasdami, kad mūsų valstybė išgyvena nuopuolį, aktyviai dairėsi aplink ir diskutavo, kurios sėkmingos valstybės modelį galima būtų pasiskolinti. Vieni žavėjosi Prūsija, kiti siūlė sekti jūrinėmis valstybėmis, dar kitiems darė įspūdį Saksonija ar Prancūzija.
Absoliutinės monarchijos epocha – tai visų pirma valdingi karaliai. Šioje knygoje jų poelgiai, jau tapę istorija, stebina, stulbina, žavi, piktina. https://elvislab.lt/leidiniai/17487B. Stone „Visko parduotuvė“. Skaito A. Čaikauskas.
Šis pasakojimas apie tai, kaip vienas talentingas vaikas tapo neįtikėtinai ambicingu ir lanksčiu įmonės vadovu, kaip jis, jo šeima ir kolegos didžiausius lūkesčius sudėjo į revoliucingą tinklą, pavadintą internetu, ir apie grandiozinę vienos, viskuo prekiaujančios parduotuvės viziją.
Šiuolaikinio pasaulio neįsivaizduojame be elektroninės prekybos ir Amazon – interneto parduotuvės, kurioje galima įsigyti beveik viską. Jos įkūrėjas Jeffas Bezosas, vienas turtingiausių planetos žmonių, veiklą pradėjo ant sumeistrauto iš durų stalo pakuodamas parduoti skirtas knygas. Šiandien jis vykdo prekybos perversmą, skrenda į kosmosą ir tebėra įsitikinęs – reikia daryti viską, kad pirkėjas būtų patenkintas. https://elvislab.lt/leidiniai/17484R. Branson „Po galais! Imk ir daryk!“ Skaito P. Šironas.
„Po galais! Imk ir daryk!“ – moto, kuris visą laiką vedė Richard Branson pasirinktu keliu. Vyras sukūrė milžinišką verslo imperiją „Virgin“, kurioje dirba dešimtys tūkstančių žmonių, ir tapo vienu iš turtingiausių verslininkų planetoje. Autorius dalijasi gyvenimiška patirtimi ir savo taikomais metodais.
Richard Branson teigia, kad jo neriboja įprastos gyvenimo taisyklės, vyras jų tiesiog nesilaiko ir niekada nenustoja mokytis iš gyvenimo. Jo duotas pamokas autorius ir išdėstė šioje knygoje. Verslininkas tikisi, kad skaitytojai galės pasisemti įkvėpimo. Pasak autoriaus ji labai mėgsta svajoti, tačiau nekuria fantastinių planų. Visos svajonės yra apie įmanomus dalykus, kuriems galima išsikelti tikslus bei juos įgyvendinti. https://elvislab.lt/leidiniai/17483A. M. Murray „Nepaprasta Džono ir Adelės kelionė“. Skaito J. Karazijaitė.
Po dvidešimties buvimo kartu metų Džonas ir Adelė, nors ne iš karto, suvokia, kad jų santykiai pašliję. Visai netikėtai ir netyčia likimas juos suveda su trimis paslaptingais nepažįstamaisiais, kurie pasisiūlo jiems padėti. Stebėdami Adelę ir Džoną, šie geranoriški žmonės iškelia jiems neįprastą iššūkį. Porai pasiūlymas atrodo keistas, gal rizikingas ir pavojingas, bet intriguojantis. Juk ne mažiau pavojingos ir skausmingos seniai užgniaužtos emocijos ir neišgydytos žaizdos. Ar išdrįs sutuoktiniai imtis iššūkio? https://elvislab.lt/leidiniai/17482S. Bakas „Nutapyta žodžiais“. Skaito V. Kubilius.
Samuelis Bakas, gimęs 1933 m. rugpjūčio 12 d. Vilniuje, – garsus menininkas, jo darbai eksponuojami viso pasaulio muziejuose. Knygoje „Nutapyta žodžiais" S. Bakas, atidėjęs į šoną teptukus, pasakoja savo gyvenimo istorijas – apie save dar vaiką Vilniaus gete, jaunuolį Europos pabėgėlių stovyklose ir kūrybinės brandos keliu žengiantį menininką Izraelyje, Prancūzijoje, Italijoje, Šveicarijoje ir Jungtinėse Amerikos Valstijose. Su meile kurdamas gyvybe pulsuojančius draminius, lyrinius, epinius, o kartais ir absurdiškus personažus, S. Bakas pasitelkia amžinybėn iškeliavusių tėvų, senelių, tetų ir dėdžių portretus. https://elvislab.lt/leidiniai/17481A. Švedas „Irena Veisaitė. Gyvenimas turėtų būti skaidrus“. Skaito A. Švedas, J. Onaitytė.
Istoriko Aurimo Švedo knygoje atskleidžiamas neeilinio žmogaus – germanistės, teatrologės, ilgametės Atviros Lietuvos fondo pirmininkės Irenos Veisaitės – likimas. Praeities tyrinėtojo ir savąsias patirtis apmąstančios asmenybės dialoguose atsiveria įvykių prisodrinta vieno gyvenimo istorija, aprėpianti keturias, radikaliai skirtingas, epochas – tarpukarį, pirmosios sovietinės ir nacių okupacijos laiką, sovietmetį, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą ir įtvirtinimą.
Istorijos ir atminties akistatoje išryškėja ne tik Irenos Veisaitės biografijos kontūrai, bet ir XX amžiaus akivaruose dingusio Lietuvos žydų pasaulio vaizdai, atkuriami knygos herojės sutiktų iškilių kultūros pasaulio asmenybių portretai, atgyja jos matytų legendinių spektaklių fragmentai, suskamba prieš daugelį dešimtmečių pasakyti ar išgirsti prasmingi žodžiai.
Knygoje taip pat pateikti profesorės Irenos Veisaitės tekstai, pasisakymai, laiškų ištraukos, kurie papildo, pagilina, padeda naujai interpretuoti pokalbiuose gimusią gyvąją istoriją. https://elvislab.lt/leidiniai/17480B. Gailius „Žvalgyba Vakaruose“. Skaito P. Čižinauskas.
Bernardo Gailiaus studijoje apžvelgiama naujausiųjų laikų Vakarų žvalgybos tarnybų istorija. Autorius teigia, kad žvalgų darbo organizavime per daugybę metų įvyko didžiulis pokytis nuo visiško slaptumo iki darbo „rampų šviesoje“ ir nuo siauro funkcinio pavaldumo XIX a. imperijai iki „hibridinio“ savarankiškumo šiuolaikinėje demokratijoje. Šiuolaikiniame pasaulyje žvalgybos tarnybos ir jų formuojama žvalgybos kultūra išryškinama kaip reikšmingas ir funkcionalus Vakarų demokratijos dėmuo. Studijoje stengtasi parodyti žvalgybos tarnybų veikimą demokratinių struktūrų viduje, apčiuopti daugeliui Vakarų valstybių būdingus žvalgybos tarnybų raidos, augimo, tapatybės ir tikslo radimo, savotiško demokratinio „įsitinklinimo“ procesus. Studijos pirmoje dalyje pateikiama Vakarų žvalgybos tarnybų istorijos sintezė nuo XIX a. iki šių dienų, daug dėmesio skiriant žvalgybos tarnybų vietai bendroje valstybės institucijų sistemoje, Rytų ir Vakarų žvalgybų skirtumams, žvalgybos ir partizaninio karo sąsajoms. Antroje dalyje siekiama parodyti žvalgybos tarnybų „vidų“ – apžvelgiama žvalgo veikla, ugdymas ir kultūra, žvalgo tipai ir mitai. https://elvislab.lt/leidiniai/17479A. Johns „Mergina baltu kimono“. Skaito V. Česnavičienė.
Japonija 1957 metais. Tėvas nusprendžia ištekinti septyniolikmetę Naoko už verslo partnerio sūnaus, kad sutvirtintų šeimos padėtį konservatyvioje Japonijos visuomenėje. Tačiau Naoko myli kitą – amerikiečių karinio jūrų laivyno jūreivį, tai yra gaijin, svetimšalį, ir nori už jo ištekėti, nors tai užtrauktų didžiulę gėdą visai šeimai. Paaiškėjus, kad po širdimi nešioja amerikiečio kūdikį, jai tenka palikti tėvų namus.
Amerika mūsų dienomis. Vėžiu mirštantis tėvas perduoda Tori laišką. Tai, ką jame perskaito, priverčia merginą suabejoti viskuo, ką iki šiol manė žinanti apie savo tėvą ir šeimą. Siekdama išsiaiškinti tiesą, Tori keliauja per pusę pasaulio į atokų Japonijos pajūrio miestelį. https://elvislab.lt/leidiniai/17475N. K. Jemisin „Penktasis sezonas“. D. 1. Skaito B. B. Tauterytė.
Trilogijos „Suluošinta žemė“ pirmoji dalis.
Šio žemyno vardas – Ramybė. Tai katastrofų kraštas, ir gamtos galios čia naudojamos kaip ginklas. Atsivėrus plyšiui žemėje, pelenai uždengia saulę – civilizacijai gresia žlugimas. Ją išgelbėti galėtų orogenai – žmonės, gebantys sutramdyti stichijas. Esuna – viena iš jų, bet šią paslaptį žino tik keli artimieji. Dabar ji privalo surasti dukrą. Ir nesvarbu, kad pasaulis griūva. https://elvislab.lt/leidiniai/17472„Malda“. Skaito V. Kubilius.
Ši knyga – tai nežinomo autoriaus sukurtas kreipimasis į Dievą.
Malda, kurios nemoko per tikybos pamokas ar bažnyčioje, bet kuri paliečia žmonių širdis, įkvepia, palaiko ir guodžia. Ji kalba apie paprastus ir kasdieniškus, bet esminius žmogaus poreikius bei lūkesčius.
Daugybė žmonių visame pasaulyje platino šią maldą internetu, dalijosi jos ištraukomis ir pamėgo cituoti. Neretai malda "Viešpatie, išmokyk mane meno žengti mažasis žingsneliais" priskiriama Antoine‘ui de Saint-Exupery vien dėl to, kad panašiu stiliumi kalba apie tas pačias vertybes, kurias šis rašytojas itin originaliai ir talentingai įvardijo savo garsiausiame kūrinyje „Mažasis princas“. https://elvislab.lt/leidiniai/17457M. Zygar „Karas ir bausmė“. Skaito A. Čaikauskas.
Knygoje skyrius po skyriaus autorius Michailas Zygaris pasakoja, kaip Rusijos valdovai siekė išlaikyti Ukrainą, neigė ukrainiečių tautos egzistavimą, niekino jų kalbą bei kultūrą, kraujyje skandino bet kokį pasipriešinimą. Senųjų imperialistinių mitų apsėstas buvęs KGB karininkas Putinas nuosekliai tęsė ir tebetęsia šią politiką. Deja, nemažai Rusijos piliečių vis dar remia savo lyderio kursą.
Vis dėlto autorius Michail Zygar viliasi, kad ateities rusų kartos su siaubu ir gėda prisimins karą, kurį sukėlė Putinas. Tačiau tam reikia viena – dabartinė karta turi pripažinti kaltę ir prisiimti bausmę. https://elvislab.lt/leidiniai/17456
Filmai su garsiniu vaizdavimu
MP3 (garso įrašas) ir MP4 (vaizdo įrašas) formatais
Rudas-Gercovskis, A. Kundelis, M. Giedrys „Suaugusių žmonių žaidimai“. Skaito O. Minderis.
Dviejų dalių kino almanachas pagal Algirdo Pociaus apsakymą „Žlugimas“ ir Raimondo Kašausko apsakymą „Didelių žmonių žaidimai“, kuriame ironiškai traktuojamas vyrų ir moterų flirtas. https://elvislab.lt/leidiniai/17471V. Žalakevičius „Niekas nenorėjo mirti“. Skaito O. Minderis.
Filmo veiksmas vyksta Lietuvos pokario kaime: vieni jo gyventojai palaiko sovietų valdžią, kiti – remia prieš ją kovojančius partizanus, siekiančius apginti savo žemę nuo okupantų. Pasakojimo centre – nužudyto kaimo seniūno sūnų kerštas.
Ši kino juosta yra apie tuos, kurie nenorėjo mirti – apie paprastus žmones, priverstus grumtis dėl savo būvio, rinktis puses susirėmime, supriešinusiame savus. Kino šimtmečio proga UNESCO įtraukė šį filmą į reikšmingiausių kino kūrinių šimtuką. https://elvislab.lt/leidiniai/17470A. Grikevičius „Ave, vita“. Skaito O. Minderis.
Režisieriaus Almanto Grikevičiaus kūryboje itin reikšminga karo ir jo atgarsių tema. Karas sužalojo režisieriaus kartos vaikystę, atėmė artimiausius žmones. Todėl šios kartos lietuvių kino kūrėjams buvo labai svarbu suprasti, kodėl jie prarado, ką galėjo turėti, ir tai ryškiai atsispindi jų filmuose. Jau pirmame savarankiškai kurtame vaidybiniame filme „Ave, vita“ Grikevičius siekė suvokti istorinę praeitį iš dabarties perspektyvos, atrasti žmogišką istorijos matą. Ši juosta stipriai subrandino režisierių, suformavo jo kūrybines nuostatas ir braižą. Tai, neabejotinai, vienas svarbiausių jo filmų. https://elvislab.lt/leidiniai/17469A. Araminas „Andrius“. Skaito O. Minderis.
Dešimties metų Andrius - ne toks kaip visi vaikai. Tyros ir patiklios širdies berniukas dažnai randa prieglobstį svajonių pasaulyje, kur nežinomos žemės, kur auksinės Prahos laikrodininkas, pasipuošęs poros šimtmečių senumo rūbais, kviečia vaikus pasivaišinti kava iš puošnaus servizo, o senukas Rukšėnas, skraidantis savo paties sukonstruotu sklandytuvu, kviečia vaikus į fantastinį miestą ieškoti ypatingos peteliškės, stingančios jo kolekcijai. Po paslaptingų žodžių „bitė-ritė-baltaragė“ Andrius, muzikos mokyklos mokinys, iškart pakliūdavo į svajonių pasaulį, kuriame nebuvo jokių problemų. Į Vilnių gastrolių atvažiuoja Prahos vaikų choras, Andriaus viešnia tampa mergaitė Jana. Vaikai susidraugauja. Vaikai kalba skirtingomis kalbomis, tačiau puikiausiai supranta vienas kitą. Andrius padovanoja Janai stebuklingus žodžius. Janai išvykus, Andriui lieka tik svajingas jos prisiminimas, ilgesys, išsiliejantis fleitos melodija... https://elvislab.lt/leidiniai/17468V. Žalakevičius „Adomas nori būti žmogumi“. Skaito O. Minderis.
Pagal Vytauto Sirijos Giros romaną „Buenos Airės“.
Ikikarinis Kaunas. Pagrindinis filmo herojus Adomas – jaunas gražus vyras, turintis dailią merginą Liucę. Tačiau jis neturtingas, neturintis nei darbo, nei pastogės. Adomas glaudžiasi senoje baržoje pas keistuolį Kapitoną, kurio vaidmenį sukūrė legendinis lietuvių teatro režisierius Juozas Miltinis. Adomas ir Liucė svajoja išvykti į tolimą egzotišką Amerikos šalį, kur pasibaigtų jų pilnas nepriteklių egzistavimas, kur išsipildytų jų gražaus gyvenimo fantazijos. Adomui pagaliau pavyksta įsidarbinti emigracijos biure ir pradėti kaupti pinigus bilietui į Buenos Aires, tačiau vargu ar svajonėms lemta išsipildyti. https://elvislab.lt/leidiniai/17467
EPUB (tekstas)
McCarten „Tapti nuliu“.
Leidinys prieinamas!
Skaitmeninių technologijų vunderkindo bendrovė „Fusion“ teigia galinti susekti bet ką visame pasaulyje. Bet ar jos priemonės tikrai suveiks?
Kiekvienam projekto dalyviui duodamos dvi valandos „tapti nuliu“ – dingti iš sekimo sistemų akiračio – ir trisdešimt dienų išsisukti nuo jį gaudyti pasiųstų, technologiškai itin pažangių medžiotojų komandų. Bet kuris iš nulių, įveikęs bendrovę „Fusion“, laimės tris milijonus dolerių grynaisiais.
Dalyvei Keitlinai Dėj rūpi už pinigus daug reikšmingesnis prizas. Ir motyvai, dėl kurių ji įsitraukia į šį projektą, yra gerokai asmeniškesni, nei kas galėtų numanyti. Keitlina turi iškovoti pergalę, kad gautų, ko nori, tačiau „Fusion“, siekiančios įgyvendinti ambicingus tikslus, nesustabdys niekas.
Kai laikmatyje užsižiebs nulis, laimėtojas bus tik vienas! https://elvislab.lt/leidiniai/17537G. Navaitis „Sėkmės formulės“.
Leidinys prieinamas!
Įtraukianti, žaisminga ir lengvai skaitoma knyga, parašyta remiantis ilgamete autoriaus mokymų ir konsultacijų patirtimi, skaitytojui pagelbės dorotis su dažniausiai ramybės neduodančiais rebusais: stresu ir jo (su)valdymu, perdegimu, naudingų įpročių, darnių santykių su partneriu ir aplinkiniais, sėkmės ir komfortiškos aplinkos darbe kūrimu ir t. t.
Pagardinta gausybe pavyzdžių, eksperimentų, komentarų, testų ir netgi juokelių. https://elvislab.lt/leidiniai/17536J. Malye „Pelikanų merginos“.
Leidinys prieinamas!
Paryžius, 1720-ieji. Salpetriero ligoninė-kalėjimas išgyvena krizę: per daug pacienčių, per mažai vietų. Tuo metu kitoje pasaulio pusėje, Prancūzijos kolonijose Šiaurės Amerikoje, katastrofiškai trūksta moterų. Valdžios vyrų galvose gimsta „tobulas" planas: iš prieglaudos atrenkamos beveik šimtas moterų ir laivu išsiunčiamos per Atlantą.
Tarp jų – dvylikametė aštrialiežuvė našlaitė Šarlotė, už nelegalius abortus nuteista Ženevjeva ir iš kilmingos giminės kilusi, bet beprote laikoma Petroni kartu su kitomis likimo draugėmis sugrūstos į laivą ir išsiųstos į nežinią.
Šių jaunų ir drąsių moterų lauks daugybė išbandymų: prievartinės vedybos, piratai, vergų pirkliai, ligos, karai, nelaiminga meilė, prarasti vaikai, žiaurumas. Tačiau jos patirs ir netikėtų malonumų, o jų dvasią daugybę metų palaikys nepalaužiama tarpusavio draugystė. https://elvislab.lt/leidiniai/17535S. Bjørk „Hitros sala“.
Leidinys prieinamas!
Dešimt metų Žmogžudysčių skyriui Osle atidavusi Mia Kriuger po paskutinės bylos nusprendė atsisveikinti su tarnyba policijoje ir sugrįžo į nuošalią salą. Prieš dešimtmetį ji ketino čia nusižudyti, bet dabar yra pasirengusi atversti naują gyvenimo lapą ir pamiršti praeities vaiduoklius.
Tačiau net ir saloje nėra ramybės. Į Mią kreipėsi vienuolikmetė Sofija, prašydama surasti prieš trejus metus pradingusį draugą Jonataną Holmeną. Netrukus salą sukrėtė dar vienas nusikaltimas: žiauriai nužudyta paauglė, o jos krauju užrašytas Jonatano vardas.
Akivaizdu, kad abu nusikaltimai yra susiję, bet Mia supranta, kad be Holgerio Munko pagalbos jų išsiaiškinti nepavyks. Kol nesugaunamo žudiko kirčiai nepasiglemžė daugiau gyvybių, Kriuger ir Munkas skuba išnarplioti bylą, net ir rizikuodami patys pasiklysti mirtiname salos labirinte. https://elvislab.lt/leidiniai/17534P. Almodovar „Paskutinis sapnas“.
Leidinys prieinamas!
Tai asmeniškiausia Pedro Almodóvaro knyga – autoportretas iš dvylikos istorijų, atskleidžiančių jo slaptą aistrą rašyti. Jos apima įvairius laikotarpius – nuo septintojo dešimtmečio pabaigos iki šių dienų – ir atspindi asmeniškiausias autoriaus manijas ir menininko evoliuciją. Tamsūs mokykliniai metai, meilė literatūrai, nelaukti atsitiktinumai, įmantrus humoras, šlovės kaina, eksperimentavimas su žanrais – tai keletas iš šios savitos knygos temų, skaitytojui suteiksiančių daugialypį skaitymo malonumą. https://elvislab.lt/leidiniai/17533S. Montefiore „Kaukių balius“.
Leidinys prieinamas!
Bedli Komptono miestelyje kai kas vyksta. Flepė Skot But, miestelio dorovės kompasas ir karalienė, ruošiasi tai ištirti. Į miestelį ką tik atsikrausčiusi jauna, žavi porelė iš Londono bažnyčioje užtūpė Flepės ir jos vyro vietas. Kas geriau juos pamokys elgesio taisyklių šioje glaudžius ryšius puoselėjančioje bendruomenėje, jei ne Flepė?
Žinoma, ji turi ir kitų reikalų. Kiek daug jėgų atima mintys apie aistringą gerbėją, ji trokšta per pačios rengiamą Naujųjų Metų pokylį ir vėl pasirodyti išskirtinai! O kur dar ką tik iš Australijos su pretenzinga žmona ir dviem nesuvaldomais sūneliais gimtinėn grįžęs sūnus Džasperas, žavinga asmenybė, vis dėlto stokojanti didesnių ambicijų bei polėkio. Flepė, uoliai aiškindamasi jaunų atvykėlių tarpusavio santykius ir kartais darydama klaidingas išvadas, patiria didžiulę įtampą. https://elvislab.lt/leidiniai/17532I. Simonaitytė „Vilius Karalius“.
Leidinys prieinamas!
Daugiaplanis psichologinis romanas, kuriame įtaigiai vaizduojamos žmonių dvasios būsenos ir virsmai. Kelių kartų turtingos Mažosios Lietuvos giminės – Karalių – pakilimų ir nuopuolių istorijoje skleidžiasi šeimos santykiai, patriarchalinės šeimos santvarkos irimas, valstiečių buitis ir įtampa tarp skirtingų kultūrų – lietuvių ir vokiečių.
Pasakojimo centre atsiduria Vilius Karalius ir jo moterys. Nuo vaikystės išdidus Vilius po tėvo mirties tampa namų ir stambaus ūkio šeimininku. Jis trokšta atsiriboti nuo senųjų giminės vertybių taip piktindamas savo motiną, siekia tik šlovės, pinigų ir moterų. Vedęs gražuolę, bet neturtingą Grėtę, nenurimsta. Deja, dideli troškimai, kurių beatodairiškai vaikosi, veda į pražūtį... Bet šeimos gyvenimas nesibaigia. https://elvislab.lt/leidiniai/17530I. Simonaitytė „Aukštųjų Šimonių likimas“.
Leidinys prieinamas!
Tai Mažosios Lietuvos buities, papročių, tradicijų metraštis, kur šio krašto istorija parodyta per tragišką vienos giminės kartų likimą.
Pradėdama pasakojimą apie išnykusią praeitį, rašytoja Ieva Simonaitytė skaitytoją nukelia į XVIII amžių, plačiau aprašydama vieną svarbų įvykį – 1790–1711 metų marą, nusiaubusį Mažąją Lietuvą, nusinešusį šimtus gyvybių ir nulėmusį tolesnį pagrindinių romanų veikėjų Šimonių gyvenimą. Garbinti bajorai Šimoniai pamažu tampa būrais, atskleidžiamas jų tautinės ir moralinės savimonės smukimas nenumaldomai bėgant laikui. https://elvislab.lt/leidiniai/17529T. Capote „Šaltakraujiškai“.
Leidinys prieinamas!
1959 m. lapkričio 15 d. mažame Holkombo miestelyje, Kanzaso valstijoje, buvo rastas žiauriai nužudytas turtingas fermeris Klateris, jo žmona ir du vaikai. Sienos buvo išteptos krauju, telefono linijos nukirptos, pavogti tik keli doleriai. Tai buvo ideali šeima, kurią visi mylėjo. Nebuvo jokio akivaizdaus nusikaltimo motyvo ir beveik jokių įkalčių – tik keli batų pėdsakai, keturi kūnai ir daugybė klausimų.
Knygoje, daugelio laikomoje pirmuoju true crime žanro kūriniu, atkuriama žmogžudystė ir tyrimas, po kurio žudikai buvo suimti, teisiami ir sulaukė atpildo. Knygoje Klaterių šeimos nužudymas rekonstruojamas remiantis laikraščių straipsniais ir interviu – autorius pats aplankė nusikaltimo vietą, kur susipažino su kiekvienu, susijusiu su tyrimu. Capotės pasakojimas yra toks detalus, kad skaitytojas pasijunta beveik kaip įvykių dalyvis. Iki smulkmenų atkurti lemtingos nakties įvykiai ir pasekmės – šiurpą keliantis, jaudinantis žurnalistinio meistriškumo ir vaizduotės derinys. https://elvislab.lt/leidiniai/17528S. Page „Istorijų sergėtoja“.
Leidinys prieinamas!
Sąžiningos namų tvarkytojos Dženisės gyvenimas iš pažiūros nuobodus ir įprastas. Nors darbdaviai, regis, jos nepastebi, nežinia kodėl kai kurie iš jų nusprendžia patikėti jai savo istorijas. Mat Dženisė turi retą gebėjimą – ji moka klausytis. Diena po dienos ji gausina savo istorijų kolekciją, kuri ją paguodžia, kai pačiai nesiseka.
Bet kai Dženisė pradeda tvarkyti ekscentriškos senutės ponios Bė namus, paaiškėja, kad šį kartą norima išgirsti jos pačios istoriją. Tačiau Dženisė aiškiai parodo: ji yra tik istorijų sergėtoja, apie save ji neturi ko įdomaus papasakoti.
Tačiau ponia Bė puikiai žino, kad Dženisė ne tokia paprasta, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Ji – kaip ir kiekvienas iš mūsų – turi savo istoriją... https://elvislab.lt/leidiniai/17524J. Gaižauskas „Mėnulio medžiotojai“.
Leidinys prieinamas!
Per plauką gatvėje išvengus mirtinos akistatos nejučia įsiliepsnoja dviejų svajotojų širdys.
Žavingos merginos didžiausia aistra – kelionės, o jis – keliautojas ir, regis, pati lemtis suveda dvi giminingas sielas pačiam nuostabiausiam gyvenimo nuotykiui. Jis iš tiesų galėtų būti įspūdingas, bet... mergina yra nevaikštanti neregė, o greitai paaiškėja, kad ir jos laikas baigiasi. Į kokią kelionę gali pakilti įsimylėjėliai, jei neįmanoma žengi nė vieno žingsnio? Staiga randasi neįtikėtinas planas, tik ar įmanoma nužygiuoti per visą pasaulį, kai tokia kelionė neegzistuoja!? Kaip pasiekti savo tikslą, laimėti bent vieną gyvenimo viršvalandį, jei negali eiti, negali sustosi ir nieku gyvu negali užmigti... Prasideda mėnulio medžioklė. https://elvislab.lt/leidiniai/17523R. Winters „Netyčia įsimylėję“. Kn. 1.
Ciklo „Paryžiaus romantika“ pirmoji knyga.
Kaip išvengti skandalo? Sutikti su vadovo pasiūlymu už jo tekėti!
Pasirodžius antraštėms, kad naujoji įmonės teisininkė Anelisa tapo dar vienu Nikolo Koselio žaisliuku, jai žemė išslysta iš po kojų. Karjeros aukštumų ji siekia ne susitikinėdama su vadovu! Kai mėgindamas atsikratyti įkyrių žurnalistų vienišius milijardierius Nikas pasiūlo jai apsimesti sužadėtine, Anelisa žengia į bendrovės vadovo pasaulį ir atskleidžia niekam nematomą jo pusę... Ar jai pavyks atrakinti po devyniais užraktais saugomą jo širdį? https://elvislab.lt/leidiniai/17495R. Winters „Neatsitiktinai susitikę“. Kn. 2.
Ciklo „Paryžiaus romantika“ antroji knyga.
Nicoje sutikusi žavų buvusį kariškį Žaną Luisą Koselį, gydytoja Fransuaza Valmi kuo tikriausiai padovanoja jam naują gyvenimą. Juos traukia vieną prie kito, bet kai Žanas Luisas grįžta į Paryžių, gyvenimą keičiančios naujienos priverčia ir ten vykti Fransuazą. O kai Žanas Luisas pasirodo prie jos durų slenksčio, ji negali paneigti traukos, kol jis atskleidžia viską galinčią pakeisti paslaptį…Visas šios serijos knygas galima skaityti kaip atskiras istorijas. https://elvislab.lt/leidiniai/17493
R. Winters „Vienas kito nepamiršę“. Kn. 3.
Ciklo „Paryžiaus romantika“ trečioji knyga.
Vėl susitikęs su... moterimi, dėl kurios kovoti verta!
Žavingas milijardierius Raulis lieka sukrėstas, kai Paryžiuje netyčia susiduria su programų inžiniere Florine. Vienas kito jiedu nematė dešimtį metų nuo tada, kai neteko bendro laimingo gyvenimo galimybės, bet Raulis moters niekada nepamiršo. Florinė dabar atsargesnė nei anksčiau, tačiau jųdviejų ryšys stipresnis nei bet kada. Ar praeičiai vis dar keliant grėsmę jiems pavyks pasinaudoti antru šansu? https://elvislab.lt/leidiniai/17496L. Foster „Negundyk manęs“. Kn. 1.
Ciklo „Broliai Gatriai: saldi pagunda“ pirmoji knyga.
Džeisonas Gatris neturi laiko rimtiems santykiams. Jis padeda savo našliui broliui ir paaugliui sūnėnui. Visos jo dienos kupinos veiklos. Bet naktys – visai kas kita... Žavi nauja kaimynė Honora Braun nenoromis priima jo pagalbą remontuojant namą. Staiga Džeisonas ima svajoti, kad darbščios jo rankos galėtų nugriauti ir tas sienas, kurias Honora pastatė aplink save.
Kovos menų treneris Salivanas Dinas atpažįsta bėdą, kai su ja susiduria. Net jei tai tik daili jauna blondinė, padedanti draugei persikraustyti kitapus gatvės nuo jo namų. Salivano praeitis buvo audringa, bet jis pasikeitė. Išmoko vengti lengvabūdžių merginų – tokių kaip Leksė Perkins. Tačiau Salivanas negali nulaikyti rankų nuo žavios moters, o ir širdis nejučia palinksta jos pusėn...https://elvislab.lt/leidiniai/17494L. Foster „Laukti buvo verta“. Kn. 2.
Ciklo „Broliai Gatriai: saldi pagunda“ antroji knyga.
Vienišas tėvas Hoganas Gatris nori susigrąžinti normalų gyvenimą. Papildomas darbas vietiniame restorane – tik laikina stotelė. Juodu su restorano savininke Violeta Šo nuolat erzina vienas kitą, kol… nuplėšia vienas nuo kito drabužius. Hoganas mano žinąs laimės receptą, bet Violeta meta jam iššūkį…
Ramią šerifo Neitano Holio kasdienybę netikėtai sudrebina gražuolė kaimynė. Neitanas nujaučia, kad Bruklina Svit kažką slepia, bet ji taip vengia draugijos, jog išsiaiškinti tiesą bus nelengva. Vis dėlto Neitanas negali pamiršti paslaptingos gražuolės. Galbūt padėdamas jai susitaikyti su praeitimi jis paklos pamatus ateičiai, kurios abu paslapčia trokšta? https://elvislab.lt/leidiniai/17492S. Mallery „Greisės svajonė“. Kn. 2.
Ciklo „Ten, kur laukia meilė“ antroji knyga.
Leidinys prieinamas!
Būdama keturiolikos Greisė galėjo padaryti viską dėl savo meilės – mokyklos blogiuko Railio. Desperatiškos pastangos pelnyti žavaus aštuoniolikmečio dėmesį pavertė ją miestelio pašaipų objektu. Daugybę metų Greisė nenorėjo net kojos kelti į Los Lobosą. Tačiau miestelio gyventojai jos anaiptol nepamiršo. Greisė – tikra legenda. Atvykusi į sesers vestuves ji netrunka tuo pati įsitikinti. Ir labai greitai vėl susiduria su savo pirmąja meile.
Railis Vaitfildas surimtėjo: grįžo gyventi į Los Lobosą ir net planuoja tapti meru. Jis jau pelnė rinkėjų palankumą. Tikslas, rodos, ranka pasiekiamas, bet vieną vakarą prie jo namų ima ir išdygsta „pamišėlė Greisė“. Railis supranta: nuolatinės akistatos su šia kadaise jį persekiojusia mergina tikrai nepadės tapti respektabiliu miestelėnu. Nuojauta pasitvirtina – kažkas imasi juodinti ne tik jį, bet ir Greisę. https://elvislab.lt/leidiniai/17491D. Lukė „Gyvenime taip (ne)būna“.
Leidinys prieinamas!
Tikriausiai ne vieną nors kartą gyvenime nustebino lyg iš filmo ar sapno susiklosčiusi situacija. Nors, atrodo, galime ją paaiškinti (atsitiktinumai, sutapimai, lemtis), vis tiek sunku akimirkai nesuabejoti tikrove ir tvirtai išstovėti ant kojų. Būtent tokį momentą patiria pagrindiniai šios knygos herojai – vidutinio amžiaus vienatvę išgyvenantis kelionių agentūros savininkas Saulius ir sunkiose darbo paieškose skendinti jauna mama Gintarė.
Vieną dieną šiuos niekada vienas kito nemačiusius, tačiau gilios ir itin reikšmingos praeities susietus skirtingų kartų žmones netikėtai suveda darbinės aplinkybės. Deja, apie praeities ryšį iš pradžių žino tik vienas, o apie tai jam prabilti – skaudžiau nei skaudu. https://elvislab.lt/leidiniai/17490J. Bružaitė-Liseckienė „Grožinė literatūra lengvai suprantama kalba: gairės“.
Lengvai suprantamos kalbos metodas, taikomas ir grožinei literatūrai perrašyti, šiose gairėse gausiai iliustruotas realiais pavyzdžiais – aptariami ne tik pasakojimo ir kalbos, bet ir maketo bei iliustracijų ypatumai. Autorės ir leidėjas tikisi, kad sukaupta ir šiose gairėse pasidalinta patirtis taps įkvėpimu gimti naujai leidybos sričiai – grožinėms knygoms lengvai suprantama kalba. https://elvislab.lt/leidiniai/17476
Vaikams ir jaunimui
MP3 (garso įrašas)
D. Gervytė „Adelė“. Skaito G. Pupkevičienė.
Knyga visai šeimai apie Adelę Dirsytę, kuri vaikystėje svajojo nukeliauti į tolimas šalis, tapti puikia mokytoja, užsiimti prasminga veikla. Adelę gyvenimas nubloškė į tremtį Sibire. Ir ten ji liko mokytoja, vaikų drauge ir kartu kalėjusių merginų ramsčiu. Pasislėpusios po narais Magadano kalėjime jos parašė maldaknygę Marija, gelbėk mus! Toji rankų darbo knygutė, paslaptingai ištrūkusi į laisvę, tapo kankinimų ir tremties liudininke pasaulyje.
Šiuo metu rengiama Adelės Dirsytės paskelbimo palamintąja byla. Adelės Dirsytės istorija liudija, jog žmogaus dvasia nenugalima, nes žmogui ir tautoms Dievo skirta būti laisviems! https://elvislab.lt/leidiniai/17512M. L'Engle „Laiko vingis“. Skaito M. Baranauskaitė.
Megės Miuri gyvenimas gerokai keistas. Jos šeimoje tik dešimtmečiai broliai dvyniai ir gražuolė mama atrodo normalūs. Jaunėlis Čarlzas apdovanotas neįprastu intelektu, bet visų laikomas keistuoliu ir kvaileliu. Pati Megė neranda bendros kalbos su bendraamžiais, mokytojais ir net pati su savimi. O jos mylimas tėtis iškeliavęs vykdyti slaptos užduoties ir dingęs.
Padėti ieškoti pražuvėlio pasisiūlo keistoji kaimynė ponia Kaipji. Keliaudami keistaisiais laiko ir erdvės vingiais, skriedami iš planetos į planetą, Megė su Čarlzu bei jųdviejų draugu Kalvinu pasiekia tamsos ir šalčio pasaulį, kuriame viešpatauja visa ryjantis blogis. https://elvislab.lt/leidiniai/17486T. Commers „Knyga apie brendimą“. Skaito R. Simanavičius.
Kiekvienam iš mūsų augant lemta išgyventi brendimą – ir ši patirtis visiems atneša daug sumaišties. Kūnas augs ir keisis, nieko keista, jei tau kils galybė klausimų. Tam ši knyga ir skirta!
Kartu su dr. Tessa Commers leiskis į kelionę po brendimo pasaulį: nuo lūžinėjančio balso iki ant kūno želiančių plaukų bei psichikos sveikatos ir visko, kas su tuo susiję. Šiame brendimo gide rasi išsamių paaiškinimų ir naudingų patarimų, tad „Knyga apie brendimą“ taps tiesiog nepakeičiama tavo palydove! https://elvislab.lt/leidiniai/17474A. Macfarlane „Sveikatos fanatiko dienoraštis“. Skaito R. Simanavičius.
Kai Pito Peino dienoraštis išvydo dienos šviesą, pasaulis nuščiuvo: paaugliai jį tiesiog graibstė, o lengviau atsidusę mokytojai ir išgąsdinti tėvai slapta domėjosi karščiausiomis naujienomis.
Puikus skaitalas visiems paaugliams, kurie norėtų daug ką sužinoti, bet drovisi klausti, ir suaugusiesiems, kurie šį tą žino, bet pernelyg drovisi atsakinėti į tokio pobūdžio klausimus. https://elvislab.lt/leidiniai/17460M. Pleitaitė „Šiandien karaliai mums pasakas seka“. Skaito V. Kubilius.
Fantazijų ir simbolių kupini M. K. Čiurlionio paveikslai paskatino autorius sukurti laisvos vaizduotės įkvėptas poetines pasakas, kurios skaitytojams leis pažvelgti į dailininko kūrybą kitokių žvilgsniu ir kvies paklajoti po paslaptingą pasaulį, kupiną neįtikėtinų spalvų bei nuostabių išgyvenimų. Pasaulį, visada esantį čia, šalia, - tereikia žengti žingsnį ir leisti sau jame atsidurti. https://elvislab.lt/leidiniai/17459M. Pleitaitė „Kastukas sugrįžo“. Skaito V. Kubilius.
Tai nuotaikingas pasakojimas apie M. K. Čiurlionio vaikystę ir kūrybinį kelią, jo pasaulį, santykį su gamta ir menu. Skaitytojai sužinos, kaip šis išskirtinis menininkas, vaikystėje vadintas Kastuku, atrado savo talentą ir ką jam reiškė pirmieji žingsniai į meną. https://elvislab.lt/leidiniai/17454
EPUB (tekstas)
Oh „ASAP“.
Leidinys prieinamas!
Sorė visą gyvenimą stengėsi tapti K-popso dievaite, bet galiausiai suprato – netrokšta amžinai būti dėmesio centre. Tačiau dabar jos norai – kitų rankose: mamos, valdančios pramogų verslo įmonę, ir tėvo, kuris siekia karjeros aukštumų. Sorė jaučia spaudimą išlaikyti nepriekaištingą reputaciją, todėl paskutinis žmogus, apie kurį turėtų galvoti, yra jos buvęs vaikinas.
Natanielis Sorei – uždraustas vaisius. Juk jis – vienos populiariausių K-popso grupių narys ir jam neleidžiama susitikinėti su merginomis, todėl šių jaunų žmonių istorija negali prasidėti iš naujo. Vis dėlto Sorė negali pamiršti: tik su Natanieliu ji jautėsi tikrai laiminga.
Kai Natanielis patenka į skandalo sūkurį, Sorė pasiūlo priedangą. Pamažu atgimsta seni jausmai. Pagaliau Sorei pasitaiko galimybė išsivaduoti iš tėvų lūkesčių ir tenka apsispręsti: ar verta aukoti ateitį dėl meilės? https://elvislab.lt/leidiniai/17531J. E. Smith „Statistinė meilės iš pirmo žvilgsnio tikimybė“.
Leidinys prieinamas!
Ši diena turėtų būti viena blogiausių dienų septyniolikmetės Hedlės gyvenime. Praleidusi savo skrydį, ji įstringa oro uoste vėluodama į antrąsias savo tėvo vestuves su moterimi, kurios dar nė karto nėra mačiusi. BET... perpildytoje oro uosto laukimo zonoje ji sutinka nuostabų vaikiną. Jo vardas Oliveris, jis yra britas ir turi lėktuvo bilietą jos eilėje.
Ilga naktis lėktuve prabėga akimirksniu, tačiau atvykę į Londoną Oliveris ir Hedlė oro uosto sumaištyje pameta vienas kitą. Ar likimas vėl juodu suves? https://elvislab.lt/leidiniai/17525E. Moreno „Nematomas“.
Leidinys prieinamas!
Berniukas turėjo galią. Galią būti nematomas.
Bet įvyko nelaimė, po kurios jis atsidūrė ligoninėje. Dabar berniukas vėl matomas. O gal tai pasaulis pagaliau praregėjo?
Oficiali versija – tai buvo nelaimingas atsitikimas, bet berniukas žino geriau, tik nesakys.
Trumpais skyreliais pasakojama detektyvą primenanti istorija sukrečia ir verčia skaitytoją spėlioti, kas nutiko, iš trupinėlių dėlioti vis ryškesnį įvykių vaizdą. Autorius labai jautriai ir su nuoširdžia atjauta pasineria į sudėtingą patyčių mokykloje temą, pabrėždamas neįsivaizduojamai didelę abejingumo kainą. Juk blogiau už pačias patyčias – tik abejingumas, kuris kiekvieną iš mūsų gali paversti nematomu.
Tai jautri ir skausminga istorija, kuri sukrės ir privers susimąstyti kiekvieną. Ją būtina perskaityti ne tik paaugliams, bet ir jų tėvams, mokytojams. https://elvislab.lt/leidiniai/17519
Žurnalai
„Savaitė“, 2025, Nr. 18, 19, 20, 21, 22 MP3 ir EPUB formatais
„Psichologija Tau“, 2025, Nr. 3. Skaito R. Jokubauskaitė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17517„Metai“, 2025, Nr. 5-6. Skaito V. Kubilius.
https://elvislab.lt/leidiniai/17508„Mūsų žodis“, 2025, Nr. 5. Skaito A. Butvilas.
https://elvislab.lt/leidiniai/17506„Iliustruotasis mokslas“, 2025, Nr. 3. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17498„Kelionė“, 2025, Nr. 1. Skaito ses. V. Bandzevičiūtė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17485„Prie kavos. Sveikata“, 2025, Nr. 5-6. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17473„Moteris“, 2025, Nr. 5. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17458„Paralimpietis“, 2025, Nr. 1. Skaito R. Simanavičius.
https://elvislab.lt/leidiniai/17455
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.