Bibliotekoms

Bibliotekoms archyvas
2024 kovo 18 d.

ELVIS vadovas bibliotekoms ir įstaigoms

Lietuvoje yra 500 tūkst. žmonių, negalinčių skaityti įprastai. Vienintelis būdas jiems pasiūlyti garsinę knygą – tai visų Lietuvos bibliotekų, kurios pasiekia kiekvieną, net atokiausią šalies kampelį, įsitraukimas į virtualią biblioteką ELVIS. O kad visiems būtų paprasčiau, parengėme vizualų ir užsiėmusiam bibliotekininkui draugišką ELVIS vadovą, kuriame tvarkingai sugulė visa reikalinga informacija – nuo prisijungimo iki kiekvienai šalies bibliotekai aktualios statistikos, nuo leidinių išdavimo iki vartotojų registravimo.

2023 gruodžio 19 d.

Leidinių katalogai

Čia rasite skaitmeninių ir garsinių leidinių (papildžiusių virtualią biblioteką ELVIS nuo 2020 m.) katalogus (dalykinę, grožinę, vaikų literatūrą). Taip pat dalykinės literatūros anglų kalba apie disleksiją bei regos sutrikimus katalogus.

2023 lapkričio 27 d.

ELVIS informacinis paketas

Visa medžiaga reikalinga sklaidai apie ELVIS - parsisiuntimui: plakatai, informaciniai pranešimai spaudai, tekstai, nuotraukos ir vizualai soc. tinklams, video klipai ir kitos priemonės.

2021 rugpjūčio 12 d.

Kodėl verta tapti ELVIS administratoriumi?

Statistikos duomenimis Lietuvoje daugiau kaip 450 tūkst. gyventojų, turinčių vienokių ar kitokių sutrikimų, dėl kurių jie negali skaityti įprasto spausdinto teksto ir šie asmenys ne savo noru atsidūrė informacinėje atskirtyje. Šie gyventojai gali tapti Jūsų bibliotekos ar kitos įstaigos, teikiančios paslaugas asmenims, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, naujais vartotojais!

2021 rugpjūčio 12 d.

Apie autorių teises

Visi virtualioje bibliotekoje ELVIS esantys informacijos ištekliai yra autoriniai kūriniai – autoriaus ar kolektyvo kūrybinės veiklos rezultatas, kurių naudojimą reguliuoja tarptautiniai ir nacionaliniai teisės aktai. Kiekviename kūrinyje galima rasti simbolį ©, kuris rodo, kad autorių teisės yra saugomos. Autorių teisių apsauga užtikrina, kad būtų palaikomas kūrybiškumas, jis teiktų naudą autoriams, gamintojams, autorinių kūrinių vartotojams ir visai visuomenei.

2021 rugpjūčio 11 d.

Kaip tapti ELVIS administratoriumi?

Dirbate su asmenimis, negalinčiais skaityti įprasto spausdinto teksto dėl regėjimo, fizinių funkcijų, raidos ar kompleksinių sutrikimų, kitų įgimtų ar įgytų sveikatos sutrikimų bei mokymosi sunkumų? Jums gali būti suteikta prieiga prie virtualios bibliotekos ELVIS, kad garsinė knyga pasiektų tuos, kuriems jos reikia!