2024 kovo 18 d.

ELVIS vadovas bibliotekoms ir įstaigoms

Lietuvoje yra 500 tūkst. žmonių, negalinčių skaityti įprastai. Vienintelis būdas jiems pasiūlyti garsinę knygą – tai visų Lietuvos bibliotekų, kurios pasiekia kiekvieną, net atokiausią šalies kampelį, įsitraukimas į virtualią biblioteką ELVIS. O kad visiems būtų paprasčiau, parengėme vizualų ir užsiėmusiam bibliotekininkui draugišką ELVIS vadovą, kuriame tvarkingai sugulė visa reikalinga informacija – nuo prisijungimo iki kiekvienai šalies bibliotekai aktualios statistikos, nuo leidinių išdavimo iki vartotojų registravimo.

Bibliotekos, vykdančios ELVIS administratoriaus funkcijas, ne tik plečia savo vartotojų ratą (šių bibliotekų duris praveria įprasto spausdinto teksto skaityti negalintys vartotojai, kurie galvojo, kad bibliotekos – ne jiems), bet ir aktyviai teikia pagalbą informacinio raštingumo stokojantiems vartotojams. Net jei asmuo prisijungia prie ELVIS savarankiškai – registruodamasis jis gali nurodyti jūsų biblioteką kaip „savo“ biblioteką, o tai – jau ūgtelėjimas jūsų statistikos rodikliuose!

Atnaujintas ELVIS turi atskirą bibliotekoms skirtą aplinką, su funkcijomis, kurios padės ne tik prisidėti karmos taškų padedant atrasti informacijos lobynus įprastai negalinčiam skaityti vartotojui, bet ir pasitarnaus bibliotekiniuose procesuose:

  • kada panorėję galėsite peržiūrėti jūsų užregistruotų skaitytojų statistiką;

  • galėsite patikrinti, kiek ELVIS vartotojų savarankiškai užsiregistravo, pažymėdami jūsų biblioteką;

  • įdomumo dėlei, o gal ir metinei ataskaitai galėsite peržvelgti jūsų bibliotekos ELVIS vartotojų skaitymo istoriją. O ELVIS skaitytojai skaito sparčiai ir dideliais kiekiais – juk garsinę knygą galima klausytis ir vaikščiojant miško takeliais, ir mezgant, ir blynus kepant!

Su ELVIS vadovu bibliotekininkams kviečiame susipažinti čia: https://elvislab.lt/leidiniai/15858

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.