2022 spalio 21 d.

#LAB rekomenduoja: apie neregystę

Vis dar nepamirštant Baltosios lazdelės dienos, šį penktadienį #LABrekomenduoja knygas apie neregystę:

  • L. Hičkok „Helenos Keller istorija“

Tai tikra istorija apie septynmetę mergaitę Heleną Keler, kuri nemato, negirdi, nekalba. Vieną dieną į tą tylos kalėjimą atvyksta jauna moteris ir tampa jos Mokytoja. Nors pradžia sunki, pasirodo, kad Helena yra nepaprastai smalsus ir protingas vaikas. Ji išmoksta skaityti, rašyti ir kalbėti – ne tik ženklų kalba, bet ir balsu. Netrukus savo pasiekimais ji nustebins visą pasaulį.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/1190

  • J. Saramago „Aklumas“

Portugalų rašytojo, Nobelio premijos laureato romanas – tai įspūdingas metaforiškas pasakojimas apie žmogiškumą, svarbiausių vertybių sudrebinimą; apie aklumą – ne tik fizinę negalią, o labiau dvasinę žmogiškumo krizę, užaštrinančią skaudžias žmonių moralės ir visuomenės susvetimėjimo įtampas.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/621

  • J. Green „Dėl mūsų likimo ir žvaigždės kaltos“

Šešiolikmetės Heizelės likimas nulemtas ligos... o gal žvaigždžių. Tačiau susitikimas su žaviu septyniolikmečiu Ogastu Heizelės istoriją pakeis neatpažįstamai. Jie neturi daug laiko, bet abu pasiryžę visas likusias gyvenimo dienas praleisti kartu ir padėti vienas kitam rasti atsakymus į begalę skaudžių klausimų.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/8480

  • A. Doerr „Neregimoji šviesa“

Jaunutė prancūzaitė Mari Lora gyvena tėvo jai sukurtame jaukiame pasaulyje. Vokietijoje našlaitis Verneris su jaunesne sesute auga sužavėti primityvaus radijo imtuvo, kurį rado šiukšlyne. Bėgant laikui Verneris tampa puikiu šių naujoviškų aparatų meistru ir šis talentas jam atveria kelią į Hitlerjugendo mokyklą. Atsidūręs pačiame karo sūkuryje, Verneris atsiduria Sen Malo – mieste, kur susikirs jo ir priešų stovyklai priklausančios Mari Loros keliai.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/8989

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.