2022 rugsėjo 30 d.

#LAB rekomenduoja: detektyvai

Kažkur girdėjome sakant, kad itališkus detektyvus skaito tik tie, kas išties myli Italiją. O vienintelis italas, kurio parašyti detektyvai niekuo nesusiję su Italija, yra Umberto Eco... Kaip ten bebūtų, pradėję minti Italijos pažinties kelius, tikrai nesustosime, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja į savo skaitomų knygų sąrašą įtraukti dar bent vieną iš šių detektyvinių ir nuotykių romanų apie Italiją!

Chloé Esposito trilogija apie Alviną Naitli ir jos makabriškus, juodu humoru persmelktus nuotykius garsiausiose Italijos vietose prasideda labai paprastai: dvynės Betė ir Alvina vienam vakarui susikeičia vietomis... Švintant Betė – negyva baseino dugne, Alvė – tebevilkinti jos drabužiais. O jei tai... puiki proga Alvei pakeisti gyvenimą? Netrukus paaiškėja, kad sesers gyvenimas pavojingesnis, nei atrodė. Alvė sužino apie Betės ryšius su Italijos mafija, slaptus meilužius, samdomus žudikus ir siaubingai korumpuotą kunigą, o šie po truputį ima perprasti Alvės žaidimą... Avinti aukštakulnius penkiolikos centimetrų pakulne, Venecijoje su lavonu lagamine, o laidotuvėse – su vaivorykštine suknele... Tai – Alvė. Susitik su ja trilogijoje:

1. „Klasta Sicilijoj“ https://elvislab.lt/leidiniai/12447

2. „Įniršis Romoje“ https://elvislab.lt/leidiniai/12666

3. „Grėsmė Venecijoj“ https://elvislab.lt/leidiniai/14185

Tavęs laukia ir kiti puikūs itališki detektyvai!

Kai Meyer „Vatikano sąmokslas“ https://elvislab.lt/leidiniai/1092

Meno kūrinių detektyvas Jupiteris Romoje susiduria su paslaptingojo Piranezio pėdsakais. Džovanio Batistos Piranezio ofortų serija „Carceri“ įkvėpė ištisas menininkų kartas: J. L. Borgesą, M. C. Esherį, S. Eizenšteiną ir t. t. „Carceri“ vaizduoja didelius kaip miestai kalėjimus. Žiaurūs nužudymai ir mįslingi įvykiai nuveda Jupiterį ir jauną meno kūrinių restauratorę Koraliną į legendomis apipintus „Dedalo namus“, užmirštą vietą po Vatikano pamatais. Ar ten iš tikrųjų yra pats pragaras, kaip mano sena slaptoji draugija?

Dan Brown „Angelai ir demonai“ https://elvislab.lt/leidiniai/2068

Senovinė iliuminatų organizacija, vėl iškilusi iš istorijos užmaršties, vykdo priesaiką atkeršyti Katalikų bažnyčiai. Harvardo universiteto simbologas ir jauna mokslininkė, siekdami išgelbėti Vatikaną nuo galingos uždelsto veikimo bombos, blaškosi po paslaptingas katakombų kriptas, ne mažiau paslaptingas bažnyčias, kol patenka į šimtmečius nebenaudojamą iliuminatų slėptuvę – bene geriausiai įslaptintą vietą žemėje.

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.