2023 vasario 17 d.

#LAB rekomenduoja: apie Vasario 16 d.

Vakar minėjome Lietuvos valstybės atkūrimo dieną. Bet ar apie Vasario 16-ąją žinome viską?

Šį penktadienį #LABrekomenduoja apie šią kiekvienam patriotiškam lietuviui svarbią dieną sužinoti daugiau! Štai keletas knygų, kurias atrinkome jūsų savaitgalio atradimams:

  1. Algimantas Liekis „Signatarai. Vasario 16“.

    Knyga apie signatarus, kurie paskelbė tautos ryžtą ir viltį – pasirašė Nepriklausomybės Aktą ir iškovojo Lietuvos valstybei laisvųjų pasaulio tautų bendrijos pripažinimą.

    Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/2919

  2. Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas „Lietuvos istorija: paaugusių žmonių knyga. D. 3“

    Autoriai, žaismingai provokuodami, skatina jaunąjį – ir ne tik – skaitytoją per gyvąją istoriją pažinti Vasario 16-osios Lietuvą. Aptaria du nepriklausomybės dešimtmečius, per kuriuos susiformavo modernioji lietuvių tauta, – nuo sudėtingomis sąlygomis sukurtos valstybės, per pažangą ir augimą iki dramatiško Lietuvos valstybės praradimo.

    Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/14087

  3. Alfonsas Eidintas, Raimundas Lopata „Valstybės atkūrimo istorijos“

    Kaip lietuvių politikai, susispietę Pirmojo pasaulinio karo metu apie Lietuvos Tarybą, gyveno kasdienybėje, kuo jie maitinosi karo metu, kas buvo jų draugai ir su kuo pykosi, kokiomis priemonėmis veikė to meto politiniuose ar ekonominiuose procesuose? Prisiminkime tuos žmones, kurių drąsūs poelgiai ar žingsniai svariai prisidėjo prie Lietuvos klausimo kėlimo ar valstybės pripažinimo konstravimo.

    Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/13785

  4. Vytautas Petras Plečkaitis „Masonai. Laisvieji mūrininkai, kūrę ir stiprinę Lietuvą. Skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui“
    Lietuvos Tarybą sudarė dvidešimt aktyvių tautinio judėjimo dalyvių, turinčių skirtingas pažiūras, bet jungiamų vieningos nuostatos dėl būtinybės atkurti Lietuvos valstybę. Pagrindinis šaltinis šiam nedidelės apimties leidiniui buvo M. Romerio dienoraštis, ilgą laiką nepasiekiamas skaitytojams, nes jį leista skelbti tik praėjus 40 metų po autoriaus mirties.

    Skaityk PDF: https://elvislab.lt/leidiniai/12495

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.