2023 rugsėjo 1 d.

# LAB rekomenduoja: knygos apie mokyką

Pasitinkant mokslo ir žinių dieną, #LABrekomenduoja paskaityti knygas apie mokyklą, skirtas ne tik mokiniams, bet ir jų tėvams bei mokytojams:

 • V. Urbonienė, A. Gaidamavičius. Minčių kryžkelėse. https://elvislab.lt/leidiniai/11810
  Autoriai teigia, kad mokytojas visada ir visur turi būti pavyzdys ir ne tik mokiniams. Deja, daugelis mokytojų negyvena ir nesielgia taip, kaip moko daryti savo ugdytinius.

 • F. McCourt. Tamsta mokytojas. https://elvislab.lt/leidiniai/641
  Tai paskutinė trilogijos dalis (pirmoji – „Andželos pelenai“, antroji – „Tataigis“), kurioje autorius su nepakartojamu humoru aprašo savo pedagoginę karjerą. Įžūlūs ir abejingi mokiniai ir prislėgti mokytojai, alkoholis ir Niujorko airių kompanija, noras perduoti mokiniams pasaulinės literatūros subtilybes, kai jiems labiau praverstų sugebėjimas taisyklingai ištarti paprasčiausią sakinį, asmeninio gyvenimo problemos ir gyvenimo prasmės paieškos – visa tai sudaro iš pirmo žvilgsnio tipišką McCourto kasdienybę.

 • I. Ežerinytė. Dabar Marselis. https://elvislab.lt/leidiniai/15330
  Neseniai mokyklą baigęs Julius priverstas trumpam grįžti į gimtąjį miestą. Autobusas lėtai juda pirmyn, o Julius mintimis atgal, į vaikystę, paauglystę, į sudėtingas mokymosi gimnazijoje patirtis, į jautrius pirmosios meilės išgyvenimus ir į vieną lietingą birželį, kai, regis, atsitiktiniai susitikimai tampa lemtingais gyvenimo posūkiais.

 • K. Kazijevaitė. Ruduo Žirgynėje. https://elvislab.lt/leidiniai/14743
  Tikrieji nuotykiai prasideda tada, kai mama su tėčiu išvyksta, o Goda ir Saulė lieka namie su seneliu. Pačiu nepaprasčiausiu seneliu pasaulyje, kuris daug metų buvo dingęs, o dabar staiga ėmė ir vėl atsirado. Ypatingas ruduo Žirgynėje prasideda!

 • A. ir B. Fienberg. Tašis ir milžinai. https://elvislab.lt/leidiniai/13081
  Į mokyklą Džekas bėgte bėgo, nes Tašis buvo jam prižadėjęs papasakoti dar daugiau istorijų. Apie didelį kaip kalnas milžiną Čintu ir apie plėšikus, kurie jį pagrobė, kad būtų jų sūnus... Tik toks gudruolis kaip Tašis gali sugalvoti, kaip pasprukti.

 • J. Green. Aliaskos beieškant. https://elvislab.lt/leidiniai/7137
  Šešiolikmetis Mailzas Holteris – nuobodžiaujantis, vienišas paauglys, kurio didžiausias pomėgis rinkti garsių žmonių paskutinius žodžius. Pasak paties Mailzo, jo gyvenimas jam atrodo „vienas didelis neįvykis". Tad jis ryžtasi palikti tėvų namus Floridoje ir vykti į internatinę mokyklą Alabamoje. Mailzo gyvenimas pasikeičia 360 laipsnių kampu.

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.