2023 lapkričio 24 d.

#LABrekomenduoja: Violetos Palčinskaitės knygos

Violeta Palčinskaitė – linksmų istorijų, juoko ir ironijos nestokojanti poetė, scenaristė, dramaturgė, vertėja, vaikų rašytoja. Šią savaitę, lapkričio 20 dieną, kūrėja mini 80-ąjį jubiliejų. Nuoširdžiai sveikiname autorę, o kartu #LABrekomenduoja šias V. Palčinskaitės knygas: 

„Senamiesčio lėlės“ – vaikams skirta eilėraščių knyga, už kurią autorė pelnė IBBY tarptautinį vaikų meno asociacijos diplomą.  

„Bala nematė“ – šioje eilėraščių knygoje V. Palčinskaitė gana netikėtai pasirenka žaismingai interpretuoti lietuvių liaudies patarles.  

„Trolis Molis ir Čiurlionis“ – poetė kviečia susipažinti su troliu Moliu, kuris pirmoje knygoje „Muzika Troliui“ buvo įžūlus pagyrūnas. Ar jis išliko toks pat? Ir kodėl gi jam parūpo Mikalojus Konstantinas Čiurlionis?  

„Lietaus nykštukai“ – eilėraščiai, su kuriais užaugo jau kelios vaikų kartos.  

„Eilėraščiai iš namų“ – Sekiau tave pro durų plyšį – / Kur išeini, kada sugrįši... / Sekiau kieme ir prie namų, / Kada tau buvo neramu. / Juokeis, žaidei, ėjai gatve... / Šita knyga / APIE TAVE.  

„Laiptai“ – į šią knygą sudėti brandžiausi eilėraščiai iš rinkinių „Žemė kėlė žolę“, „Akmenys žydi“, „Aikštės“, „Kreidos bokštai“, „Beldimas į duris“.  

„Paslapties babilonai, arba Aš tau siunčiu labų dienų“ – su puikiu humoru papasakota kelionė laiku iliustruota eilėraščiais. Čia pateikiamos gyvenimiškos istorijos, kurių liudininkė, o dažnai ir dalyvė yra pati rašytoja.  

„Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“ – šioje suaugusiųjų knygoje atrandama stulbinama, autoironiška akistata su praeitimi, neeilinio likimo peripetijos, kūrybos ir meilės keliai bei klystkeliai, prisiminimų blyksniai apie Lietuvos kultūros grandus Juozą Miltinį, Donatą Banionį, Juditą Vaičiūnaitę ir kitus.  

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.