2022 lapkričio 11 d.

#LAB rekomenduoja: laiko patikrinti diktoriai

Šį penktadienį #LABrekomenduoja prisiminti (o gal atrasti?) senuosius diktorius ir jų išskirtinius balsus! Štai keletas legendinių asmenybių, prisidėjusių prie mūsų bibliotekos lentynų pilnėjimo:

Arnas Rosenas
Aktorius sukūręs reikšmingus vaidmenis spektakliuose, kino ir televizijos filmuose, vaidinęs ir režisavęs radijo teatre. A. Rosenas turėjo melodingą, raiškų balsą ir puikią dikciją todėl, nenuostabu, kad per savo gyvenimą Lietuvos kino studijoje įgarsino daugiau kaip 500 filmų, o mūsų bibliotekai – daugiau kaip 200 knygų! Šiuo metu virtualioje bibliotekoje ELVIS gali rasti 70 knygų, prabylančių šios išskirtinės asmenybės balsu.

Viena iš jų - Ernest Hemingway „Kam skambina varpai“
XX amžiaus ketvirtojo dešimtmečio pabaiga, vyksta Ispanijos pilietinis karas. Amerikietis Robertas Džordanas atvyksta į frankistų užfrontę Ispanijos kalnuose. Jam skiriama užduotis susprogdinti strateginės reikšmės tiltą. Romano veiksmas iki užduoties įvykdymo apima vos kelias dienas, tačiau jos vertos viso gyvenimo patirčių: suliepsnoja meilė, persekioja išdavystės bei mirtis, neapleidžia gyvenimo troškulys.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/4522

Algimantas Bružas
Lietuvos teatro aktorius sukūręs per 100 įvairių vaidmenų. A. Bružas sukūrė ir kelis vaidmenis kine, Lietuvos radijo teatro pastatymuose, radijo fonotekai įgarsino gausią literatūros kūrinių kolekciją. Jis žinomas ir kaip skaitovas. Šiuo metu virtualioje bibliotekoje ELVIS gali rasti net 272 A. Bružo įgarsintas knygas.

Viena iš jų - Viktor Emil Frankl „Žmogus ieško prasmės“
Austrų neorologas ir psichiatras Viktoras Emilis Franklis pasiūlė vieną pirmųjų egzistencinių psichoterapinių sistemų, šalia kūniškojo ir psichinio iškėlęs dvasinio matmens svarbą pilnaverčiam žmogaus gyvenimui ir ypač jo sveikatai. Šis matmuo apima tokius svarbius žmogaus atributus kaip prasmės siekimas, orientacija į gyvenimo tikslų realizavimą, kūrybiškumas, vaizduotė, intuicija, savo galimos ateities įžvalga, sugebėjimas mylėti, išgirsti sąžinės balsą. Savo psichologinę teoriją Viktoras E. Franklis pavadino logoterapija - sistema, padedančia žmogui ieškoti savo gyvenimo prasmės ir ją atrasti.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/6516

Vytautas Širka
Visų pamėgtas LRT diktorius, koncertų, poezijos vakarų vedėjas, turėjo labai gražų, santūrų balsą. V. Širka darbui Lietuvos aklųjų bibliotekoje paskyrė net 47 metus, o jo balsu virtualioje bibiotekoje ELVIS prabyla net 439 knygos.

Viena iš jų - Ajahn Brahm „Dramblys, kuris pamiršo laimę“
Budistinės istorijos apie laimę kupinos išminties ir humoro. Tačiau juk nei išminties, nei gyvenimo džiaugsmo niekuomet negana, todėl Ajahnas Brahmas savo mokymus tęsia knygoje. Tai išminties ir geros nuotaikos pasakojimai kiekvienai dienai.
Autorius pasakoja istorijas, galinčias padėti pasveikti nuo depresijos, pažvelgti į savo gyvenimą naujomis akimis, pakeisti savo likimą ir net išgyventi akistatoje su mirtimi. Jis pasakoja ir apie save – nuoširdžiai, šiltai ir nepaprastai juokingai.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/10155

Undinė Nasvytytė
Aktorė, dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ pranešėja, Lietuvos radijo diktorė, skaitovė, renginių vedėja, Lietuvos bajorų karališkos sąjungos vadė. Jos maloniu balsu virtualioje bibliotekoje ELVIS įgarsintos 49 knygos.

Viena iš jų - Hermann Hesse „Stiklo karoliukų žaidimas“
Tai brandžiausias Hermanno Hesse's romanas, pelnęs rašytojui Nobelio premijos laureato šlovę. Kūriny siekiama sutaikyti dvasios ir jausmo priešybes, nagrinėjamas amžinasis būties dualizmas. Veiksmo perkėlimas į tolimą XXII amžių leidžia rašytojui susikaupti ties idėjų pasauliu, nagrinėti problemą filosofiniu aspektu ignoruojant konkrečią buitį.

Pagrindiniai romano veikėjai, dvasinio prado reiškėjas Jozefas Knechtas ir jo priešingybė Plinijas Desinjoris, kovoja tarpusavyje, vykdydami iš esmės tą pačią misiją: abu svajoja sutaikyti dvasią ir pasaulį.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/4533

Bernadeta Lukošiūtė
Bernadeta Lukošiūtė-Stankevičienė, dar žinoma kaip Teta Beta – Lietuvos aktorė, radijo ir televizijos diktorė, radijo ir televizijos vaikų laidų vedėja. Visiems lengvai atpažįstamu Bernadetos balsu virtualioje bibliotekoje ELVIS prabyla net 77 knygos.

Viena iš jų - Richard Bach „Džonatanas Livingstonas žuvėdra“
Apysakoje vaizduojamas žuvėdrų pasaulis. Per žuvėdros simbolį autorius parodo žmogaus dvasinio tobulėjimo kelią, paliečia gyvenimo esmės problemą.
Ši istorija skirta žmonėms, kurie klauso savo širdies ir kuria taisykles patys, žmonėms, kurie mėgaujasi siekdami tobulybės, net jei tobulas darbas skirtas vien sau, žmonėms, kurie supranta, jog gyvenimas ir pasaulis – toli gražu ne vien tai, ką regi akys.

Klausyk MP3: https://elvislab.lt/leidiniai/3330

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.