2022 spalio 14 d.

#LAB rekomenduoja: knygos Brailio raštu

Artėjant Baltosios lazdelės dienai, puiki proga atsitraukti nuo ekranų, pagalbinius prietaisus padėti įšalį ir į rankas paimti knygą. Šį penktadienį #LABrekomenduoja perskaityti knygą Brailio raštu!

Tavo dėmesiui šiais metais Brailio raštu išleisti kūriniai:

1. Irene Sola „Aš dainuoju, o kalnas šoka“. Grybai, stirna, lokys, debesys, viduramžių raganos ir vandenės – visa kalnų gyvybė šioje knygoje turi balsą. Žmonės – taip pat.

2. Bergsveinn Birgisson „Atsakymas į Helgos laišką“. Tai retas romanas, primenantis liaudies pasaką, kupinas išminties, verčiantis susimąstyti apie gyvenimo pasirinkimus. Kritikai knygą vadina gera, žemiška ir širdį veriančia.

3. Eve Ensler „Atsiprašymas“. Kodėl vyrai smurtauja, o jų smurtas būna nukreiptas į artimiausius ir mylimiausius žmones? Kaip mes – visi kartu – galime padaryti tam galą?

4. Fotini Tsalikoglou „Bertos dovana“. Bertos mama, praradusi vieną vaiką, pasineria į gedulą, nerasdama savyje jėgų rūpintis vyresniąja dukra. Bertą lanko keisti sapnai, ji regi praeitį ir spėja ateitį, kalba su mirusiu broliu ir kovoja su savo šmėklomis. Šeimos gyvenimui subyrėjus, apleista paauglė randa nusiraminimą dailės pamokose.

5. Lucy Fricke „Dukterys“. Viltingas, išminties ir ironijos nestokojantis romanas apie sudėtingus tėvų ir dukterų santykius, gyvenimo krizes bei visus išbandymus atlaikančią dviejų moterų draugystę.

6. Valdas Papievis „Ėko“. Tai europinės tapatybės, šiuolaikiška, jaunatviška knyga, iliustruojanti, kaip jautrus intravertas gali atsiverti Kitam ir taip įprasminti savo egzistenciją net ir tada, kai viskas aplinkui griūva.

7. Bianca Bellová „Ežeras“. Pasaulio pabaiga alsuojantį distopinį romaną parašiusi čekų autorė pelnė tarptautinį pripažinimą. „Ežeras“ apdovanotas Europos Sąjungos literatūros premija.

8. Inga Gaile „Gražiosios“. Tai romanas, atskleidžiantis karo laikų paliktą trauminę moterų patirtį. Romane pavaizduoti įvykiai – patvirtinti dokumentais, tačiau visi veikėjai yra sąlygiški, išgalvoti.

9. Belinda Bauer „Kirtis“. Greitkelyje sugenda šeimos automobilis. Besilaukianti mama priversta eiti ieškoti pagalbos. Pažadėjusi greitai grįžti, ji paskiria vienuolikmetį Džeką atsakingu ir liepia nesitraukti nuo automobilio bei saugoti dvi jaunesnes sesutes. Po kurio laiko policija aptinka moters kūną.

10. Antonis Samarakis „Klaida“. Neįvardytoje valstybėje policinis režimas – tobulas žmogaus naikinimo mechanizmas. Tačiau geležinė slaptosios policijos logika ir matematiškai tiksliai apskaičiuotas planas žlunga įsivėlus nenumatytai klaidai – žmogiškajam veiksniui.

11. Aistė Paškevičiūtė „Laisvųjų papūgų karta“. 1969-tais metais sukurto animacinio filmuko apie papūgą Kiešą veikėjas čia vaidina svarbų vaidmenį. Karta, apie kurią kalba autorė, panaši į laisvės papūgoms reikalavusią Kiešą.

12. Julia Kerninon „Liv Marija“. Idiliškoje Bretanės saloje užaugusi vienturtė švelnaus norvego ir mažakalbės prancūzės dukra, vietoje nenustygstanti paauglė, dėstytojo meilužė, našlaitė ir paveldėtoja, keliautoja ir nuotykių ieškotoja, o dabar ir motina, nuleidžia bures santuokos uoste. Bet prisitaikyti čia nelengva.

13. Undinė Radzevičiūtė „Minaretas ir 7“. Šis romanas – apie tai, kaip rašytoją veikia ir keičia triukšmas, tyla, vieta, konfliktai, kančia, kitų parašyti ir jo paties rašomi tekstai ir herojai. Ir kas atsitinka, kai rašytojas susiduria pats su savimi.

14. Jean-Paul Dubois „Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai“. Tai poetiška ir melancholiška noro rasti savo vietą istorija, apdovanota prestižine Gonkūrų premija. Knyga kupina tiek gyvenimo džiaugsmo, tiek nevilties.

15. Irma Laužikaitė. Nelly Paltinienė „Tu ateik į pasimatymą“. Pasiryžusi patikėti savo gyvenimo istoriją knygai, viena ryškiausių lietuviškos estrados žvaigždžių kalbėjo lyg per išpažintį. Prisimindama, ką tiek metų nutylėjo, ir juokėsi, ir braukė ašaras.

16. Vladimir Nabokov „Pninas“. Profesorius Timofejus Pninas yra nelaimingas ir dezorientuotas rusų emigrantas, šeštajame dešimtmetyje įsidarbinęs savo gimtosios kalbos dėstytoju Amerikos koledže ir desperatiškai bandantis pritapti prie naujos aplinkos bei kultūros.

17. Kristin Steinsdottir „Šviesė“. Romanas parašytas remiantis autorės močiutės gyvenimo istorija. Prieš skaitytojo akis pamažu skleidžiasi užburianti unikalios moters gyvenimo istorija – moters, apie kurios išgyvenamą realybę tuo metu viešai nebuvo kalbama.

18. Vanda Juknaitė „Ta dūzgianti ir kvepianti liepa yra“. Dėl sunkios ligos tarp dangaus ir žemės atsidūrusiai knygos autorei kilo mintis pažvelgti į savo gyvenimą iš anapus. Pamažu tekstas virsta pastangomis susitaikyti su mirtimi. Pro kančios tamsą nelauktai prasiveržia gyvybės šviesa, neužgesinama gyvenimo meilė.

19. Sara Allegrini „Tinklas“. Naktį miške girdėti tik šnaresiai, kone žmogiški klyksmai, Danielio, Madalenos ir Elijo širdžių dūžiai. Jų galvose įkyriai sukasi tas pats klausimas: kaip jie čia atsidūrė vienui vieni? Čia nėra maisto, nėra vandens, nėra mobiliųjų telefonų pagalbai išsikviesti.

20. Fernanda Melchor „Uraganų sezonas“. Ragana nužudyta. Būreliui vaikų aptikus jos lavoną, plūduriuojantį drėkinimo kanalo vandenyse, visas La Matosos miestelis ima aiškintis, kodėl ir kaip ši žmogžudystė įvyko.

21. César Aira „Vaiduokliai“. Istorija pilna intarpų ir nukrypimų, kuriais unikalusis argentiniečių rašytojas  įterpia svarstymus apie literatūrą, architektūrą, antropologiją, seksualumą, gyvenimą ir mirtį. Tai autentiškas kūrinys, nuaustas iš daugybės perspektyvų, atmosferiško pasakojimo, humoro blyksnių ir gotikinių motyvų.

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.