2022 gruodžio 2 d.

#LAB rekomenduoja: žmogus su negalia irgi gali

Užuojauta, gailestis, pernelyg didelė globa arba perdėtas kasdienių gebėjimų pervertinimas, išaukštinimas – su tuo, dėl visuomenės negebėjimo priimti kitokį, kasdien susiduria žmonės, turintys negalią.
Gruodžio 3-ąją minėsime tarptautinę neįgaliųjų dieną, todėl šiandien #LABrekomenduoja pasinerti į pažintį su negalia ir įvairiomis jos formomis, atrasti būdus kaip paprastai ir tinkamai apie ją kalbėti.
Visa tai rasite mūsų iniciatyva iš Suomių kalbos išverstame ir lengvai suprantama kalba parengtame leidinyje!

Heini Saraste ir Kalle Könkkölä „Žmogus su negalia irgi gali“

Kodėl šuns vedlio negalima glostyti? Kokį greitį galima pasiekti judant elektriniu neįgaliojo vežimėliu? Kas yra vakarienė tamsoje? Kaip laikrodis gali padėti papietauti? Iliustruotas žodynas apie negalias vaikams yra skirtas visiems, kas nori daugiau sužinoti apie žmonių su negalia gyvenimą. Keliauti kartu jus kviečia draugai Vėjas, Karolis, Sara, Jokūbas ir Leila. Kai kurie vaikai turi negalią, kiti neturi. Bet jiems visiems visko pasitaiko!
Žodyne ne tik pristatoma 120 su negalia ir neįgalumu susijusių sąvokų, bet ir šiltų, jautrių iliustracijų pagalba formuojamas šiuolaikiškas, pagarbus ir palankus požiūris į žmogų su negalia.

Skaityk atviros prieigos leidinį elektroniniu formatu: https://labiblioteka.lt/data/public/uploads/2020/12/zmogus-su-negalia-irgi-gali_pvz2-32305843009213855204.pdf

Skaityk virtualioje bibliotekoje ELVIS MP3 arba PDF formatu: https://elvislab.lt/leidiniai/13393

Pasistenkime kurti pokytį kalbėdami apie negalią ir būklių įvarovę esančią tarp mūsų!

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.