Rugpjūčio ELVIS naujienos
Dalinamės rugpjūčio mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu:
MP3 (garso įrašas)
E. Gunnis „Mergaitės, kurias pamiršo“. Skaito J. Karazijaitė.
1944-ieji, Blečlio Parkas. Patriotiškai nusiteikusi Olivija atvyksta dirbti depešų kurjere. Jaunatviško įkarščio kupina mergina nenumano, kokie išbandymai jos laukia. Žino viena: ji nori pamatyti pasaulį, o ne sėdėti namie, kaip mama.
2015-ieji, Soltdinas. Nuošalioje vietovėje randami merginos palaikai. Policijos inspektorė Džo Hamilton įtaria, kad jie – septyniolikmetės Holės Mor, prieš trisdešimt metų dingusios Morgeito našlaičių namų globotinės. Ištisus dešimtmečius ši mįslė nedavė Džo ramybės. Kaip ir penkiolikmetės Džemos Smit mirtis. Dabar Džo tarnybos laikas baigiasi – ji turi tik penkias dienas išsiaiškinti tiesą. Tik kodėl visi įkalbinėja šią bylą palikti ramybėje? Kodėl viršininkas slapukauja, o aukos sesuo atsisako bendrauti su policija? Maža to, hospise gęsta Džo motinos gyvybė, tad Džo teks rinktis, kam skirti savo jėgas ir laiką.
https://elvislab.lt/leidiniai/16708F. Herbert „Kopos eretikai“. Kn. 5. Skaito V. Kubilius.
„Kopos“ kronikų penktoji knyga.
Letas Atreidas II, Kopos Dievas Imperatorius, mirė. Per tūkstantį penkis šimtus metų nuo jo mirties Imperija žlugo. Kilus Didžiajam Išsibarstymui, milijonai paliko byrančią civilizaciją ir pasklido tolyn, už pažįstamos erdvės ribų. Arakio planeta, dabar vadinama Rakiu, vėl virto dykuma.
Paklydusieji grįžta namo siekdami valdžios. Įvairioms grupuotėms varžantis dėl Imperijos likučių kontrolės, Gamu planetoje ugdomas naujas Dankano Aidaho gola, o Rakio dykvietėse pasirodo mergaitė vardu Šiana, turinti ypatingų gebėjimų. Apie ją buvo išpranašavęs Kopos Dievas Imperatorius... https://elvislab.lt/leidiniai/16706J. Faye „Antras šansas meilėje“. Kn. 1 Skaito R. Jokubauskaitė.
Ciklo „Graikiška pagunda“ pirmoji knyga.
Hermionei Kapas valdyti prabangų viešbučio kompleksą vaizdingoje Graikijos saloje reiškia kur kas daugiau nei darbą. „Ludus“ jos gyvenimas nuo tada, kai prarado namus ir šeimą. Į salą atvykus gražiajam Etlasui Otonui, neseniai paveldėjusiam kompleksą ir ketinančiam jį parduoti, Hermionė turi vos dvi savaites pakeisti vyro mintis. Tačiau artėjant Valentino dienai moters jausmai Etlasui virsta į kai ką daugiau... https://elvislab.lt/leidiniai/16672J. Faye „Jei ne jis“. Kn. 2. Skaito R. Jokubauskaitė.
Ciklo „Graikiška pagunda“ antroji knyga.
Menininkei Indigai tapant oficialų Ridianijos princo Ištvano portretą, jos sukaustytos emocijos tampa nebevaldomos, kai jie netikėtai pasibučiuoja! Po to, kai Ištvano šeima sunaikino jos tėvą, Indiga buvo įspėta niekada nepasitikėti Ridianijos karališkosios šeimos nariu. Bet nors jos protas įspėja, jog tai neturėtų vesti niekur toliau, Indiga įžvelgia Ištvano išskirtinumą. Rizikuodama savo širdimi ji žino, kad jam verta patikėti... savo ateitį! https://elvislab.lt/leidiniai/16697E. Varden „Sudaužyti vienatvę“. Skaito A. Butvilas.
Kai kalbame apie atminimą – kalbame apie tapatybę. Atsimename, kas buvome, kas mus padarė tokius, kokie esame. Tuo pat metu tampame tuo, ką atsimename. Mūsų atsiminimas niekuomet neapsiriboja vien patirtimi, kad ir kiek ji rėptų. Jeigu išdrįstame – atrandame, kad atmintis yra daugiau nei užžėlęs asmeninių prisiminimų tvenkinys. Iš tiesų, atsiminti – tai palikti krantą, prie kurio esame prisišvartavę, ir išplaukti į atvirą jūrą, kad ir kokie pavojai ar džiaugsmai ten lauktų. Šį procesą yra tyrinėję didūs mąstytojai: Platonas, šv. Augustinas ir Carlas Gustavas Jungas. Jį savitai aprašė ir prancūzų rašytojas Marcelis Proustas. https://elvislab.lt/leidiniai/16691M. Finkel „Meno vagis“. Skaito R Pranckūnas.
Tai daugiausia meno kūrinių pasaulyje pavogusio Stéphane’o Breitwieserio istorija.
Šimtmečius meno kūriniai buvo vagiami įvairiausiais būdais, tačiau niekam nepavyko to padaryti taip sėkmingai, kaip vagysčių meistrui Stéphane’ui Breitwieseriui. Per dešimt savo „karjeros“ metų jis įvykdė daugiau nei du šimtus įžūlių vagysčių – dažnai gausiai turistų lankomuose muziejuose ir katedrose vidury baltos dienos. Knygoje „Meno vagis“ Michaelas Finkelis skaitytoją įtraukia į keistą, bet žavų Stéphane’o Breitwieserio pasaulį. Kitaip nei daugumos vagių, Breitwieserio tikslas nebuvo pinigai, nors jo sukauptos kolekcijos vertė siekė maždaug du milijardus dolerių. Jam patiko menas, to dėl visą savo grobį jis laikė viename kambaryje ir juo grožėjosi. Nusikaltimus vykdęs kartu su savo mergina, Breitwieseris jautėsi nepagaunamas, kol vieną dieną sėkmė nuo jo nusisuko. https://elvislab.lt/leidiniai/16690L. Kennedy „Peržengus ribą“. Skaito J. Karazijaitė.
1975 metai. Šiaurės Airijoje atvirai liepsnoja protestantų ir katalikų nesutarimai, aidi šūviai ir griaudėja sprogimai, o jauna moteris blaškosi tarp ištikimybės savo bendruomenei ir pavojingos aistros.
Nepaisant sumaišties ir smurto protrūkių, Kušla su motina gyvena ramų gyvenimą mažame miestelyje netoli Belfasto. Dienomis ji dėsto parapijos mokykloje, o naktimis dirba šeimos užeigoje. Būtent ten ji susipažįsta su Maiklu Egniu, advokatu, išgarsėjusiu teismuose ginant Airijos respublikonų armijos (IRA) narius.
Maiklas yra protestantas, o Kušla – katalikė. Be to, jis vedęs vyras, tad Kušlai derėtų laikytis nuo jo atokiau. Visgi nepaisydama įspėjimų Kušla leidžiasi įtraukiama į rafinuotą gerokai vyresnio vyriškio pasaulį, ir tarp jų užsimezga romanas. Tačiau idilė greitai baigiasi. Netrukus miestelio prieigose randamas žiauriai sumuštas vieno jos mokinio tėvas. Kyla neapykantos ir pykčio banga, grasinanti palaidoti visus, kuriuos Kušla labiausiai nori apsaugoti. https://elvislab.lt/leidiniai/16689A. Fitzpatrick „Raudonasis paukštis gieda“. Skaito N. Lipeikaitė.
Prabėgus vos keliems mėnesiams nuo vestuvių Zona Hister Šu savo namuose nukrito nuo laiptų ir mirė. Sukrėsti Livsėjaus miestelio gyventojai užjautė našliu likusį jos vyrą, tačiau Zonos motina Merė Džeinė įtikėjo, kad dukra buvo nužudyta, o gyvybę jai atėmė sutuoktinis.
Visgi niekas netiki, kad išvaizdus, miestelio gyventojų mylimas kalvis yra žudikas. Niekas, išskyrus Merę Džeinę ir Liusę, geriausią Zonos draugę, – jai pastarasis visada kėlė įtarimų. Bylai atsidūrus teisme Grinbrajerio apygardos vyrai susivienijo prieš abi moteris. Kaistant aistroms Merė Džeinė ir Liusė privalo apsispręsti, ar atskleisti didžiausią Zonos paslaptį, kad būtų įvykdytas teisingumas. Ir dabar joms padėti tegali Zona, iš anapus paskelbsianti paskutinę sukrečiančią žinią.
https://elvislab.lt/leidiniai/16668J. Hilton „Dingęs horizontas“. Skaito P. Šironas.
Aukštai Himalajų kalnuose sudūžta lėktuvas. Likę keturi gyvi jo keleiviai Tibeto plynaukštėje leidžiasi ieškoti paslaptingojo Šangrilos vienuolyno – apie jį mirdamas jiems spėjo užsiminti lėktuvo pilotas... Neilgai trukus jie įžengia į paslapties gaubiamą Mėlynojo Mėnulio slėnį, neregėto grožio žemę – joje žmonės, sukaupę tūkstantmečių išmintį, taikoje ir ramybėje gyvena ilgai nesendami...
Šangrila – Tibeto Šambalos, amžinos palaimos šalies, ir dvasinio savęs atradimo atitikmuo. https://elvislab.lt/leidiniai/16664R. Bowen „Venecijos eskizų albumas“. Skaito J. Karazijaitė.
Romantiškoji Venecija ilgai slėpė paslaptį apie dvi mylinčias širdis.
1938 m. dailės mokytoja Džuljeta Brauning, visų vadinama Lete, atvyksta į Veneciją, su kuria ją sieja neišsipildžiusios svajonės. Kilminga mylimojo Leonardo da Rosio šeima nusprendė, kad jiedu negalės susituokti. Tuo tarpu Venecijos dangų jau temdo Antrojo pasaulinio karo debesys. Letė ir jos mylimasis priversti kovoti dėl išlikimo ir saugoti juos jungiančią paslaptį. Ši bus atskleista tik po daugiau nei šešiasdešimties metų, kai į Veneciją išbarstyti Džuljetos pelenų atvažiuos Karolina Grant. Negana to, kad stengiasi susitaikyti su žlugusia santuoka, Karolina gauna netikėtą palikimą – mylimos tetos Letės eskizų albumą ir tris raktus. Kokias sielos duris jie atrakins? https://elvislab.lt/leidiniai/16662G. Tomasi di Lampedusa „Gatopardas“. Skaito R. Jokubauskaitė.
1860-ųjų pavasarį Abiejų Sicilijų karalystėje, netrukus tapsiančioje suvienytos Italijos dalimi, Salinų dinastijos kunigaikštis donas Fabricijus Korbera užsiima aristokratiškais rūpesčiais: rodo pagarbą Karaliui, administruoja giminei priklausančias valdas, planuoja kilmingiesiems paveldėtojams priderančias santuokas. Tačiau žvelgdamas į freskomis ištapytas rūmų lubas ir žvaigždėtą dangų kunigaikštis jaučia artėjant pokyčius, apversiančius šalies ir šeimos gyvenimą. Numylėtas sūnėnas Tankredas prisijungs prie Garibaldi vadovaujamų revoliucionierių pulkų, kilmingųjų valdžią pakeis įvairiems visuomenės sluoksniams balsą suteikiantys rinkimai, o aristokratiškų rūmų spindesys ir galia pavirs muziejumi, pilnu netikrų šventųjų paveikslų ir suklastotų relikvijų.
https://elvislab.lt/leidiniai/16661S. Šaltenis „Žydų karalaitės dienoraštis“. Skaito L. Grucė.
Romanas apie žydų mergaitės Esteros Levinsonaitės gyvenimą Lietuvoje karo ir pokario metais jaunų įsimylėjusių mokytojų šeimoje. Nuoga ir kruvina ji atšliaužė į Vlado ir Mildos namus jų vestuvių naktį...
Tai kartu ir pasakojimas apie prabangią sofą, kurioje iki karo ji slėpė savo fantazijų ir vienatvės dienoraštį. Tai mergaitės iš sušaudytųjų duobės fizinio prisikėlimo ir dar sunkesnio dvasinio gimimo iš naujo istorija. Jos slaptų meilės jausmų, košmarų, baimių, džiaugsmų istorija.
Mokytojų Vlado ir Mildos pasiryžimas, kad ir kas būtų, kiekvieną akimirką gyventi savo laimingą gyvenimą, kai aplink tiek sužvėrėjimo, nerimo, mirtinų pavojų, atrodo graudžiai paradoksalus, bet kartu tai jų neįtikėtino gyvybingumo, atkaklaus vidinio pasipriešinimo, paniekos nužmogėjusiai okupantų tvarkai liudijimas. https://elvislab.lt/leidiniai/16659R. S. Sharma „Šeimos vertybės“. Skaito N. Lipeikaitė.
Šios knygos autorius – žinomas lyderiavimo filosofijos ekspertas, kalba apie tai, kaip paskatinti vaikus tapti lyderiais, kaip išugdyti juos išmintingais ir tvirtos dvasios žmonėmis ir kaip išmokyti juos puoselėti tikrąsias vertybes bei siekti didelių svajonių.
Šios knygos puslapiai atskleis jums, kaip pažadinti įgimtas savo vaikų savybes. Drauge jūsų pačių gyvenimas taps turtingesnis, jis prisipildys naujo turinio ir prasmės. https://elvislab.lt/leidiniai/16658T. Adams „Smeigtuko tiltas“. Skaito A. Stulpinas.
Prieš tris mėnesius Kembrė Niuen nuo atokaus tilto Montanos valstijoje nušoko į tarpeklį. Taip teigia policija. Jos dvynė sesuo Lena Niuen tuo netiki.
Lena susitaria pasikalbėti su kapralu Reimondu Reiseviku, kuris policijai pranešė radęs Kembrės kūną. Jie susitinka ant Smeigtuko tilto. Ten, kur persisvėrus pro atitvarą matyti žūties vieta. Didvyriškais poelgiais išgarsėjęs policininkas noriai pasakoja apie lemtingą vakarą, tačiau ar ilgai jis išliks toks pat geranoriškas?
Kapralas paskutinis matė Kembrę gyvą – sustabdė ją už greičio viršijimą. Kodėl iškart po šio susidūrimo mergina šešiolika kartų rinko pagalbos telefoną 911, tik, deja, tuo metu buvo ne ryšio zonoje? Po valandos ji buvo negyva. Ką reiškia paskutinė Kembrės žinutė seseriai: „Prašau, atleisk man. Negaliu taip gyventi. Bet galbūt galėsite jūs, pareigūne Reisevikai“?
Lenos tyrimas virsta nuožmia kova už savo pačios gyvybę – išbandymu, kuris privers suabejoti viskuo, ką žino apie savo seserį ir save pačią... https://elvislab.lt/leidiniai/16657S.-Y. Lee „Sesuo“. Skaito R. Pranckūnas.
Kim Jodčong – Šiaurės Korėjos Aukščiausiojo vado Kim Džonguno sesuo, nuožmaus režimo vyriausioji propagandininkė, ambicinga užsienio politikos formuotoja, be to, įtakingiausia moteris Šiaurės Korėjos istorijoje. Žavinga jos šypsena slepia žiaurią, negailestingą asmenybę, kuri drįsta grasinti pasauliui branduoliniu ginklu, įžeidinėti pasaulio lyderius. Ji – pirmoji moteris Šiaurės Korėjos karališkojoje šeimoje, galinti skelbti provokuojančius pareiškimus ir pasmerkti myriop tėvynės išdavikus. Šiaurės Korėjoje princese vadinama Kim Jodčong įsitikinusi, kad jos gyvenimo misija suvienyti Korėjos pusiasalį.
https://elvislab.lt/leidiniai/16656R. Postorino „Aš tiesiog mylėjau tave“. Skaito P. Šironas.
1992 metais Sarajevas virto mūšio lauku: snaiperių šūviai, sprogstančios granatos ir krintančios bombos tapo vietos gyventojų kasdienybe. Dešimtmetis Omaras ir jo brolis leidžia dienas vaikų namuose laukdami savo mamos. Prasidėjus karui ji vis rečiau užsuka į prieglaudą, o per vieną pasivaikščiojimą sprogus granatai Omaras išplėšiamas iš jos glėbio. Berniukas nebežino, ar jo mama gyva, o iš liūdesio gniaužtų jam padeda vaduotis Nada – mėlynakė šviesiaplaukė mergaitė, kuriai trūksta bevardžio piršto.
Vieną dieną vaikų namų auklėtiniai sužino, kad iš Sarajevo bus perkelti į Italiją. Omaras trokšta pasilikti ir toliau ieškoti mamos, išvykti nenori ir Nada, nes jos vyresnis brolis Ivas negali keliauti kartu – jo laukia kariuomenė. Tačiau suaugusiesiems vaikų norai nerūpi.
Atsidūrę svetimoje šalyje vieni vaikai stengiasi pritapti, kiti maištauja, priešinasi ir trokšta grįžti į gimtinę. Bėgant metams Omarą kamuojantis mamos ilgesys, karo paliktos traumos ir baimės virsta didžiuliu skauduliu, iš kurio jį išvaduoti gali tik vienas žmogus – mergina, kuriai trūksta bevardžio piršto. https://elvislab.lt/leidiniai/16652G. Petkevičius „Kruvinos saulėgrąžos“. Skaito R. Pranckūnas.
Karas visuomet ateina netikėtai. Jis sukrečia, supurto. Jis žudo ir luošina. Kartu sutelkia ir skatina tikėjimą šviesesniu rytojumi. Karas keičia kovojančius žmones, tautas, retkarčiais – visą pasaulį.
Šis karo „anatomo“ dienoraštis skirtas tiems, kurie ieško ginkluotės, karo taktikos aprašymų ir strateginės analizės užuomazgų. Aštri autoriaus plunksna perteikia ir stingdantį nerimo jausmą, ir bundančią viltį, ir karo sėkmės džiaugsmą. https://elvislab.lt/leidiniai/16651M. Stepanova „Atminčiai atminti“. Skaito J. Karazijaitė.
Po tetos mirties pasakotoja peržiūri butą, pilną pablukusių nuotraukų, senų atvirukų, laiškų, dienoraščių ir suvenyrų – tikrą istorijos sandėlį. Rūpestingai sudėliotos šios šukelės pasakoja apie niekuo iš pažiūros neišsiskiriančią žydų šeimą, kažkaip išvengusią represijų, persekiojimų ir Holokausto.
Ši knyga – asmeninės ir istorinės atminties studija. Autorė neatriboja šių sąvokų, ieško susilietimo taškų ir nejučia pasakojimas apie savo šeimą tampa šalies istorija. Dokumentinė šeimos saga papildyta įspūdingais eseistiniais intarpais apie įvairių laikotarpių menininkus, kurių kūryba vienaip ar kitaip susijusi su atminties tema. Supindama kelis pasakojimo žanrus autorė bando pažadinti atmintį ir pabėgti nuo užmaršties. https://elvislab.lt/leidiniai/16648B. A. Martusevičius „Išgydytos mintys“. Skaito V. Kubilius.
Ši knyga tarsi pokalbis. Terapinis pokalbis tarp dviejų lyg ir nepažįstamų, tačiau kartu žmogiškojo nežinojimo ir kasdieniškų atradimų kelyje esančių žmonių.
Šįkart žurnalistė Dalia Musteikytė gerokai išplečia savo darbo ribas, kiekvienas klausimas jai itin artimas, asmeniškas, jautrus, o jo atsakymas reikšmingas, projektuojantis būsimus sprendimus. Skaitytojas tuose klausimuose gali atrasti savo mintį, pamąstymą, svarstymą, galiausiai ir atsakymą.
Kitas pokalbio dalyvis – kunigas Benas Lyris atskleidžia visą savo žmogiškąjį tikėjimu paremtą žinojimą, perleisdamas jį per asmeninius patyrimus, išgyvenimus, dabarties jausmus.
https://elvislab.lt/leidiniai/16643R. Montero „Absurdiška mintis daugiau niekada tavęs nebepamaty...“. Skaito J. Karazijaitė.
Perskaičius nuostabų Marijos Kiuri dienoraštį (jį rasite knygos pabaigoje), pradėtą rašyti po vyro žūties, Rosai Montero kilo daugybė minčių ir emocijų. „Absurdiška mintis daugiau niekada tavęs nebepamatyti“ gimė iš žodžių gaisro, iš kvapą gniaužiančio jų sūkurio.
Šalia neįtikėtino Kiuri gyvenimo, atskleisto pačiais netikėčiausiais aspektais, linijos Rosa Montero konstruoja pasakojimą iš asmeninės istorijos ir visuotinės atminties, analizuoja mūsų laikotarpį ir dalijasi intymiais prisiminimais; ji kalba apie skausmo įveikimą, vyrų ir moterų santykius, fizinio artumo nepaprastumą, mokslą ir tamsumą, literatūros galią gydyti ir išmintį tų, kurie išmoksta gyventi pilnatvėje ir paprastume.
https://elvislab.lt/leidiniai/16641S. J. Paul „Mano tiesa“. Skaito A. Stulpinas.
Neitanas – sėkmingas mados fotografas, kuris didžiausią džiaugsmą patiria laisvu nuo darbo mados pasaulyje laiku fotografuodamas gamtą „National Geographic“ ir laipiodamas uolomis, o Elijas – neįtikėtinai greitai karjeros laiptais užkopęs advokatas, dirbantis JAV Rytų pakrantės turtingiesiems.
Jie ne tik geriausi draugai, bet ir pusbroliai. Tačiau viskas pasikeičia, kai jų gyvenime pasirodo nuostabioji Natali.
Įtampa tarp pusbrolių dar paaštrėja Elijui ir Natali pranešus, kad vos už kelių mėnesių ketina susituokti, o reikalus galutinai sujaukia sunkiai paaiškinama nuotakos mirtis, kurios vieninteliai liudininkai – Neitanas ir Elijas.
Tik abu pusbroliai apie šį kraupų įvykį pasakoja skirtingai. Kurio „tiesą“ norite sužinoti pirmiausia? Neitano? O gal Elijo? Apvertę knygą rasite kito pusbrolio versiją, o TIESA išties slypi knygos viduryje. https://elvislab.lt/leidiniai/16653
Jaunimui
É. Brisou-Pellen „Prakeikti maldininkai“. Skaito A. Butvilas.
Pasakojimas apie šmaikštūną Gareną, jau sutiktą knygoje „Vilkų žiema“. Šįkart jis keliauja kartu su piligrimų būriu, traukiančiu į šventojo Jokūbo Kompostelą. Maldininkai vienas po kito žūsta paslaptingomis aplinkybėmis, o Garenas mėgina išsiaiškinti, kas yra jų žudikas. https://elvislab.lt/leidiniai/16707A. Kenešytė-Gricė „Purslai“. Skaito J. Mykolaitytė.
Jogailė – perspektyvi plaukikė. Čempionatai, kelionės po pasaulį, medaliai, žiniasklaidos dėmesys. Atrodo, apie ką dar gali svajoti šešiolikmetė? Į šį klausimą ji atsako paprastai: „Aš noriu būti laiminga.“ Alinančios treniruotės, nepateisinamas ir žiaurus tėvo spaudimas, mamos bejėgystė tam pasipriešinti priverčia Jogailę susimąstyti. Ar be medalių ji tikrai bus nieko verta? Ar įdomi tik kaip plaukikė? O kaip žmogus, kurio siela trokšta meilės, pasitikėjimo, supratimo, laisvės?
Tai skaudus pajūrio oro persmelktas pasakojimas apie jauną savęs ieškančią merginą ir jos patį nuožmiausią maištą prieš artimųjų primestus tikslus. Istorija privers susimąstyti ne tik jaunus žmones, bet dar labiau suaugusiuosius. https://elvislab.lt/leidiniai/16665I. Abedi „Ilgiausia naktis“. Skaito J. Mykolaitytė.
Vita su draugais planuoja visą vasarą automobiliu keliauti po Europą. Tai bus jų gyvenimo kelionė, pilnos dienos ir naktys šėlsmo, siautulio, juoko ir nuostabių būsimų prisiminimų. Netyčia ant tėčio darbo stalo rastas naujas žymaus rašytojo rankraštis įkvepia išsukti iš suplanuoto maršruto ir aplankyti mažą Italijos miestelį, kuriame vyks būsimo romano veiksmas. Draugai nė nepastebi, kaip nerūpestingos atostogos staiga pavirsta kvapą gniaužiančiu detektyvu, kuriame telpa meilė, mirtis ir šiurpios šeimos paslaptys. https://elvislab.lt/leidiniai/16649
Vaikams
T. Dirgėla „Pasaulio pabaigos byla“. Kn. 9 Skaito A. Butvilas.
Ciklo „Domas ir Tomas“ devintoji knyga.
O štai ir dar vienos vasaros atostogos Miestamiestyje! Vaikų rankose telefonai, tėvų veiduose – ramybė, bet...
Bet čia atostogas sugriauna ne prastas oras, ne pabrangę ledai ir net ne būtinų perskaityti knygų sąrašas, o pati tikriausia PASAULIO PABAIGA!
Ar Domui, Tomui ir Upei pavyks visus išgelbėti? Kas yra šio chaoso kaltininkas? Ir ar tikrai tiek nedaug tereikia, kad šiandien ištiktų pasaulio pabaiga? https://elvislab.lt/leidiniai/16696J. Korčakas „Karalius Motiejukas Pirmasis“. Skaito V. Kubilius.
Garsaus lenkų rašytojo ir pedagogo knyga – juokinga ir naivi, išmintinga ir be galo graudi pasaka apie Mažąjį Motiejuką, kuris nori sukurti žmonėms gerą ir laimingą gyvenimą. https://elvislab.lt/leidiniai/16693S. J. Paul „Dingusi tvirtovė“. Kn. 4 Skaito G. Pupkevičienė.
Serijos „Varnų kaimas“ ketvirtoji knyga.
Vidury laukų įsikūręs Varnų kaimas netrukus švęs 400 metų jubiliejų. Gyventojai uoliai ruošiasi šventei, bet netikėtai pasirodo raganų medžiotojas Džorianas Grutmanas. Jis teigia, kad žino viską apie kadaise Varnų kaime gyvenusią nemirtingą raganą Koletę Zvart.
Pasak legendos, Koletės magijos šaltinis slypi pilies, kuri prieš keturis šimtus metų dingo be pėdsakų, sienose. Tas, kuris suras šaltinį, taps galingiausiu žmogumi pasaulyje.
Istorija apie raganų medžiotoją ir jo planus apverčia aukštyn kojomis visą kaimo gyvenimą. Įsivyravus baimei, trylikametis Kvintenas nusprendžia niekam nieko nesakęs ieškoti paslaptingosios pilies. Tačiau jis pats nesuvokia, kur veliasi... https://elvislab.lt/leidiniai/16686S. J. Paul „Užmirštas sodas“. Kn. 3 Skaito G. Pupkevičienė.
Serijos „Varnų kaimas“ trečioji knyga.
1621 metai. Dvylikametės Koletės Zvart motina apkaltinama raganystėmis ir sudeginama ant laužo. Koletė prisiekia atkeršyti motiną pražudžiusiam pilies valdovui, tačiau proga taip ir nepasitaiko. Ją kartu su broliu Bertu globoti pasiima mįslingasis Maksimilianas.
Keistasis žmogus parsiveda vaikus į savo pilį. Ten Koletė su Bertu sužino, ką mama nuo jų slėpė visą gyvenimą ir kas iš tikrųjų yra juos priglobęs vyras. Koletė nori susigrąžinti savo mamą, bet tam ji turės pasitelkti juodąją magiją. Ar tam pasiryš? Pasekmės gali būti labai baugios...
O tada Koletė suranda seniai užmirštą sodą ir amžinojo gyvenimo šaltinį. Ar mergaitė išdrįs pasinaudoti šaltinio galia? Juk amžinas gyvenimas turi savo kainą, o ji nenori likti viena. https://elvislab.lt/leidiniai/16670S. Baudet „Keturių ženklas“. Kn. 2 Skaito A. Butvilas.
Ciklo „Šerlokas Holmsas“ antroji knyga.
Kai detektyvas Šerlokas Holmsas į savo kabinetą įsileido paslaptingą pranešimą gavusią Merę Morstan, nei jis, nei daktaras Votsonas nesitikėjo būti įtraukti į dešimtmečių senumo išdavystės tinklą. Netrukus jie leidžiasi į pavojingą tyrimą, siekdami atskleisti keturių ženklo reikšmę ir išnarplioti seniai užmirštus nusikaltimus. https://elvislab.lt/leidiniai/16660I. Pavilonytė „Marmiai ir džiaugsmo fabrikėlis“. Skaito E. Dambrauskienė.
4–7 m. vaikams.
Martvudo girioje stūksojo nepaprastas namelis. „Tai – DŽIAUGSMO FABRIKĖLIS“, – išdidžiai sakydavo marmiai. Girią jis kasnakt paskandindavo magiškoje džiaugsmo ir gėrio migloje. Marmiai tiki, kad fabrikėlio dūmai jiems atneša laimę ir sėkmę. Bet vieną vakarą... fabrikėlis nustojo rūkti. Girioje iškart kilo sumaištis! https://elvislab.lt/leidiniai/16654S. J. Paul „Tamsos mokykla“. Kn. 1 Skaito G. Pupkevičienė.
Serijos „Varnų kaimas“ pirmoji knyga.
Po Varnų kaimą talžiusios Didžiosios audros vidury kukurūzų lauko lyg iš niekur iškyla pastatas. Tikras siaubo namelis su bokštais, laiptais, nuožulniais stogais ir aukštais langais. Tai naujoji internatinė Tamsos mokykla.
Baisių košmarų kasnakt kamuojamas dvylikametis Kvintenas pirmasis pradeda nujausti, kad kaime vyksta įtartini dalykai, visiems keliantys didžiulį pavojų, o naujoji mokykla slepia tamsias paslaptis... Ar jos kaip nors susijusios su juo?
Deja, nei berniuko tėvas, nei geriausi draugai nenori klausytis perspėjimų. Jie tvirtai tiki, kad naujosios mokyklos direktoriai nori kaimui ir jo vaikams tik gero. Bet tada vienas po kito ima dingti vaikai, keisčiausia, kad niekas net neprisimena juos egzistavus...
Kvintenas privalo išsiaiškinti, kas iš tiesų čia vyksta, ir tai sustabdyti. Ar jam pavyks išsivaduoti ir išgelbėti draugus iš mokyklos, į kurią patekus, niekada nebeišeinama? https://elvislab.lt/leidiniai/16647S. J. Paul „Apleistas namas“. Kn. 2 Skaito G. Pupkevičienė.
Serijos „Varnų kaimas“ antroji knyga.
Po mįslingų įvykių gyvenimas Varnų kaime grįžo į senąsias vėžes, nors tik ką ir vėl prasiautė Didžioji audra. Kol suaugusieji vakarėlyje, šeši vaikai smaginasi namuose žiūrėdami filmą. Staiga dingsta elektra ir namą supurto žemės drebėjimas. Vaikai išsigandę žvelgia vienas į kitą, o tada praranda sąmonę.
Atsipeikėjęs šešetas supranta, jog įstrigo apgriuvusiame name. Vaikai neįsivaizduoja, kas jiems nutiko. Negana to, laikrodžiai sustoję, dingo telefonai, o svetainės viduryje stovi paslaptinga medinė skrynia su spyna. Ir tada skrynia atsidaro… https://elvislab.lt/leidiniai/16646K. Brubaker Bradley „Dėl laisvės“. Skaito V. Mickevičiūtė.
1940-ųjų popietę įprastas Siuzanos gyvenimas sudūžta į šipulius. Gimtojo miestelio aikštėje nukritus bombai, merginos akyse žūsta kaimynė. Iki tol karas atrodė taip toli. Netrukus Siuzanos šeima lieka be namų – atėję vokiečių kariai juos tiesiog iškrausto.
Mergina visą dėmesį sutelkia į dainavimą – dalyką, kuris ją džiugina labiau už viską. Siuzana ruošiasi tapti operos soliste. Pakeliui į pamokas ir repeticijas ji mato vis daugiau ženklų, atskleidžiančių nacių nusikaltimus. Merginos susirūpinimas dėl šalies likimo taip pat nelieka nepastebėtas. Siuzana gauna be galo pavojingą pasiūlymą, kurio negali atsisakyti. Tapusi slapta šnipe ji kasdien rizikuoja gyvybe dėl gimtosios Prancūzijos. https://elvislab.lt/leidiniai/16642P. Butkevičius „Martis ir vilkų legenda“. Skaito A. Butvilas.
Šioje knygoje, tarsi mozaika susipina tikros istorijos apie pramuštgalvišką paauglių gyvenimą su tūkstantį metų atgal nukeliančiais fantastiniais pasakojimais. Nuotykių kupinus, nerūpestingus laikus keičia karas, griūtis, nerimas, nežinomybė, o pastaruosius – atsakomybė, ryžtas ir viltis. Pagrindinį herojų Martį likimas nubloškia net už pusantro tūkstančio kilometrų, į Lietuvą. Ištikus negandai, susidūrus su nežinomybe netikėtai keičiasi knygos veikėjų elgesys ir pasirinkimai. Čia atskleidžiamos dvi žmonijos pusės: beprasmė neapykanta ir su ja kovojanti nuoširdžioji žmogaus prigimtis, skatinanti aukotis dėl kitų. https://elvislab.lt/leidiniai/16639
BRF (tekstas Brailio raštu)
F. Melchor „Paradais“.
Uždarame Paradais kvartale priešais prabangias vilas ir jų baseiną žalumu akina iščiustytos vejos. Apylinkėse – kur nepasiekia stebėjimo kameros, už spygliuota viela apjuostų aukštų sienų – lėtai teka pelkėta upė, tyliai verda gyvenimas slėnyje, nusėtame skurdžių kaimelių ir nusikaltėlių lizdų.
Kvartalo paribyje, apgriuvusiame pastate prie upės, kas vakarą gerti, rūkyti ir pataukšti susitinka du paaugliai iš skirtingos aplinkos: Frankas Andradė – apleistas, nutukęs ir nuo pornografijos priklausomas turčių anūkas, be paliovos fantazuojantis apie kaimynę, patrauklią ištekėjusią moterį, ir Polas, apmaudo persmelktas kvartalo sodininkas, svajojantis pabėgti nuo visko – nuo alinančio darbo, valdingos motinos ir geidulingos pusseserės, narkogaujų kontroliuojamo kaimo. Slegiami neįmanomų norų, jie imasi absurdiško, makabriško plano, pagaliau suteiksiančio tai, ko jie manosi nusipelnę. https://elvislab.lt/leidiniai/16692
Žurnalai
„Ar žinai, kad?“, 2024, Nr. 4 Skaito R. Simanavičius. https://elvislab.lt/leidiniai/16705
„Savaitė“, 2024, Nr. 31, 32, 33, 34, 35 MP3 ir EPUB formatais.
„IQ“, 2024, Nr. 8 Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16695„Mūsų žodis“, 2024, Nr. 8 Skaito A. Butvilas.
https://elvislab.lt/leidiniai/16675„Moteris“, 2024, Nr. 8 Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16671„Metai“, 2024, Nr. 8-9. Skaito V. Kubilius.
https://elvislab.lt/leidiniai/16669„National geographic Lietuva“, 2024, Nr. 7-8 Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16655„Iliustruotasis mokslas“, 2024, Nr. 4 Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16650„Metai“, 2024, Nr. 7 Skaito V. Kubilius.
https://elvislab.lt/leidiniai/16640
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.