Birželio mėnesį išleidome
Dalinamės birželio mėnesį įgarsintomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!
1. I. Allende. Violeta
Violeta – tikra gaivališka gamtos jėga, griebianti ir nepaleidžianti tol, kol bus atskleistas visas jos nepaprastas gyvenimas. Šis intymus pasakojimas sukuria ypatingą atmosferą – lyg klausytumeisi išmintingos, patyrusios draugės, nugyvenusios mažiausiai penkis gyvenimus, ir visus iki galo.
Violeta – pirmoji mergaitė penkis berniukus auginančioje šeimoje, į pasaulį atėjusi vieną audringą 1920-ųjų dieną. Nuo pat pradžių jos gyvenimas paženklintas neeilinių įvykių – vos mergaitei gimus Čilės krantus pasiekia ispaniškasis gripas. Dėl įžvalgaus ir autoritetingo tėvo pastangų Violetos šeima išgyvena šią krizę nenukentėjusi, bet netrukus, užklupta Didžiosios depresijos, turtinga šeima netenka visko. Susirinkę būtiniausius daiktus jie palieka sostinę ir išvyksta ieškoti naujos pradžios gražioje, laukinėje, bet atokioje šalies dalyje, kur Violeta sulaukia pilnametystės ir... pirmųjų gerbėjų.
Pasakodama šią istoriją lūpomis moters, kurios aistra, ryžtas ir humoro jausmas padeda nepalūžti susidūrus su didžiausiais sukrėtimais, Isabel Allende dovanoja įkvepiantį ir daug emocijų sukeliantį romaną.
https://elvislab.lt/leidiniai/14726
2. T. Kinnunen. Nesakė, kad gailisi
Vėlyvas 1945-ųjų pavasaris. Norvegijos ir Suomijos sieną peržengia penkios suomių moterys. Jos grįžta iš Norvegijoje nacių įrengtos kalinių stovyklos. Visų moterų galvos skustos plikai – ženklas, kad jos savo valia kolaboravo su naciais. Penkios herojės eina per karo nuniokotą Laplandiją. Nutildytos širdyje siaučiančios gėdos, jos randa paguodą viena kitos draugijoje, suprasdamos, kad bent kažkuo yra panašios ir nėra visiškai vienišos. Sulig kiekvienu žingsniu moterys artėja namų link, kur prasidės naujas jų gyvenimas. Dabar, kai vokiečiams jos jau nebereikalingos, kol kas neaišku, ar bus reikalingos namuose. 2020 m. romanas gavo skaitytojų „Finlandia“ premiją.
https://elvislab.lt/leidiniai/14718
3. K. Šapoka. Sakmė apie Juozą
Kęstutis Šapoka – ypatingo braižo ir ypač savito požiūrio rašytojas, radęs gerbėjų tarp konceptualesnės, intelektualesnės literatūros skaitytojų. Galima sakyti, kad jau patentuota yra šapokiška ironija ir šapokiškas šiuolaikinis socialinis realizmas. Šapokai taip pat būdingi citatų ir sakinių kitomis kalbomis ar tarmėmis inkliuzai.
Romanas „Sakmė apie Juozą“ – su aliuzija į Juozą Baltušį – yra tarsi dokumentiška antiutopija, parašyta pasitelkus jo paties kuriamą šiuolaikinio socialinio realizmo žanrą, natūralistinę stilistiką ir literatūrinio koliažo principą. Romanas kalba apie Covid-19 pandemijos pradžią ir detaliai remiasi žiniasklaidos nuorodomis (jos pateikiamos knygos gale) – taip literatūroje perteikiamas istorinis įvykis, kaip žmonės reagavo į pasaulinį pokytį, po kurio gyvenimas iš esmės pasikeitė. Ir ta dokumentuota realybė aprašyta taip, kad atrodytų tarsi antiutopija (jeigu nežinotume, kad tai tiesa). Autorius pagavo tą didžiojo pokyčio būseną ir ją užfiksavo kūrinyje.
Besikeičiantis miestas, kai tik google maps gali pasivaikščioti po rajoną iki statybų; stereotipai apie kultūros darbuotojus išryškinami, kultūros ir valstybės ideologijos santykių dekonstravimo tema; užaštrinama visuomenės nepagarba kultūros sektoriui (su šapokiška ironija); „low life“ elementai: primityvi buitis, dešrelės su kečupu, pica, laikas, leidžiamas prekybos centruose. Realistiškai rodomi ir lyčių stereotipai, drąsiai, tarsi įžengiant į postfeministinę erą.
https://elvislab.lt/leidiniai/14720
4. G. Viliūnė. Spąstai pirklio žudikui
Septintasis Ginos Viliūnės istorinis romanas, kurio veiksmas vyksta Vilniuje. Tai antroji budelio mokinio Ado tiriama byla, pirmoji – „Žmogžudystė batsiuvio dirbtuvėje“ (2020). Adas jau pusmetį yra Vilniaus budelio mokinys ir uoliai mokosi kalaviju kirsti kopūsto galvą, rišti kartuvių kilpos mazgą, bet širdis nelinksta prie tokių mokslų. Užtat narplioti įtartinos mirties aplinkybes jam sekasi neblogai, o Vilniaus knygų pirklys Andrius kaip tik pametėja užduotį pašniukštinėti, ar netikėtai miręs pipirų pirklys Luka Lukičius nebuvo nužudytas. Netrukus paaiškėja, kad visi mirusiojo namiškiai turėjo priežasčių geisti tėvo mirties, o pas Vilniaus vaitą Augustiną Rotundą saugomas testamentas žadina daugybę vilčių. Nepamainoma Ado pagalbininke šį kartą tampa tarnaitė Benigna, randanti ir sužinanti tai, kas slepiama, miesto sargybinis linksmuolis Motis, Kauno rotušės vertėjas Paulius, Lukos pavainikis sūnus Benas iš Rygos ir net paslaptingas juodasis Vilniaus vaistininkas Karitonas. Vilniaus budelis su mokiniu apsilanko sparčiai besiplečiančiame versliajame Kaune, o lietuviška vytinė su Andriaus ir Teodoro prekėmis pasiekia Memelio uostą. Skaitytojui prieš akis skleidžiasi sodri XVI a. Vilniaus, Kauno ir net Klaipėdos panorama, sklidina istorinių detalių ir spalvingų miestiečių gyvenimo scenų, o gatvėse ir užkampiuose plėtojasi mįslinga, nuotykių ir pavojų pilna istorija.
https://elvislab.lt/leidiniai/14724
5. D. Kehlmann. Tilis Ulenšpygelis
Tilis Ulenšpygelis – bastūnas, krečiantis pokštus, provokatorius, atskleidžiantis visuomenės ydas. Tilis – malūnininko sūnus, bet jo tėvas – ne šiaip malūnininkas, o ir pasaulio tyrinėtojas, ir žiniuonis. Malūnininkas patenka inkvizitorių nemalonėn, ir kai tampa aišku, jog budelis netrukus atims jam gyvybę, berniukas Tilis sprunka iš namų kartu su kepėjo dukra Nele. Priglausti žiauraus keliaujančio dainininko, paskui su kita trupe ir kalbančiu asilu jie keliauja po kraštą, niokojamą religinių karų, rengdami pasirodymus ir vargšams, ir turtingiesiems, tarp kurių yra ir nelaimėlis karą išprovokavęs Bohemijos karalius, valdęs vos vieną žiemą.
https://elvislab.lt/leidiniai/14706
6. S. Clarke. Džonatanas Streindžas ir ponas Norelis
Romanas apie magišką Anglijos istorijos viziją sulaukė milžiniško populiarumo ir tarptautinio pripažinimo. Visame pasaulyje parduota daugiau nei keturi milijonai šios knygos egzempliorių, jai skirtos prestižinės „Hugo“ ir Pasaulio maginės fantastikos premijos, romano motyvais sukurtas serialas ir stalo žaidimas.
Devyniolikto amžiaus pradžioje beveik visa Europa nusilenkė Prancūzijos imperatoriui Napoleonui. Anglus gali išgelbėti tik stebuklas. Tiksliau – burtininkai. Senovėje jie garsėjo magiškomis galiomis, bet dabar jų palikuoniai uoliai gilinasi į magijos istorijos studijas ir visiškai nesidomi praktine magija. Dauguma žmonių apskritai nebetiki burtais ir istorijomis apie fėjas, elfus ar Kranklių karalių, kadaise valdžiusį Angliją ir Fėjų karalystę. Tačiau Jorko burtininkų draugijos susitikime pasirodęs ponas Norelis įtikinamai pademonstruoja, kad magija niekur nedingo. Vieną dieną į jo duris pasibeldžia Džonatanas Streindžas. Išvaizdus, drąsus ir talentingas vyras tampa pono Norelio mokiniu. Burtininkų remiama Anglijos kariuomenė sėkmingai grumiasi su pačiu Napoleonu, tačiau ilgainiui Streindžui karas pabosta. Jis ima domėtis pavojingiausiomis, siautulingiausiomis magijos formomis, rizikuodamas viskuo, ką brangina ir myli.
https://elvislab.lt/leidiniai/14735
7. P. Lemaitre. Gaisro spalvos
„Gaisro spalvos“ yra „Iki pasimatymo ten aukštai“ tęsinys ir antroji trilogijos dalis, kurią galima skaityti ir kaip atskirą kūrinį. 1927-ieji. Visa Paryžiaus grietinėlė susirenka į turtingo bankininko Marselio Perikūro laidotuves. Jų dėmesio centre – jauna velionio duktė Madlena, kuriai lemta perimti tėvo sukurtą verslo imperiją. Moteris puikiai suvokia, kad lengva nebus – iki tol ji visiškai nesidomėjo nei tėvo reikalais, nei jo verslu. O per laidotuves pro trečio aukšto langą iškritęs Madlenos septynmetis sūnus Polis motinos mintis nukreipia visai kita kryptimi. Pajutę neeilinę galimybę lengvai pasipelnyti, daugybė godžių veikėjų suka ratus aplink Madleną, bet ši, pasitelkusi visą savo išradingumą, teisybės troškimą ir netikėtas Polio idėjas apie naują verslą, pakyla į kovą.
Madlenos kova vyksta kur kas didesnių įvykių fone. Po Pirmojo pasaulinio karo atsigaunančioje Vokietijoje šalies nacionalsocialistų partijos valdžios laiptais sparčiai kyla charizmatiškas oratorius, aistringai kalbantis apie nepelnytas sankcijas mylimai tėvynei, vokiečių rasės viršenybę ir naują pasaulio tvarką. Jo žodžių įžiebta liepsna netrukus virs didžiuliu gaisru, visiems laikams pakeisiančiu Europą ir visą pasaulį. „Tamsus, deginantis kūrinys, parašytas nuostabiu stiliumi, prilygstančiu netikėtam smūgiui į veidą.“ (L'Express)
https://elvislab.lt/leidiniai/14717
8. R. Bugavičute-Pece. Berniukas, kuris matė tamsoje
Tikra istorija paremtas skaudžiai atviras pasakojimas apie vaiką, gimusį neregių šeimoje. Jokūbas yra savo tėvų akys, todėl jį labai anksti užgriūva didelių rūpesčių ir atsakomybės našta. Jokūbas visur yra kitoks: ir reginčiųjų visuomenėje, ir tarp neregių, o toks „ypatingumas“ neretai yra slegiantis, keliantis norą maištauti. Talentą mylėti turintis vaikas auga ir bręsta, prieštarų pilną tikrovę atrasdamas per tragikomiškus nesusipratimus, skaudžius kluptelėjimus ir netikėtus kasdienius džiaugsmus. Veiksmas vyksta praėjusio amžiaus dešimtajame dešimtmetyje Latvijoje. Knyga įtraukta į 2020-ųjų tarptautinį literatūros katalogą „White Ravens“ ir 2021-ųjų Europos Sąjungos literatūros premijos trumpąjį sąrašą.
https://elvislab.lt/leidiniai/14734
9. E. Aleksandravičius. Adamkus
Egidijus Aleksandravičius – žinomas istorikas bei visuomenės veikėjas, VDU profesorius, Lietuvių išeivijos instituto vadovas. Poros dešimčių knygų autorius ir bendraautoris, Lietuvos ir užsienio redakcijų ir kolegijų narys, akademinių apdovanojimų laureatas. Knyga „Adamkus“ – ilgų bendravimo metų su Prezidentu ir jo veiklos tyrinėjimų Lietuvoje bei JAV rezultatas. Jo Ekscelencijos Prezidento Valdo Adamkaus bibliografija plati ir įvairi, kai kurios Prezidento knygos sulaukė didelio visuomenės dėmesio („Be nutylėjimų“, „Paskutinė kadencija“). Tačiau išsamios V. Adamkaus biografijos neturėjome. Prof. E. Aleksandravičius pasakoja ne tik neįtikėtinai įdomią V. Adamkaus gyvenimo istoriją, bet ir atveria pokarinės lietuvių diasporos veikimą. „Adamkus yra žmogus, nusipelnęs išsamios biografijos, net jeigu niekada nebūtų tapęs Lietuvos Respublikos Prezidentu“, – sako autorius.
https://elvislab.lt/leidiniai/14732
10. L. Lehtolainen. Priesaikos laužytojas
Leena Lehtolainen – viena garsiausių ir sėkmingiausių Suomijos kriminalinių romanų autorių. Vos pasirodžiusios jos knygos tampa bestseleriais. Vieną dieną nuošalios miško sodybos gyventoja Aina ežero pakrantėje randa leisgyvį nuogą vyrą. Atsigavęs šis prisistato kaip lingvistas Tomas Lupas, prieš dieną pagrobtas oro uoste, apmarintas stipriais vaistais ir įmestas į vandenį. Kas ir kodėl kėsinosi jį nužudyti, sako nežinantis. Tačiau Ainos neapleidžia dvejonės, ar nekviestas svečias tikrai yra tas, kuo dedasi. Klausimų kyla ir Tomui. Kodėl jauna graži moteris gyvena lyg vienuolė, be automobilio ir interneto? Kokia gėla slepiasi jos akyse? Ar neišduos jo policijai ir nusikaltėliams? O svarbiausia – kam taip perbėgo kelią, kad per plauką neatsidūrė ežero dugne?
https://elvislab.lt/leidiniai/14738
11. T. Konwicki. Baina
„Baina“ – populiariausias Pavilnyje užaugusio lenkų rašytojo Tadeuszo Konwickio (1926–2015) romanas, nukeliantis mus į XIX amžiaus Vilniaus kraštą, gyvenamą aistringų, paslaptingų, su likimu besigrumiančių žmonių. Tai jaudinantis pasakojimas apie rašytojo močiutę – bajoraitę Heleną Konwicką ir jos nepaprastą meilę. Stiprūs jausmai, laiko rėmus griaunantys istorijos paveikslai, pasakotojo vaizduotės žaismė ir atjauta kenčiantiems personažams – visa susilieja į kerintį poetinį audinį. „Mano programa yra atjauta, mano programa yra buvimas kartu jūsų didybėje ir jūsų skurde, jūsų pakilimuose ir jūsų pralaimėjimuose, jūsų poetiniuose polėkiuose ir jūsų gyvuliškuose skausmuose... Esu atjauta, supratimas ir bendra kančia be vardo ir be pavardės, be asmens, be adreso. O mano terapijos tikslas turėtų būti viltis“, – sako autorius.
https://elvislab.lt/leidiniai/14733
12. Cz. Miłosz. Valdžios užėmimas
Nobelio premijos laureato romanas – tai įžvalgi XX-ojo amžiaus istorijos slaptų mechanizmų analizė ir jaudinantis pasakojimas apie Vidurio Europos žmonių likimus, apie jų pastangas išlikti „laisviems nuo liūdesio ir abejingumo“. Pagrindinis romano veikėjas Piotras Kvinta mėgina pritapti prie pokario Lenkijos tikrovės, kurioje niekuo negalima kliautis, tik savimi. Stebėdamas, kaip keičiasi draugų gyvenimai, kaip nauja tikrovė užvaldo jį patį, Piotras, buvusios mylimosios Teresos paragintas, ryžtasi bėgti į nežinią. Romanas „Valdžios užėmimas“ įvertintas Europos literatūros premija ir šiandien išverstas į daugelį pasaulio kalbų.
https://elvislab.lt/leidiniai/14744
13. R. Jacobsen. Rigelio akys
Ingrida su dešimties mėnesių dukra leidžiasi į kelionę per Norvegiją. Ji ieško savo vaiko tėvo. Kiekvieną kartą, kai prašosi nakvynės, moteris vis paklausia, gal kas prisimena rusą, bėgusį per kalnus paskutinę karo žiemą? Keliaudama Ingrida susiduria su daugybe nepaprasto likimo žmonių. Kiekvienas jų slepia savo randus, kiekvienas gyvena savo viltimi ir neviltimi. Tai poetiška ir kartais žiauri nepaprastos moters istorija. Ir kartu pasakojimas apie paprastus pokario žmones. Karas juos keičia. Kaip ir taika. Kažkas nutinka jų atminčiai. Ar jie prisimins, kuo buvę?
Ši knyga – romanų „Neregimieji“ (liet. 2018) ir „Balta jūra“ (liet. 2019) tęsinys, unikalus „lėtosios“ literatūros pavyzdys, pasakojimas apie laisvę, likimą, paprastą atsakomybę ir kasdienę drąsą.
https://elvislab.lt/leidiniai/14739
14. S. Moreno-Garcia. Meksikos gotika
Kanadoje gyvenančios meksikiečių kilmės rašytojos knygos grąžino susidomėjimą gotikinio romano žanru ir sulaukė tarptautinio pripažinimo siaubo literatūros mėgėjų gretose. Niūrus viržynų ir rūko gaubiamas dvaras saugo dar niūresnių jo gyventojų paslaptis. Doiliai nemėgsta staigmenų. Jie gyvena pagal griežtas taisykles, o jų tarnai primena tylos įžadus davusius vienuolius. Miestelėnai kalba, kad Doilių dvare moterys išsikrausto iš proto. Vieną dieną ant dvaro slenksčio pasirodo Noemė Taboada – įžūli, koketiška aristokratė, kuri netrukus negrįžtamai sujauks dvaro gyvenimo rutiną. Noemė pasiryžusi išsiaiškinti, kas nutiko neseniai Aukštumoje apsigyvenusiai jos pusseserei Katalinai. Tačiau Doiliai nemėgsta svečių, o įkėlus koją į jų namus išvykti nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti. Užkeiktas namas, valdingi vyrai, isterijos kamuojama moteris, prietarai, erotika ir košmarai, naikinantys plonytę ribą tarp sveiko proto ir beprotybės, – S. Moreno-Garcia rankioja puikiai atpažįstamus gotikinių romanų motyvus ir pina juos su ryškiais Meksikos gamtovaizdžio, tradicinių apdarų ir valgių aprašymais, konstruodama autentišką siaubo istoriją.
https://elvislab.lt/leidiniai/14742
15. V. Spāre. Piknikas krematoriumo šešėlyje
Tai aukštos prabos avangardistinė proza jaunatviškai mąstančiam, gero, gal net juodoko, humoro pojūčiu apdovanotam skaitytojui. Siautulingoje ir neprognozuojamoje trijų pagrindinių personažų – Sofijos, Vilio ir Pepinio – kelionėje tragikomiškos intonacijos persipina su subtiliais psichologiniais štrichais, tiesioginė kalba virtuoziškai įteka į sąmonės srautą, keliami svarbiausi būties klausimai: meilė, gyvenimas ir mirtis.
https://elvislab.lt/leidiniai/14042
16. R. Rastauskas. Venecija tiesiogiai
„Tai galbūt pirma literatūriškai vertinga knyga apie naująją „karantininę“ realybę, kai daugelį poelgių ir veiksmų sąlygoja COVID pandemija. Smagu, kad ir šiuo niūroku laiku Rolandas Rastauskas rašo ne gedulo ir raudų intonacijomis, bet ironiškai šmaikščiai, iš kartais dramatiškų, kartais net tragiškų įvykių supindamas pa(į)trauklų ir žaismingą pasakojimą.“ (Alvydas Šlepikas)
„Autoriaus pavardė pirmiausia asocijuojasi su raiškos elegancija, kalbos pojūčiu, žaisme ir ironija, galingais intertekstais, gebėjimu viename sakinyje itin lengvai suausti tolimiausius ir neįmanomiausius kontekstus – Šarūno Jasikevičiaus performansus prie šoninės linijos, Venecijos architektūros bienalę, Šarūno Barto filmą, žaliųjų partizanų kultą, Asmik Grigorian, botoksinį Putiną ir prieškarinį lenkų ambasadorių Jozefą Lipskį, anot Putino, „bestiją ir antisemitinę kiaulę“, pažadėjusią Hitleriui „gražų paminklą Varšuvos centre“!“ (Danutė Kalinauskaitė)
https://elvislab.lt/leidiniai/14754
Knygos vaikams
17. K. Kazijevaitė. Ruduo Žirgynėje
Skirta 7–12 m. vaikams. Autorė dirba mokytoja Valdorfo Žaliojoje mokykloje. Goda – ketvirtokė, Saulė – pirmokė. Mokslo metų pradžioje mama paprašo Godos, kad ji eidama į mokyklą palydėtų ir Saulę. Bet Goda norėtų į mokyklą vaikščioti su savo drauge Milda, o dabar joms nuolat trukdo ta mažoji įkyrėlė... Kokia neteisybė! Negana to, Saulė užsigeidžia kartu jodinėti žirgais šalia mokyklos esančiame žirgų ūkyje. Tačiau tikrieji nuotykiai prasideda tuomet, kai mama su tėčiu išvyksta, o sesės lieka namie su seneliu Vladu. Pačiu nepaprasčiausiu seneliu pasaulyje, kuris daug metų buvo dingęs, o dabar staiga ėmė ir vėl atsirado. Ypatingas ruduo Žirgynėje prasideda!
https://elvislab.lt/leidiniai/14743
18. K. DiCamillo. Luizianos kelias namo
Skirta nuo 9 metų. Luiziana Elefantė žino, kad iš savo močiutės gali tikėtis visko. Tad nė trupučio nenustemba prižadinta vidury nakties ir išgirdusi, kad išaušo atpildo diena, taigi reikia kuo skubiau iškeliauti. Luiziana jau daugybę kartų girdėjo apie jas persekiojantį baisų prakeiksmą – nieko keisto, kad kartais reikia keltis ir bėgti. Tačiau Luiziana labai pasiilgo savo geriausių draugių Reimės ir Beverlės, o nesibaigiantys atsisveikinimai jau seniai įkyrėjo. Mergaitė nusprendžia nepaisyti prakeiksmo ir žūtbūt grįžti namo – tačiau šis kelias bus nelengvas. Kai gyvenimas toks nenuspėjamas, kartais gali būti sunku suprasti, kur iš tiesų yra tavo namai.
https://elvislab.lt/leidiniai/14736
19. R. Šerelytė. Lobis
7–11 m. vaikams. Šaunioji ketveriukė – Austėja, Martynas, Augustas ir Rytė – ieškodama lobio patiria įvairių nuotykių. Jų laukia išbandymai ir netikėtai atskleistos paslaptys. Gamta vaikams šelmiškai merkia akį ir krečia pokštus. Senelių sodyba, varlės ir salamandros, ežeras ir miškas – visur pilna netikėtumų. Nuotykiai dažnai liudija paprastą tiesą: draugą pažinsi nelaimėje. O lobį surandi visai ne ten, kur tikėjaisi. Bet dėl to jis ne mažiau svarbus. Šios knygos įkvėpimu tapo scenarijus filmui „Lobis“, kurį režisavo Agnė Marcinkevičiūtė.
https://elvislab.lt/leidiniai/14753
20. R. Skučaitė. Liepos mėnesį po liepa
Tai eilėraščiai vaikams, prabylantys smagia ir rimuota kalba apie gyvūnus ir juos supantį pasaulį, apie besikeičiančius metų laikus ir su tuo susijusius džiaugsmus ir rūpesčius. Čia mažieji skaitytojai sutiks lapę, kurmį, ežį, pelę, gyvatėlę ir kitus eilėraščių veikėjus. Ramios intonacijos ir neįkyri išmintis, gebėjimas pamatyti grožį ir parodyti jį kitam žmogui, gyvosios ir negyvosios gamtos, buities daiktų prakalbinimas – visa tai buvo ir lieka stiprioji Ramutės Skučaitės poetikos dalis. Lydimi neįkyrios didaktikos, žaismingo eiliavimo, visiško atvirumo ir paprastumo, eilėraščiai pakviečia vaikus į atvirą dialogą tiek apie gyvenimą čia ir dabar, tiek apie „visur ir visados“.
https://elvislab.lt/leidiniai/14752
21. V. Palčinskaitė. Bala nematė
Naujoje eilėraščių knygoje „Bala nematė“ viena žinomiausių ir populiariausių lietuvių poečių Violeta Palčinskaitė gana netikėtai pasirenka žaismingai interpretuoti lietuvių liaudies patarles. Į visiems nuo vaikystės puikiai žinomas lietuvių patarles ir posakius, tokius kaip „bala nematė“, „Verkia duonelė, tinginio valgoma“ ir kt. knygoje pasižiūrima netikėtu kampu, jie virsta šmaikščiais eilėraščiais.
https://elvislab.lt/leidiniai/14750
Žurnalai
IQ, 2022, Nr. 6
Žurnalas IQ – tai kruopščiai parengtos įžvalgos ir komentarai apie svarbiausius ekonomikos, politikos, kultūros, sporto įvykius bei tendencijas. Geriausios žurnalistikos tradicijos, nuomonių įvairovė, dėmesys kiekvienam faktui. Visa tai pagardinta rinktiniais prestižinio savaitraščio „The Economist“ straipsniais.
https://elvislab.lt/leidiniai/14731
„National Geographic Lietuva“, 2022, Nr. 6
Tarptautinis žurnalas apie geografiją, gamtą, istoriją ir mokslą. „National Geographic“ misija – skleisti geografines žinias ir skatinti žmones rūpintis mūsų planeta. Per 132 metų istoriją „National Geographic“ tapo žinomas savo išskirtiniais reportažais ir dramatiškomis nuotraukomis apie skirtingas kultūras, gamtą, mokslą ir technologijas.
https://elvislab.lt/leidiniai/14729
Neregiai pasaulyje, 2022 m. Nr. 1 (115)
Jeigu domiesi, kaip pasaulyje gyvena žmonės, turintys regos negalią, jei nori pasisemti įkvėpimo, sužinoti negirdėtų ar naudingų dalykų, mokytis, augti ir tobulėti – skaityk pirmąjį LAB leidžiamo garsinio žurnalo „Neregiai pasaulyje“ numerį! Jame rasi tokias temas: diabeto kontrolės priemonės ir jų prieinamumas neregiams; patarimai, kaip elgtis pasiklydus; pažintis su erdvinės orientacijos muziejumi; žinios ir patarimai apie viešąjį kalbėjimą, skaičiavimą bei skaitymą; žmonių, turinčių negalią, įdarbinimo skatinimo programos; rašiniai apie Brailio raštą.
https://elvislab.lt/leidiniai/14711
Moteris, 2022 m. Nr. 6
„Moters“ žurnale rašoma apie iškilias kultūros, mokslo, verslo, sporto asmenybes, madą, sveikatą, kulinariją, grožį, keliones, socialines, psichologines problemas.
https://elvislab.lt/leidiniai/14710
Mūsų žodis, 2022 m. Nr. 6
https://elvislab.lt/leidiniai/14737
Brailio rašto leidiniai
Brailio rašto leidinių, spausdinamų pagal poreikį, sąrašas
https://www.labiblioteka.lt/naujienos/brailio-rasto-leidiniu-pagal-poreiki-sarasas/588
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.