2023 rugsėjo 8 d.

#LAB rekomenduoja: apie Brailio raštą

Rugsėjo 8-oji - tarptautinė raštingumo diena!
UNESCO iniciatyva minima diena, raštingumą apibrėžia kaip gebėjimą rašyti ir skaityti. Keliant aukštesnius reikalavimus, raštingas žmogus turi sugebėti suprasti bei įvairiose situacijose naudoti atspausdintus ir parašytus duomenis, gebėti rišliai bendrauti, skaičiuoti.

Visiems įprasta, kad šiuos gebėjimus įgyjame mokykloje ir tolesniame gyvenime su jokiais sunkumais nesusiduriame. Tačiau žmonėms, turintiems regos negalią, dėl Brailio rašto trūkumo aplinkoje viskas žymiai sudėtingiau.

O kam tas Brailio raštas?..

„Neįmanoma išmokti rašytinės kalbos, neskaitant ir nerašant teksto patiems, – sako Irma. – Jokios kalbos. Net gimtosios.“ O Aurimas vaizdžiai parodo, kad viena ranka galima skaityti Brailio natas, kita ranka – dainos žodžius. Vienu metu!

Be Brailio rašto – neįmanoma, sako ir kiti neregiai. Perkant vaistus ar kosmetiką, studijuojant ar dirbant, žaidžiant šaškėmis ar rašant poeziją – Brailio raštas praverčia visur.

Siekdami atkreipti dėmesį į neregių raštingumo ir jų rašto poreikį siūlome peržiūrėti mūsų, dar kaip Lietuvos aklųjų bibliotekos, kurtą filmuką: https://www.youtube.com/watch?v=hBctyW0jrK4

O mokantiems Brailio raštą #LABrekomenduoja ELVIS bibliotekoje rinktis elektroninio Brailio leidinius: https://elvislab.lt/detali-leidiniu-paieska?filter%5Bformatai%5D=10&sort=-created_at&per_page=12

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.