2023 sausio 11 d.

2022 m. Brailio raštu išleidome

Dalinamės 2022 m. Brailio raštu išleistų leidinių sąrašu:

LEIDINIAI BRAILIO RAŠTU

 1. Fernanda Melchor. Uraganų sezonas
  Ragana nužudyta. Būreliui vaikų aptikus jos lavoną, plūduriuojantį drėkinimo kanalo vandenyse, visas La Matosos miestelis ima aiškintis, kodėl ir kaip ši žmogžudystė įvyko. Pasklinda paskalos, krinta įtarimų šešėliai. Ir tuomet visi čia įsivėlę veikėjai ima pasakoti savo istorijas, o mes, skaitytojai, panyrame į šios apleistos ir nevilties persmelktos vietovės gyvenimą, kur karaliauja tamsiausias erotizmas, smurtas bei niekšingi galios santykiai.

 2. César Aira. Vaiduokliai
  Paskutinė metų diena Buenos Airėse statomame daugiabutyje. Ryte būsimieji butų savininkai, lydimi krykštaujančių vaikų, architekto ir interjero dekoratorių, apžiūrinėja erdves, kol statybininkai pluša. O laikinoje priebėgoje ant stogo gyvenančio sargo Raulio Vinjaso šeima ruošiasi Naujųjų metų šventei. Dienai bėgant, aplinkui vis pasirodo kalkėmis aplipę sklandantys nuogi vaiduokliai – keistos, ne visiems matomos būtybės, klajojančios po tuščią, neužbaigtą pastatą, taip pat susiruošusios švęsti. Pasakojime galiausiai apsistojama prie Vinjaso įdukros Patrės – ji vienintelė domisi bekūnėmis būtybėmis.

 3. Leonora Carrington. Klausymo ragelis
  Pirmiausia, ką išgirsta devyniasdešimt dvejų Mariana Leterbi, gavusi puošnų klausymo ragelį dovanų, – tai šeimynykščius, planuojančius ją iškelti į senelių namus. Tačiau šis pensionatas neįprastas: aplink stovi iglu, bato, torto ir kitų keisčiausių formų namukai senoliams, viskam vadovauja griežtas daktaras Gambitas, įtikėjęs iškreipto krikščioniško mokymo galia. Mariana netikėtai atsiduria keistų, mįslinga žmogžudyste prasidėjusių įvykių sūkuryje, kur figūruoja Bičių Karalienė ir Šventasis Gralis, veriasi vartai į požemių pasaulį.

 4. Bergsveinn Birgisson. Atsakymas į Helgos laišką
  Nepaprasta knyga apie žmogaus aistrą, skausmą ir nusivylimą, o kartu ir gyvenimo džiaugsmą. Kritikai ją įvardija literatūros perlu, gražia maža giesme, nuostabiu raidžių menu.

 5. Kristín Steinsdóttir. Šviesė
  XIX a. pabaigoje, nuošaliame Rytų Islandijos kaimelyje gyvena mergaitė Paulina, kurią visi vadina Šviese. Atšiaurios gamtos žemėje gyvenimas nėra lengvas, bet Šviesė auga laiminga, apsupta seserų ir brolių, dievinanti savo tėvą – kaimo seniūną bei gydytoją homeopatą.
  Bundant Šviesės moteriškumui, ima busti ir jos jausmai. Mergina įsimyli pas tėvą atvykusį gydytis jauną vyrą, o ir šis jai neabejingas. Tačiau tėvas išskiria jaunuolius, išsiųsdamas Šviesę mokytis į sostinę Reikjaviką. Prieš skaitytojo akis pamažu skleidžiasi užburianti unikalios moters gyvenimo istorija – moters, apie kurios (ir į ją panašių žmonių) išgyvenamą realybę tuo metu viešai nebuvo kalbama.

 6. Irene Sola. Aš dainuoju, o kalnas šoka
  Valstietis poetas Domenekas su žmona Zijone, gražia, ryžtinga miestiete, yra įsikūrę Matavakese, aukštikalnių kaimo sodyboje netoli sienos su Prancūzija. Susilaukia jie dviejų atžalų, Mijos ir Ilario, ir gyvena ramias savo dienas nedidelėje kalniečių bendruomenėje. Tik amžina gyvenimo ir mirties kaita neaplenkia ir žmonių. Karta keičia kartą, o kalnai stovi, alsuoja, nepaleidžia čia užaugusiųjų, traukia atgal pas save pabėgusiuosius ir atima žadą retkarčiais užsukantiems.

 7. Bianca Bellová. Ežeras
  Kažkur pasaulio pakraštyje, prie grėsmingai senkančio ir užteršto ežero, įsikūręs žvejų kaimelis. Vyrai čia geria degtinę, moterys jiems nuolankiai tarnauja, o vaikai kasosi įkyriai niežtinčias egzemas, kol galiausiai visus pasiima ežero Dvasia. Kaip čia atsidūrė Namis? Ar gali būti, kad jo gyvenimas baigėsi vos tik prasidėjęs? Jis neturi nieko, tik nutukusią babą tvirtomis rankomis, girtuoklį senelį, pirmąją meilę, kurią atims rusų kareiviai, ir abejotiną ateitį. Paaugęs jis vis dar apie save nieko nežino, todėl leidžiasi į kelionę išsiaiškinti, kur dingo jo motina.

 8. Jean-Paul Dubois. Ne visi šiam pasauly gyvena vienodai
  Polis Hansenas – „Egzelcioro" daugiabučio prižiūrėtojas, atliekantis meistro, durininko, sargo ir – dar labiau – liūdinčiųjų guodėjo pareigas. Kai nereikia skubėt į pagalbą „Egzelcioro" gyventojams ar rūpintis kitais darbais, laiką leidžia su Vainona, kuri savo pilotuojamu nedideliu lėktuvu skraidina Polį aukščiau debesų. Smėliu užpustyta bažnyčia paplūdimyje, asbesto kasyklos po atviru dangumi, sidabraspalvės upės vingiai, gaudžiančių vargonų garso bangos, kino teatro „Le Spargo" šešėliai – šioje mozaikoje po truputį skleidžiasi vieno gyvenimo istorija, kupina meilės artimui, gailestingumo, žmogiškosios silpnybės ir stiprybės, noro surasti savo vietą ir maišto prieš visas neteisybės formas.

 9. Vanda Juknaitė. Ta dūzgianti ir kvepianti liepa yra
  Dėl sunkios ligos tarp dangaus ir žemės atsidūrusiai knygos autorei kilo mintis pažvelgti į savo gyvenimą iš anapus. Todėl tekste labai ryškus istorinio laiko naratyvas. Tačiau nejučia, pamažu tekstas virsta pastangomis susitaikyti su mirtimi. Pro kančios tamsą nelauktai prasiveržia gyvybės šviesa, neužgesinama gyvenimo meilė.

 10. Julia Kerninon. Liv Maria
  Liv Marija, idiliškoje Bretanės saloje užaugusi vienturtė švelnaus norvego ir mažakalbės prancūzės dukra, vietoje nenustygstanti paauglė, dėstytojo meilužė, našlaitė ir paveldėtoja, keliautoja ir nuotykių ieškotoja, o dabar ir motina, nuleidžia bures santuokos uoste. Bet prisitaikyti čia nelengva, nes prisiminimai apie buvusias liv marijas nepalieka ramybėje. Kaip jaukintis šeimos kasdienybę, tikrą intymumą, kai nuolat prisiveja praeities šešėliai?

 11. Lucy Fricke. Dukterys
  Kaip reaguotum, netikėtai sulaukusi tėvo prašymo nuvežti jį į eutanazijos kliniką Šveicarijoje? Marta pagalbos kreipiasi į seną bičiulę, rašytoją Betę. Šioji ir pati turi galybę problemų – yra vieniša, bando išsikapstyti iš depresijos, saugumo ir paguodos ieško netinkamų vyrų glėbyje. Vis dėlto Betė pasišauna padėti, ir trijulė senu folksvagenu išrieda į kelionę, nusidriekiančią net iki Italijos ir Graikijos. Vaizdingų kraštovaizdžių apsuptyje bičiulės įsivelia į daugybę nuotykių ir kalbasi apie savo toli gražu ne tobulus tėvus.

 12. Undinė Radzevičiūtė. Minaretas ir 7
  Rašytoja, iškankinta triukšmo, gauna apdovanojimą – galimybę 11 mėnesių praleisti barokiniuose rūmuose Bamberge. Ji tikisi parašyti knygą apie ekscentrišką maniaką. Ji tikisi tylos savo rožiniame Rūmų kambaryje su keturiais gipsiniais berniukais ant lubų. Tačiau gyvenimas nėra tobulas. Rūmuose ji gyvens ne viena, o su triukšmingu šešiasdešimtmečiu rašytoju iš Irako už sienos. O dviejų žmonių susidūrimas kartais yra kaip tekstas, kurio bet kuri pusė bet kurią akimirką gali tapti antagonistu.

 13. Fotini Tsalikoglou. Bertos dovana
  Berta auga be motinos meilės ir negali susitaikyti su jos trūkumu bei mažojo brolio staigios mirties palikta žaizda. Mama pasineria į gedulą, nerasdama savyje jėgų rūpintis vyresniąja dukra. Bertą lanko keisti sapnai, ji regi praeitį ir spėja ateitį, kalba su mirusiu broliu ir kovoja su savo šmėklomis. Šeimos gyvenimui subyrėjus, apleista paauglė randa nusiraminimą dailės pamokose. Aštuonios pamokos, aštuoni žinomų dailininkų paveikslai paauglei padeda atpažinti savo jausmus. Jauno žmogaus lūpomis pasakojamoje istorijoje autorė, kalbėdama apie itin sudėtingus ir skaudžius jauno žmogaus išgyvenimus, sugeba įžiebti vilties ir suteikti optimizmo.

 14. Avni Doshi. Pridegęs cukrus
  Jaunystėje Tara buvo nenuspėjama, it laukinė. Ji paliko santuoką be meilės ir apsigyveno ašrame, kurį laiką elgetavo (labiausiai tam, kad paerzintų savo turtingus tėvus), daug metų vaikėsi benamį menininką, ir visa tai – su mažamete dukra.
  Dabar ji nuolat ką nors pamiršta, nakčia vis išeina iš namų vienais naktiniais marškiniais palikdama atlapotas duris, o Antarą, jos suaugusią dukterį, kankina vidinis konfliktas: kaip rūpintis moterimi, kuri niekada nesirūpino ja?
  Romanas pasakoja motinos ir dukros – meilės ir išdavystės – istoriją. Ji aštri lyg peilio ašmenys, apkaišyta kandžiu sąmoju, skaitytojui išsivyniojanti lyg slidi, dusinanti atminties ir mito gija, amžiams sujungianti dvi moteris, jas išvien kurianti ir naikinanti.

 15. Samanta Schweblin. Stiklo akys
  Skirtinguose pasaulio kampeliuose viena po kitos įsižiebia mažos akytės. Jomis žvelgia iš pažiūros niekuo dėti pliušiniai žaislai, kurių kailyje tūno... žmonės. Berniukas, įkalintas tėvo darbo kambaryje, turi galimybę nevaržomas gėrėtis kalnais ir žaisti sniege. Kareivinėse įstrigęs jaunuolis šėlsta išsvajotame koncerte. Neseniai išsiskyręs vyras gali lengviau atsikvėpti ir užsiimti namų ruoša, žinodamas, kad sūnumi pasirūpins.
  Iš pradžių visi atrodo laimingi – žaisliukai juodomis akimis praskaidrina kasdienybę ir leidžia nukeliauti į priešingą pasaulio pusę, neiškeliant kojos iš namų. Ryšiai su nepažįstamaisiais atveria duris meilei, draugystei, svaiginantiems nuotykiams. Tačiau tinklui plečiantis ryškėja tokio beribio pasitikėjimo pavojai. Kas nutinka, kai anonimui atskleidžiame savo vardus, adresus, telefono numerius? Kas mūsų laukia, jei viskas apvirs aukštyn kojom, o gyvenimo kontrolę perims kiti? Ką iš tiesų įsileidome į namus?

 16. Inga Gaile. Gražiosios
  Veiksmas prasideda XX a. penktajame dešimtmetyje (įvykiai Ravensbriuko koncentracijos stovykloje, žmogaus egzistencija totalitarizmo sąlygomis), moterų Golgotos keliai tęsiasi iki mūsų amžiaus pradžios. Poetiškas, fragmentuotas metaforiškas tekstas persipina su buitiškais ir atvirais personažų vidiniais monologais. Tai romanas, atskleidžiantis karo laikų paliktą trauminę moterų patirtį.

 17. Erika Umbrasaitė. Hedonistės užrašai
  Tai – ne saviugdos vadovėlis, o dienoraštis-pokalbis, savotiškos autorės mantros kiekvienos dienos ar savaitės pradžiai. Kasdienybės smulkmenos, humoras, išmintis, menas gyventi, menas džiaugtis, keli lašai liūdesio ir gera dozė optimizmo.

 18. Rasa Aškinytė. Penkios istorijos apie meilę su laiminga pabaiga
  Šios penkios istorijos tarpusavyje nesusijusios, bet turi tą pačią teminę ašį. Visos jos prasideda tame pačiame taške – susitinka moteris ir vyras. Daugybę kartų jausmas tas pats, o jo patyrimas – visiškai unikalus. Visos penkios istorijos prasideda tame pačiame taške, o baigiasi visiškai skirtingai. Pavadinimas žada laimingą pabaigą. Tačiau kokia meilės pabaiga yra laiminga?

 19. Eglė Frank. Mirę irgi šoka
  Knyga apie moterį su daugybe veidų: tvarkinga žmona ir motina, kitos moters meilužė, beprotė už sienos, keistuolė, vaikštanti į svetimų žmonių laidotuves...
  Civilizacija ją prijaukina, bet lanko keisti sapnai ir vizijos. Per neįprastus poelgius ji priartėja prie pavojingos ribos.

 20. Gianrico Carofiglio. Trečia valanda ryto
  Antonijui aštuoniolika. Ne vienus metus jis gyvena su liga, gebančia jį parklupdyti netikėčiausiomis akimirkomis. Pagaliau atsiveria galimybė su ja atsisveikinti visiems laikams, tereikia aplankyti gydytoją Marselyje. Antonijaus kelionės palydovu pasisiūlo būti jo tėvas. Jis – talentingas matematikas, kuris nuo skyrybų su Antonijaus motina menkai dalyvauja vaikino gyvenime. Tačiau kelionės aplinkybėms pasisukus netikėta linkme, tėvui ir sūnui tenka praleisti dvi bemieges naktis įstabiame, purviname, drąsiame ir savęs nesigėdijančiame Marselyje. Trumpus, šaltus jų pokalbius netrukus pakeičia nuotykiai svetimame mieste, lydimi diskusijų apie šeimą, poeziją, seksą, muziką, matematiką ir mirtį. Po daugelio metų tėvas ir sūnus pradeda iš tiesų pažinti vienas kitą.

 21. Ignalinos pasakos (sudarytoja Gintarė Adomaitytė)
  Knygoje publikuojama dešimt pasakų apie Atgimimo ir Smėlio gatves, Ilgio bei Šiekščio ežerus, Vilkakalnį, Palūšę ir Lūšius, Gavį ir Gavaitį, kitus įdomius objektus bei vietas. Knygos puslapiai atveria platų žvilgsnį į pasakos žanrą ir kviečia į žinomas, turistų lankomas Ignalinos vietas pažvelgti naujai, atrasti tai, ką akys kartais praleidžia.

LEIDINIAI BRF FORMATU

 1. Karolis Bareckas. Viena žiema Šiaurėje su šunimis
  Kiek lietuvių yra vairavę Šiaurėje šunų kinkinius? Ne valandą ar dvi, o pusę metų? Kiek lietuvių yra gyvenę už poliarinio rato, kas rytą šėrę daugiau nei šimtą Aliaskos haskių, o vakare grandę nuo barzdos šerkšną? Ir kiek lietuvių ten ieškojo atsakymų į egzistencinius klausimus? Bent vienas – tikrai.
  https://elvislab.lt/leidiniai/15103

 1. Milen Busquets. Ir tai praeis
  Dabar Blankai keturiasdešimt ir prieš kelis mėnesius mirė motina – brangiausias žmogus jos gyvenime. Siekdama numalšinti sielvartą ir atsikratyti sumaišties, ji iš Barselonos išvažiuoja į Kadakesą – pajūrio miestelį, kuriame vaikystėje atostogaudavo su mama. Kartu su Blanka – jos du sūnūs, du buvę vyrai ir dvi geriausios draugės. Čia ji ketina susitikti ir su savo vedusiu meilužiu. Tame įstabaus grožio miestelyje Blanka, apsupta tų, kuriuos myli labiausiai, bando suprasti, ką reiškia iš tiesų gyventi ir būti laimingai.
  https://elvislab.lt/leidiniai/15038

 1. Italo Calvino. Markovaldas
  Markovaldas – impulsyvus, nepraktiškas, melancholiškas svajoklis, didmiesčio fabriko darbuotojas, didelės šeimos, kuriai dažnai tenka kęsti alkį, tėvas. Regis, jis vienintelis visame mieste pastebi mažus gamtos stebuklus, kurie be paliovos patenka į jo akiratį. Klaidžiojantį po miestą Markovaldą vis ištinka koks netikėtas nuotykis: tai jis sugautomis vapsvomis ima gydyti kaimynus, tai nuseka paskui benamę katę iki dangoraižių supamos lūšnos ar, norėdamas palaistyti augalą, mopedu lekia per miestą, bandydamas pasivyti lietų. Nors Markovaldo avantiūros ne visuomet baigiasi taip, kaip jam norėtųsi, jis išlieka donkichotiškai tvirtas, čapliniškai nepalaužiamas, naiviai tikintis, kad kitas jo projektas pagaliau bus sėkmingas.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14917

 1. Kayte Nunn. Gėlių kolekcininko duktė
  Anos (Sidnėjus, Australija) galvoje sukasi tik dvi mintys: kaip sėkmingai įkurti gėlininkystės verslą ir kaip kuo greičiau atnaujinti neseniai ją palikusios močiutės namus, kad juose būtų galima gyventi. Tačiau griaudami sienas darbininkai aptinka šį tą netikėto. Mergina nebegalės nurimti, kol nesužinos, kas ir kodėl jos namuose paslėpė dienoraštį ir saujelę niekad neregėtų sėklų.
  Elizabetė (1886-ieji, Kornvalis, Anglija) – jauna mergina, kurios laisvės troškimą kiekviename žingsnyje varžo Viktorijos laikų aukštuomenės etiketas. Gulėdamas mirties patale jos tėvas, garsusis Anglijos botanikas ir augalų kolekcininkas Džonas Trebitikas, paprašo išpildyti paskutinį jo norą – leistis į tolimą kelionę ir surasti paslaptingiausią pasaulio augalą, kuris, kalbama, gali suteikti nemirtingumą. Elizabetė pasiryžta išpildyti tėvo valią.

  https://elvislab.lt/leidiniai/14916

 1. Andreï Makine. Mano draugas armėnas
  Trylikametis romano herojus gyvena vaikų namuose Sibire. Sovietmečio griūties epochoje galioja kumščio ir išlikimo bet kokia kaina „teisė“. Tačiau kai vietos mokyklą pradeda lankyti armėnas Vardanas, pasakotojui nusišypso laimė: jis patenka į paslaptingą „Armėnijos karalystę“. Tai – mažos armėnų bendruomenės buveinė Velnio galu vadinamoje miesto dalyje. Armėnai įsikūrę šalia kalėjimo, kur sovietinio režimo įkalinti jų artimieji laukia nuosprendžio.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14745

 1. Irma Laužikaitė. Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą
  Pasiryžusi patikėti savo gyvenimo istoriją knygai, viena ryškiausių lietuviškos estrados žvaigždžių kalbėjo lyg per išpažintį. Prisimindama, ką tiek metų nutylėjo, ir juokėsi, ir braukė ašaras. Pasakojo apie mažytės Nelly kovą dėl išlikimo karo mėsmalėje. Apie tai, kaip pati dar vaikas tapo mama. Apie beribę aistrą scenai ir jai atiduotus šešiasdešimt ketverius metus. Apie tai, kodėl per koncertą persirengdavo penkis ar šešis kartus. Apie vyrą, kurį nutarė padaryti laimingą. Apie skausmingą sprendimą išvykti gyventi į Vokietiją. Apie glėbius gėlių ir gandus, ko gero, nenutilsiančius, kol gyvi jos gerbėjai.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14105

 1. Neregių literatų kūrybos konkurso laureatų knygų bibliografinė rodyklė. Čia knygos pateikiamos chronologine tvarka visais išleistais formatais su anotacijomis. Pabaigoje galite susipažinti su trumpomis autorių biografijomis. https://elvislab.lt/leidiniai/14091

 2. Jenny Offill. Orai
  Mažametį sūnų auginanti bibliotekininkė Lizė nuolat jaučiasi neišnaudojanti savo potencialo. Trokšdama pokyčių, ji priima pasiūlymą papildomai padirbėti buvusios dėstytojos, klimato kaitos aktyvistės Silvijos asistente. Dar ji padeda nuo narkotikų priklausomam broliui, mėginančiam kurti šeimą ir kovoti su savo baimėmis. Įsitraukusi į brolio rūpesčius, Lizė nė nepastebi, kaip pašlyja jos pačios santykiai su vyru. Ilgametė santuoka ima rodytis per daug patogi ir monotoniška, o į biblioteką vis užsuka žavus reporteris, įkūnijantis seniai pamirštą jaudulį.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14065

 3. Eve Ensler. Atsiprašymas
  Kodėl vyrai smurtauja, o jų smurtas būna nukreiptas į artimiausius ir mylimiausius žmones? Kaip mes – visi kartu – galime padaryti tam galą? Ko reikia, kad vyrai, kadaise griebęsi prievartos, šiandien nuoširdžiai atsiprašytų? Tai giliai sukrečianti knyga, kiekvieną iš mūsų skatinanti išdrąsėti, kalbėti tiesiai ir stengtis atleisti.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14048

 4. Tiflologinis kalendorius. 2022 metai
  Šiame leidinyje pateikta informacija apie Lietuvos neregius ir silpnaregius, pelniusius šalies ir tarptautinius įvertinimus, žinomus šalyje ir užsienyje, taip pat apie tarptautines minėtinas tiflologines datas bei sukaktis.
  https://elvislab.lt/leidiniai/14047

 5. Dovilė Štuikienė. Kaip tu?
  Palaidoti vaiką, užstrigti aplinkoje, kur dugnas čia pat, keliskart atsidurti ant mirties slenksčio ir įveikti ligas... 10 stiprių moterų sugebėjo išbristi iš kančios, liūdesio, nusivylimo. 10 drąsių moterų, neslepiančių nei pavardės, nei veido, atvirai pasakoja apie savo kelią iš tamsos į šviesą. Ir jų istorijos gali būti geriausi vaistai dar besikapanojantiems prieblandoje, išgyvenantiems netektis ir sunkumus.
  Knygoje publikuojama dešimt pasakų apie Atgimimo ir Smėlio gatves, Ilgio bei Šiekščio ežerus, Vilkakalnį, Palūšę ir Lūšius, Gavį ir Gavaitį, kitus įdomius objektus bei vietas. Knygos puslapiai atveria platų žvilgsnį į pasakos žanrą ir kviečia į žinomas, turistų lankomas Ignalinos vietas pažvelgti naujai, atrasti tai, ką akys kartais praleidžia.

  https://elvislab.lt/leidiniai/15220

Primename, kad BRF formatu parengtus leidinius, jūsų pageidavimu, galime neatlygintinai atspausdinti įprastu Brailio raštu!

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.