Vasario ELVIS naujienos
.jpg)
Dalinamės vasario mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu:
Suaugusiems
MP3 (garso įrašas)
I. M. Sokolovaitė „Pozuotoja“. Skaito R. Rainienė.
Merginos dėmesį patraukia skelbimas: tapytojas ieško pozuotojos. Sutiktas dailininkas apsisprendžia sukurti portretą nė karto nepažvelgęs į pozuotoją. Pozuodama paveikslui, kuriame nebus pavaizduota, Veronika atsiduria situacijose, kuriose yra priversta permąstyti santykį su savo ir kitų atvaizdais, tapatybėmis, anapus žvilgsnio liekančiais bruožais.
Įsisąmoninus, jog moderni kasdienybė neatsiejama nuo vizualinės kultūros,romane keliamas klausimas, kaip vizualybės visuotinumas keičia santykius, tarpusavio ryšio autentiką, savasties suvokimą. https://elvislab.lt/leidiniai/17230H. Yu „Gyventi“. Skaito R. Simanavičius.
Palaidūnas turtingo žemvaldžio sūnus Fugui dienų dienas lėbauja viešnamiuose puotaudamas ir lošdamas. Vėjais paleidęs visą šeimos turtą jis nė nenumano, kad išbandymai tik prasideda. Likimo skirtos sukrečiančios netektys padės jam suprasti, ką iš tiesų reiškia gyventi.
Ši knyga – apie dvasinę ištvermę, būdingą žmogaus prigimčiai, apie stojiškumą ir viltį. https://elvislab.lt/leidiniai/17219Cz. Miłosz „Rinktiniai eilėraščiai“. Skaito V. Kubilius.
Šioje rinktinėje tarp nemažo bendradarbių būrio atliktų darbų skelbiami iškilių lietuvių poetų vertimai - Henriko Radausko, Tomo Venclovos, Sigito Gedos, Vytauto P. Bložės, Kornelijaus Platelio, Rolando Rastausko, Almio Grybausko. Juose atsiskleidžia visas spektras lietuvių kalbos galimybių, savotiškų takų, tiesesnių ir vingresnių, į Miłoszo poezijos universumą, skirtingos kalbinių intonacijų ir autorinių ritmikų sandūros. https://elvislab.lt/leidiniai/17212L. See „Ponios Tan moterų ratas“. Skaito V. Česnavičienė.
Nors kilmingai moteriai būti gydytoja – nei apskritai dirbti – nepridera, Junsian močiutė moko aštuonmetę anūkę medicinos. Mergaitė turės įsidėmėti Keturis patikrinimus: žiūrėti, liesti, uosti bei klausti ir klausyti – veiksmus, kurių joks gydytojas vyras negalėtų taikyti pacientei moteriai.
Didžiuliuose rūmuose Junsian draugiją palaiko pribuvėjos dukra Meiling. Mergaitės netrunka suartėti ir pasižada visados liksiančios draugėmis. Tik dar nežino, ką likimas jiedviem numatęs...
Nutekėjus į vyro šeimą, anyta uždraudžia Junsian ne tik matytis su nekilminga Meiling, bet ir gydyti namų moteris. Nuo šiol ji bus padori žmona – siuvinės, deklamuos eiles, nekels kojos iš namų ir gimdys sūnus. Toks gyvenimas varo Junsian į neviltį, kol galop beveik pakerta jėgas. https://elvislab.lt/leidiniai/17211J. Caplin „Kepyklėlė Brukline“. Skaito J. Karazijaitė.
Sofi Benings, žurnalo „CityZen“ kulinarijos skilties apžvalgininkė, atvykusi dirbti į Niujorką tikisi prasiblaškyti ir atsigauti po skausmingai pasibaigusių santykių. Ji apsigyvena virš jaukios kepyklėlės, iš kurios sklinda nuostabūs aromatai: dieviškų keksiukų ir ragelių, šviežios duonos, prieskoninių žolelių, šokoladinių ir sūrio pyragų. Kokia pagunda! Ši kepyklėlė su savo skanėstais, energingoji jos savininkė Bela ir naujieji draugai – tikras balzamas sužeistai merginos širdžiai.
Apsiprasti nepažįstamame mieste Sofi padeda ir charizmatiškas kolega. Tiesa, ji greitai suvokia, kad Todas Maklenanas – gyva bėda, todėl nuo jo geriau laikytis atokiai. Kitas kolega, Polas, atrodo daug patikimesnis. Bet Niujorkas – atradimų miestas, ir Sofi sužinos daug naujo apie save. Apie meilę ir širdgėlą. Apie tai, kad mylint bijoti negalima. O dar – kad tešlos minkymas ir tortų kūrimas gali būti puiki terapija. https://elvislab.lt/leidiniai/17210V. Palčinskaitė „Pilnaties babilonai, arba Kristiano Anderseno rožė“. Skaito J. Karazijaitė.
Dvi atsiminimų knygos – „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“ (2015) bei „Paslapties babilonai, arba Aš tau siunčiu labų dienų“ (2019) – tapo staigmena ne tik skaitytojams, bet ir pačiai autorei, prisiekusiai niekada nerašyti memuarų. Trečioji knyga „Pilnaties babilonai, arba Kristiano Anderseno rožė“ – tarsi baigiamasis trilogijos akordas. Su puikiu humoru papasakotos neretai itin dramatiškos istorijos, seniai rašyti ir vėl atrasti eilėraščiai suaugusiesiems ir vaikams, tarsi pratęsiantys pasakojimo nuotaiką, nukelia mus į autorės vaikystę, praskleidžia ilgų kūrybos metų užkulisius ir piešia fragmentiškus, bet nepamirštamus rašytojos artimųjų bei garsių kultūros žmonių portretus. Kartu atskleidžia buvusio laiko dvasią, asmeninio gyvenimo peripetijas, šiandienos jausenas ir nerimą. https://elvislab.lt/leidiniai/17205L. Rudaitienė „Sąmoningo kvėpavimo spalvos“. Skaito G. Pupkevičienė.
Knygoje „Sąmoningo kvėpavimo spalvos“ prigimtinis kvėpavimas nuosekliai perauga į vis labiau sąmoningą, energetinį ir galiausiai dvasinį kvėpavimą. Čia gausu kvėpavimo atspalvių, kurie savo spektru išsiskleidžia skirtingais pritaikymo būdais kasdienybėje: kaip pažinti save, savo Sielą, dvasinę prigimtį, pradėti sąmoningą dvasinį gyvenimą, atrasti savo svarbiausius tikslus ir pašaukimą. Knygoje išsamiai pristatomi teminiai kvėpavimo pavyzdžiai, vedantys į kūrybišką kvėpavimo pritaikymą gyvenime. https://elvislab.lt/leidiniai/17226M. E. Atwood „Oriksė ir Griežlys“. Skaito R. Jokubauskaitė.
Paklaikusi planeta prie katastrofos slenksčio: teroro aktai, epidemijos, genų inžinerijos eksperimentai, kol vieną dieną savaip išprotėjęs mokslininkas paverčia vartotojiško absurdo pasaulį negyvenama dykuma.
Romanas nukelia skaitytoją į ne tokią jau tolimą ateitį, kuri laukia žmonijos, visas vertybes paaukojusios dėl vartotojiškos gerovės. Pagrindinis veikėjas Džimis, išlikęs po globalinės katastrofos su būreliu mutantų ir pasivadinęs Sniego žmogumi, stengiasi suvokti, kas atsitiko, kodėl staiga sugriuvo pasaulis. Kurdama jai įprastą dviplanį pasakojimą, autorė sugrąžina jį į praeitį: Sniego žmogus mintimis grįžta atgal į jaunystę, dar sykį išgyvena savo keistą ir tragišką meilę pornožvaigždei Oriksei, kurią, beje, savaip myli ir globoja jo vienintelis draugas ir blogio genijus Griežlys. Meilės drama pavirsta viso pasaulio katastrofa. https://elvislab.lt/leidiniai/17204J. Grisham „Metas pasigailėti“. Skaito P. Šironas.
Klantonas, Misisipė, 1990-ieji. Džeikas Brigansas įtraukiamas į labai kontroversišką bylą. Teismas paskiria jį Driu Gemblo, baugštaus šešiolikmečio, apkaltinto vietinio šerifo pareigūno nužudymu, gynėju. Dauguma miestiečių trokšta greito teismo ir mirties bausmės, bet Brigansas atkapsto tai, kas slypi giliau, nei matoma iš pirmo žvilgsnio. Aršiai atsidavęs tikslui išgelbėti Driu nuo dujų kameros Džeikas pastato į pavojų savo karjerą, finansinį stabilumą ir šeimos saugumą.
Šiame bene asmeniškiausiame ir meistriškiausiame teisiniame trileryje per visą legendinę Johno Grishamo karjerą dar artimiau susipažįstame su ikonišku JAV Pietų miesteliu Klantonu ir ryškiais personažais, kuriuos tiek daug skaitytojų pamena su meile ir susižavėjimu. Šis seniai lauktas ir laikui nepavaldus romanas, pilnas sąmojo, dramatizmo ir širdingumo, teikia didžiulį skaitymo malonumą. https://elvislab.lt/leidiniai/17203J. Karila „Lydekaitės burtai“. Skaito P. Galkontaitė.
Kasmet Elina Iulijako grįžta į gimtąjį kaimą Laplandijoje, kur turi per tris dienas sužvejoti lydeką. Kai iš tamsių vandenų pradeda lįsti įvairiausio plauko senovės pabaisos, Elinos kelionė virsta gyvenimo ir mirties nuotykiu. Eliną, be kita ko, vaikosi ir policija – moteris įtariama žmogžudyste. Vis dėlto netgi inspektoriams teks įveikti Laplandijos burtus ir jos baisumus, nevaldomas būtybes ir – tikrą siaubą – gūžynių naktį. https://elvislab.lt/leidiniai/17202N. Tallat-Kelpšaitė „Legendos“. Skaito A. Butvilas.
Skaitytojams siūlau naują knygą - „Legendos". Čia pateikiu daugybę faktų apie geriausio mūsų šalies dainininko Slasio Povilaičio gyvenimą, kurį pažinojau labai gerai ir daug melų gražiai bendravome. Taip pat pasakoju apie daugelį kitų Lietuvos estrados dainininkų.“ Nijolė Tallat-Kelpšaitė https://elvislab.lt/leidiniai/17201A. Čech „Kas tu toks?“. Skaito P. Šironas.
Mažasis Artemas kadaise gyveno su Feliksu (tikrasis vardas Filipas), o po 20 metų analizuoja šių santykių poveikį vaikui ir suaugusiajam. Penkiametis Tymofijus gyvena su mama Olha ir močiute Lida Čerkasuose. Aplink - skurdas ir nepriteklius. Lida dirba makaronų fabrike, o Olha stengiasi suderinti darbą vaikų darželyje, studijas neakivaizdiniame skyriuje ir sūnaus auginimą. Olhos vyras Lioša - vertelga nevykėlis, niekaip neprisidedantis prie šeimos gerovės.
Vieną dieną Lida supažindina šeimą su savo naujuoju draugu - ji parsiveda namo Afganistano karo veteraną, karininką Feliksą, kuris po aštuonerių tarnybos metų paleidžiamas iš tarnybos dėl sunkios kontūzijos. Jo veide - amžinas sumišimas, jis piktnaudžiauja alkoholiu, slepia kraupius kruvinus darbelius, bet jį nenumaldomai traukia Adomo Mickevičiaus poezija ir Mykolo Kleopo Oginskio polonezas.
„Kas tu toks?“ - kartkartėmis klausia jaunasis Tymofijus savo priešo ir draugo, kankintojo ir globėjo Felikso, traumuoto tolimo karo. „Kas aš toks?“ - romano pabaigoje savęs klausia beveik suaugęs autobiografinis Tymofijus. Pagrindinis veikėjas atsiduria atstumiančios svetimo karo patirties šešėlyje, šis karas netikėtai pasirodo esąs moralinis ir fizinis pasiruošimas savajam, nors jo šiame romane ir nerasime. Bet rasime visas tas vaikystės ir jaunystės iniciacijas, per kurias teko prasiskinti kelią į suaugusiųjų gyvenimą, kuris buvo visai ne toks, kokio tikėtasi. https://elvislab.lt/leidiniai/17200E. Donoghue „Stebuklas“. Skaito L. Grucė.
1859 metais Airijos kaimelyje gyvenanti Ana O‘Donel vadinama stebuklu. Žmonės sako, kad mergaitė keletą mėnesių gyvena badaudama. Ji nieko nevalgo ir tiki, kad jos gyvybę palaiko stebuklingos galios – dieviškoji mana.
Turistai plūsta į vienuolikmetės trobelę, žurnalistai siunčiami rašyti sensacingų istorijų apie be maisto gyvenančią mergaitę. Pačiame istorijos įkarštyje patyrusi anglų slaugė Libė Rait paskiriama prižiūrėti vaiką, kuris laikomas medicinos anomalija, ir ištirti, ar tai, ką sako mergaitė ir visi aplinkiniai, yra tiesa. Libė įsitikinusi, kad visa tai apgavystė, o mergaitė ir jos šeima gyvena valdomi prietarų. Tačiau jai teks suprasti, kad už viso to slypi kai kas blogesnio nei ji pati tikėjosi.
Kai Anos sveikata ima blogėti, Libė supranta, kad turės ne tik gelbėti jos gyvybę, bet ir išsiaiškinti, kodėl vaikas galėjo tapti lėtos žmogžudystės auka. https://elvislab.lt/leidiniai/17199T. Kawaguchi „Kol dar neišaiškėjo tiesa“. Skaito R. Simanavičius.
Siaurame Tokijo skersgatvyje, seno pastato rūsyje, jau daugiau kaip šimtmetį gyvuoja senovinė kavinukė. Joje ruošiama ypatinga kava – bet vyksta ir šis tas mįslingiau. Miesto legenda byloja, kad kavinėje galima keliauti laiku.
Nors keliaujant laiku reikia paisyti taisyklių, ir... grįžti į dabartį, kol neatšalo keliautojui laiku patiekta kava, antrame serijos romane „Kol dar neišaiškėjo tiesa“ dar keturi kavinės lankytojai susivilioja leistis į tokią neįprastą kelionę.
Šis ilgesingas, širdį šildantis ir nuostabiai slėpiningas pasakojimas nagrinėja seną išmintingą tiesą: kad galėtum judėti pirmyn, privalai susitaikyti su savo praeitimi. https://elvislab.lt/leidiniai/17198L. Riley „Slapta mergina“. Skaito R. Jokubauskaitė.
1976-ieji, Jorkšyras. Lėja Tompson, neturtinga ūkvedės dukra, dirba paslaptingai Delansių šeimai. Nuostabiu grožiu apdovanotą merginą visą gyvenimą persekioja šiurpus prakeiksmas. Jis ima pildytis, kai į atokius, laukinės viržynės apsuptus Delansių namus atvyksta netikėtas svečias. Pirmoji meilė, pavojinga aistra ir lemtingi jos padariniai. Viena vasara kalvotoje Jorkšyro viržynėje visam laikui susaisto Lėjos ir Delansių šeimos gyvenimus.
Lėja palieka Jorkšyro kalvas ir išvyksta į Londoną. Ten jos laukia sėkminga modelio karjera. Mergina mėgaujasi dėmesiu, įsilieja į mados pasaulį, tačiau niekaip negali užmiršti Delansių ir pabėgti nuo praeities šešėlių, vedančių Treblinkos koncentracijos stovyklos link. Po daugelio metų ji dar kartą grįš į tą patį namą viržynėje, o ten kartą ir visiems laikams bus atskleista didžiulė Delansių šeimos paslaptis.
Uždrausta meilė, kerštas, grėsminga pranašystė ir kelias kartas aprėpianti šeimos drama. https://elvislab.lt/leidiniai/17194H. Sounes „Charles Bukowski“. Skaito R. Simanavičius.
Moterų mylėtojas ir numylėtinis, buvęs paštininkas, užkietėjęs alkoholikas, tik vidutiniame amžiuje apsisprendęs tapti rašytoju, Charlesas Bukowskis parašė daugiau nei 40 poezijos ir prozos knygų. Išgarsėjo autobiografiniais romanais apie Amerikos žemųjų sluoksnių gyvenimą – „Paštas“, „Moterys“, „Arklienos kumpis“.
Biografas Howardas Sounesas remiasi rašytojo laiškais ir neskelbtais kūriniais, interviu su jo šeimos nariais, meilužėmis ir bendraminčiais: Normanu Maileriu, Allenu Ginsbergu, Seanu Pennu ir kitais. Ši biografija Bukowskio fanams patvirtins, kad prirūkytų barų, nudrengtų nekenčiamų darboviečių, įkaušusių vyrų ir moterų pilnos jo knygos – tai tikras gyvenimas. https://elvislab.lt/leidiniai/17193L. Nordquist „Eisiu paskui tave“. Skaito G. Pupkevičienė.
XIX a. pabaigoje Uni, Armūdas ir mažasis Rūaras yra priversti palikti Norvegiją ir prieglobsčio ieškoti Švedijoje. Apie Uni gimtosiose vietose imta šnabdžėtis, ji vadinta žudike. Po ilgos kelionės jie galiausiai randa apleistą sodybą – vidury miško laukymės, kur kaupiasi šiluma, auga tuntas baltų beržų, tyvuliuoja ramybė. Ten jie turės apsiprasti ir prisitaikyti prie naujos šalies gamtos ir ne visada geranoriškų gyventojų.
Po daugiau kaip septyniasdešimties metų toje pačioje sodyboje prie seno virtuvės stalo sėdi Kora. Ji kartu su anyta Briken planuoja Rūaro, savo šešuro, laidotuves. Šiame name jis negimė, bet praleido visą savo gyvenimą. Klausydamasi Briken pasakojimų, Kora pastebi vis daugiau įtrūkių šeimos istorijoje. Atsiverianti tiesa Korą nepaprastai skaudina, bet sykiu ir išlaisvina. https://elvislab.lt/leidiniai/17191A. Tapinas „Lošėjai, romantikai ir budeliai“. Skaito A. Čaikauskas.
Tai antrasis XV–XIX a. garsiausių dailininkų kūrinių ir gyvenimo paslapčių albumas, kuriame jūsų laukia Rembrandtas ir Peteris Paulius Rubensas, prie kortų stalo kviečia Guidas Renis, o pasivaikščiojimui po Varšuvą – Bernardas Bellottas. Apie senus gerus laikus čia dūsauja Johnas Constable’is ir Williamas Turneris, o Eugène’as Delacroix ragina drauge lipti ant barikadų. Ši knyga nepretenduoja į išsamų žinyną – paveikslai autoriaus pasirinkti subjektyviai, tik laikantis chronologinės tvarkos ir neišklystant iš Senųjų Meistrų laiko rėmų. https://elvislab.lt/leidiniai/17189T. Kačerauskas „Karo laiškai. D. 1, Stovyklavietė prie Minsko“. Skaito A. Čaikauskas.
„Knygos apie karą idėja kilo prieš 15 metų. Iš pradžių ketinau parašyti alegorinį romaną be konkrečių nuorodų. Vėliau pamaniau, kad mūsų istorija kupina šios skaudžios patirties. Taip atsigręžiau j dramatišką XVII a.„tvano* laikotarpį kai LDK kariavo tiek su Maskvos kunigaikštyste, tiek su Švedijos Karalyste. Ilgus metus rinkau ir skaičiau istorinius šaltinius įvairiomis kalbomis (lenkų, rusų, gudų, ukrainiečių). Brandinant sumanymą lūžis įvyko, kai važi nėjau dviračiu palei Nerį, darančią kilpą. Taip atsidūriau Upės dvare.“Autorius https://elvislab.lt/leidiniai/17188R. Hanson „Penkiasdešimt tvirtų santykių taisyklių“. Skaito V. Kubilius.
Pokalbiai su vidiniu „aš“, romantinės ir platoniškos draugystės, ryšiai su šeimos nariais, bendradarbiais, klientais – knygoje R. Hansonas aptaria įvairiausias santykių formas, be kurių sunkiai įsivaizduojamas mūsų gyvenimas. Skaitydami sužinosite, kaip atpažinti ir gerbti tikruosius savo poreikius; kaip atgauti pusiausvyrą po to, kai jūsų pusėn smigo kritikos strėlės, kažkas pamynė jūsų principus ar apskritai nutraukė su jumis ryšius; kaip išreikšti naujus jausmus arba atgaivinti išblėsusią romantinę meilę; kaip nusistatyti ribas bendraujant su sudėtingomis asmenybėmis ir ką daryti, jei kito nubrėžtos ribos jus skaudina.
Aptardamas šiuos ir kitus santykių aspektus, R. Hansonas dalijasi praktiniais patarimais, kurie padės lavinti komunikacijos įgūdžius. Knygoje rasite informacijos, kaip atidžiau rinktis žodžius ir įsiklausyti į tai, ką jums sako kitas, kad vis rečiau baigtumėte pokalbį nujausdami, jog šis pakrypo netikusia linkme. https://elvislab.lt/leidiniai/17186R. Jacobsen „Tiesiog motina. Kn. 4“. Skaito V. Kubilius.
Ingrida po ilgos kelionės sugrįžo į Barioją. Gyvenimas iš pažiūros nusistovėjo, bet karas vis dar meta tamsų šešėlį ant šalies. Kolaborantai sulaukia atpildo, o daugelis paprastų gyventojų ištikusią tragediją trokšta pamiršti. Vieną dieną į salą atvyksta penkerių metų berniukas, netrukus paslaptingai dingsta jo tėvas. Ir Ingrida mėgina perprasti, kas tas mažasis Matis, atkeliavęs pas ją ir jos dukrą Kają. Nuo šiol jam lemta tapti svarbiu Bariojos bendruomenės nariu.
Salą vis pasiekiantys laiškai atneša naujienų apie visuomenėje vykstančius pokyčius. Kokia ateitis laukia Ingridos ir jos vaikų? https://elvislab.lt/leidiniai/17183V. Stankus „Renkant kaulus“. Skaito A. Butvilas.
Knygoje Vytautas Stankus rašo atvirai, be jokių kompromisų. Poeto balsas rinkinyje stiprus, atpažįstamas – nesvarbu, ar ironija, ar grynąja lyrika įkrautos eilėraščio eilutės. Eilėraščiai gema, kyla iš pradinės, svarbiausios medžiagos, beveik nesunaikinamos materijos, kurią galime pavadinti kaulais: „savo kaulais žymėsiu tau taką / jie išsprogs skiemenų krešuliais“.
Paradoksas tas, kad tam, jog rašytum atvirai, reikia kurti metaforas. Metaforos, tarsi uždengdamos realybę, atskleidžia daugiau, negu geba paslėpti buitis. Vytauto Stankaus knyga – kupina metaforų. Pro dūžtančias eilėraščių formas gali įžvelgti tylą ar begalybę, kuri ir yra nuspėjamas poezijos tikslas. https://elvislab.lt/leidiniai/17182M. Nastaravičius „Antra dalis“. Skaito A. Butvilas.
„Rašydamas teatrui turbūt niekad nesijaučiau dramatiškai įstrigęs. Gal ir dėl jo ypatybės – nauji sezonai įtraukia į naujus sumanymus: kiti režisieriai, kitos temos, nors dramaturgijos vaidmuo tas pats – padėti papasakoti istoriją. Jau po pirmųjų poezijos knygų pajutau, kad jokio naujo sezono nebebus – kad visi mano eilėraščiai ir yra atminties pasakojimas – ir kad būtent taip suprantu poeziją. Pirmoje dramos dalyje gal pernelyg ilgai mąsčiau apie įstrigimą, prisirišimą, liguistą ilgesį. Bet antros dalies pradžioje išgirdau mūsų visų daugiabalsį rečitatyvą – iš knygos į knygą kiekvienas rašome vieną eilėraštį. Vildamiesi, kad jo dar neparašėme. Žinodami, kad neparašysime.“ https://elvislab.lt/leidiniai/17181Ch. Carr „Saugok mano mergytę“. Skaito N. Lipeikaitė.
Katrina, septynerius metus nesėkmingai mėginusi pastoti, pagaliau po pagalbinio apvaisinimo sulaukia stebuklo – pagimdo dukterį. Tačiau kodėl Rouzės oda blyški? Juk Katrina juodaodė?
Tesa taip ir nesulaukė laimingos pabaigos. Jai buvo atlikta pagalbinio apvaisinimo procedūra tuo pat metu kaip ir Katrinai, bet jos duktė Hana gimė negyva. Tesa išsiskiria su vyru, lieka be pinigų, dirba nemėgstamą, jos sugebėjimų neatitinkantį darbą.
Prieš pirmąjį Rouzės gimtadienį, Katrina sulaukia skambučio iš vaisingumo klinikos: įvyko apmaudi klaida – dviejų moterų kiaušinėliai apvaisinant buvo sukeisti.
Tobulas Katrinos gyvenimas ima byrėti. O Tesa pagaliau pamato vilties spindulėlį. Nė viena moteris neketina nusileisti dėl Rouzės. Abi stoja į kovą dėl mergaitės globos, trokšdamos įrodyti, kad gali būti Rouzės mama. https://elvislab.lt/leidiniai/17175J. Corry „Mūsų melas“. Skaito J. Karazijaitė.
Sara save ir vyrą Tomą visada laikė gerais žmonėmis. Bet taip buvo iki tol, kol jų sūnus Fredis grįžo namo ir prisipažino padaręs kai ką siaubingo. Maldavo nepranešti policijai.
Sutuoktiniai netruko išsiaiškinti, kaip toli gali nueiti, kas bus jų santuokai, ką darys, o gal nieko nedarys, kad apgintų savo vienturtį...
Melas veja melą, o Sarai pasitaiko puiki proga išsukti Fredžio uodegą. Bet ji turi priimti dar vieną nedovanotiną sprendimą... Išgelbėti sūnų, o gal save?.. https://elvislab.lt/leidiniai/17174L. Gardner „Vis dar matau tave visur“. Skaito R. Rainienė.
Frenkė Elkin yra dingusių žmonių, kuriuos pamiršo visas pasaulis, paieškos ekspertė, tačiau net ir ji negalėjo tikėtis tokio pasiūlymo – surasti seniai dingusią serijinės žmogžudės, kuriai po trijų savaičių bus įvykdytas mirties nuosprendis, seserį.
Ji vadino save Mirtimi, o žmonės ją vadino Blogiu.
Byla buvo sensacinga. Keilė Pirson dėl visko iškart prisipažino, nepageidavo jokių apeliacijų. Nors žiniasklaida skelbė apie tragiškas aplinkybes — vaikystę su smurtaujančiu tėvu, – niekas nepadėjo sukelti užuojautos Gražiajai Mėsininkei, moteriai parsivedusiai iš baro namo aštuoniolika vyrų ir juos paskerdusiai.
Likus dvidešimt vienai gyvenimo dienai, Pirson pagaliau gauna užuominą, kur yra jos prieš dešimtmetį pagrobta sesutė, ir jai reikia, kad Frenkė padėtų surasti Leilani. Gražioji Mėsininkė pateikia tokį pasiūlymą: „O kada pastarąjį kartą tyrimas atvedė pas gyvą žmogų?“.
Nepajėgdama atsispirti norui ką nors išgelbėti, Frenkė priima Pirson prašymą. Penkiametė Leilani dingo Havajuose prieš dvylika metų. Pagrindinis įtariamasis — buvęs Pirson mylimasis, magnatas Sandersas Makmanusas. Dabar, atokioje saloje viduryje Ramiojo vandenyno, kur vystomas naujas ambicingas Makmanuso projektas, atsirado naujų užuominų, kur ji galėtų būti. Norėdama išsiaiškinti tiesą ir galbūt išgelbėti jauną merginą, Frenkė turi slapta patekti į izoliuotos salos pirmeivių stovyklą, susipažinti su tuzinu nepažįstamųjų ir išsiaiškinti begalę pavojingų paslapčių. Prisikviesti pagalbos į atolą – jokių galimybių. Ir dar prasideda siautulinga audra... https://elvislab.lt/leidiniai/17172F. Herbert „Kopa. Kapitulos namai. Kn. 6“. Skaito V. Kubilius
„Kopos“ kronikų šeštoji knyga.
Dykumos planetos Rakio, dar vadintos Kopa, nebėra. Senosios Imperijos likučius intensyviai naikina iš Išsibarstymo grįžusios Garbiosios Motės. Realią grėsmę visiškai jų pergalei kelia tik Bene geseričių ordinas, siekiantis atkurti Kopos galią.
Vadovaujamos Abatės Darvi Odradės bene geseritės kolonizavo žaliąją Kapitulos Namų planetą ir kilometras po kilometro verčia ją dykuma. O kai tik įgus veisti smėlio kirminus, kontroliuos brangiausios galaktikos prekės – melanžo – gamybą. Tačiau tikrasis jų ginklas išlieka žmogus, nugyvenęs nesuskaičiuojamą daugybę gyvenimų, – žmogus, tarnavęs Dievui Imperatoriui Letui Atreidui... https://elvislab.lt/leidiniai/17171
EPUB (tekstas)
Y. V. der Wouden „Saugoti“.
Leidinys prieinamas!
Po Antrojo pasaulinio karo praėjo penkiolika metų, ir Izabelė savo velionės motinos užmiesčio name susikūrė vienišą ir drausmingą kasdienybę – kiekvienas šaukštelis savo vietoje ir kiekvienas žodis pasvertas. Tačiau viskas pasikeičia, kai ant Izabelės slenksčio išdygsta jos brolis Luisas su naująja mergina Eva ir palieka ją čia visai vasarai.
Eva – Izabelės priešingybė: ilgai miega, garsiai vaikšto ir čiupinėja daiktus, kurių nedera liesti. Augantis Izabelės įniršis virsta manija, o kai namuose pradeda dingti daiktai, Izabelė nebeišlaiko.
Tačiau vasarai įsibėgėjant Izabelės paranoja užleidžia vietą susižavėjimui, vedančiam prie atradimo, kuris sukrečia viską, kuo ji iki šiol tikėjo. Galbūt karas dar nesibaigė ir nei Eva, nei namas, kuriame jos gyvena, nėra tokie, kaip atrodo. https://elvislab.lt/leidiniai/17179H. Söderberg „Daktaras Glasas“ ; „Rimtas žaidimas“.
Leidinys prieinamas!
Jauna graži moteris kenčia nuo pagyvenusio vyro moralinės ir fizinės priespaudos. Daktaras Glasas pamilsta ją ir pažada padėti. Kad išlaisvintų mylimą moterį iš žiauraus vyro gniaužtų, ima planuoti, kaip jį nužudyti. Romane diskutuojama tokiomis moderniomis temomis kaip moterų teisės, abortas, savižudybė, eutanazija. Savo laiku knyga Švedijoje sukėlė didžiulį pasipiktinimą. https://elvislab.lt/leidiniai/17176D. Ní Ghríofa „Šmėkla gerklėj“.
Leidinys prieinamas!
XVIII a. kilminga airių poetė Eibhlín Dubh Ní Chonaill, atradusi savo nužudyto vyro kūną, ima saujomis gerti jo kraują ir vėliau sukuria jį apdainuojančią poemą-raudą. Šis kūrinys, skaitytas kažkada paauglystėje, išnyra pasakotojai iš atminties laukiantis ketvirto vaiko, užsikasus nesibaigiančiuose buities darbuose. Eibhlín Dubh balsas ir istorija pasakotoją tiesiog apsėda: ji imasi versti poemą iš airių kalbos, sykiu tyrinėdama archyvus, keliaudama po vietoves, kur gyveno poetė, gilindamasi į jos sprendimus ir jų pasekmes, laikmečio primestus gyvenimo rėmus.
Vaizdingas Eibhlín Dubh portretas išnyra šalia ne ką mažiau įdomios, jaukiai į savo vaikų ir reikalų kupiną pasaulį įsileidžiančios pasakotojos figūros. Atskleisdama į praeitį nugrimzdusios, iš istorijos ištrintos poetės gyvenimą, atkurdama jos balsą, tuo pačiu ji atranda ir savąjį. https://elvislab.lt/leidiniai/17224B. Labatut „Maniac’as“.
Leidinys prieinamas!
Fizikos sieloje apsigyveno demonas, blogis, kartu vedantis nacius į valdžią: dar 1933 m. tai nujautė fizikas Paulis Ehrenfestas, artimas Einsteino draugas, atėmęs sau ir savo sūnui gyvybę, kad netektų matyti irracionaliu tapusio mokslo padarinių.
Šie būgštavimai romano skyriuje apie Johną von Neumanną – vunderkindą, kurio protas gąsdino aplinkinius, „marsietį“, sukėlusį revoliucijas visose srityse, kuriose dirbo, – pasitvirtina. Von Neumannas prisidėjo prie Manhatano projekto kuriant atominę bombą, sugalvojo žaidimų teoriją, sukūrė modernųjį kompiuterį, buvo vienas pirmųjų, prabilusių apie dirbtinį intelektą, virtualią visatą ir skaitmeninę ateitį. Apie jo beprotišką genialumą, ryškų ir destruktyvų gyvenimą pasakoja galybė balsų – nuo žymiausių XX a. fizikų iki bičiulių ir artimųjų, besižavinčių ir vis labiau besibaiminančių.
Triptikas baigiamas kinų stalo žaidimo go dvikova tarp čempiono Lee Sedolo ir dirbtinio intelekto programos „AlphaGo“ – kaprizingos, gąsdinančios dievybės, įkūnijančios esminį neužbaigto von Neumanno projekto siekį – sukurti antžmogiško intelekto skaitmeninę būtybę. https://elvislab.lt/leidiniai/17223G. Gospodinov „Laiko slėptuvė“.
Leidinys prieinamas!
Paslaptingas, laiku keliaujantis flâneur Gaustinas pristato naujovę – „praeities kliniką“, siūlančią perspektyvų atminties sutrikimais ar Alzheimeriu sergančiųjų gydymą: kiekviename klinikos kambaryje iki menkiausių detalių atkūrus skirtingus laikotarpius pacientams leidžiama patirti praeitį ir kartu taip jiems grąžinami prarasti prisiminimai. Bevardžiam šio romano pasakotojui, Gaustino asistentui, tenka užduotis rinkti ir dėlioti praeities rakandus ir liekanas – nuo baldų, marškinių sagų, radiolų ir cigarečių iki kvapų ar net tam tikrų metų pavasario popietės šviesos. Klinikoms plintant po visą Europą, į jas ima traukti vis daugiau sveikųjų – tartum į „laiko slėptuves“, apsaugančias nuo vis sudėtingesnės dabarties. Net pavienės šalys susižavi prabėgusių geresnių laikų iliuzija – taip praeitis netikėtai ir destruktyviai ima veržtis į dabartį. https://elvislab.lt/leidiniai/17222C. Aira „Fulgencijus“.
Leidinys prieinamas!
Nors Fabijui Ekselsui Fulgencijui jau šešiasdešimt septyneri, jis – nepamainomas Romos imperijos generolas. Jo vadovaujamo Lupino legiono žygiai trunka ilgai ir leidžia legionieriams pailsėti nuo šeimyninių reikalų ir painių Romos aukštuomenės intrigų. Šįkart jis kartu su šešiais tūkstančiais karių – visu „vaikščiojančiu miestu“ – keliauja į Panoniją nešti „taikos“ neramiam kraštui. Tačiau daug labiau nei imperiniai užmojai Fulgencijui rūpi menas, tiksliau – teatras, dar tiksliau – nuolatinis jo paties vaikystėje parašytos pjesės statymas. Aršiam legionui, susiduriančiam su plėšikais, vilkais ir pulkais sukilusių vienuolių, dar tenka kentėti nesibaigiančias repeticijas, prisitaikyti prie meninių šiokiu tokiu genijumi save laikančio generolo užgaidų. https://elvislab.lt/leidiniai/17221
PDF (tekstas)
Sud. I. Praprovienė „Grožinės literatūros katalogas 2024 : Lietuvos audiosensorinės bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais“. https://elvislab.lt/leidiniai/17217
Sud. M. Griciūnienė „Dalykinės literatūros katalogas 2024 : Lietuvos audiosensorinės bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais“. https://elvislab.lt/leidiniai/17215
„Įgilinti patirtį, įtvirtinti kokybę : Lietuvos audiosensorinės bibliotekos 2024 m. veiklos ataskaita“. https://elvislab.lt/leidiniai/17214
BRF (tekstas Brailio raštu)
M. Sauka „Kambarys“.
Žinomo menininko, skulptoriaus ir rašytojo, Mykolo Saukos (g. 1989) romanas „Kambarys“ – tai autofikcinis pasakojimas apie nesusikalbėjimą tarp lyčių, charakterių, o sykiu – apie jauno žmogaus ir jo kartos vienatvę. Merginų paieškas pažinčių programėlėje ir trumpus pasimatymus trisdešimtmetis skulptorius Mykolas vadina „meniniu tyrimu“. Negailestingas sau, jis atsiduoda negailestingų jam merginų tardymams ir teismui. Komiškos, graudžiai absurdiškos situacijos, į kurias patenka nuo vienatvės bėgantys romano personažai, fiksuojamos pastabaus menininko žvilgsnio. https://elvislab.lt/leidiniai/17232
Jaunimui
EPUB (tekstas)
S. Harlow „Viskas, ko nepasakėme“.
Leidinys prieinamas!
Nuo avarijos, kurioje žuvo geriausia Elos draugė Heilė, prabėgo keli mėnesiai, o Ela vis dar nesiliauja savęs kaltinusi. Po vasaros atostogų ji grįžta į mokyklą, bet čia, kur tik pažvelgsi, viskas primena išėjusią draugę. O labiausiai priminimus žadina Sojeris, buvęs Heilės vaikinas. Ela ir Sojeris pamažu suartėja, tačiau staiga mergina suvokia kai ką siaubingo…
Ji įsimylėjo mirusios geriausios draugės vaikiną.
Graužiama kaltės Ela paguodos ieško Heilės dienoraštyje, tačiau tai, ką jame perskaito, kelia nežmonišką siaubą. Dienoraščio puslapiuose aprašytas Sojeris nė iš tolo nepanašus į švelnų ir supratingą vaikiną, kurį ji pažįsta. Abejonių kamuojama Ela turi apsispręsti, tačiau neteisingas žingsnis gali kainuoti gyvybę... https://elvislab.lt/leidiniai/17180A. Reid „Paskendusi praeitis“.
Leidinys prieinamas!
Efė visada tikėjo pasakomis. Nuo vaikystės persekiojama paslaptingų vizijų, ji neturėjo kito pasirinkimo. Mergina nuolat su savimi nešiojasi ir vis skaito suplyšusią knygą – Emrio Mirdino epą apie mirtingąją merginą, kuri įsimyli Fėjų karalių, o paskui jį sunaikina. Ši knyga vienintelė padeda jai kabintis į gyvenimą. Kai Mirdino šeima paskelbia konkursą perprojektuoti velionio namą, Efė jaučia, kad tai jos proga prisiliesti prie savo dievinamo autoriaus gyvenimo.
Tačiau pelėsiais apaugęs, apgriuvęs Hiraito dvaras – sunkiai įveikiama užduotis, o jo gyventojai toli gražu nėra svetingi. Tarp jų – ir Prestonas Helauris, užsispyręs jaunas literatūros tyrinėtojas, pasiryžęs atskleisti, kad Mirdinas buvo sukčius ir ne pats rašė savo knygas. Kol abu varžovai renka detales apie slaptą Mirdino gyvenimą, tamsios jėgos, tiek mirtingosios, tiek mistinės, rengia sąmokslą ir gali juos abu sužlugdyti.
Istorinė fantastika, romanas apie įsimylėjėlius, gotikos stiliaus paslaptys, šiek tiek gąsdinanti ir į sapnų pasaulį panaši atmosfera – tai įsimintinas Avos Reid debiutas jaunimo literatūroje. https://elvislab.lt/leidiniai/17178K. Lewis „Vagių žaidynės. Kn. 2, Karališkas apiplėšimas“.
Leidinys prieinamas!
Jaunimui nuo 14 metų.
Po pergalės vagių žaidynėse virš Rozalinos Kvest galvos pakimba grėsmė dėl šeimos išlikimo. Anksčiau jos pasitikėjimą pelnęs Devras gali sunaikinti Kvestus, legendinę vagių giminę. Nepaisydamas skaudžios išdavystės, Devras vis dar siekia Rozalinos širdies. Tačiau mergina išmoko pamoką: Kvest gali pasitikėti tik kitu Kvestu.
Organizacijoje vykstanti kova dėl valdžios suteikia Rozalinai viltį pakeisti savo likimą. Nusikalstamą pasaulį siekia kontroliuoti du pretendentai, jėgas išbandys naujose vagių žaidynės.
Galutinėje kovoje Rozalina stos į kovą su negailestingu priešininku, kuris dėl valdžios pasirengęs padaryti bet ką. Sunkumų jai kels ne tik Devras, bet ir jo motina, siekianti bet kokia kaina sunaikinti garsiuosius Kvestus.
Naujos žaidynės ves Rozaliną ir jos komandą nuo svaiginančio Monte Karlo kazino iki klastingų snieguotų Antarktidos šlaitų. Ištikimybė bus patikrinta, netrūks išdavysčių ir sudaužytų širdžių. Laimės tas, kuris bus geriausias. https://elvislab.lt/leidiniai/17177
Vaikams
MP3 (garso įrašas)
A. Horowitz „Velnias ir jo berniukas“. Skaito A. Butvilas.
Populiaraus anglų rašytojo romanas vaikams apie XVI amžiaus Angliją, painius ir pavojingus berniuko Tomo nuotykius, karalienę Elžbietą I ir jos priešus Šventuosius Ispanijos karius, taip pat apie burtininką Džoną Di, jo regėjimų akmenį ir kalbančią katę. https://elvislab.lt/leidiniai/17231S. Paltanavičius „Dramblys ant delno“. Skaito R. Simanavičius.
„Dramblys ant delno“ nėra paprasta knyga – tai pasakojimas, pilnas nuostabių pasaulio gyvūnų nuotraukų, šmaikščių iliustracijų, neįtikėtinų faktų ir net supergyvūnų aprašymų! Knyga įkvėps vaikus stebėti ir mėgautis neįtikėtinu gyvūnų įvairumu!
Ši knyga, parašyta žinomo gamtininko ir mylimo rašytojo Selemono Paltanavičiaus, kviečia mūsų mažuosius tyrinėtojus susipažinti su neįtikėtinais faktais apie pasaulio gyvūnus. https://elvislab.lt/leidiniai/17225H. Hagerup „Pienės daina“. Skaito G. Pupkevičienė.
Pasakojimas apie draugystę, ilgesį, išdavystę ir pavydą. Autorė atskleidžia sudėtingą ir spalvingą jauno žmogaus jausmų pasaulį. https://elvislab.lt/leidiniai/17220P. Berna „Arklys be galvos“. Skaito A. Butvilas.
Smagus ir įtemptas detektyvas, kurio veikėjai – nedidelio miesto vienos gatvės vaikų būrys – padėjo policijai išpainioti „amžiaus apiplėšimą“. https://elvislab.lt/leidiniai/17218K. Makuszyński „Sumaištis dėl Basios“. Skaito V. Kubilius.
Tai ir graudi, ir linksma istorija apie penkiametę mergytę. Ji liko visiška našlaitė, kai motina žuvo po traukiniu. Per lemtingą klaidą iš pradžių Basia patenka keistuolio seno aktoriaus globon, vėliau atsiduria viengungio rašytojo namuose. Po daugybės nuotykių apsigyvena pas mamos draugę ir ekscentrišką jos senelę. Tačiau nė vienas globėjų nenori atiduoti išdykėlės, tad tenka sudaryti grafiką...
Dar didesni nuotykiai laukia penkiolikmetės Basios. Ir nenuoširdžios draugės klasta, ir pirmosios meilės dvejonės, ir atskleista Andų kalnuose dingusio tėvo geografo paslaptis... https://elvislab.lt/leidiniai/17213E. Frantz „Siaubo sanatorija“. Skaito G. Pupkevičienė.
Paslaptingoje miško sanatorijoje tiriama, kaip sveiksta plaučių ligomis sergantys miesto vaikai, atvykę į gamtą. Iš neturtingos šeimos kilusiai Stinai sanatorija primena didingą pilį, bet mergaitė vis tiek ilgisi ankštų namų, savo brolių, seserų ir motinos. Ji pasijunta kiek geriau tik tada, kai sutinka paslaptingą berniuką Rubeną. Šis įtraukia Stiną į naktinius žygius apleistais koridoriais ir atskleidžia daug sanatorijos paslapčių.
Tačiau kažkas šioje sanatorijoje ne taip... https://elvislab.lt/leidiniai/17206M. I. Sánchez Vegara „Astrid Lindgren“. Skaito G. Pupkevičienė.
Būdama maža Astrida pamėgo istorijas. Augdama apsupta gamtos, ji dienas leido kaip laisvę mylinti mergaitė: tyrinėjo miškus, žaidė su broliu ir seserimis ir krėtė išdaigas. Iš šių patirčių gimė Pepės Ilgakojinės personažas, šiandien mums primenantis vaikystės teikiamus džiaugsmus.
Visų šios kritikų išliaupsintos serijos knygelių pabaigoje rasite ir biografijos laiko juostą su realiomis nuotraukomis bei faktais.
Šmaikščios, įdomios, nuostabiai iliustruotos, prabangaus kolekcinio formato knygelės gali tapti išskirtine dovana!
Rekomenduojamas amžius: 3-9 metai. Patiks tiek smalsiems mažyliams, tiek pradedantiems savarankiškai skaityti! https://elvislab.lt/leidiniai/17192M. I. Sánchez Vegara „Neil Armstrong“. Skaito V. Kubilius.
Būdamas mažas, Neilas su tėčiu apsilankė aviacijos pasirodyme ir susižavėjo ten pamatytais lėktuvais. Taip gimė visą gyvenimą trukęs pomėgis skraidyti. Neilas išmoko pilotuoti lėktuvą dar nemokėdamas vairuoti! Kurį laiką pilotavęs lėktuvus JAV kariniame jūrų laivyne, Neilas pateko į NASA ir netrukus jam buvo pasiūlyta vadovauti pirmajai ekspedicijai į Mėnulį. 1969 metais Neilas Armstrongas, pirmas žmogus pasaulyje, įžengė į Mėnulį.
Visų šios kritikų išliaupsintos serijos knygelių pabaigoje rasite ir biografijos laiko juostą su realiomis nuotraukomis bei faktais.
Šmaikščios, įdomios, nuostabiai iliustruotos, prabangaus kolekcinio formato knygelės gali tapti išskirtine dovana!
Rekomenduojamas amžius: 3-9 metai. Patiks tiek smalsiems mažyliams, tiek pradedantiems savarankiškai skaityti! https://elvislab.lt/leidiniai/17190V. V. Landsbergis „Siaubamiškio pasakos“. Skaito V. Kubilius.
Tai – atsiskyrėlio, Lietuvos kaime gyvenančio senelio susirašinėjimai su anūke, gyvenančia Amerikoje. Pokalbių su anūke žaismę komplikuoja tai, kad su šiuo seneliu šeima yra nutraukusi santykius dėl kažkada seniai įvykusių nesmagių skyrybinių istorijų su alkoholizmo bei smurto proveržiais.
Čikagos priemiesty su tėvais gyvenanti aštuonmetė Vakarė kartą netikėtai, kraustydama tėvo stalčius, randa senus laiškus ir sužino turinti Lietuvoje senelį, apie kurį niekad nėra girdėjusi. Prasideda mažas detektyvas – tėvui prieštaraujant, ji pati slapta ima susirašinėt ir „susipaišinėt“ su tuo seneliu. Taip juodu susipažįsta, susidraugauja, kartu kuria pasakas. https://elvislab.lt/leidiniai/17187J. Gaarder „Kalėdų paslaptis“. Skaito A. Butvilas.
Viskas prasideda, kai Joakimui žūtbūt prireikia advento kalendoriaus. O lapkričio 30-ąją visi jie jau išpirkti. Joakimas su tėčiu jį randa paskutinę minutę – seną ir visiškai kitokį nei tie, įprasti. Jo kalendorius – magiškas. Atvėręs langelį, Joakimas randa ne žaisliuką, bet lapelį su pasakojimo pradžia. Tai istorija apie septynmetę mergaitę Elisabet Hansen, kuri, ieškodama pabėgusio avinėlio, iš XX a. Norvegijos pateko į praeitį – į Betliejų ir savo akimis matė Kūdikėlio Jėzaus gimimą.
Kasdien Joakimas atveria vis naują langelį, ir Elisabet istorija ima darytis vis paslaptingesnė. Pasirodo, 1948 metais Norvegijoje iš tiesų pradingo maža mergaitė, kurios niekas iki šiol taip ir nerado. Su kiekviena advento diena Joakimas vis daugiau sužino apie tikrąją Kalėdų istoriją ir Kalėdų paslaptį, o į Elisabet paieškas įsitraukia ir Joakimo tėvai. https://elvislab.lt/leidiniai/17173
EPUB (tekstas su garso įrašu)
J. M. Barrie „Piteris Penas ir Vendė“. Skaito G. Pupkevičienė.
Šioje knygoje, aišku, pasakojama apie mane – patį šauniausią berniukų vadą. Juk tai aš atvedžiau juos visus į Niekados šalį (jūs irgi esat čia lankęsi). Ir netgi suradau jiems mamą! Juk tai aš kasdien prigalvoju pavojingų nuotykių. Ši sala, beje, kaip tik nuotykiams: joje šlaistosi indėnai, piratai ir laukiniai žvėrys, esama fėjų ir netgi undinių. Visus suvaldyti reikia ypatingo vikrumo. Bet tam čia ir esu aš!
Didysis Piteris Penas. https://elvislab.lt/leidiniai/17227
PDF (tekstas)
Sud. M. Griciūnienė „Vaikų literatūros katalogas 2024 : Lietuvos audiosensorinės bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais“. https://elvislab.lt/leidiniai/17216
Žurnalai
„Žmonės. Legendos“, 2025, Nr. 1. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17229„IQ“, 2025, Nr. 2. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/17228„Savaitė“, 2025, Nr. 6, 7, 8, 9 MP3 ir EPUB formatais.
„Mūsų žodis“, 2025, Nr. 2. Skaito A. Butvilas.
https://elvislab.lt/leidiniai/17207„Metai“, 2025, Nr. 2. Skaito V. Kubilius.
https://elvislab.lt/leidiniai/17197
Leidiniai Brailio raštu
C. Fuentes „Aura“. – 1 kn.
Felipė Monteras ateina į seną namą su kiemeliu, kvepiančiu drėgna žaluma. Prietemoje užlipa dvidešimt dvi laiptų pakopas. Ant sienų – begalė žvakidžių, šviesą atspindi krištolo indai. Jo laukia darbo kambarys – raudonu aksomu apmuštas krėslas, senas riešutmedžio rašomasis stalas, aksomo užuolaidos. Jo laukia šimtametė moteris Konsuela, turinti jam užduotį. Drauge su ja gyvena jauna nuostabaus grožio jos dukterėčia Aura...
Pasaulis, esantis už namo ribų, išnyksta, girdėti tik skausmingas kačių kniaukimas. Riba tarp to, kas apčiuopiama, ir to, kad nerealu, išsitrina, lyg nunėrus į pasąmonę. Laikas tampa nenuspėjamas lyg būtų vaizduotės kūrinys. Įmanoma tampa bet kas.N. Kliukaitė- Kepenienė „Imanuelio Kanto katė“. – 1 kn.
Imanuelis Kantas (1724–1804) – klasikinės filosofijos pradininkas, žymiausias jos atstovas. Gimė ir augo Karaliaučiuje. Jo tėvas į Karaliaučių atsikėlė iš Klaipėdos. Čia gyvenęs ir Kanto prosenelis Richardas Kantas, į šį miestą atkilęs nuo Priekulės. Imanuelis buvo gabus berniukas. Šešiolikos įstojo į Karaliaučiaus universitetą, studijavo matematiką, fiziką, logiką, metafiziką, etiką, teisę. Kai jau pats dėstė, jo mokiniai pripažino, kad Kanto paskaitos labai įdomios ir paveikios. Jis kėlė esminius klausimus: ką aš galiu žinoti, ką turiu daryti, ko galiu tikėtis, kas yra žmogus.
Autorė knygoje bando išsiaiškinti, kur slepiasi Kanto filosofinės minties pradžia, kaip tokios silpnos sveikatos vaikas išaugo į dvasios milžiną, kur slypi gyvybės ugnis, kaip, atrodytų, paprasti įvykiai keičia žmogaus mąstymą ir netgi jo esybę. Ar tikrai katė Šyša mokė jį regėti ausimis, klausytis akimis ir jausti pasaulį sudėtinga kūno organika.O. Ruiz „Komoda spalvotais stalčiais“. – 3 kn.
Mirus mylimai močiutei Ritai, Olivija paveldi komodą su dešimčia spalvotų užrakintų stalčių. Ji dar vaikystėje žavėjosi šeimos relikvija. Ir dabar, laikydama stalčių raktelius, pagaliau susipažįsta su komodos turtu: krikšto medalionu, poezijos knygele, mėlyna skarele... Šie paprasti daiktai alsuoja ilgai saugotomis močiutės gyvenimo paslaptimis.
Būdama dešimties, Rita su seserimis buvo priversta palikti tėvus ir bėgti nuo Frančesko Franko diktatūros Ispanijoje. Naujų namų paieškos Prancūzijoje mergaitėms nebuvo lengvos: teko sunkiai dirbti ir kęsti vietinių užgauliones. Nepaisant negandų, po kelerių metų Rita rado savo gyvenimo meilę – ispaną Rafaelį, bet, jai pastojus, o jam nusprendus grįžti į tėvynę ir prisijungti prie pasipriešinimo Franko valdžiai, Ritos pasaulis vėl dužo į šipulius.
Romanas iš dalies paremtas tikrais įvykiais, seka unikalų vienos šeimos likimą, paženklintą ne tik sielvarto, bet ir gilios meilės bei vilties.
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.