2023 birželio 5 d.

Gegužės mėnesį išleidome

Dalinamės gegužės mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu:

MP3 (garso įrašas)

  1. E. Gudas „Mėlynas kraujas“. Skaito A. Butvilas
    Penkios įtakingiausios Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės giminės – Radvilos, Chodkevičiai, Sapiegos, Pacai ir Tiškevičiai – neatsiejama Europos elito epochos dalis. Ar per amžių rūką, skiriantį mus nuo anų laikų, įmanoma įžvelgti ne tik jų klestėjimo, pakilimų, nuopuolių ženklus, bet ir konkrečius žmones? Gyvenusius dorai ir nedorai, konkuravusius tarpusavyje, rezgusius intrigas, mylėjusius ir meile netikėjusius, azartiškai dėliojusius savo vaikų vedybų pasjansus, siekusius užsitikrinti amžinąjį gyvenimą?
    https://elvislab.lt/leidiniai/15566

  2. V. Woolf „Naktis ir diena“. Skaito J. Karazijaitė
    Romano veiksmas vyksta karaliaus Eduardo laikais ir apima dviejų bendraamžių – Ketrinos Hilberi ir Merės Dačet – kasdienį gyvenimą ir meilę. Romane gvildenamos meilės, vedybų, laimės ir sėkmės sąsajos. Taip pat keliami klausimai, kodėl reikia suteikti moterims rinkimų teisę, ar meilė suderinama su santuoka, ar santuoka būtina siekiant laimės. Tai ne tik subtili meilės istorija, bet ir socialinė komedija, taikliai pašiepianti visuomenės elgesio normas, ginčijanti moters vaidmens ir pačios patirties prigimtį. https://elvislab.lt/leidiniai/15561

  3. V. Nabokovas „Kairysis kaspinas“. Skaito J. Karazijaitė
    Romano pasakojimo centre – totalitarinės valstybės santvarkos ir individo, tironijos ir laisvės konfliktas. Valstybės valdžią neseniai perėmė tironų ir filistinų partija „Vidutinis žmogus“ ir jos lyderis Padukas. Vedini visuotinės lygybės ir laimės lozungų jie griežtai atmeta bet kokį individualizmą ir minties laisvę. Policinės valstybės režimui pasipriešinti gali tik genialus filosofas Adamas Krugas. Partija stengiasi jį suvilioti, tačiau Krugas priešinasi, kol galiausiai pagrobiamas Krugo sūnus Davidas. Padukas prižada jį grąžinti iš vaikų globos namų, įkurtų kalinių reabilitacijos klinikoje, jei Krugas sutiks prisidėti prie jo partijos. Įstatydamas pagrindinį herojų į nepavydėtinas situacijas, Nabokovas kelia klausimus apie individo laisvę, atsakomybę bei moralę totalitarizmo ir mirties grėsmės akivaizdoje. Kūrinys išverstas į daugiau nei 40 kalbų. https://elvislab.lt/leidiniai/15560

  4. S. MacBride „Gęstanti šviesa“. Skaito A. Čaikauskas
    Loganas Makrėjus yra greitas, sumanus, bet nesėkmių persekiojamas policijos seržantas, kuris ir vėl turi stoti į kovą su serijiniu žudiku. Įvykiai, aprašyti romane „Gęstanti šviesa“ vyksta praėjus metams po istorijų, pateiktų debiutiniame ciklo romane „Šaltas granitas".
    Lietingame Aberdyne kažkas padega iš pažiūros negyvenamą namą. Bet gaisro metu žūsta šeši ten vis tik buvę žmonės. Prasidėjus tyrimui paaiškėja, kad padegėjas užblokavo visus galimus pasitraukimo kelius ir stebėjo, kaip nelaimėliai žūsta ugnyje.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15559

  5. V. Woolf „Bangos“. Skaito V. Česnavičienė
    „Bangos“ laikomas eksperimentiniu ir sudėtingiausiu V. Woolf kūriniu. Jos žodžiais tariant, tai „romano ir pjesės“ hibridas, arba „pirmoji knyga, parašyta mano pačios stiliumi“. Drąsiai laužydama žanro taisykles, autorė atsisako aiškios siužeto linijos ir leidžiasi į išplėstinį monologą – pjesę šešiems balsams su mįslingais beasmenio pasakojimo interliudais.
    Šešios „savastys“, šešios išpažintys, susipinančios, užliejančios, genančios viena kitą tarytum jūros bangos – lingvistiniai mūsų vidinio gyvenimo potvyniai ir atoslūgiai. Kalbėdami už save, veikėjai kalba ir už kitus penkis – ir tą septintąjį, kuriam balsas nesuteiktas, tačiau kuriam visi šeši jaučia ypatingus jausmus.
    Nors yra praėjusios epochos atspindys, kūrinys šiandien stebina, juokina, žavi savo išradingumu, intymumu, virtuoziškais žodžių žaidimais lygiai taip pat, kaip prieš šimtą metų.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15555

  6. T. Saller „Kai Marta šoka“. Skaito I. Mikelionienė
    Germanistikos studentas Tomas atvyksta į Niujorką, kur „Sotheby's" aukcione parduodamas jo prosenelės Martos užrašų sąsiuvinis. Jo paraštėse išbarstyti eskizai ir piešiniai pažymėti pasaulinio garso menininkų – Feiningerio, Klee, Kandinskio ir kitų – inicialais. Anoniminis pirkėjas už aptrintą sąsiuvinį pakloja 45 milijonus dolerių.
    Marta gimė 1900–aisiais nedidelio Pomeranijos miestuko kapelmeisterio šeimoje. Mergytė auga apsupta muzikantų, tačiau muziką suvokia kitaip – ne garsais, o figūromis. Tęsti mokslų Marta iškeliauja į Bauhauzą Veimare. Įsilieja į laisve ir novatoriškomis idėjomis alsuojančią jo bendruomenę, o mokyklos įkūrėjo Walterio Gropiuso pastūmėta atranda šokį. Kai nacionalsocialistai Bauhauzą uždaro, Marta grįžta į gimtinę. Jai ant rankų – kūdikis, o lagamine – užrašų knyga, brangi pačiai ir nepaprastai vertinga vėlesnėms kartoms. Tačiau Antrojo pasaulinio karo pabaigoje, traukiantis nuo artėjančio fronto, Martos pėdsakai dingsta...
    https://elvislab.lt/leidiniai/15554

  7. V. Rykštaitė „Mėlynas namas Havajuose“. Skaito M. Baranauskaitė
    Tame name Havajuose gyvena žmonės be sielų. Mėlynas iš išorės, sujauktas iš vidaus, o miegamasis ir vonia – be sienų. Jame aidi lietuviški podcastai, rėkimas be jokio akcento, trinktelinčios durys. Gimdymo sąrėmiai, nerviniai priepuoliai, orgazmai ir serialų įžanginė muzika. Namas – lyg kosmose paklydęs asteroidas, pakibęs Havajų naktyje, jame telpa penkios visatos ir vienas dvigalvis šuva.
    Naujausia autorės knyga – autofikcinis romanas apie namų tvarkymo apsėstą mažų vaikų mamą, kamuojamą pogimdyminės depresijos. Havajų sala romane skleidžiasi kaip egzotiškas fonas motinos liūdesiui ir kultūriniams atradimams, o pats namas – kaip savasties archetipas, simbolizuojantis sielos buveinę, taigi mus pačius.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15549

  8. O. Dazai „Besileidžianti saulė“. Skaito M. Baranauskaitė
    Penktojo dešimtmečio vidurio Japonija, karinis pralaimėjimas ir ankstesnių socialinių bei moralinių pagrindų žlugimas. Romano centre – nuskurdusi aristokratų šeima, kuriems po karo pagaliau vėl apsigyvenus kartu pamažu prasideda pražūtingi įvykiai. Motina serga nepagydoma liga, jos sūnus Naodžis iš lėto naikinamas depresijos bei narkotikų priklausomybės, o pagrindinė herojė duktė Kadzuko užmezga keistą meilės ryšį su populiariu puolusiu rašytoju Uehara.
    Romano įtaka buvo tokia didelė, kad sąvoka „besileidžiančios saulės žmonės“ įėjo į nuolatinę vartoseną – ji apibūdina nuosmukį patyrusią Japonijos visuomenę po Antrojo pasaulinio karo. Anuomet daugeliui Japonijos aukštuomenės šeimų teko pradėti gyvenimą iš naujo. Jauna aristokratė Kadzuko, sąmoningai atsisakiusi savo aristokratiško gyvenimo būdo, tapo kone visą modernųjį pasaulį persmelkusio socialinio reiškinio – anomijos – visuomeninių ryšių susilpnėjimo simboliu.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15548

  9. F. Herbert „Kopos vaikai“. Kn, 3. Skaito R. Jokubauskaitė
    „Kopos“ kronikų trečioji knyga.
    Romane vaizduojami įvykiai praėjus devyneriems metams po to, kas nutiko knygoje „Kopa. Mesijas". Apakęs Polas Atreidas išeina į dykumą, palikęs savo vaikus, dvynius Letą ir Ganimą, auginti fremenams, o jo sesuo Alija valdo visatą kaip regentė. Veiksmas vyksta Arakyje po Muadibo netekties, planetos kraštovaizdis keičiasi, tampa pilnas žalumos, pasakojama apie dvynius Ganimą Atreidę ir Letą Atreidą II bei jų iškilimą į valdžią.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15545

  10. L. Vinogradova „Upė“. Skaito P. Markevič
    Romaną galima palyginti su filmu, kuriame viskas, ką reikėtų papasakoti ir parodyti, vyksta už kadro arba yra jau įvykę, ir mes tik stebime žmonių veidus, figūras, judesius, girdime pokalbių nuotrupas, bet jaučiame tokį intensyvumą, kokio neišgautum jokiomis ašarų ar įtemptų gaudynių scenomis, netikėtais siužeto posūkiais. Gelmės įspūdį kurti padeda trumpi, gryni sakiniai be ypatingų gražmenų.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15544

  11. H. Arendt „Apie smurtą“. Skaito J. Karazijaitė
    Politikos teoretikės, filosofės knygoje analizuojama 20 a. antros pusės smurto prigimtis, priežastys ir reikšmė.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15543

  12. J. Dicker „Kambario 622 paslaptis“. Skaito R. Simanavičius
    Kartu su žavia viešbučio kaimyne – britų aristokrate Skarlet – Žoelis netrukus pastebi keistą dalyką: viešbutyje nėra 622 kambario. Rašytojui aiškinantis dingusio kambario paslaptį paaiškėja, kad prieš keletą metų 622 kambaryje įvyko iki šiol neišaiškinta žmogžudystė. Žoelis su Skarlet įsivelia į pavojingą intrigų ir galios žaidimų tinklą.
    Šveicariško laikrodžio tikslumu sukonstruotas siužetas skaitytoją sugriebs ir nepaleis iki paskutinio puslapio.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15541.

  13. I. Laužikaitė „Nelly Paltinienė. Tu ateik į pasimatymą“. Skaito D. Zuozaitė–Veteikienė
    Knyga patiks visiems, kas mėgsta biografines knygas, kurių pagrindiniai veikėjai yra ne išgalvoti personažai, o realūs asmenys, o knygos siužetas paremtas tikrais faktais.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15539

  14. Quick „Krištolo parkas“. Skaito J. Karazijaitė
    Serijos „Damos iš žibintų gatvės“ pirmoji knyga.
    Sužavėta netoliese esančio Krištolo Parko, Evangelina Eims jaučia malonumą paslapčiomis įsmukusi per angą tvoroje tyrinėti jo apylinkes. Tad kai į jos gyvybę vėl bandoma pasikėsinti, Evangelina instinktyviai bėga į parką ieškoti pagalbos. Greitai atsikratęs merginos užpuoliko Lukas pageidauja, kad šis įvykis liktų paslaptyje. Evangelina, pasižyminti išskirtiniais gebėjimais surasti daiktus, ir Lukas, perpratęs nusikaltėlių mąstyseną, netrukus išsiaiškino turintys bendrą priešą. O kai Krištolo Parko skleidžiama energija ėmė grėsmingai stiprėti, juodu suprato: norėdami išlikti gyvi, privalo iškasti tai, kad per ilgai užsibuvo žemėje.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15538

  15. C. McCann „Apeirogonas“. Skaito A. Butvilas
    Palestiniečiui Basamui ir izraeliečiui Ramiui nuo mažumės buvo skiepijamas priešiškumas vienas kito tautybės žmonėms. Konfliktas nuspalvina kiekvieną jų kasdienybės detalę: nuo kelių, kuriais jiems leidžiama judėti, mokyklų, kurias lankė jųdviejų dukros, iki kontrolės punktų – tiek realių, tiek emocinių, – kuriuos jiedu privalo įveikti.
    Basamą ir Ramį suvienija netektis: trylikametė Ramio duktė Smadara tampa savižudžio sprogdintojo auka, o dešimtmetę Basamo dukrą Abirę pakerta kariškio kulka. Jiedviem išgirdus vienas kito istorijas, užsimezga bendrystė. Vyrai nusprendžia savo sielvartą nukreipti kita linkme – pasitelkti jį kaip ginklą siekiant
    taikos.Su Basamo ir Ramio palaiminimu bei pagalba McCannas ėmėsi rašyti „Apeirogoną“ (apeirogonas – tai daugiakampis, turintis begalinį skaičių kampų ir kraštinių, beveik apskritimas). https://elvislab.lt/leidiniai/15537

  16. S. Babonas „Požeminė sankryža“. Skaito V. Kubilius
    Knygoje spausdinami apsakymai, novelės ir apysaka „Laisvės karys“. Tai jau septintoji autoriaus prozos knyga. Netikėti herojų poelgiai, jausmų siausmas, tikslus psichologinis piešinys ir dabartis, besipinanti su praeities atsiminimais.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15534

  17. A. Kumpis „Ukrainos karo audrose“. Skaito R. Pranckūnas
    Tai autentiškas savanorio iš Lietuvos Arūno Kumpio dienoraštis, rašytas keturių misijų laikotarpiu karščiausiuose taškuose. Tik prasidėjus karui, autorius išvyko į Ukrainą ir iškart pateko į patį kovos veiksmų sūkurį. Žvalgybos ir diversijų padalinio sudėtyje jis tiesiogiai dalyvavo vykdant užduotis pavojingiausiuose Charkivo, Chersono, Donbaso fronto ruožuose.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15533

  18. V. Kaziulionis „Tiems, kurie visur ir visada mylėjo Lietuvą“. Skaito V. Kubilius
    Trečioji autoriaus knyga yra rinkinys straipsnių ir laiškų, kuriuose išsakytos autoriaus mintys įvairiais klausimais, papasakota apie tuos laikus, kai pačiam teko patirti tremtinio ir kalinio dalią, kai ne kartą žiūrėta mirčiai į akis.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15531

  19. M. Gainza „Regos nervas“. Skaito R. Rainienė
    Knyga apie žiūrėjimą, susidedanti iš akylų žvilgsnių į paveikslus ir į juos nutapiusius dailininkus. Taip pat – istorija apie Mariją, argentinietę meno kritikę ir gidę, kuri klajoja po Buenos Airių muziejus ir po savo pačios atsiminimus.
    Taip šiuose puslapiuose nugula pasakojimai apie El Greco, Courbet, Foujitą, Toulouse–Lautrecą, apie Picasso iškeltą pokylį Henri Rousseau garbei ar pašaipai, apie miglotas priežastis, dėl ko Rothko galėjo atsisakyti užbaigti milijoninį paveikslų užsakymą restoranui „Four Seasons“, apie Florencijos mediumės seansus lankantį Augusto Schiavoni. Visi šie meno istorijos epizodai prikelia pačios pasakotojos patirtis: ligoninę, kurioje jos vyrui buvo atliekama chemoterapija ir kur naktimis po palatas vaikštinėdavo prostitutė, vaikystėje namuose kilusį gaisrą, su laiku blėstančią draugystę, brolio mirtį ir skrydžių baimę.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15530

  20. Y. Park „Išgyventi“. Skaito G. Pupkevičienė
    Yeonmi Park, bėgdama iš gimtosios Šiaurės Korėjos, apie laisvę nesvajojo. O ir nežinojo, koks yra laisvės skonis. Bėgo, kad išgyventų – kartu su šeima išvengtų mirties nuo bado, ligų arba užsakytos egzekucijos. Knygoje aprašomas sunkus gyvenimas bene tamsiausioje ir represyviausioje valstybėje visoje Žemėje; šiurpus jaunos merginos ištrūkimas iš Kinijos kontrabandininkų ir prekybos žmonėmis rankų; kelionė iš Kinijos per Gobio dykumą, kur kelią rodė tik žvaigždės danguje, į Mongoliją, o iš ten į Pietų Korėją – į laisvę.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15522

  21. D. Raimondi „Pirmasis rudens rūkas“. Skaito G. Lukoševičiūtė
    Magišku realizmu dvelkianti šeimos saga, apimanti daugiau nei du šimtus metų. Romane persipina asmeninės žmonių dramos ir Italijos istoriniai įvykiai.
    Džakomas Kazadijas įsimyli tamsiaakę čigonę Violką Toską ir ją veda. Nuo tada šeimos palikuonys arba mėlynakiai svajotojai šviesiais plaukais, atsidavę į Džakomą, arba neįprastų galių turintys, tvirtai ant žemės stovintys tamsiaakiai ir tamsiaplaukiai kaip regėtoja Violka. Vienas jų, Akilas, buvo pasiryžęs apskaičiuoti iškvepiamo oro svorį, jo dukra Edvidžė lošdavo kortomis su proseneliu, mirusiu prieš du šimtmečius, viena jos dukterėčia, Adelė, laimės ieškoti iškeliavo net į Braziliją, o kita, Sniegė, būdama laiminga, skleisdavo maloniai saldų kvapą. Ištisos Kazadijų šeimos kartos neatsispirdavo nenumaldomam norui mesti iššūkį likimui ir vytis savo svajonę, nepaisydami baisios pranašystės, kurią vieną audringą naktį taro kortose perskaitė Violka.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15520

  22. C. Hammond „Menas ilsėtis“. Skaito V. Česnavičienė
    Gyvename laikais, kai riba tarp darbo ir poilsio blanksta. Ne darbo metu išliekame lengvai pasiekiami. Didelis užimtumas tapo šių laikų žmogaus kasdienybe, net ir savotišku statuso simboliu – paklausumo, sėkmingumo rodikliu. Bėgdamas per gyvenimą jis tikisi sulaukti dienos, kai pagaliau pavyks atsipūsti, tačiau jai atėjus neretai susiduria su netikėtais pojūčiais – kalte, susierzinimu ar net baime. Kodėl poilsis kartais taip vargina? Kur baigiasi ilsėjimasis ir prasideda nuobodulys?
    Aptardama Poilsio testo – didžiulio masto tyrimo, kuriame dalyvavo 18 000 žmonių iš 135 pasaulio šalių, – rezultatus autorė atskleidžia 10 populiariausių poilsio būdų, įvertindama kiekvieno iš jų veiksmingumą.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15519

  23. J. Faber „Kaip kalbėti, kai vaikai neklauso“. Skaito N. Lipeikaitė
    Autorė pristato pagrindines bendravimo su vaikais metu kylančias problemas – pykčio priepuolius, priklausomybę nuo technologijų, nenorą klausyti – ir pasiūlo konkrečių praktinių būdų joms spręsti. Tai tikrų istorijų, šmaikščių iliustracijų ir veiksmingų pratimų derinys, kuris tiesia pagalbos ranką tėvams, seneliams, mokytojams – visiems, kas susiduria su vaikystės ir bendravimo su vaikais iššūkiais.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15518

  24. P. Kerr „Vokiškas rekviem“. Kn. 3. Skaito R. Simanavičius
    Trilogijos „Juodasis Berlynas“ trečioji knyga.
    Viena, 1947-ieji. Bernis mėgina įrodyti, kad senas draugas ir buvęs kriminalinės policijos bendradarbis Bekeris nekaltas dėl amerikiečių karininko mirties. Bekeris dirbo slaptoje nacių medžiotojų organizacijoje, sekė karo nusikaltėlius, kurie klastojo dokumentus apie savo mirtį, kad išvengtų kilpos Niurnberge. Pūvančios imperijos didybės apsuptyje Bernis suka vieną blogio ratą po kito, kol atsiduria akis į akį su buvusiu gestapo viršininku ir pamato palikimą, palyginti su kuriuo karo meto žiaurumai atrodo visiškai nekalti.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15517

  25. F. Pessoa „Jūreivis“. Skaito G. Pupkevičienė
    Istorija apie jūreivį, kuris po laivo katastrofos patenka į salą ir nepakeldamas ilgesio čia susikuria kitą praeitį, tėvynę ir tikrovę bei vieną dieną supranta, kad nebeprisimena tikrojo gyvenimo.
    Vienintelis ekscentriško portugalų modernisto Fernando Pessoa spektaklis „Jūreivis: vieno paveikslo statiška drama“ stebina simbolių gausa. Drama yra tarsi pasitraukimas į savo vidinį „aš“, į iškreiptus prisiminimus bei sapnus. Tai pasivaikščiojimas po Fernando Pessoa ir jo sukurtų tapatybių pasaulį. Nedidelės apimties pjesės tekstas stebina ir žavi savo sudėtingumu bei galia.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15512

  26. M. Katiliškis „Pirmadienis Emerald gatvėje“. Skaito V. Kubilius
    Tai ne tik grožinės literatūros žanro kūrinys, kuriame vaizduojamas lietuvio išeivio Beniaus Uoginto gyvenimas Amerikoje, bet ir savitas meninis dokumentas, verčiantis dar kartą apmąstyti realų išeivio lemties dramatizmą. Ką pamatytume, pasižvalgę po lietuvišką 20 a. 7-ojo dešimtmečio Čikagą?
    – Grinorkas, atkakusias iš krajaus dar aname šimtmetyje, uoliai lankančias kažkurią iš vienuolikos lietuviškų bažnyčių;
    – Naujais „fordais“ Halsted street zvimbiančius buvusius dipukus ir bobulytes, visai nesirengiančias į kazimierines ar tautines kapines;
    – jaunimą, lankantį Šv. Jurgio ar kažkurią kitą lietuviškos parapijos mokyklą, vakarais ieškantį aistringos meilės patirčių;
    – jų tėvus, smaksančius prie televižino su vienu iš keliolikos lietuviškų laikraščių ar klausančius kažkurios lietuviškos radijo stoties...
    Pamatytume, kaip po lietuvišką Čikagą bastosi iš fabriko išmestas Benius Uogintas, ištikimas savo lemties nuorodai: gyvenimas yra bjaurus.
    Rašytojas Juozas Aputis šį Mariaus Katiliškio romaną pavadino „Juodąja drobule“, mat, palyginti su Antano Škėmos „Baltąja“, jis pasirodė tikresnis savo žmogiškumu, praradimo išgyvenimo gyliu, kaži kokiu tvirtesniu kūniškumu.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15505

  27. P. Kerr „Beveidis nusikaltėlis“. Kn. 2. Skaito R. Simanavičius
    Trilogijos „Juodasis Berlynas“ antroji knyga.
    Alpią 1938–ųjų vasarą Vokietijos žmonės su nerimu laukia Miuncheno konferencijos pabaigos ir spėlioja, ar Hitleris įtrauks Europą į dar vieną karą. Tuo tarpu privatus tyrėjas Bernis Giunteris imasi dviejų bylų, susijusių su šmeižtu. Pirmoji auka – turtinga našlė, antroji – pats Bernis. Laikinai paaukštintas į komisarus Bernis pradeda tyrimą, kuris atvers jam tamsiausias žmonijos gelmes.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15500

  28. R. Judinas „Vilkės pienas“. Kn. 3. Skaito R. Pranckūnas
    Romanų „Karūnos švytuoklė“ ir „Įtrūkęs plienas“ trečioji knyga.
    Po karaliaus Mindaugo žūties Lietuvoje verda vidaus karas. Lemiamas mūšis čia pat ir nežinia, ar pasiekusieji pergalę jausis laimingi.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15499

  29. D. Karp „Vienas“. Skaito R. Simanavičius
    Romane pasakojama apie tai, kaip ateityje iš pažiūros geranoriška totalitarinė valstybė panaikino skurdą, nusikalstamumą, karą bei religinę netoleranciją ir suteikė savo žmonėms laimę gyventi pagal konformizmo principus. Pagrindinis knygos veikėjas profesorius Berdenas mano, kad jis yra lojalus pilietis, tačiau Vidaus tyrimų departamentas išsiaiškina, kad profesorius visgi slapta vertina savo individualumą. Egzaminuotojas, vardu Larkas, nusprendžia išgydyti jį nuo erezijos ir grąžinti į normalią visuomenę kaip produktyvų jos narį – jei įmanoma, įtikindamas, o jei reikia, ir visiškai sunaikindamas jo tapatybę.
    Pasak kritikų, šis kūrinys galbūt net labiau gąsdinantis nei G. Orwello „1984“. Tai ir jaudinantis psichologinis trileris, ir totalitarizmo tyrimas.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15498

  30. S. Land „Valytoja“. Skaito I. Paluckė
    Stefanės dukrelė Mija vaikščioti išmoksta benamių prieglaudoje. Vienišai mamai tenka kovoti dėl dukters globos ir užsidirbti pragyvenimui. Jos tėvai išsiskyrę ir nesiveržia padėti, maisto kuponų neužtenka, socialinės išmokos per mažos. Stefanė pradeda dirbti valytoja: kiauras dienas šveičia svetimus klozetus, blizgina virtuves, keičia nešvarią patalynę ir stebi nepažįstamųjų gyvenimus. Ji beprotiškai bijo ko nors nespėti, ką nors pamiršti ir dar labiau sugadinti jųdviejų su dukra gyvenimą.
    „Valytoja" – talentingai ir jautriai parašyta prisiminimų knyga apie gyvenimą ant žemiausios socialinės pakopos, apie skurdą lydintį nuolatinį nerimą ir baimę, apie stereotipus ir visuomenės požiūrį į neturtinguosius.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15497

  31. Burke „Geresnioji sesuo“. Skaito R. Rainienė
    Tą lemtingą vakarą Kloja sulaukia nevilties apimto Adamo skambučio: Nikė vos nepaskandino sūnaus. Kloja žino – nors sesuo niekam nepadarytų blogo tyčia, sugeba pakenkti visiems, kurie patenka į jos akiratį. Todėl nedvejoja, kieno pusę palaikyti.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15496

  32. P. H. Stenstrøm „Erzinantys kolegos“. Skaito R. Rainienė
    Aplankęs šimtus įmonių, kuriose kalbėjo apie mikroklimatą darbe, Per Henrik Stenstrøm suprato, kad erzinančius kolegas galime suskirstyti į septynis tipus: primadonas, visažinius, pagyrūnus, pesimistus, keleivius be bilieto, superoptimistus ir oponentus. Knygoje rasite ir smagių, pamokančių pavyzdžių, kuriuos pats knygos autorius sutiko savo gyvenimo kelyje.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15495

  33. R Stankevičius „Įsitvėrimai“. Skaito V. Kubilius
    Šiame eilėraščių rinkinyje (kas poeto knygoms tikrai nebūdinga) netgi nėra nė vieno eilėraščių ciklo, nėra tarpusavyje sukibusių, vienas kitą paaiškinančių, papildančių ir pratęsiančių eilėraščių – visi jie savarankiški ir laisvi kūriniai, tačiau jų seka vis dėlto – nėra atsitiktinė.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15552

Vaikams

  1. R. J. Palacio „Ponis“. Skaito M. Baranauskaitė
    Dvylikametį Silą vidury nakties pažadina trys grėsmingi raiteliai, atjoję išsivesti jo tėvo. Sukrėstas ir išsigandęs Silas pasijunta vienišas, su juo lieka tik bičiulis Mitenvulas, kuris yra... vaiduoklis. Kai prie durų išdygsta su raiteliais matytas ponis, berniukas supranta, kad tėvas pateko į bėdą, ir ryžtasi leistis į pavojų kupiną kelionę jo ieškoti. Šis žygis galiausiai pravers duris į Silo praeitį, ateitį ir praskleis jį supančio pasaulio paslaptis. https://elvislab.lt/leidiniai/15553

  2. D. White „Berniukas su žvaigžde kojinėje“. Skaito G. Pupkevičienė
    1942–ieji. Vienuolikmetis Rubenas slepiasi nuo nacių Didžiojoje Paryžiaus mečetėje. Prapuolė jau tūkstančiai žydų vaikų, o Rubeno tėvai beviltiškai bando rasti jo seserį. Jei tik kam kils bent menkiausias įtarimas, kas Rubenas yra iš tiesų, jį nužudys. Taip pat ir jam padedančius žmones. Rubenas turės išmokti gyventi kaip musulmonas, kol sulauks garsiojo Lapino, kuris padės jam nusigauti į Ispaniją pas savo šeimą.
    Bet kai mečetėje prasideda kratos, Rubenas privalo bėgti. Prancūzijos pietuose jam tenka priprasti prie naujos tikrovės ir susitaikyti su trikdančia žinia, kas yra tikrasis Lapinas. https://elvislab.lt/leidiniai/15551

  3. R. Dahl „Čarlis ir šokolado fabrikas“. Skaito V. Žitkus
    Apie šokoladą tik ir svajojantis, bet jį labai retai dėl vargingos padėties skanaujantis Čarlis netikėtai laimi bilietą į didžiausią ir paslaptingiausią pasaulyje šokolado fabriką. Maža to, apie šį fabriką sklando keisti ir mįslingi gandai, tad čia pakliūti Čarliui – dvigubas stebuklas! https://elvislab.lt/leidiniai/15542

  4. R. Dahl „Džeimsas ir milžiniškas persikas“. Skaito V. Žitkus
    Mažasis Džeimsas Henris Troteris kartu su dviem bjauraus būdo tetom gyvena aplūžusiame name vidury didelio apleisto sodo. Vieną be galo liūdną dieną Džeimsas sutinka keistą senuką, kuris padovanoja jam paslaptingą maišelį. Deja, greitai bėgdamas namo, berniukas pameta dovaną. Tik ar tikrai? Ir kodėl sode ima dėtis tokie neįtikėtini dalykai? https://elvislab.lt/leidiniai/15536

  5. E. Daciūtė, A. Kiudulaitė „Pasakojimas apie katiną ir tulpę“. Skaito V. Kubilius
    Vaikams nuo 4 metų.
    Katinas Rumtumtugeris vieną pavasarį susipažįsta su tulpe. Niurzga katinas pagaliau tampa laimingas ir patenkintas gyvenimu. Bet negailestingai ateina laikas, kada tulpė nuvys... Ką tada darys Rumtumtugeris? Tai jautri alegorinė istorija apie iš gyvenimiško nykulio prabudinančią draugystę, gyvenimą ir mirtį, gamtos ciklo ratą, atsidavimą kitam. Istorijoje daug šmaikštumo, žaismės ir filosofinių atspalvių. https://elvislab.lt/leidiniai/15508

  6. „Dangus griūva“. Skaito V. Kubilius
    Į rinkinį atrinktos lietuvių pasakos apie gyvūnus iš įvairių 19 a. pabaigoje, sovietmečiu bei nepriklausomoje Lietuvoje publikuotų pasakų rinkinių, turinčių išliekamąją vertę. Dalis pasakų paimtos iš rankraščių, saugomų Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Lietuvių tautosakos rankraštyne. Orientuojantis į mažąjį skaitytoją atsisakyta tarmybių, archaizmų, bet paliktos senosios sintaksinės ir morfologinės konstrukcijos ir taip stengtasi išlaikyti autentišką pasakotojo mintį ir nuotaiką. https://elvislab.lt/leidiniai/15506

  7. U. Uliūnė „Kitokia svirplelio diena“. Skaito G. Pupkevičienė
    Jaukūs trumpučiai pasakojimai apie Samanų miestelio gyventojus. Ten savo gardėsius kepa uodas Priscilas, Odisėjo nuotykius balkone skaito tarakonas Mikalojus, į dangų kyla svirplio Aniceto ir svirpliukės Bernadetos aitvarai... Čia pildosi svajonės, prasikaltusiems atleidžiama, o išėjusiems visada leidžiama sugrįžti. https://elvislab.lt/leidiniai/15204

  8. L. Riley, H. Whittaker „Bilas ir sapnų angelas“. Skaito M. Baranauskaitė
    Bilas su šeima ką tik persikraustė iš mažo butuko mieste į namą kaime. Jau pirmąją naktį Bilas išgirsta keistą stuksenimą į kambario langą, o praskleidęs užuolaidas pamato milžiniškas žibančias akis. Išsigandęs berniukas prašo tėvų, kad grįžtų į miestą, kur visą naktį gatvėse šviečia žibintai ir nėra jokių pabaisų. Bilo prašymą išgirsta ir sapnų angelas Lemtis. https://elvislab.lt/leidiniai/15213

  9. M. Murail „Oh, boy!“. Skaito G. Pupkevičienė
    Skaitytojams nuo 14 metų.
    Be galo šmaikšti, juokinga, audringa, o kartu ir jautri, gerumo kupina istorija apie keturių brolių ir sesių Morlevanų gyvenimą likus našlaičiais. Po tėvų netekties vaikai prisiekė, kad visuomet bus kartu, tad viliasi pas savo didįjį, lyg iš dangaus netikėtai nukritusį brolį rasti naujus namus. Autorė 2022 m. apdovanota Hanso Christiano Anderseno medaliu, dažnai vadinamu vaikų literatūros Nobelio premija.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15562

  10. A. Baranauskaitė „Nukas“. Skaito G. Pupkevičienė
    Mano vardas Nukas. Ne Jonukas ir ne Antanukas. Daug kas sako, kad esu nepaprastas berniukas. Vieną dieną galiu nieko negirdėti, o kitą – nieko nematyti, bet svarbiausia: kai girdžiu – nieko nematau, o kai matau – nieko negirdžiu, ir niekas (net daktarai!) nežino, kodėl taip yra.
    Nukas į nieką nepanašus. Negana to, jam nutinka keisčiausių dalykų. https://elvislab.lt/leidiniai/15524

  11. M. Marcinkevičius „Miegas“. Skaito G. Pupkevičienė
    Klausydamiesi šviesaus, lengvo ir puikiai surimuoto knygos teksto, mažieji skaitytojai drauge su įvairiausias gyvūnais, angelais, gamyklomis ir traukiniais palengva nukeliaus į miego karalystę. Nes kas gi gali būti geriau, nei švelnus mamos balsas ir lengvas, puikiai surimuotas poeto Mariaus Marcinkevičiaus tekstas. https://elvislab.lt/leidiniai/15523

BRF (tekstas Brailio raštu)

  1. Sud. A. Gendvilienė, I. Praprovienė „Alvydas Valenta. Gyvenimas, neatsiejamas nuo kūrybos : bibliografinė rodyklė“
    Vienas iš aktyviausių Lietuvos audiosensorinės bibliotekos skaitytojų, dažnas susitikimų, renginių dalyvis ir vedėjas – poetas, publicistas, prozininkas Alvydas Valenta. Minėdami gražią 60 metų sukaktį, apžvelgiame jo biografiją ir nuveiktus darbus poezijos bei prozos baruose.

  2. B. Chatwin „Utzas“.
    Kasparas Joachimas Utzas – Meiseno porceliano kolekcininkas, po Antrojo pasaulinio karo iš Vokietijos pabėgęs į Prahą. Čia, dviejų kambarių bute, jis laiko vertingą, daugiau nei tūkstančio eksponatų kolekciją. Režimas jos neatima, tikėdamasis po Utzo mirties eksponatus perkelti į valstybinius muziejus, tačiau nuo šios minties Utzą purto – net jei mainais kartą per metus jam leidžiama išvykti iš Rytų bloko. Baimindamasis dėl kolekcijos lemties, jis tampa ir socialistinės valstybės, ir meilės menui įkaitu. https://elvislab.lt/leidiniai/15532

PDF (tekstas)

  1. „Lietuvos audiosensorinės bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais grožinės literatūros katalogas 2022“. https://elvislab.lt/leidiniai/15529

  1. „Lietuvos audiosensorinės bibliotekos metinis leidinių prieinamais formatais dalykinės literatūros katalogas 2022“. https://elvislab.lt/leidiniai/15528

  1. „Audiosensorinė. Nes mūsų knygos – girdimos ir liečiamos: Lietuvos audiosensorinės bibliotekos 2022 m. veiklos ataskaita“. https://elvislab.lt/leidiniai/15503

Brailio raštu

  1. A. Mulligan. „Šuo“. 4 kn.
    Tą dieną, kai Tomas, pravėręs krepšį, pirmą kartą išvysta mažą gauruotą šuniuką, jo gyvenime įsižiebia viltis. Pagaliau jis turi tikrą draugą, su kuriuo gali vaikščioti po parką, nuo ryto iki vakaro mėtyti kamuoliuką ir tvirtai apsikabinti prieš užmigdamas! Tačiau smalsiam ir energingam šuneliui, vardu Voras, apsiprasti su naujų namų taisyklėmis nėra taip paprasta.

  2. S. Jansson „Žiemos vanduo“. 4 kn.
    Įspūdinga, stiprius jausmus sukelianti kaltės išpirkimo istorija, kurioje susipina psichologinė įtampa ir nerimastinga antgamtinė atmosfera, nužymėta žmogiškųjų manijų ir vaiduokliškų grėsmių.

Žurnalai

  1. Savaitė, 2023, Nr. 18, 19, 20, 21, 22 MP3 ir PDF formatu

  2. Kelionė, 2023, Nr. 1. Skaito ses. V. Bandzevičiūtė. https://elvislab.lt/leidiniai/15558

  3. Metai, 2023, Nr. 5–6. Skaito V. Kubilius. https://elvislab.lt/leidiniai/15550

  4. Mūsų žodis, 2023, Nr. 5. Skaito A. Butvilas. https://elvislab.lt/leidiniai/15540

  5. National Geographic Lietuva, 2023, Nr. 5. Skaito R. Rainienė. ttps://elvislab.lt/leidiniai/15535

  6. Iliustruotasis mokslas, 2023, Nr. 3. Skaito R. Rainienė. https://elvislab.lt/leidiniai/15521

  7. Prie kavos. Sveikata, 2023, Nr. 5–6. Skaito R. Rainienė. ttps://elvislab.lt/leidiniai/15511

  8. Moteris, 2023, Nr. 5. Skaito R. Rainienė. https://elvislab.lt/leidiniai/15510

  9. IQ, 2023, Nr. 5. Skaito R. Rainienė. https://elvislab.lt/leidiniai/15509

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.