2023 kovo 17 d.

#LAB rekomenduoja: apie miegą

Ar žinai, kodėl mes miegame, kokią naudą teikia miegas, kodėl nemiga sukelia labai sunkių padarinių sveikatai? Šiandien, kovo 17 d., minima tarptautinė miego diena! Ir ne, ši diena skirta ne tam, kad ją pramiegot! Jos tikslas – paskatinti tave atkreipti dėmesį į miego svarbą. Prisidėdama prie šios švietėjiškos iniciatyvos, #LABrekomenduoja apie miegą sužinoti daugiau:

  1. Matthew Walker „Kodėl mes miegame: mokslas apie miegą ir sapnus“
    Miegas perkalibruoja mūsų emocijas, sutvirtina imuninę sistemą, suderina metabolizmą ir reguliuoja apetitą. Sapnai sukuria virtualios realybės erdvę, kurioje smegenys apjungia seniau įgytas ir dabartines žinias, generuoja kūrybiškumą. Tarptautine sensacija tapusioje knygoje garsus neuromokslininkas ir miego ekspertas pateikia revoliucingų žinių apie miego fenomeną, atskleisdamas, kaip jis veikia kiekvieną mūsų fizinės ir psichinės gerovės aspektą. Aptardamas pažangiausius mokslo laimėjimus ir remdamasis asmenine kelis dešimtmečius trukusia mokslinių tyrimų praktika autorius parodo, kaip mes galime deramai išnaudoti miegą gerindami savo pažintinius gebėjimus, susikurdami geresnę nuotaiką, sureguliuodami hormonus, užbėgdami už akių vėžiui, Alzheimerio ligai ar diabetui, sulėtindami senėjimo poveikį ir pratęsdami gyvenimo trukmę. Knygoje pateikiami logiški žingsniai, leisiantys kasnakt vis kokybiškiau išsimiegoti.
    https://elvislab.lt/leidiniai/13562

  2. Jennifer Ackerman „Mylimės, miegame, valgome, geriame, sapnuojame: viena kūno gyvenimo diena“
    Iš esmės jūs – tai jūsų kūnas. Visi gerai pažįstame jo fizinę formą: veido simetriją, raukšles bei juosmens linkius. Kūnas mus varžo ir valdo, taip pat verčia juo gėrėtis. Vis dėlto didžiuma jo veiklos išlieka paslaptis. Ar žinojote, kad miegodamas galite nusakyti, kiek yra valandų? Ar susimąstėte, kodėl moterys dažniau sapnuoja košmarus? Ar bent nujautėte, kad daugiau nei pusę suvartojamų kalorijų galite sudeginti vien tik nerimaudami?
    https://elvislab.lt/leidiniai/12843

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.