2022 rugsėjo 2 d.

#LABrekomenduoja: Itališka klasika

Kas paneigs, kad pati Italija – amžina, iš mados neišeinanti klasika? Tęsdama literatūrines keliones po Italiją, šį penktadienį #LABrekomenduoja literatūros klasikos šedevrus, knygas, kurias būtina perskaityti dar bent vieną kartą:

Stendhal „Italų kronikos“ https://elvislab.lt/leidiniai/5530

„Italų kronikas“ sudaro 5 novelės, kuriose – ir nelaiminga jaunuolių meilė, ir šiurpi Frančesko Čenčio tironija artimiesiems, ir XVI a. Italijos gyvenimo vaizdai bei aristokračių gyvenimo nuotykiai, nelaimės, tragiškos mirtys. Šios novelės padės geriau pažinti ir suprasti Stendalį, didįjį XIX a. prancūzų realistinio romano kūrėją.

Ethel Lillian Voynich „Gylys“ https://elvislab.lt/leidiniai/6090

Romane vaizduojama XIX a. italų patriotų kova prieš Austrijos priespaudą. Pagrindinis konfliktas tarp romano herojaus drąsuolio Gylio ir kardinolo Montanelio – dviejų idėjų priešų – itin dramatiškas, nes paaiškėja, jog Gylys yra ne tik Montanelio auklėtinis, bet ir jo sūnus. Tai neprilygstama nuotykių ir meilės istorija – klasikinis pasaulinės literatūros kūrinys, pagal kurį sukurtas kino filmas.

Raffaello Giovagnoli „Spartakas“ https://elvislab.lt/leidiniai/3515

Spartakas – garsiausias visų laikų gladiatorius, gyvenęs I a. pr. Kr. Jo vadovaujama sukilusių vergų armija, kurioje, kai kurių šaltinių teigimu, buvo iki 120 tūkst. žmonių, pasiekė net Mesinos sąsiaurį, tikėdamasi su piratų pagalba nusigauti iki Sicilijos. Tačiau piratai nepasirodė...

Alberto Moravia „Romos apsakymai“ https://elvislab.lt/leidiniai/4998

Autorius apsakymuose vaizduoja nuskriaustų ir nelaimingų „mažų žmogelių“ gyvenimą. Jie morališkai supuvę, silpni, jiems nerūpi didelės ir svarbios dabarties problemos, jų planai menkučiai, susiję vien tik su egoistiškais tikslais.

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.