2023 birželio 23 d.

ELVIS autobusas vasarą pasitinka šventiškai!

ELVIS ir Druskininkų bibliotekos komanda eisenoje
ELVIS ir Druskininkų bibliotekos komanda eisenoje

Ieškodamos išeičių, kaip pasiekti vasarojantį skaitytoją, bibliotekos kuria lauko skaityklas, išeina į kiemus ar įsikuria miestų aikštėse. ELVIS autobuso komandai iškilo tokia pati dilema – kur pagauti būsimą skaitytoją?.. Ir visai neatsitiktinai, vos atšilus orams, per kiek daugiau nei 2 savaites, mūsų sąskaitoje jau keturios miestų šventės!

„Labai smagu, kad savivaldybių bibliotekos, dalyvaudamos miestų šventėse, nepamiršta ir mūsų. Ne tik pakviečia, bet ir vietą parūpina, organizacinius klausimus suderina... Esame be galo dėkingi už bendrystę!“, – džiaugiasi LAB direktorė Inga Davidonienė.

Trakuose pakalbinome 62 žmones

Birželio 3 d. Trakų miesto šventėje išsikėlėme tikslą – su ELVIS biblioteka supažindinti bent 50 šventės dalyvių. Ar pavyko? Taip, pakalbinome 62 žmones! Ir kaip pastebėjo kolegė Vytautė, labai dažnai benueinantį lankytoją sulaiko žodis „disleksija“. O tada jau liejasi asmeninės istorijos, lydimos padėkos už garsines knygas. Sutikome ir žmonių, kurie jau dalyvavo ELVIS pristatyme kitame mieste! Mums tai puikus įrodymas, kad esame girdimi ir matomi.

Pristatydami garsines knygas, negalintiems įprastai skaityti žmonėms rekomenduojame kreiptis į artimiausią biblioteką. Labai tikimės, kad Trakų bibliotekai ir jos filialams atsiuntėme ne vieną skaitytoją, kuris ne tik pradės skaityti garsines knygas, bet atras ir kitas bibliotekos siūlomas paslaugas.

ELVIS Trakų miesto šventėje
ELVIS Trakų miesto šventėje

Skaitymo festivalis Vilniuje: ne tik skaitytojai, bet ir rašytojai

Skaitymo festivalį kasmet organizuoja Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka. Muilo burbulų sūkuriuose skendinčiame bibliotekos kiemelyje ELVIS autobusiuko komanda pakalbino skaitymo sutrikimą turinčius paauglius, kurie norėjo garsinių knygų anglų kalba. Su mūsų užsienio partneriais jas gauti ne tik įmanoma, bet ir paprasta! Nustebino susitikimas su rašytoju Sauliumi Vasiliausku – jis pasidžiaugė, kad jo knyga „Dabar aš ramiai papietausiu“ yra įgarsinta, patalpinta ELVIS ir pasiekiama kitaip skaitantiems žmonėms.

Tame pačiame festivalyje, tame pačiame kiemelyje, visai šalia ELVIS autobuso vyko diskusija „Knygos keičia(si): ar įžymių žmonių skaitomos ir garsinamos knygos labiau traukia skaitytojus?”, kur Joną Nainį kalbino ne kas kitas, o mūsų skaitytojams puikiai pažįstamas diktorius Rokas Simanavičius. Jo balsu prabyla daugiau nei 200 ELVIS garsinių knygų!

Skaitymo festivalis Vilniuje
Skaitymo festivalis Vilniuje

ELVIS autobusas riedėjo Druskininkų kurorto eisenoje

Gegužės 26 d. atvykusi į Druskininkus, ELVIS autobuso komanda purvo voniomis nesimėgavo – keliavome dirbti! Centrinėje miesto alėjoje, šalia grojančio fontano, kvietėme atrasti kitokio skaitymo galimybes ne tik druskininkiečius, bet ir miesto svečius.

Esame dėkingi Druskininkų bibliotekos kolektyvui už pasiūlymą dalyvauti miesto šventėje, su meru suderintą galimybę ELVIS autobusą pastatyti pėsčiųjų alėjoje ir už išskirtinę progą žygiuoti, nors gal tiksliau – riedėti, šventinėje disko eisenoje.

Pasipuošę eisenos dalyviai prie Druskininkų bibliotekos
Pasipuošę eisenos dalyviai prie Druskininkų bibliotekos

Panevėžiečiai stebėjosi, kad ELVIS garsinės knygos – nemokamos

Birželio 9 d. ELVIS autobusas lankėsi Panevėžyje, kur vyko Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos organizuojama vasaros knygų fiesta – mažųjų leidyklų knygų mugė! Laisvės aikštėje šurmuliavo įvairūs renginiai, naujausius leidinius pristatė šalies leidyklos, o ELVIS autobuso komanda bandė sugrąžinti skaitymo džiaugsmą tiems, kas jau nebegali skaityti įprastai.

Gal ELVIS – biblioteka tarp leidyklų – atrodo ne visai savo vietoje, bet taip gali pamanyti tik tie, kas nežino, kad ELVIS įkūrė ir administruoja Lietuvos audiosensorinė biblioteka (LAB). LAB – tai vienintelė leidybinė institucija Lietuvoje, leidžianti pritaikytų formatų leidinius kitaip skaitantiems žmonėms.

Renginyje susidomėjusių kitokio skaitymo galimybėmis tikrai netrūko. Vieni apie mus išgirdo pirmą kartą, kiti prieidavo galvodami, kad prekiaujame grotuvais, treti labai stebėjosi, kad tokios paslaugos teikiamos nemokamai, domėjosi sąlygomis ir dėkojo už mūsų komandos atliekamus darbus. Bet koks dėmesys mums be galo svarbus – kuo daugiau mus matančių ir girdinčių, tuo daugiau žmonių galės iš naujo džiaugtis kitokio skaitymo galimybėmis.

Mažųjų leidyklų knygų mugė Panevėžyje
Mažųjų leidyklų knygų mugė Panevėžyje

Vasarą ELVIS garaže nestovės!

Nežadame sustoti. ELVIS autobusas pasirengęs aplankyti daugybę Lietuvos bibliotekų, miestelių, renginių ir net stovyklaviečių. Yra begalė vietų, kur galima sutikti naują skaitytoją – mes norime atrasti jas visas!

ELVIS kelionės – tai puikus būdas pažinti Lietuvą, skirtinguose kampeliuose gyvenančius nuostabius žmones ir pamatyti renginius, kurių, jau tradicija tapusių, turi kone kiekvienas miestelis.

Laukiate mūsų atvykstant? Laukti reiks trumpiau, jei patys pasikviesite ELVIS autobusą! Skambinkite tel. 8 667 80 541, rašykite info@elvislab.lt.

Žymos
ELVIS autobusas ELVIS atvyksta
Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.