2022 lapkričio 4 d.

Spalio mėnesį išleidome

Dalinamės spalio mėnesį specialiaisiais formatais išleistomis knygomis, žurnalais bei literatūra vaikams. Ties kiekviena knyga yra nuoroda į ELVIS, kad surasti būtų dar paprasčiau!

MP3 formatu

  1. Helle Amin „Susitikę dykumoje“
    Helė Amin (Helle Amin) gimė 1964 m. Danijoje. Baigė studijas, dirbo Londone, ten 1990 m. ištekėjo už vyro, kilusio iš Saudo Arabijos, vėliau apsigyveno Balio saloje. Gyvenimas su vyru ir keturiais vaikais atostogų rojumi vadinamoje saloje atrodė tobulas. Tačiau vieną 2002-ųjų dieną idilė suyra ir gyvenimas pasikeičia negrįžtamai.
    Grįžusi iš prekybos centro, ji neranda savo vaikų. Netrukus moteris išsiaiškina, kad sutuoktinis pasiėmė jųdviejų vaikus ir grįžo gyventi į savo tėvynę. Pasitelkusi į pagalbą draugus, Helė leidžiasi į svetimą šalį, siekdama susigrąžinti už tūkstančių kilometrų išvežtus vaikus. Ši Helės Amin kelionė prilygo žygdarbiui – svetimoje, vyrų dominuojamoje visuomenėje ji išdrįso pareikalauti teisingumo ir stoti į kovą už motinos teisę auginti savo vaikus. Moters kova buvo kupina dramatiškų įvykių ir pavojų.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15041

  1. Agustin Bazterrica „Mes, gyvuliai“
    Markosą paliko žmona, tėvą glemžiasi demencija, o pats jis stengiasi negalvoti, kaip užsidirba pragyvenimui. Galų gale, viskas įvyko pernelyg greitai ir tam pasipriešinti buvo kone neįmanoma: itin klastingas virusas visų gyvūnų mėsą pavertė mirtinai nuodinga žmonėms. Tada žiniasklaida ėmė nepaliaujamai kalbėti apie Perėjimą – procesą, visiškai pakeitusį ne tik gyvenimo būdą, ūkininkavimo formą, bet ir moralę, įsitikinimus bei patį žmogiškumą. Nuo tol „ypatingos mėsos“ valgymas tapo legalus.
    Vieną dieną Markosas gauna dovaną: pirmosios grynakraujų kartos patelę, gimusią ir augintą nelaisvėje. Nors ir žino, kad bet koks žmogiškas kontaktas su produktais draudžiamas, nejučia su patele jis ima elgtis kaip su žmogumi. Netrukus vyrą prislegia visa, kas prarasta. Ir tai, ką dar galima išgelbėti.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15040

  1. Emma Stonex „Žibintininkai“
    1972-ieji, Kornvalis. Iš nuošalaus, toli nuo jūros kranto stūksančio Mergelės Uolos švyturio pradingsta trys jo prižiūrėtojai. Švyturio durys randamos užrakintos iš vidaus. Stalas padengtas valgiui, bet maistas nepaliestas. Vyriausiojo prižiūrėtojo orų žurnale – įrašas apie bokštą supančią audrą, nors tuo metu fiksuota giedra. Du laikrodžiai, abu sustoję aštuntą keturiasdešimt penkios. Kokia keista lemtis ištiko tris pasmerktuosius?
    Po dvidešimties metų žibintininkų moterys vis dar negali susitaikyti su vyrų netektimi. Heleną, Dženę ir Mišelę ši nelaimė būtų galėjusi suartinti, bet tik dar labiau atitolino. Kai jas aplanko rašytojas, pasiryžęs atskleisti trijų vyrų dingimo paslaptį, moterys privalo pažvelgti praeičiai į akis.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15036

  1. Witold Gombrowicz „Testamentas“
    Buvo likę metai iki lenkų rašytojo, dramaturgo, mąstytojo Witold Gombrowicz mirties, kai jis šios knygos forma paliko savo literatūrinį testamentą. „Testamentas“ – rinktinė tekstų, kuriuos sudaro Witold Gombrowicz pokalbiai su prancūzų žurnalistu Dominique de Roux.
    „Testamentas“ – sarkastiškas, saviironiškas ir nuostabus įvadas į Witold Gombrowicz filosofiją, atskleidžiantis nepaprastą protą ir aistrą savo amatui.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15035

  1. Miriam Toews „Moterų pokalbiai“
    Knyga paremta tikrais įvykiais, nutikusiais Bolivijos Manitobos nausėdijoje 2005–2009 m.
    Išaiškėjus tiesai apie kraupius nusikaltimus prieš Moločnos nausėdijos moteris ir mergaites, aštuonios jos narės svarsto savo tolesnį likimą. Jų skriaudikai netrukus bus paleisti į laisvę, tad moterys per 48 valandas turi nuspręsti, ko imtis: nedaryti nieko, pasipriešinti ir kovoti arba palikti joms pažįstamą pasaulį ir pradėti naują gyvenimą kitur.
    Pasitelkdama išmintį, ironiją ir kandų humorą, autorė ne tik praskleidžia uždangą į mitais apipintą menonitų bendruomenę, bet ir sukuria įtaigų pasakojimą apie moterų teisę pasirinkti savo likimą, apie žmogaus laisvę ir atsakomybę, kiekvieno mūsų prigimtyje tūnantį gėrio ir blogio pradą bei jų tarpusavio kovą.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15034

  1. William Kent Krueger „Maloningoji žemė“
    1932-ieji metai. Netekę tėvų broliai Albertas ir Odis O'Banjenai siunčiami į Linkolno indėnų internatą, nes kiti našlaičių namai perpildyti. Čia auklėtojai nevengia naudoti psichologinio ir fizinio smurto, o daugiausiai bausmių tenka Albertui ir Odžiui – vieninteliams baltaodžiams internato vaikams.
    Geriausias berniukų draugas – nebylys indėnas. Taip pat jie susibičiuliauja su našle mokytoja ir jos dukra. Po to kai vietovę nusiaubia uraganas, o mergaitės mama žūva, keturi vaikai sėda į baidares ir pabėga iš mokyklos. Veikėjai žino, kad juos vejasi teisėsauga ir internato vadovybė, nenorinti, kad tam tikros paslaptys iškiltų į viešumą.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15033

  1. Sally Rooney „Gražus pasauli, kurgi tu“
    Į nedidelį pajūrio miestelį ką tik atsikrausčiusi rašytoja Alisa čia sutinka Feliksą, dirbantį sandėlyje, o Dubline gyvenanti jos geriausia draugė Eilina po nutrūkusių santykių vėl ima flirtuoti su vaikystės draugu Saimonu.
    Alisa, Feliksas, Eilina ir Saimonas dar jauni, bet gyvenimas lipa jiems ant kulnų. Jie trokšta vienas kito, nuvilia vienas kitą, būna drauge, išsiskiria. Jie užsiima seksu, nerimauja dėl sekso, jaudinasi dėl savo draugystės ir pasaulio, kuriame gyvena. Ar jiems pavyks patikėti, kad pasaulis gražus?
    https://elvislab.lt/leidiniai/15032

  1. William Kent Krueger „Žaibo laukymė“
    Orora – mažas miestelis, įsikūręs Minesotos sengirėse Geležies ežero pakrantėje. 1963 metų vasarą dvylikamečiui Korkui OʼKonorui – tai visas pasaulis, kurį pažįsta kaip savo penkis pirštus. Tačiau miško laukymėje jis aptinka medyje kybančius palaikus, ir tada prasideda virtinė įvykių, kurie priverčia suabejoti viskuo, kas tame pasaulyje jam atrodė savaime suprantama ir miela.
    Korko tėvas Liamas OʼKonoras – apygardos šerifas, ir jo pareiga yra patvirtinti savižudybės versiją, kaip rodo visi įkalčiai ir faktai. Vis dėlto Korkas jo šešėlyje imasi ieškoti savų atsakymų, ir galų gale tėvui su sūnumi tenka nelengvas išbandymas pasirinkti, ko iš tikrųjų klausyti – galvos, sakančios, kas yra tiesa, ar širdies, kuri žino, kas yra teisinga.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15029

  1. Ted Hughes „Varnas“
    Varnas – triksteris, pusdievis, mitologinis padaras, pokštininkas, filosofas, kosminė jėga, visa matanti ir komentuojanti juoda akis. Varnas – smalsus, juodesnis už juodą, žiaurus, pašaipūniškas, mąslus, paslaptingas, nepamirštamas. Varnas keliauja kosmosu, sklendžia laiku, dalyvauja kuriant pasaulį ir žmogų, varžosi su Dievu, stebi karus ir katastrofas, sielos ir sąmonės virsmus, religijų kilimus ir kryčius, didžiuosius atradimus ir baisiausias klaidas. Nuožmi, niūri, kilusi iš sielvarto, pilna anarchiškos energijos ir pašėlusiai komiška Varno istorija ir ją liudijantys eilėraščiai – vienas reikšmingiausių XX a. poezijos rinkinių.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15028

  1. Gabrielle Zevin „Nepakartojamas A.J. Fikrio gyvenimas“
    Ant išblukusios Salos knygyno iškabos virš Viktorijos laikų namelio verandos vos įžiūrimas šūkis: „Žmogus nėra sala, kiekviena knyga – atskiras pasaulis". Aliso saloje gyvenantis paniurėlis knygyno savininkas A. J. Fikris netrukus sužinos, ką iš tikrųjų reiškia šie žodžiai.
    Nykus ir tuščias A. J. Fikrio gyvenimas apvirsta aukštyn kojomis, kai savo knygyne jis aptinka itin keistą ryšulį. Šis įvykis suteikia jam progą atsitiesti ir pažvelgti į pasaulį kitomis akimis. Netrukus miestelio gyventojai pastebi A. J. pokyčius, o knygose sukaupta neišsemiama gyvenimo išmintis vėl tampa varomąja jo gyvenimo jėga.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15027

  1. Lars Mytting „Heknių audinys. Kn. 2“ Trilogijos „Seserų varpai“ antroji knyga.
    1903-ieji, praėjo dvidešimt dveji metai nuo tada, kai pagimdžiusi mirė Astrida Heknė. Jos sūnus Jehansas gyvena skurdžiame ūkyje kiek atokiau nuo Butangeno. Uždaro būdo jaunuolis dienų dienas bastosi kalnuose, kur džiaugiasi laisve užsiimti tuo, kas jam labiausiai patinka – šiaurinių elnių medžiokle. Vieną dieną persekiojant didžiulį elnią jo paleistą šūvį pasiveja taikli kito medžiotojo – svetimšalio Viktoro – kulka.
    Butangeno pastoriaus Kajaus Šveigoro žingsniai nejučiomis vis nuveda prie Astridos Heknės kapo. Jį kankina kaltė dėl senos mirtinos išdavystės, o širdyje sakytum atsivėrė tuštuma, kai jo užmojais buvo atskirti du galingi bažnyčios varpai, XVII a. nulieti dviejų seserų iš Astridos giminės garbei. Genamas kaltės ir pareigos jausmo, Kajus stengiasi globoti Jehansą ir atkakliai ieško paslaptingojo seserų išausto audinio.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15026

  1. Slavenka Drakulić „Dora ir Minotauras“
    Žymiausias XX a. dailininkas Pablas Pikasas ir jo mūza Dora Mar: fotografė, menininkė, moteris pliaže ir moteris, kuri verkia. Kokie buvo jų santykiai neramiais laikais iki Antrojo pasaulinio karo ir jo pabaigos, svarbiausiu garsiojo menininko kūrybos laikotarpiu?
    Romane autorė pagal rastą Doros užrašų knygelę atkuria jos gyvenimą, kančias ir džiaugsmus, kasdienybę, kurioje ji priklausė svarbiam Paryžiaus siurrealistų judėjimui. Daugybė dailininkų, poetų bei filosofų, su kuriais Dora Mar draugavo, vaizduojami šiame įspūdingame liudijime, atskleidžiančiame ir jos intymų gyvenimą bei priklausomybę nuo Pablo Pikaso, žmogaus, kuris visur – nuo išmestos vielos iki savo moterų ir meilužių – įžvelgė tik priemones menui kurti. „Dora ir Minotauras“ yra didingas portretas moters, kuri buvo palaužta, besidalindama gyvenimu ir idealais su meno genijumi.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15024

  1. Evelina Savickaitė-Kazlauskė „Kaktusas ar pienė“
    Leidinys naudingas kiekvienam nerimą ar kitų sunkumų patiriančiam žmogui.
    Knygos autorė, pasitelkusi pozityviąją psichologiją, kitų žmonių istorijų nuotrupas, naujus ir klasikinius tyrimus, pasakoja apie tai, kaip mus veikia stresas, kas vyksta smegenyse ir kūne bei padeda suvokti savo jausmus bei reakcijas. Knyga – informatyvus žinių šaltinis, įkvepiantis nepasiduoti. Dar daugiau, autorė parengė pratimų ir praktikų, padėsiančių ugdyti savo psichologinį atsparumą, lengviau reaguoti į netektis bei kitas problemas ir greičiau atsitiesti jų patyrus.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15018

  1. Christopher W. Gortner. „Vatikano princesė“
    Tai dramatiškas pasakojimas apie Lukreciją Bordžiją, vis dar iki galo nesuprastą popiežiaus Aleksandro VI dukterį. Nors dažnai vadinama fatališka moterimi, galbūt Lukrecija – tik šeimos intrigų auka.
    Nuo viskuo aprūpintos vaikystės Romos rūmuose iki skandalingų santuokų ir painių santykių su dievinamu tėvu ir broliais – tokia istorija apie Vatikano princesę, kurios drąsa ir meilė suteikė jai jėgų kovoti su Bordžijų kraujo primestu likimu.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15017

  1. Dirk Husemann „Ledo piratai“
    Viduržemio jūra, 828 metai po Kristaus. Vikingas Alrikas ir jo komanda vadinami ledo piratais, mat gabena ledą nuo Etnos ugnikalnio į miestus Adrijos jūros pakrantėje. Garsas apie Alriko ir jo vyrų šlovę sklinda greičiau, negu vandenis skrodžia jų drakaras „Visunduras“. Apie ledo piratus sužino Venecijos dožas, kaip tik ieškantis nutrūktgalvių, kuriems galėtų patikėti pavojingą užduotį – Aleksandrijoje pavogti ir atgabenti į Veneciją šventojo Morkaus, vieno iš keturių evangelistų, palaikus. Drąsūs vikingai leidžiasi į rizikingą žygį. Tačiau netrukus paaiškėja, kad pagrobti evangelisto palaikus daug sunkiau, nei turėti reikalų su Etnos ugnikalniu.
    Romanas tiesiog įsuka skaitytoją į nuotykių sūkurį, jame yra istorinių asmenybių, o šmaikščiai perteikiami IX amžiaus kasdienio gyvenimo vaizdai nepaprastai gyvi ir intriguojantys.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15016

  1. Virginija Rimkuvienė „Jis vadina mane mama“
    Tikra, šokiruojamai atvira, jautri ir skausminga istorija apie vaiko globą. Virginijos šeima Artūrą globoti pradėjo, kai jam buvo penkeri. Ši globa nebuvo nuolatinė – Artūras dažnai viešėjo globėjų namuose, leido su jais savaitgalius ir atostogas, bet pastovia jo gyvenamąja vieta taip ir liko vaikų globos namai. Iš pirmo žvilgsnio žavus ir charizmatiškas, Artūras nebuvo lengvas vaikas. Perkėlimai iš vienų globos ir mokymo įstaigų į kitas, paauglystėje diagnozuoti ir vis labiau ryškėjantys psichopatinės asmenybės bruožai, vagystės, teistumas, narkotikai – jo gyvenime buvo visko. Virginijos tiesiamos pagalbos rankos Artūras įsikibdavo trumpam, o sužibusias viltis greit prarydavo nevilties bedugnės. Visa tai gerokai įsiūbavo iki tol ramiai plūduriavusį darnios šeimos laivelį.
    Šioje istorijoje nėra teigiamų ar neigiamų herojų, kulminacijos, laimingos arba tragiškos pabaigos. Ji banguota ir daugiaprasmė kaip ir pats gyvenimas.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15015

  1. Andrus Kivirähk „Žmogus, mokėjęs gyvačių kalbą“
    Romanas nukelia skaitytoją į apytikriai XIII a. Estiją, Kryžiaus karų ir slibinų metus. Tai pasakojimas apie senojo pasaulio susidūrimą su naujuoju ir šio susidūrimo sąlygojamus virsmus. Ypatingų gebėjimų turintis Lėmetas – paskutinis iš padermės, kuri ilgus šimtmečius gyvavo šiose giriose. Tol, kol užplūdę kraštą geležiuočiai neatnešė naujų papročių, keisto maisto ir tikybos. Juos mėgdžiodami miškiniai išsikėlė į kaimus, ėmė lenkti nugarą, vokiškai giedoti bažnyčios chore ir išsižadėjo savo kilmės. Kadaise žmonės, gyvatės ir lokiai gyveno kaip broliai, į mūšį jota vilkams ant nugarų, o dešimčiai tūkstančių vyrų gyvate sušnypštus, nubusdavo Šiaurės Slibinas, kuriam padedant nugalabyti visi priešai. Tačiau senasis pasaulis pamažu užsiveria, grimzta vis giliau su savo paslaptimis.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15010

  1. Nicky Pellegrino „Į Italiją su meile“
    Gardus itališkas maistas, kvapą gniaužiantys vaizdai ir kalnų apsuptyje sustojęs laikas padeda abiem moterims suprasti, kad meilei ir esminiams pokyčiams niekada nebūna vėlu.
    Sara Džeinė Santi – talentinga kulinarė, kurianti originalius receptus. Jais naudotis nevengia merginos mylimasis – žinomas Londono virtuvės šefas Tomas Vifenas. Iš pirmo žvilgsnio jiedu atrodo puiki pora, kol vieną dieną Sara pamato labai dviprasmišką paparacų padarytą Tomo nuotrauką. Neturėdama ko prarasti, mergina viską meta ir leidžiasi į kelionę, norėdama surasti savo šaknis.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15009

  1. Junichiro Tanizaki. „Odė šešėliams“
    Pirmą kartą 1933 m. pasirodžiusioje ir į dešimtis kalbų išverstoje esė „Odė šešėliams“ vienas iškiliausių japonų rašytojų Jun’ichirō Tanizaki skaitytojus kviečia panirti į prieblandą. Atsigręždamas į architektūrą, teatrą, muziką, maistą ir net tualetų dizainą, Tanizaki tyrinėja japonų estetiką, per šimtmečius neatsietą nuo šešėlių žaismo. Tačiau XX a. pradžioje Japonijoje plitusios inovacijos iš Vakarų – pirmiausia elektros lemputė – metė rimtą iššūkį senajai kultūrai.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15004

  1. Dalia Dilytė-Staškevičienė „Amžinoji Roma“
    Antikos tyrinėtoja Dalia Dilytė knygoje išsamiai ir patraukliai pasakoja apie didingą Romos gyvenimą I a. po Kr.
    Nedideliame Šiaurės Italijos mieste gyvena kilmingas ir visų gerbiamas Gajus Kalvizijus Severas. Jo namuose auga trys anūkai - Gajus, Kalvizija ir mažasis Publijus. Senelis moko juos pažinti romėnų tradicijas bei atskleidžia daugelio dalykų ir įvykių prasmę.
    Paprastai ir suprantamai parašyta knyga bus patraukli kiekvienam, siekiančiam pažinti romėnų gyvenimą ir buitį, religiją, meną, valstybės santvarką, kariuomenę, knygų leidybą ir bibliotekas. Kad skaityti būtų smagiau, kai kuriuos personažus autorė išgalvojo, tačiau daugelis knygos veikėjų yra realūs asmenys.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15000

  1. Rūta Vanagaitė „Višta strimelės galva“
    Šita rausva kaip saulėlydis knyga – tai mano gyvenimas. Kaip ant delno. Ant tavo delno. Gyvenimas ir septynios jo pamokos. Tik septynios.
    Pasijuok kartu su manimi. Paliūdėk drauge. Įkvėpk vilties, kad gyvenimas tik prasideda ir kad jis yra velniškai gražus.
    Giliai giliai turime vidinį balsą, kuris sako, kas esame ir kur turime eiti. Kai renkiesi gyvenimo kelią, pirmiausia turi paklausti savęs, kas tave uždega, kas veža ir ką darai gerai, be pastangų.
    Balsas tavo viduje visada žino. Per jį kalba Dievo tau duota prigimtis. Jis yra tu – tikroji.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14999

  1. Sandro Veronesi „Tu ir esi kolibris“
    Oftalmologas, Florencijos intelektualų sūnus Markas Karera – it kolibris, kuris, tankiai plakdamas sparnais, geba kyboti ore, skristi ne tik pirmyn, bet ir atgal, tarytum nusikelti į praeitį ir į ateitį. Marko Kareros gyvenime gausu ir lemtingų sutapimų, ir siaubingų netekčių, ir absoliučių meilių. Jis veda ne tą moterį, Mariną, kuri jam neištikima. Iš visos širdies myli kitą moterį, Luizą, bet ji jam nepasiekiama. Dar jaunystėje netenka sesers, o brolis daugybę metų atsisako bendrauti. Itin sudėtingi jo tėvų santykiai nulemia skausmingus visos šeimos likimus. Bet Markas Karera turi ypatingą gebėjimą – kol pasaulis aplink jį nuolat kinta, jis išlieka ramus ir su tykia narsa iriasi pirmyn, nes išgyventi nereiškia gyventi mažiau.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14998

  1. Jindřich Mann „Praha, iki pareikalavimo“
    Tai daugiasluoksnis autobiografijos požymių turintis pasakojimas apie garsią XX a. rašytojų šeimą.
    Pasakodamas apie mažai žinomą Mannų šeimos gyvenimo periodą autorius Jindrich Mann leidžiasi į nepaprastą kelionę sekdamas praeities pėdsakais. Iš vaikystės prisiminimų, šykščių tėvų pasakojimų, vėliau atrastų šeimos ir archyvinių dokumentų, istorinių faktų bei vertinimų jis tarsi audeklą audžia dvidešimtojo amžiaus Vidurio Europos paveikslą.
    Pasakojimas aprėpia nuo komunistinėje Prahoje už tylos uždangos, kur apie daugelį dalykų buvo kalbama nebent pašnibždomis, augusio berniuko prisiminimų iki valstybės vadovų poelgių bei pasirinkimų motyvacijų, atskleisdamas ir Mannų šeimos gyvenimo vingius.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14997

  1. Alex Perry „Bebaimės motinos“
    Jaudinanti ir sukrečianti, niekada nepasakota istorija apie moteris, gimusias šiurpinančiai pavojingoje Italijos mafijos grupuotėje, ir apie tai, kaip jos rizikavo viskuo, kad ją parklupdytų.
    2009 m., po to, kai viena skriaudžiama „ʼNdranghetos“ žmona buvo nužudyta už tai, kad išdavė saviškius ir davė parodymus valstybei, prokurorės Alessandros Cerreti neapleido daug žadanti galimybė: „ʼNdranghetos“ moterų diskriminacija gali būti didžiausia jos yda ir veiksmingiausias ginklas. Užmezgusi dialogą su dar dviem mafijos žmonomis, Alessandra įtikino jas liudyti mainais į naują savo ir savo vaikų ateitį.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14993

  1. Aldona Tüür „Kiltų nuoma“
    Ieva užsibūti Dandi neketino, bet štai jau kone metus dirba kiltų nuomoje šiame nedideliame Škotijos mieste. Matuodama vyrus ir pritaikydama jiems tradicinį kostiumą ji svajoja apie kitokį gyvenimą. Ieva vis dar nelaiko savęs emigrante, bet būsena, kad gyvena „tarp“ – skirtingų šalių, kultūrų, miestų, kalbų – stiprėja.
    Panašiai jaučiasi ir kiltų nuomos savininkė Anabelė, prieš pusantrų metų palaidojusi vyrą. Įsitikinusi, kad meilei jos kasdienybėje neliko vietos, moteris pati save nustebindama pajunta aistrą gerokai jaunesniam svetimšaliui. Trečioji pasakojimo veikėja Ana – jauna tatuiruočių salono administratorė. Ji turi vaikiną, darbą, bet nepailsdama ieško savęs, savo kelio, kurio pradžia merginai tampa šeimos drama.
    Trijų moterų gyvenimo keliai susitinka, o susitikę keičiasi. Pirmajame plane – moterų savasties, savumo ir svetimumo, atsitiktinumo ir lemties, meilės ir mirties temos.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14992

  1. Robert van Voren „Neįsisavinta praeitis“
    Knygoje analizuojamas Holokaustas Lietuvoje ir lyginamas su Holokaustu Olandijoje. Aptariamos antisemitizmo ištakos, svarbiausi antisemitiniai stereotipai, išsamiai pristatoma ir analizuojama tautinė Lietuvos gyventojų sudėtis iki Antrojo pasaulinio karo. Kalbama ne tik apie Holokaustą nulėmusias priežastis, bet drauge analizuojami žudikų ir stebėtojų motyvai bei apsisprendimas dalyvauti. Pristatomos po Holokausto istoriografijoje kilusios diskusijos ir svarbiausi jų rezultatai.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14991

  1. Carlos Ruiz Zafon „Dangaus belaisvis. Kn. 3“
    Romanų „Vėjo šešėlis“, „Angelo žaidimas“, „Dangaus belaisvis“, „Dvasių labirintas“ trečioji knyga.
    Barselona, 1957-ųjų Kalėdos. Danielis Semperė ir jo žmona Bėja turi ką švęsti. Jie susilaukė sūnaus, kurį pavadino Žiulijanu, o jų artimo draugo Fermino de Toreso meilę tuoj vainikuos santuoka. Tačiau jų džiaugsmą aptemdo knygyne pasirodęs paslaptingasis nepažįstamasis, nupirkęs brangiausią knygą – puošnų „Grafo Montekristo" leidimą – ir palikęs jame užrašą: „Skiriu Ferminui Romerui de Toresui, kuris sugrįžo iš mirusiųjų pasaulio ir turi raktą į ateitį."
    Kas yra šis žmogus ir ko jis nori iš Fermino? Atsakymas slypi baisioje du dešimtmečius tamsiuose miesto praeities užkaboriuose saugotoje paslaptyje – epinėje įkalinimo, išdavystės, žmogžudystės ir meilės istorijoje, kuri veda į pačią Pamirštų Knygų Kapinių širdį.
    Nepažįstamojo pasirodymas panardina Ferminą ir Danielį į pavojingą nuotykį, nukeliantį į 1940-uosius ir pirmąsias Franko diktatūros dienas. Siaubingi to meto įvykiai verčia juos ieškoti tiesos, kuri sukels pavojų viskam, kas jiems brangu, ir galiausiai pakeis jų gyvenimus.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14989

  1. Simon Stranger „Šviesos ir tamsos enciklopedija“
    Šiame ambicingame romane iš mažyčių fragmentų sudėliotas įspūdingas viso šimtmečio paveikslas, apimantis ir gražiausius, ir skaudžiausius istorijos puslapius.
    Kaip galėjo nutikti, kad tylus žemaūgis batsiuvio sūnus Henris Rinanas tapo kone labiausiai nekenčiamu žmogumi Norvegijos istorijoje? Ir kodėl žydų šeima nusipirko namą, kurio sienos prisigėrusios Rinano gaujos aukų aimanų ir kraujo?
    Kelionė į praeitį prasideda rašytojo šeimai viešint Trondheime, sustojus prie atminimo akmens, skirto Hiršui Komisarui. Jis, vienas pagrindinių pasakojimo herojų, yra Simono Strangerio žmonos prosenelis. Prieš karą turėjo sėkmingą verslą, Trondheimo miesto centre prekiavo moteriškais drabužiais, tačiau prasidėjus karui buvo įkalintas Falstado lageryje, o vėliau nužudytas. Lygiagrečiai su Hiršo Komisaro istorija rašytojas pristato nacių parankinį Henrį Rinaną. Liūdnai pagarsėjusioje Rinano viloje Trondheime buvo kankinami ir žudomi belaisviai, įtariami rėmę Norvegijos pasipriešinimo pajėgas.
    Sužinojęs, kad žmonos seneliai gyveno buvusioje nacių kolaboranto būstinėje, rašytojas ima tyrinėti dvi vieno namo siejamas istorijas – Komisarų šeimos ir Henrio Rinano.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14988

  1. Kotryna Zylė „Siela sumuštinių dėžutėje“
    Trumpame aprašyme Kotryna Zylė teigia, kad šią knygą įkvėpė vaikystėje girdėtos istorijos. Rašytojos tėtis mėgo pasakoti apie įvairius žmogaus susidūrimus su raganomis, baubais ar kitomis mitologinėmis būtybėmis. Autorė šias istorijas įvilko į šiuolaikinį rūbą, tad nusiteikite, kad šiandieniniai siaubūnai gali gyventi po jūsų lova, kaimynystėje ar spintoje. Čia ragana pagrobusi pieną gali užpilti apatinio buto kaimynus, o su dvasiomis susisiekiama telefonu. O kur dar tai, kas slypi sumuštinių dėžutėje!
    Knyga skirta visiems, kurie mitologiją nori pažinti nauju būdu.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14987

  1. Sudarė Kristina Svarevičiūtė „Raudonos šukos“
    Penki graikų rašytojai ir trys rašytojos, skirtingų kartų atstovai, už apsakymų rinkinius apdovanoti Valstybine premija.
    „Raudonos šukos“ - aštuoniolika Graikijoje populiaraus apsakymo žanro tekstų, išleistų daugmaž per penkiasdešimt metų, XX a. 8-ajame – XXI a. 2-ajame dešimtmetyje.
    Žmogus ir bendruomenė, vidinis pasaulis ir vertybės, gamta ir prigimtis, istorija ir kasdienybė. Svetima ir kartu pažįstama. Šiuolaikinė neturistinė skaudulių kupina Graikija.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14985

  1. Dalia Dilytė-Staškevičienė „Heladės šviesa“
    Atėnuose gyvena berniukas, vardu Apolodoras. Jis žaidžia, mokosi, sportuoja, o labiausiai mėgsta piešti. Gal kada nors jis taps žymiu Atėnų dailininku. Gyvai ir nuotaikingai rašyti Apolodoro nuotykiai supažindins su Senovės Graikija, kurioje turime ieškoti šiuolaikinės literatūros, mokslo, sporto, vaizduojamojo meno ir teatro ištakų.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14984

  1. Namjoo Cho „Kim Džijongė, gimusi 1982“
    Tvarkingame Seulo priemiesčio bute 33-ejų Kim Džijongė leidžia dienas rūpindamasi namais ir metinuke dukra. Dabar gyvenimas jai – rutina ir ilgos valandos pastangų atliepti aplinkinių lūkesčius ir reikalavimus, o grįžti dirbti nedidelėje viešųjų ryšių įmonėje ji nė nebesvajoja.
    „Kim Džijongė, gimusi 1982“ – kliniškai sterilia proza perteiktas liudijimas, ką reiškia būti moterimi vyrų valdomame pasaulyje, kur sumenkinimas, gebėjimų ir galimybių nuvertinimas ir seksualinis užgauliojimas tampa kasdienybe. Tai ne tik Kim Džijongės – tai kiekvienos moters istorija.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14983

  1. Hilary Mantel „Veidrodis ir šviesa. Kn. 3“ Trilogijos „Vilko dvaras“ trečioji knyga
    1536 m. gegužė. Antroji karaliaus Henriko VIII žmona Ana Bolin nukirsdinama, Tomas Kromvelis, dešinioji karaliaus ranka, toliau skinasi kelią į valdžią, o Henrikas džiaugiasi šeimynine laime su trečiąja savo karaliene, Džeine Seimūr.
    Tačiau šalį ima purtyti neramumai: maištauja valstybės šiaurė, seni priešai nesiliauja rezgę sąmokslų, o ir įgyvendinti karaliaus sprendimus ir tenkinti jo užgaidas darosi vis sunkiau. Kitaip nei didžiuma Henriko patarėjų, Kromvelis negali pasigirti kilmingų giminaičių užnugariu: jis kliaujasi vien savo sumanumu, sunkiu darbu ir patirtimi. Stiprybės pagrindiniam karaliaus patarėjui suteikia ateities veidrodyje regima naujoji Anglija, pribrendusi pokyčiams ir religinėms reformoms. Tačiau jo priešai taip pat nesnaudžia. Esminis klausimas vis tas pats: ar ilgai įmanoma likti gyvam žiauraus ir įnoringo Henriko viešpatijoje?
    https://elvislab.lt/leidiniai/14955

  1. Diane Chamberlain „Žalvario žiedas“
    Klerė rengia terapeutus, konsultuoja pacientus ir veda seminarus. Ji be galo užsiėmusi ir labai laiminga – savo gyvenimo nekeistų į jokį kitą.
    Vieną naktį, siaučiant pūgai, Klerė nesėkmingai bando užkirsti kelią tragedijai.
    Šis įvykis, iš pradžių tiesiog nedavęs jai ramybės, vėliau, regis, ima žadinti kažką, giliai tūnantį jos sieloje. Netrukus ją ima kankinti vos akimirką trunkančios nerimastingos vizijos – bauginantys vaizdiniai, kurie atrodo miglotai pažįstami, tačiau niekaip nepaaiškinami.
    Klerė palengva ima suprasti, kad šie vaizdiniai yra jos vaikystės prisiminimai – vaikystės, kurią ji visada laikė kone tobula. Viena jos dalis trokšta pamatyti, kur šie prisiminimai nuves, tačiau kita nori bėgti nuo jų kuo toliau. Suglumusi ir išsigandusi Klerė įsitraukia į sudėtingą ir skausmingą kovą tarp praeities ir dabarties, tarp vyro, norinčio jai padėti, ir sutuoktinio, kuris padėti negali, tarp baisių paslapčių ir gyvenimą keičiančios tiesos. Siekdama atskleisti tiesą ir su ja susitaikyti, Klerė sužino, kad praeitis, dabartis ir ateitis yra neišvengiamai ir nepamirštamai susipynusios.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14952

  1. Eduardo Galeano „Dienų vaikai“
    Kiekviename šios ypatingos knygos puslapyje pateikiama po vieną pasakojimą, įkvėptą tam tikros kalendorinių metų datos. Su ironija, humoru ir poetiniu tikslumu istoriniame žemėlapy atrandami pamiršti arba niekad nepažinoti vyrai ir moterys, kurių gyvenimai primena tamsiausias žmonijos valandas ir saldžiausias pergales. Per mažas istorijas papasakojama mūsų didžioji istorija.
    Šis didingas humanistinis kūrinys – moralinis kompasas, rodantis, kaip turime gyventi ir kaip prisiminti. Ir žadinantis tai, kas mumyse geriausia.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14949

  1. Akvilina Cicėnaitė „Anglų kalbos žodynas“
    Moteris ir jos vyras iškeliauja iš Sidnėjaus į Broken Hilį, vildamiesi, kad kelionė gali pataisyti viską – net tai, kas nepataisomai broken. Tačiau tai, kas jų laukia, yra kur kas daugiau nei tik fizinė kelionė per Australijos žemę – pirmiausia tai kelionė per fragmentais išnyrančią, prisiminimais blykstelinčią praeitį; per neišverčiamas migracijos ir gyvenimo svetur patirtis; per bendros kalbos ir bendrų namų paieškas; per savo ir kito atmintį.
    Šis romanas – tai bandymas išversti neišverčiamus žodžius, susikurti savo žodyną, grįžti namo iš žemyno uždarytomis sienomis. Tai meditatyvus, poetiškas, asmeniškas, o drauge drąsus, aštrus ir tiesus pasakojimas apie tai, ką reiškia būti žmogumi – moterimi, partnere, drauge – šiuolaikiniame pasaulyje, kur vienu metu egzistuoja vidinės ir išorinės sienos, bet mes gebame gyventi taip, lyg jų nebūtų.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14948

  1. Moišė Kulbakas „Mesijas, Efraimo sūnus“
    Romanas pagrįstas iš Talmudo kilusia žydų legenda, kad žemėje visuomet gyvena 36 slapti šventieji, be kurių nematomos veiklos pasaulis sugriūtų. Kulbakas kuria istoriją apie tokius nežinomus šventuosius, gyvenančius istorinėje Lietuvoje – Gudijoje ir Žemaitijoje. Nusigyvenęs malūninkas Benjė, nuo savo bendruomenės pabėgęs rabinas Simcha, valkata filosofas Gimpelis, krikščionis pirtininkas Kirilas – pasaulyje įkalintos šviesos trokštančios sielos, vejamos keisto nerimo, patraukia į kelionę, neturinčią jokio paaiškinamo tikslo. Šioje fantastinėje, pilnoje humoro ir mistinių patyrimų kelionėje, pamažu aiškėja klajūnus genančio nerimo priežastis – artėjantis Mesijo atėjimas į Lietuvos žemę.
    Kulbako romanas – žėrinčių fragmentų, kuriuos galima skaityti ir kaip atskiras noveles ar eilėraščius proza, mozaika, įtraukianti šiuolaikinį skaitytoją į modernų literatūrinį žaidimą. Kartu tai apokaliptinis filosofinės gelmės ir drąsaus poetinio potėpio paveikslas – iki šiol iškalbingas ir jaudinantis.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14947

  1. Christy Lefteri „Paukščiai giesmininkai“
    Tikrų įvykių įkvėpta ir tarptautiniu bestseleriu tapusi istorija apie tai, kaip geresnio gyvenimo paieškos nuveda į spąstus.
    Bėgdamos nuo nepriteklių ir nedarbo savo šalyse, tarnaitėmis, namų tvarkytojomis ir auklėmis Kipro saloje dirba tūkstančiai moterų. Į Nikosiją Niša atvyko iš Šri Lankos. Jauna našlė gimtinėje motinai paliko dukrelę, o pati jau dešimt metų tvarko pasiturinčios kiprietės Petros namus, ruošia maistą, prižiūri sodą ir rūpinasi mažąja Alike nuo kūdikystės. Darbdavės vaiką Niša apgaubia švelnumu ir meile, bet kaip auga pačios dukra, mato tik planšetės ekrane.
    Dėl ekonomikos krizės darbo banke netekęs Janis nuomoja būstą Petros name. Pragyvenimui jis užsidirba brakonieriaudamas – į jo tinklus patekę paukščiai giesmininkai restoranų virtuvėse virsta gurmaniškais patiekalais. Janis myli Nišą, nori ją vesti ir pradėti naują gyvenimą.
    Tačiau vieną vakarą Niša pagamina aromatingo lęšių kario, po vakarienės sutvarko virtuvę ir, apkamšiusi Alikę lovoje, tyliai išslenka iš namų. Ir nebegrįžta – nei tą, nei kitą dieną.
    Policijai atsisakius pradėti tyrimą, Petra imasi jos ieškoti pati.
    Parašyti knygą autorę įkvėpė prieš keletą metų Kipre nutikusi tragedija. Dingus penkioms namų tvarkytojoms, policija nė nepradėjo paieškos, nes jos buvo užsienietės.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14945

Vaikams

  1. Sonya Hartnett „Sidabrinis asiliukas“
    Asiliukas – ne pats ryškiausias knygų veikėjas. Tačiau kartais istorijoje reikšmingi būna ir tie, kurie tylūs ar kuklūs. Šis šviesus pasakojimas apie asiliukus, be kurių pasaulis būtų kitoks.
    Jaudinantis pasakojimas apie vaikus, kurie iš visų jėgų padeda nepažįstamam žmogui ir geba saugoti paslaptį.
    Tai šiurpus pasakojimas apie karą, kuriame priešus teskiria uniformos spalva. Ir vieni, ir kiti be galo trokšta grįžti namo. O tam gali prireikti tikrai stebuklingo asiliuko...
    Daugiasluoksnis pasakojimas apie gerą širdį ir mažuosius didžiųjų istorijų herojus.?
    https://elvislab.lt/leidiniai/14986

  1. Santa Montefiore „Karališkieji Londono Triušiai“
    Vargšas triušelis Šailas buvo pats mažiausias ir bailiausias šeimoje. Stipresni, vikresni broliai jį nuolat erzino. Jis draugavo tik su senuoju Horacijum, kurio visi privengė. Kartą iš Horacijaus jam atskleidė didžiulę paslaptį: nuo neatmenamų laikų po Bakingamo rūmais gyvena Karališkieji Londono Triušiai, kurių misija – tarnauti Karalienei ir saugoti ją! Netikite? Ir Šailas netikėjo. Bet sykį netyčia jis sutinka Žiurkaracus, planuojančius slapta nufotografuoti Karalienę, tad jam belieka keliauti į Londoną ir įspėti Karališkuosius Triušius apie pavojų. Šailas bijo ir nepasitiki savimi, tačiau sukaupia visą drąsą ir leidžiasi į kelionę. Toji kelionė nuves bailiuką Šailą į paslaptingą Karališkųjų Triušių buveinę, ten jam teks stoti į kovą su šlykščiaisiais Žiurkaracais ir Šunauja. Triušelis įrodys, kad sugeba kur kas daugiau, nei visi manė!
    Stebuklų ir nuotykių kupina knyga tau atskleis labiausiai saugomas rūmų ir triušių gyvenimo paslaptis!
    https://elvislab.lt/leidiniai/14946

  1. Tomáš Končinský „Liapsusas ir Terlius“
    Ar pastebite, kad aplink mus esantys daiktai nuolat sensta? O ar susimąstėte, kodėl? Pasirodo, egzistuoja mums nematomas – daiktų sendintojų – pasaulis! Knygos veikėjai su malonumu jums apie jį papasakos. Šiame pasaulyje niekas nenusimis, jei naują suknutę apsiliesite kakava, o vos prieš kelias dienas dovanų gautas telefonas išsprūs iš rankų ir suduš. Priešingai, jūs greičiausiai būsite pagirti!
    Knyga „Liapsusas ir Terlius“ įvertinta svarbiausiais vaikų literatūros apdovanojimais Čekijoje ir tarptautinėje arenoje.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14944

  1. „12 svarbiausių emocijų“
    Šioje knygoje pasakojama apie dvylika svarbių emocijų. Stebėdamas vidinius veikėjų išgyvenimus, jų bandymus įveikti gėdą, pyktį, baimę, ilgesį, liūdesį, jų patiriamą džiaugsmą, pasitenkinimą ir pasididžiavimą, vaikas suvoks, kad nėra blogų ir gerų emocijų, mokysis įvardyti ir suprasti savo emocinę būklę. Tėvams ši knyga gali pagelbėti atlikti vieną svarbiausių užduočių – supažindinti vaiką su jausmų pasauliu. Jie supras, kaip tapti veidrodžiu, į kurį pažvelgęs vaikas matytų save ir visą savo emocijų gamą.
    https://elvislab.lt/leidiniai/14943

BRF formatu

  1. Milen Busquets „Ir tai praeis“
    Vaikystėje, kai Blanka neteko tėvo, ją guosdama mama papasakojo istoriją apie galingą imperatorių, kuris sukvietė visus išminčius ir paprašė jų rasti prasmingus žodžius, tinkančius bet kokiomis aplinkybėmis. Išminčiai mėnesių mėnesius galvojo ir grįžę imperatoriui pasakė frazę„Ir tai praeis". Blankos motina dar pridūrė: „Skausmas ir kančia praeina, kaip kad praeina džiaugsmas ir laimė." Tik ar tikrai?
    Dabar Blankai keturiasdešimt ir prieš kelis mėnesius mirė motina – brangiausias žmogus jos gyvenime. Siekdama numalšinti sielvartą ir atsikratyti sumaišties, ji iš Barselonos išvažiuoja į Kadakesą – pajūrio miestelį, kuriame vaikystėje atostogaudavo su mama. Kartu su Blanka – jos du sūnūs, du buvę vyrai ir dvi geriausios draugės. Čia ji ketina susitikti ir su savo vedusiu meilužiu. Tame įstabaus grožio miestelyje Blanka, apsupta tų, kuriuos myli labiausiai, bando suprasti, ką reiškia iš tiesų gyventi ir būti laimingai.
    https://elvislab.lt/leidiniai/15038

Žurnalai

  1. National geographic Lietuva, 2022, Nr. 10
    https://elvislab.lt/leidiniai/15020

  1. Moteris, 2022, Nr. 10
    https://elvislab.lt/leidiniai/15019

  1. #ĮveikSave, 2022, Nr. 7 (spalis)
    https://elvislab.lt/leidiniai/15014

  1. Savaitė, 2022, Nr. 40, 41, 42, 43 MP3; PDF

  1. IQ, 2022, Nr. 10
    https://elvislab.lt/leidiniai/15008

  1. Prie kavos. Sveikata, 2022, Nr. 10
    https://elvislab.lt/leidiniai/15007

  1. Mūsų žodis, 2022, Nr. 10
    https://elvislab.lt/leidiniai/15006

  1. Metai, 2022, Nr. 10
    https://elvislab.lt/leidiniai/15002

  1. Metai, 2022, Nr. 8-9
    https://elvislab.lt/leidiniai/15005

  1. National geographic Lietuva, 2022, Nr. 9
    https://elvislab.lt/leidiniai/15003

  1. Ar žinai, kad?, 2022, Nr. 4
    https://elvislab.lt/leidiniai/15001

  1. Moteris, 2022, Nr. 9
    https://elvislab.lt/leidiniai/14996

  1. IQ, 2022, Nr. 9
    https://elvislab.lt/leidiniai/14990

  1. Prie kavos. Sveikata, 2022, Nr. 9
    https://elvislab.lt/leidiniai/14951

  1. IQ, 2022, Nr. 7
    https://elvislab.lt/leidiniai/14950

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.