Hilary Mantel
Veidrodis ir šviesa. Kn. 3

Hilary Mantel

Veidrodis ir šviesa. Kn. 3

istorinis romanas

Autorius:
Pavadinimas:
Veidrodis ir šviesa. Kn. 3
Diktorius:
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
2 d. 3 val. 32 min. 1 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-444-352-7
Išleidimo duomenys:
Sofoklis 2020 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Trilogijos „Vilko dvaras“ trečioji knyga.

1536 m. gegužė. Antroji karaliaus Henriko VIII žmona Ana Bolin nukirsdinama, Tomas Kromvelis, dešinioji karaliaus ranka, toliau skinasi kelią į valdžią, o Henrikas džiaugiasi šeimynine laime su trečiąja savo karaliene, Džeine Seimūr.

Tačiau šalį ima purtyti neramumai: maištauja valstybės šiaurė, seni priešai nesiliauja rezgę sąmokslų, o ir įgyvendinti karaliaus sprendimus ir tenkinti jo užgaidas darosi vis sunkiau. Kitaip nei didžiuma Henriko patarėjų, Kromvelis negali pasigirti kilmingų giminaičių užnugariu: jis kliaujasi vien savo sumanumu, sunkiu darbu ir patirtimi. Stiprybės pagrindiniam karaliaus patarėjui suteikia ateities veidrodyje regima naujoji Anglija, pribrendusi pokyčiams ir religinėms reformoms. Tačiau jo priešai taip pat nesnaudžia. Esminis klausimas vis tas pats: ar ilgai įmanoma likti gyvam žiauraus ir įnoringo Henriko viešpatijoje?

Labai lauktas, aštuonerius metus rašytas romanas užbaigia Kromvelio kelionę nuo Patnio vaikėzo iki vieno įtakingiausių savo meto asmenų – jo bijojo ir jį vertino ne tik visa Anglija, bet ir Europa. Autorės sumaniai kuriamas portretas atskleidžia sudėtingą ir nepamirštamą asmenybę: ambicingą politiką ir diplomatą, ištikimą tarną ir globėją – žmogų, pasipriešinusį epochos normoms ir tapusį jos simboliu.