2024 kovo 8 d.

#LAB rekomenduoja: apie moteris

Šiandien – kovo 8-oji, diena, kai viskas skęsta tulpėse: namai, darbovietės, gatvės, parduotuvės, vaikai, vyrai ir, žinoma, moterys. Tuo tarpu #LABrekomenduoja pamerkti tulpes ir paskaityti knygas apie moteris.

 1. „Žymiosios 20 amžiaus Lietuvos moterys“
  Pirmoji dalis: Žymiosios XX amžiaus Lietuvos moterys. Kn. 1 | ELVIS (elvislab.lt)
  Antroji dalis: Žymiosios XX amžiaus Lietuvos moterys. Kn. 2 | ELVIS (elvislab.lt)

 2. Anelė Butkuvienė „Garsios Lietuvos moterys“. Dėl istorinių aplinkybių moterų emancipacija Lietuvoje buvo vėlyvesnė nei Vakarų pasaulyje. Istorijos avanscenoje kelis šimtmečius garsėjo tik valdovų ir didikų šeimų moterys, viena kita jų tapo mecenatėmis. Nuo 18 a. antrosios pusės atsiranda naujas moters tipas – kūrėja, aktyvi ir sąmoninga asmenybė. 19 a. pabaigoje pirmosios moterys Lietuvoje įgijo aukštąjį išsilavinimą, pačios pelnėsi duoną, dalyvavo tautiniame judėjime. 20 a. pradžioje, Lietuvos respublikos laikais, moterys buvo ypač veiklios: dalyvavo politikoje, užėmė atsakingus postus, daugelis paliko žymų pėdsaką Lietuvos kultūroje. Anelė Butkuvienė - Garsios Lietuvos moterys | ELVIS (elvislab.lt)

 3. Elena Gasiulytė „Lietuvos vizionierės“ Tai dešimt subjektyvių pasakojimų apie moteris, kurios įėjo į Lietuvos bei pasaulio istoriją kaip novatorės ir vizionierės. Elena Gasiulytė - Lietuvos vizionierės | ELVIS (elvislab.lt)

 4. Palmira Galkontaitė, Lina Šlipavičiūtė „Ištrūkusios iš pragaro“ – pasakojimas apie karą iš moterų, kurios visa tai patyrė ir tebepatiria, kasdien melsdamosi už Ukrainoje likusių artimųjų ir mylimųjų gyvybes. Palmira Galkontaitė, Lina Šlipavičiūtė - Ištrūkusios iš pragaro | ELVIS (elvislab.lt)

 5. Dovilė Štuikienė „Kaip tu?“. 10 drąsių moterų, neslepiančių nei pavardės, nei veido, atvirai pasakoja apie savo kelią iš tamsos į šviesą. Ir jų istorijos gali būti geriausi vaistai dar besikapanojantiems prieblandoje, išgyvenantiems netektis ir sunkumus. Dovilė Štuikienė - Kaip tu? | ELVIS (elvislab.lt)

 6. Rasa Baškienė „Moterys istorijos verpetuose“. Baltarusės, žydės, lenkės, rusės, totorės, austrės, lietuvės, italės, romės – visos jos buvo daugiataučio Vilniaus dalis. Daugelis čia nugyveno gyvenimą, kitos užsukdavo į Vilnių tik trumpam. Rasa Baškienė - Moterys istorijos verpetuose | ELVIS (elvislab.lt)

 7. Elena Favilli „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“. Pasakojimai apie nepaprastų, atkaklių ir ištvermingų moterų gyvenimą ir pasiekimus. Tai tapytojos, mokslininkės, šokėjos, astronautės, džiazo dainininkės, faraonės, boksininkės, rašytojos, politikės iš viso pasaulio. Elena Favilli - Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms | ELVIS (elvislab.lt)

 8. Viktorija Aprimaitė, Viktorija Urbonaitė „Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms“. Knygoje pasimatysime su šimtu Lietuvos istorinių ir šių dienų moterų, kalbėsime apie drąsą, ryžtą ir tikėjimą savo svajonėmis. Viktorija Aprimaitė, Viktorija Urbonaitė - Vakaro istorijos Lietuvos mergaitėms | ELVIS (elvislab.lt)

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.