Pirmojo Lietuvoje audiofestivalio „Banguoja“ kūriniai virtualioje bibliotekoje ELVIS
„Nepatogaus kino“ rengėjai kviečia pasigarsinti kolonėles ir ausines – pristatomas pirmasis Lietuvoje audiofestivalis „Banguoja“. 17 radijo dokumentikos, tinklalaidžių ir trumpųjų audiokūrinių iš Lietuvos ir viso pasaulio, 8 iš jų prieinami klausyti ir virtualioje bibliotekoje ELVIS, skirtoje negalintiems skaityti įprasto teksto. Audiokūrinius vienijanti žmogaus teisių tematika klausytojams pasiūlys intymius ir netikėtus potyrius bei atradimus.
„Audiodokumentika yra netikėtai intymus žanras – jis nematomiems herojams suteikia laisvę atvirai pasikalbėti nepatogiomis ir asmeniškomis temomis. Užsidėjus ausines tarsi lieki vienas su herojumi, kuris šnabžda savo istoriją, o audiokūriniai įtraukia taip pat, kaip filmai – audiodizainas ir garso takelis klausytoją tarsi perkelia į kitą vietą ir laiką. Festivaliui atrinktų kūrinių aktualijos – jautrios ir tikrai ne visad patogios: LGBT, ekologija, migracija ir kt. Šiomis temomis kalbės herojai iš viso pasaulio – nuo Švedijos ir Baltarusijos iki Kenijos ir JAV“, – pasakoja „Banguoja“ sumanytoja ir viena iš koordinatorių Judita Ragauskaitė.
Festivalio „Banguoja“ audiokūriniai yra suskirstyti į trumpųjų kūrinių (3–12 min) ir pagrindinę programas. Jose – ir tarptautiniuose festivaliuose prestižinius apdovanojimus jau pelnę kūriniai, ir vienos pirmųjų kregždžių iš Lietuvos. Programa apjungs ir Lietuvoje ilgą istoriją skaičiuojančios radijo dokumentikos, ir pastaraisiais metais itin išpopuliarėjusių tinklalaidžių formatus.
„Audiokūrinių festivaliai pasaulyje vyksta jau labai seniai – arba specialiai dedikuoti konkretiems formatams, arba apjungiantys juos visus. Lietuvoje žengiame pirmuosius žingsnius, panašu, kad stipriai prisijaukinę tinklalaidžių žanrą, lietuviai tampa atviri platesniam audioturinio ir formų spektrui, tad festivalis „Banguoja“ yra pasirengęs įtraukti ir nustebinti klausytojus“, – džiaugiasi festivalio koordinatorė Karolina Latvytė Bibiano.
„Esame labai dėkingi „Nepatogaus kino“ rengėjams už skiriamą dėmesį garsiniams kūriniams ir netgi šiam formatui dedikuotą festivalio organizavimą. Garsinės dokumentikos programa unikali tuo, kad ja vienodai mėgautis gali visi, nepriklausomai nuo turimo regos ar skaitymo sutrikimo“, – pabrėžia Lietuvos aklųjų bibliotekos Leidybos skyriaus vadovė Alisa Žarkova. – Visai neseniai visuomenei pristatėme modernizuotą virtualią biblioteką ELVIS ir siekiame, kad tai taptų vieta, kurioje galima patogiai ir greitai rasti visą pritaikytą skaitmeninį turinį. Šiuo metu ten saugoma per 13 tūkst. pavadinimų garsinių leidinių – puiki išeitis tiems 0,5 mln. Lietuvos gyventojų, kurie negali skaityti įprasto teksto.“
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.