Vasario mėnesį išleidome
Dalinamės vasario mėnesį specialiaisiais formatais išleistų knygų sąrašu:
MP3 (garso įrašas)
K. J. Chen „Žana“. Skaito J. Karazijaitė.
Tai epinis pasakojimas apie jėga ir nuovoka stipriausius vyrus bei žymiausius riterius pranokusią, mūšio lauke negailestingai priešus triuškinusią, bet savo keršto aistros taip ir nepasotinusią ypatingą merginą. Vienų dievinama, kitų nekenčiama, svaiginančiu greičiu pasiekusi šlovės zenitą ir palikusi istorijoje neišdildomą pėdsaką, Žana d’Ark dar niekada nebuvo tokia tikroviška, natūrali ir žmogiška, kaip šiame istorinės fantazijos šedevru tituluojamame Katherine J. Chen kūrinyje. https://elvislab.lt/leidiniai/16280J. Haidt „Teisusis protas“. Skaito A. Čaikauskas.
Dėl religijos ir politikos vyksta karai, konfliktuoja draugai, skiriasi poros. Šiomis temomis nepriimta kalbėti geroje kompanijoje – jos labiausiai kiršina. Knygos autorius kalba būtent apie tai. Jis svarsto, kodėl kairieji ir dešinieji, konservatoriai ir liberalai taip skirtingai supranta, kas yra teisinga ir kas klaidinga, ir klausia: ar gali įvykti stebuklas, kad skirtingų pažiūrų žmonės sutartų?
Laikydamas moralę būtina civilizacijos sąlyga ir pripažindamas, kad žmonės yra ne tik yra moralūs, bet ir moralizuojantys gyvūnai, J. Haidtas paaiškina, ką daryti, kad priešingų pažiūrų individai bendradarbiautų. https://elvislab.lt/leidiniai/16279F. Backman „Nugalėtojai“. Kn. 3. Skaito V. Kubilius.
Romanų ciklo „Lokių miestas“, „Mes prieš jus“, „Nugalėtojai“ trečioji knyga.
Nuo įvykių, apie kuriuos niekas nenori kalbėti, praėjo dveji metai. Pagrindiniai tų dramų dalyviai – Maja Anderson ir Benjaminas Ovičius – išvažiuoja iš Bjornstado, o likusieji mieste stengiasi gyventi toliau. Tačiau netikėtos laidotuvės tiek Mają, tiek Benjį pargins namo, o Bjornstade bus atverstas naujas istorijos puslapis.
Viena smulkmena veja kitą, vienas įvykis tampa kito priežastimi, Bjornstado ir Hedo miestelių gyventojų širdyse atgyja senos žaizdos ir kaupiasi nuoskaudos. Kas yra tiesa? Šeima? Bendruomenė? Kur riba, skirianti gėrį nuo blogio? Kaip toli galima eiti ir kam pasiryžti, kad apgintum tai, kas svarbu. https://elvislab.lt/leidiniai/16278V. Sventickas „Ir dar“. Skaito A. Butvilas.
Literatūros kritiko ir leidėjo žodis, inspiruotas konkretaus impulso ar įvykio, – politinio, kultūrinio, perskaitytos knygos... iš atminties atėjusios realijos, iš pokalbio su iškiliu menininku, iš vaiko tremtinio patyrimų, yra subrandintas tvirto apsisprendimo byloti, priminti, pakoreguoti, o gal kai ką ir apginti. Nelyg medžiai, nusipurtę padžiūvusių lapų, V. Sventicko tekstai lakoniški, glaustu vaizdu ar asociacijos parabole gebantys perteikti reiškinio esmę ir užsibaigti beletristo žodžiu – kai kada racionaliai, kai kada mįslingai, o kai kada su žaisminga ironija ar autoironija. https://elvislab.lt/leidiniai/16277H. Kunčius „Šaltasis karas“. Skaito V. Kubilius.
Operečių romaną „Šaltasis karas“ sudaro keturios dalys, kurias jungia tikri ir menami Lietuvos istorijos įvykiai.
Herojinėje operetėje „Trumpa didingos baltų genties istorija“ pateikiama lietuviams svarbių mitų mozaika, kurioje įvykiai plėtojasi nuo pasaulio sukūrimo iki šių dienų.
Vesterniška operetė „Traukinio apiplėšimas Bezdonyse“ – istorija apie tai, kaip 1908 metų rugsėjo 26-ąją žemaičių kilmės bajoras, revoliucionierius bei būsimas Lenkijos viršininkas Juzefas Pilsudskis drauge su bendražygiais Bezdonyse apiplėšė iš Varšuvos į Sankt Peterburgą vykusį traukinį.
Kriminalinė operetė „Danaja ir Piktadarys“ pasakoja, kaip 1985 metų birželio 15-ąją Leningrado Ermitaže iš Kauno atvykęs Bronius Maigys įvykdė politinio vandalizmo aktą ir sieros rūgštimi apliejo genialų Rembrandt’o paveikslą „Danaja“.
Politinė operetė „Perestroika“ prasideda 1985 metų kovą, kai SSRS komunistų partijos politinio biuro nariai Maskvoje generaliniu sekretoriumi išrenka Michailą Gorbačiovą. Konsultuojant į dausas išėjusio ankstesnio genseko Jurijaus Andropovo dvasiai bei Lenino šmėklai, Gorbačiovas pradeda perestroiką, kurios jam užbaigti nepavyksta. https://elvislab.lt/leidiniai/16272D. Carrisi „Blogio teorija“. Skaito A. Stulpinas.
Dingusių žmonių paieškos ekspertė Mila Vaskez aiškinasi žmogžudystę, kurią įvykdė prieš 17 metų prapuolęs asmuo. Išžudęs šeimą ir gyvą palikęs tik jauniausią vaiką, žudikas jam atskleidžia savo tapatybę ir liepia iškviesti policiją. Šis žmogus yra vienas iš daugelio dingusiųjų, kurie kadaise tarsi išnyko nuo žemės paviršiaus. Jokių pėdsakų. Liko tik nežinomybė ir artimųjų neviltis.
Dabar vienas po kito jie grįžta. Grįžta tam, kad įvykdytų kraupius nusikaltimus. Kodėl? Ir kur jie buvo visą tą laiką? Ar blogis pagimdė blogį? Nerasdama atsakymų Mila kreipiasi į prastos reputacijos tyrėją Berišą, besidomintį antropologija bei taikantį jos metodus tardymų metu. Kartu jie neria dar giliau, tačiau tamsaus tyrimo gelmėse, atrodo, atsakymai tik tolsta. https://elvislab.lt/leidiniai/16270R. Alam „Palikite pasaulį užmaršty“. Skaito B. B. Tauterytė.
Amanda su Klėjumi atvyksta į atokų Long Ailando kampelį, tikėdamiesi atsipūsti nuo pragariško Niujorko ritmo, pabūti su paaugliais sūnumi ir dukra ir pasimėgauti ramiu gyvenimu prabangiame name, išsinuomotame savaitei. Tačiau šeimos idilę nutraukia netikėti svečiai: vėlai vakare į duris pasibeldžia Rutė ir Dž. H. Tvirtina, kad nuomojamas namas priklauso jiems, o jie patys atvyko mieste dingus elektrai. Tačiau čia, nuošaliose apylinkėse, kur taip pat nustojo veikti televizija ir internetas, sunku suprasti, kuo tikėti.
Netrukus ima dėtis sunkiai paaiškinami dalykai: namo teritorijoje pasirodo kaimenės stirnų, orą perskrodžia keisti negirdėto stiprumo garsai... Ar tokiomis neįprastomis aplinkybėmis Amanda ir Klėjus gali pasitikėti svečiais? O ar Rutė su Dž. H. gali jaustis saugūs? Kas nutiko Niujorke? Ar nuo civilizacijos atskirtas namas – tikrai nepavojinga vieta šioms dviem šeimoms? https://elvislab.lt/leidiniai/16269A. Jónsdóttir „Sukrėtimas“. Skaito R. Rainienė.
Patyrusi stiprų epilepsijos priepuolį, Saga prabunda prisimindama tik keletą savo gyvenimo nuotrupų, kurios labiau kelia nerimą ir daugybę klausimų, nei ramina.
Siaubas, neviltis ir klaustrofobiška vidinė panika tampa Sagos nuolatiniais palydovais siekiant vėl kontroliuoti gyvenimą, kurio ji negali prisiminti. Tačiau viena ji suvokia puikiai – jei aplinkiniams paaiškės jos atminties praradimo mastas, jos sūnui iškils didelis pavojus.
Į pagalbą pasitelkusi kaimynę, kuria pasitiki, kruopščiai rinkdama atmintyje iškylančių praeities detalių nuotrupas, Saga pamažu leidžiasi klaidžiais prisiminimų takais. Ir netrukus ima abejoti, ar iš tiesų pažįsta savo artimuosius… ir net pačią save.
Kaip įminti paslaptį, jeigu nuožmiausias priešas slepiasi tavo galvoje? https://elvislab.lt/leidiniai/16263I. Pukelytė „Panelės iš Laisvės alėjos“. Skaito I. Mikelionienė.
Tarpukariu Kaunui tapus laikinąja Lietuvos sostine prasidėjo miesto aukso amžius, o Laisvės alėja tapo pagrindine arterija bei traukos centru. Gatvė gyvavo! Čia buvo statomi Kauno pasididžiavimu virtę pastatai, atsirado daug kavinių, kur mėgdavo prisėsti inteligentai, menininkai ir kiti miestiečiai, atsidarė įvairios parduotuvės, viešbučiai, bankai, kūrėsi kino teatrai. Tokiame šurmuliuojančiame fone ir prasideda romano „Panelės iš Laisvės alėjos“ veiksmas.
Klestintis, gyvas, saugus, savas, per daug neskubantis miestas įkvepia svajoti bet kokios tautybės ar visuomeninės padėties žmones. Ne išimtis ir Zofija bei Rachelė. Zofija – jauna, lenkiškai kalbanti knygyno pardavėja, kuri svajoja apie gražią šeimą ir ramų gyvenimą. Rachelė – pribloškiančio grožio žydaitė, siekianti pripažinimo Kauno žydų teatre. Joms abiems svajoti lengva, juk tą skatina aplinka – kosmopolitiškas Kaunas išsiskiria iš kitų Lietuvos miestų ir primena Paryžių. Zofiją ir Rachelę įsuka meilės, džiazo ir teatro sūkurys. Atrodė, kad po kojomis visas pasaulis, o sėkmė niekada nenusigręš. Deja, jaunoms moterims teks patirti laikinumo ir gyvenimo trapumo jausmą. Lietuvą, o taip pat ir Kauną, aptemdo artėjančio karo nuojauta.
Autorė romane per dviejų merginų likimus pasakoja apie Kauno suklestėjimą ir staigų nuosmukį sudaužiusį daugelio žmonių svajones. https://elvislab.lt/leidiniai/16252L. Wolfe „Chirurgė“. Skaito R. Rainienė.
Mano gyvenimas buvo tobulas. Turėjau viską. Sėkmingą karjerą, apie kurią svajojau nuo vaikystės. Nuostabų raudonų plytų namą, kur manęs laukė židinys, šiluma ir ramybė. Atsidavusį vyrą, kurio dangaus mėlynumo akys ir žavinga šypsena leisdavo pasijusti saugiai.
Tačiau viskas sugriuvo akimirksniu.
Kai pranešu mirties laiką, mano balsas nė nesuvirpa. Apstulbę bendradarbiai stovi aplink, jų sutrikusios akys susminga į mane. Operacinėje stoja tyla.
Iki šios dienos dar nebuvau netekusi paciento.
Chirurginėmis pirštinėmis aptemptos rankos dreba. Atsiremiu į sieną ir susmunku ant grindų, o krūtinėje beprotiškai trankosi širdis.
Iki šios dienos dar nebuvau jautusi pacientui neapykantos.
Bet ar atpažinusi jį turėjau kitą pasirinkimą?
Ir ko būsiu priversta imtis, jei kas nors išsiaiškins tiesą? https://elvislab.lt/leidiniai/16249A. Gurnah „Apleidimas“. Skaito A. Butvilas.
1899 m., ankstus rytas mažame miestelyje, su Mombasa besidalinančiame ta pačia pakrante. Parduotuvės savininkas Hasanalis išsiruošia į mečetę, tačiau tądien iki jos nenueina, nes po kojomis jam pargriūva išsekęs iš dykumos atkeliavęs anglas. Tai Martinas Pirsas – rašytojas, keliautojas ir orientalistas. Atgavęs sveikatą Martinas vėl aplanko Hasanalį, norėdamas padėkoti už ištiestą pagalbos ranką, ir sutinka Hasanalio seserį Rihaną. Šia moterimi akimirksniu susižavi. Kažkur civilizacijos pakrašty, griūvančiame miestelyje, imperijai žengiant į naują šimtmetį prasideda aistringas, dvi kultūras suartinantis meilės romanas, kurio dramatiški padariniai pėdsaką paliks dar trijose kartose ir ne viename žemyne. https://elvislab.lt/leidiniai/16248M. Ots „Kaip suprasti gyvenimą?“ Skaito R. Simanavičius.
Kiekvienam iš mūsų teko ar teks akis į akį susidurti su didžiaisiais gyvenimo klausimais. Ar tai būtų mirties realybė, kai stebime šalia besiveriančias tragedijas. Ar gyvenimo stebuklas, kai stebime vaiko gimimą, neįtikėtiną saulėlydį ir pan. Tokiais atvejais dažnai pagalvojame apie patį gyvenimą ir vertę, tapatybę ir prasmę, visuomenę ir aplinką, meilę ir santykius, teisingumą ir laisvę, nerimą ir viltį. Autorius britas Michael Ots atvirai ir jautriai aptaria klausimus, kuriuos visi mes turime. Jis atveria mūsų troškimus, mūsų dilemas ir bando parodyti, kad krikščioniškas tikėjimas geriausiai paaiškina dalykus, kurie iš tiesų mums svarbūs. https://elvislab.lt/leidiniai/16245S. Rugsėjis „Nenuorama“. Skaito G. Pupkevičienė.
Pasislėpusi tamsiuose Širvėnos pilies užkaboriuose, grafaitė Arvilė paslapčia klausosi tarnaičių pokalbių, nevengia bendrauti su prasčiokais ir kratosi aukštuomenei derančio rafinuoto elgesio. Išvaizdusis grafo patikėtinis Raigardas manė, kad Širvėnų šeimą pažįsta nuo vaikystės, tačiau grįžusio iš nelaisvės Rusijoje jo laukia staigmenos.
Nutrūktgalvė grafaitė išaugusi į tikrą užsispyrėlę ir medžioja bučinius, o jos tėvas įnirtingai rezga sąmokslą prieš naująjį karalių. Arvilės santuoka su įtakingos LDK giminės Lėvų sūnumi – viena šio sąmokslo dalių.
Ar neklusni mergina susitaikys su skubotomis sužadėtuvėmis? Kokia paslaptis gaubia Raigardo kilmę? https://elvislab.lt/leidiniai/16243L. Céline „Karas“. Skaito V. Kubilius.
Rašytojo alter ego brigadininkas Ferdinandas kaktomuša susiduria su Pirmojo pasaulinio karo siaubu ir beprasmybe. Sunkiai sužeistas Flandrijos fronte, palaužtas fiziškai ir morališkai, jis atsiduria ligoninėje. Ten atsiduoda slaugytojos globai, susibičiuliauja su suteneriu Beberu ir patiria erotinių nuotykių, kurie padeda nugalėti tiesiai į akis pažvelgusios mirties siaubą.
Rašytojas groteskišku stiliumi karą vaizduoja kaip mirtiną užkratą, baisiausią XX amžiaus ligą, tebekamuojančią žmoniją iki šiol. Romanas alsuoja seksualumu, kuris veikia kaip priešnuodis mirčiai ir fizinėms kančioms. https://elvislab.lt/leidiniai/16242D. Dargis „Milijonieriaus testamentas meilės pinklėse“. Skaito R. Pranckūnas.
Jis buvo vienas turtingiausių Lietuvos verslininkų, kurio turtas vertinamas daugiau nei 100 milijonų eurų.
Kova dėl R. Karpavičiaus milijoninio turto jau kelerius metus verda ne tik šalies teismuose, bet ir teisėsaugos pareigūnų kabinetuose, o kai kurie į tokias nuožmias turto dalybas įsitraukė dar esant gyvam pačiam Raimondui. Jie keliavo į Tenerifę kartu su mistinei kaunietei atstovaujančiais advokatais perimti ten esančios vilos, dėl to vėliau neteko pasitikėjimo ir darbo.
R. Karpavičiaus artimieji net neslepia, jog kai kas iš jų jau sulaukė itin įdomių pareigūnų užuominų, kad „atšoktų nuo testamento temos“, o milijonieriaus laidotuvėse atsisakė dalyvauti jo ilgamečiai bičiuliai, nes juos pasiekė kalbos, jog ten jau diriguoja ne kas kitas, o itin spalvinga asmenybė iš Tauragės, kuri mūsų šalies žiniasklaidoje daugybę metų bando pasirodyti kaip esanti nepriekaištingos reputacijos.
Ši dešimtoji D. Dargio knyga – pirmasis verslo detektyvas apie tai, kaip užvaldomas šimtamilijoninis turtas pašalinus net pačius artimiausius – žmoną, su kuria pragyventa daugiau nei keturis dešimtmečius, vienintelį sūnų, draugus bei artimuosius, ir pasiekiama, kad viskas, kas buvo uždirbta ir sukaupta, atitektų kai kam iš šalies... https://elvislab.lt/leidiniai/16234L. Gardner „Kaimynas“. Skaito V. Česnavičienė.
Jauna graži šviesiaplaukė motina dingsta iš savo namų Pietų Bostone, palikusi tik vieną liudininkę – savo keturmetę dukrą – ir vieną įtariamąjį – savo gražuolį paslaptingą vyrą.
Vos tik seržantė detektyvė Didi Voren atvyksta į Džounsų nedidelį jaukų namuką, ją apima nuojauta, kad šios šeimos taip sunkiai kurtas įvaizdis visiškai neatitinka tikrovės.
Laikrodžiai skaičiuoja dingusios moters gyvenimo valandas, žiniasklaida vis labiau nerimsta, ir Didi privalo nuspręsti, ar Džeisonas Džounsas slepia savo kaltę, – ar tiesiog bando slėptis. Tačiau pirmiausia ji turi užkirsti kelią potencialiam žudikui priartėti prie kitos aukos – nekalto vaiko, kuris galbūt matė per daug. https://elvislab.lt/leidiniai/16233S. Murata „Gyvybės ceremonija“. Skaito V. Česnavičienė.
Dvylika apsakymų, kurie verčia visiškai kitaip pažvelgti į visuomenės normas.
Ar istorijos vyksta šiuolaikinėje Japonijoje, ar ateityje, ar alternatyvioje realybėje, paliekama spręsti skaitytojams – knygos veikėjai baugina savo normalumu akivaizdžiai nenormaliame pasaulyje.
Vieno iš apsakymų veikėjai Nana ir Naokis – laimingai susižadėję, bet jų vestuvėms iškyla grėsmė, nes Naokis nepakenčia tradicinio mirusiųjų palaikų naudojimo drabužiams, aksesuarams ir baldams. Kitame – personifikuojama vaiko miegamojo užuolaida, kuri pavydžiai stebi mergaitę ir įvairiais būdais mėgina sutrukdyti pirmąkart pasibučiuoti su klasės berniuku. Trečiame – rašytoja tyrinėja keistas mitybos normas ir neįprastą maistą.
Pasakodama savitas istorijas apie šeimą ir draugystę, seksą ir intymumą, priklausomybę ir individualumą S. Murata kelia svarbiausią klausimą – ką reiškia būti žmogumi? Jos atsakymai stebina ir verčia susimąstyti. https://elvislab.lt/leidiniai/16232H. J. Parkinson „Dideli maži džiaugsmai“. Skaito R. Simanavičius.
Trumpos esė apie kasdienes smulkmenas: tobulai jaukus chalatas, raudonas lūpdažis ar kvepianti vonia – tai pirmieji veiksmingi žingsniai sielos nerimui įveikti. Autorė dalijasi savo pačios atradimais, padėjusiais rasti kelią iš chaoso į ramų ir harmoningą gyvenimą. Gyvenimiški pavyzdžiai – iš pirmo žvilgsnio per paprasti, kad atkeiptume į juos bent kiek daugiau dėmesio nei į banalią buitį, tačiau būtent šie maži dalykai gali pavirsti nuostabiais ritualais, vedančiais darnos ir pusiausvyros link beprotiškai skubančiame nūdienos pasaulyje.
Ši nedidelė ir šiltų jausmų kupina knyga „Dideli maži džiaugsmai: pakvieskime ramybę į svečius“ kviečia paglostyti katiną, pasivaikščioti ankstyvą savaitgalio rytą ir išbandyti dar šimtą septynis būdus, kaip įkurdinti savo namuose ir sieloje ramybę. https://elvislab.lt/leidiniai/16230O. Laing „Vienišas miestas“. Skaito R. Simanavičius.
Rašytoja Olivia Laing būdama beveik 35-erių nusprendžia kraustytis iš Europos į Niujorką pas mylimąjį. Kelionė jau suplanuota, bet paskutinę minutę jis persigalvoja. Palikta viena, svetimame megapolyje moteris išgyvena radikaliausią vienatvės formą. Ji ima domėtis niujorkiečių menininkų kūryba ir biografijomis – daugiausia tai žmonės, kuriems buvo sudėtinga megzti artimus ryšius ir kurie savo kūriniuose apmąstė vienatvę. O. Laing dėmesio centre atsiduria poparto ikona Andy Warholas, tapytojas Edwardas Hopperis, menininkas ir aktyvistas Davidas Wojnarowiczius, mėgėjų meno atstovas Henry Dargeris ir dainininkas Klausas Nomi.
Apmąstydama savo pačios ir pasirinktų menininkų patirčių sąsajas autorė teigia, kad vienatvė gali ne tik kankinti, bet ir suteikti naujų atradimų. Poetiškoje esė „Vienišas miestas“ autorė išpažįsta ir legitimuoja vienatvę, atskleisdama jos universalumą ir grožį. https://elvislab.lt/leidiniai/16227J. Boyne „Kai subyrėjo pasaulis“. Skaito J. Karazijaitė.
„Berniukas dryžuota pižama“ tęsinys „Kai subyrėjo pasaulis“ – įtaigus ir paveikus pasakojimas apie nacių karininko dukterį, kadaise tapusią siaubingų įvykių liudininke.
Devyniasdešimtmetį perkopusi Gretel Fernsbi gyvena tykų ir patogų gyvenimą prestižiniame Londono rajone. Būdama paauglė, su mama ištrūko iš nacių valdomos Vokietijos, prisiglaudė Prancūzijoje, vėliau genama kaltės bėgo į Australiją, bet pasprukusi ir iš ten galiausiai apsistojo Didžiojoje Britanijoje. Apie savo praeitį moteris nekalba – o ypač nelinkusi minėti, kad jos tėvas buvo liūdniausiai pagarsėjusios koncentracijos stovyklos viršininkas.
Gretel gyvenimas gal ir būtų tekėjęs ramia vaga, jei ne nauji kaimynai – šeima su vaiku, atsikraustę į apatinį butą. Ir nors devynmetis Henris jai daug kuo primena žuvusį broliuką, moteris su juo susidraugauja. Persekiojama praeities vaiduoklių, Gretel turi rinktis – ar išlaikyti viską po senovei, ar imtis žygdarbių, kurie neatpažįstamai pakeis ją pačią.
Anksčiau neigusi savo bendradarbiavimą nusikaltimuose žmoniškumui, dabar Gretel gauna progą atsigręžti į giliai užgniaužtą kaltę, savigraužą ir atgailą. Tik ar ji ryšis išgelbėti berniuką – juk dėl to tektų atskleisti visą gyvenimą kruopščiai net nuo savęs pačios saugotas paslaptis. Ar antrąsyk atsidūrusi lemiamoje kryžkelėje, Gretel išdrįs pasukti kitu keliu, kad ir kiek jai tai kainuotų? https://elvislab.lt/leidiniai/16226H. Vaitiekūnas „Felčerio užrašai“. Skaito R. Pranckūnas.
Daugeliui iš televizijos ekranų pažįstamas žurnalistas, autorinių laidų vedėjas ir kūrėjas Henrikas Vaitiekūnas – intriguojančių ir šmaikščių istorijų kūrimo meistras. Žaismingu stiliumi parašytoje debiutinėje publicistikos knygoje sudėta net keliasdešimt esė įvairiausiomis temomis – nuo sveikatos patarimų iki pamąstymų apie gyvenimą. Autorius geba dovanoti tikrą skaitymo malonumą, stebina originaliu požiūriu į įvairius dalykus ir reiškinius. Jis įtraukia skaitytoją į nuotaiką gerinančią proto mankštą, todėl keliaujant per puslapius teks ir paspėlioti, ir paskaičiuoti. https://elvislab.lt/leidiniai/16225D. Du Maurier „Atpirkimo ožys“. Skaito A. Butvilas.
Džonas ir Žanas – anglas ir prancūzas – atsitiktinai susiduria provincijos miesto geležinkelio stotyje. Šiurpiai panašios išvaizdos vyrai kelias valandas bendrauja kilnodami taurelę, kol Džonas nugrimzta į girtą miegą. Tuo ligtolinis jo gyvenimas baigiasi – nubudęs Džonas supranta, kad Žanas pasisavino jo tapatybę ir dingo. Mėgindamas užimti prancūzo vietą, anglas susiduria su daugybe gluminančių iššūkių: paaiškėja, kad antrininkas – ir senovinius rūmus valdantis grafas, ir žlungančio verslo savininkas, ir aikštingos šeimos galva, o užvis mieliausiai eina laisvo oro direktoriaus pareigas. Tai intriguojantis ir šmaikštus romanas, pasakojantis apie apsišaukėlio Džono bandymus neišsiduoti šeimos nariams, tarnams bei antrininko meilužėms ir nenuilstamą jo kovą su rūmų gyventojus slegiančiomis praeities mįslėmis. https://elvislab.lt/leidiniai/16224G. Gotto „Tikrai nutiks kas nors nuostabaus“. Skaito A. Čaikauskas.
Deivido gyvenimas pasikeičia kone akimirksniu – jam atrodo, kad nebeliko dėl ko gyventi. Tačiau, nors ir kamuojamas tamsiausių minčių, jis ryžtasi atlikti neseniai mirusio senelio jam skirtą užduotį ir keliauti į Vietnamą. Ten sutinka Gvilį, jaunatvišką, šviesų ir išmintingą žmogų. Spalvingoje ir magiškoje šalyje jiedu aplankys daugybę miestų ir kaimų. Fizinė kelionė taps vidine, o jos metu pranyks vien racionaliu požiūriu grįsta pasaulio samprata ir atsivers čia ir dabar vykstančio gyvenimo grožis.
Ši knyga – ne taisyklių rinkinys, o neįtikėtinų įvykių ir virsmų romanas, kviečiantis ne priešintis, o atsiduoti gyvenimo neapibrėžtumui ir mylėti jį net tada, kai viskas vyksta ne taip, kaip tikėjaisi, kai manai nenusipelnęs to, kas atsitiko, kai atrodo, kad problemos niekada nesibaigs. Būtent tada ir nutinka šis tas nuostabaus. https://elvislab.lt/leidiniai/16223J. Clavell „Taipanas“. Kn. 1. Skaito V. Kubilius.
Viso pasaulio pirkliai traukia į paslaptingą tolimąją Kiniją, vildamiesi pasakiškai praturtėti. Tačiau šis kraštas ilgai nenori atverti sienų, o kinai svetimšalius vadina barbarais. Visus, išskyrus Dirką Struaną. Jaunystėje išgyvenęs nepriteklių, Dirkas įkūrė įmonę „Struanas ir kompanija“, dar vadinamą Didikų namais, kurią pavertė didžiausia prekybos grupe Tolimuosiuose Rytuose. Kažkada Dirkas Struanas niekuo nesiskyrė nuo kitų europiečių, tačiau jausmai dailiajai Mei Mei, pažintis su jos tauta viską pakeitė – drąsusis škotas perėmė kinų išmintį, toliaregiškumą ir gerąsias savybes. Dabar jis – taipanas, pagrindinis visų Kinijos taipanų lyderis, jo akyse kuriasi nuostabusis Honkongas.
Taileris Brokas – nuožmiausias jo priešas dar nuo ankstyvųjų opijaus kontrabandos laikų, jam taip pat priklauso milžiniškas prekybos laivynas, dydžiu nusileidžiantis tik Struano armadai. Jų kompanijoms turtus neša ne tik šilkas ir prieskoniai – vis dar klesti ir opijaus prekyba. Struanas ir Brokas leidosi į Aziją, idant kontroliuotų Anglijos prekybą su Kinija, bet nė vienas jų nepajėgia kontroliuoti savo troškimų ir neapykantos vienas kitam.
Struanas privalo kovoti už savo įmonę, kitaip viską, ką jis sukūrė, sunaikins jo didžiausias priešas. https://elvislab.lt/leidiniai/16222G. M. Petronienė „Pakelk mane aukštai“. Skaito N. Lipeikaitė.
Romanas apie žmogaus virsmą. Susidūrimas su didelėmis gyvenimo problemomis priverčia ieškoti naujo kelio ir transformuotis. Pagrindinė veikėja – moteris, kuri išgyvena skyrybas.
Skaitytojai įsijautę į knygos siužetą pajaus profesionalią Genovaitės Bončkutės Petronienės patirtį. Rašytoja panaudojo realias psichoterapijos žinias ir įtaigiai atskleidė moters vidinį pasaulį, jos bandymą išgyventi, savo kelio paieškas bei suklupimus.
Knyga atskleidžia kaip psichoterapijos metu pasiekiama transformacija. Veikėja patiria stiprius išgyvenimus ir jai tenka rasti būdą gyventi toliau, suprasti savo santykį su aplinkiniu pasauliu, kitais žmonėmis bei įvykiais.
Rašytoja panardina skaitytojus į realią terapiją. Romane kiekvienas atpažinsime dalelę savęs, o sekdami pagrindinės veikėjos pėdsakais būsime įkvėpti ir savo gyvenimo pokyčiams.
Knyga paliečia tokias temas kaip depresija, vidurio amžiaus krizė, vienatvės baimė, traumos ateinančios iš vaikystės. Autorė remiasi realiomis sutiktų žmonių istorijomis ir atskleidžia, kad kiekviena problema turi išeitį ir sprendimo būdą.
Knyga išlipa iš romano žanro ir palaipsniui tampa terapiniu įrankiu, kuris padeda analizuoti save ir atrasti sunkumų sprendimo būdus. https://elvislab.lt/leidiniai/16220M. Wolitzer „Žmona“. Skaito V. Mickevičiūtė.
Žymus rašytojas Džozefas Kestlmanas visą gyvenimą siekė prestižinio literatūros apdovanojimo. Ir štai išsvajotoji diena išaušo. Pekeliui į Helsinkį, kur vyks teikimo ceremonija, jo žmona Džoana apsisprendžia, kad atėjo metas skyryboms. Kodėl jų rami santuoka pasiekė lūžio tašką kaip tik tuomet, kai Džo atsidūrė šlovės viršūnėje?
New York Times bestselerių autorė Meg Wolitzer pasakoja apie svaigiu įsimylėjimu prasidėjusį ir keturis dešimtmečius trukusį dviejų žmonių ryšį. Žmona užmerkdavo akis prieš vyro nusižengimus, visokeriopai rėmė jo siekį tapti garsiu rašytoju, o apie prestižinę premiją svajojo ne mažiau nei jis pats. Vyras, regis, taip pat nestokojo meilės žmonai. Tik ar išties viskas buvo taip, kaip turėtų būti? https://elvislab.lt/leidiniai/16211W. Dai Randel „Paskutinė Šanchajaus rožė“. Skaito R. Rainienė.
1940-ieji, japonų okupuotas Šanchajus. Aiji Šao – jauna turtingos šeimos įpėdinė, prabangaus Šanchajaus naktinio klubo savininkė. Ernestas Reismanas – pabėgėlis žydas iš Vokietijos be skatiko kišenėje, ieškantis prieglobsčio mieste, įtariai žiūrinčiame į svetimšalius. Blėstant Ernesto viltims įsitvirtinti atšiauriame Šanchajuje, susikerta jo ir Aiji keliai. Nepaisydama papročių ir vietinių priešiškumo atvykėliams, Aiji nusamdo Ernestą skambinti pianinu savo naktiniame klube – ir naujasis pianistas tampa sensacija. Staiga jį aplankiusi šlovė Aiji klubą vėl paverčia mėgstamiausia miestiečių pramogų vieta. Netrukus abu jaunuoliai pajunta, kad juos sieja ne vien džiazo aistra, tačiau skirtumai tarp jų lyg praraja, maža to, Aiji jau susižadėjusi.
Įsisiautėjęs karas išskiria Aiji ir Ernestą, jiems žūtbūt tenka rinktis tarp meilės ir kovos dėl išlikimo. Sukrečiantys įvykiai visiškai pakeičia jųdviejų gyvenimą. https://elvislab.lt/leidiniai/16208M. Campisi „Nuodėmių valgytoja“. Skaito Š. Andriuškevičiūtė.
Už duonos vagystę našlaitė Mėja gauna bausmę iki gyvos galvos: ji turi tapti nuodėmių valgytoja – atstumtąja, su kuria niekam nevalia kalbėtis, jos negalima liesti, šiukštu net pažvelgti. Nuodėmes visada valgo tik moterys, kadangi Ieva pirmoji suvalgė nuodėmę – Uždraustąjį vaisių.
Tai reiškia, kad niekad nebejausi, kaip tavo krūtinė spaudžiasi prie kito žmogaus krūtinės, atsidūrus glėbyje.
Tu niekada neištekėsi.
Tu niekad nesusilauksi vaiko.
Tu niekad neturėsi mylimojo, netgi artimo draugo.
Keturiolikmetė verčiama išklausyti paskutinius mirštančiųjų prisipažinimus ir valgyti ant karsto dedamą ritualinį maistą, simbolizuojantį nuodėmes. Nuodėmių valgytoja užsikrauna svetimus nusižengimus ir tylomis nusineša į kapą, kad kitų žmonių sielos galėtų patekti į dangų. Kai ant karališkosios guvernantės karsto pasirodo elnio širdis, Mėja nusprendžia išsiaiškinti, kas ir kodėl suklastojo neišpažintą nuodėmę. Nuodėmių valgytoją įtraukia žiaurus ir pavojingas kilmingųjų pasaulio intrigų knibždėlynas. https://elvislab.lt/leidiniai/16207J. Kehoe „Minčių galios XXI amžiuje“. Skaito V. Kubilius.
Knygoje „Minčių galios" Johnas Kehoe paaiškina, kaip išmokti naudotis pasąmonės galia, pateikia rekomendacijų, kaip pasitelkti savo kūrybiškumą. https://elvislab.lt/leidiniai/16206J. Herlyn „Citrinmedžių vila“. Skaito M. Baranauskaitė.
Žurnalistė Johana su savo vyru, dokumentinių filmų prodiuseriu Robertu, iš Vokietijos ketina persikelti gyventi į prosenelių žemę Italiją. Po ilgų paieškų Johana ne tik randa įspūdingą senovinę vilą tarp tapybiškų Toskanos kalvų, bet netikėtai sutinka ir moterį, kuri atveria jai duris į savęs pažinimo kelionę. Tačiau vila lyg užkerėta neskuba įsileisti naujų šeimininkų, o vidinių pokyčių kelias irgi ne toks tiesus, koks atrodo iš pirmo žvilgsnio. https://elvislab.lt/leidiniai/16204C. Miłosz „Abėcėlė“. Skaito A. Čaikauskas.
Rašydamas šią knygą, tenkinau metų būvyje vis ryškėjantį giluminį poreikį: įžengti į mūsų laikų istorija ar tiesiog mūsų civilizacija vadinamą žmogiškųjų dalykų tankmę. Tai nuostabus reginys, ir, pats jame dalyvaudamas, stebėdavausi tam tikru neaprėpiamu šių žodžių pertekliumi. Sendamas pasidariau tarsi namas, atviras kadaise pažinotų, taip pat iš nuogirdų ar knygų pažįstamų žmonių balsams. Ištisa raizgalynė susipynusių likimų, tragiškų ir komiškų, spalvų, formų, įvairių kalbų ir įvairių tarčių garsų." Czesław Miłosz. https://elvislab.lt/leidiniai/16201
Jaunimui
J. Wegelius „Rožės apgaulė“. Skaito J. Šmitaitė-Laurinavičienė.
Vieną dieną laive „Hadsono karalienė“ aptinkamas perlų vėrinys su rožės pavidalo kabučiu. Laivo įgula – mašinistė beždžionė Salė Džouns ir kapitonas Šefas – nusprendžia išsiaiškinti šio lobio paslaptį. Jie išplaukia į Glazgą ir patenka į negailestingos miesto gaujos gniaužtus. Salė Džouns turės pasitelkti visas jėgas, ryžtą ir sumanumą, kad išgyventų nelaisvėje ir padėtų atskleisti neįtikėtiną istoriją, vedančią skaitytoją jūrų ir sausumos keliais nuo Lisabonos iki pat Šetlando. https://elvislab.lt/leidiniai/16253M. Turtschaninoff „Naondelis“. Kn. 2. Skaito R. Jokubauskaitė.
Trilogijos „Raudonojo vienuolyno kronikos“ antroji knyga.
Jos gyvena pasaulyje, kurį valdo vyrai. Bet niekam nelemta valdyti amžinai.
Ohadino rūmuose moterys turi tik vieną pareigą – paklusti. Visos privalo pildyti kiekvieną savo pono užgaidą, mat jis turi siaubingų slaptų galių. Tačiau moterys irgi turi galių. Viena geba gydyti. Kita – valdyti sapnus. Viena jų – karė. O dar kita regi ateitį.
Seserys įkalintos hareme, kurį valdo pavojingas despotas, iš tamsiosios magijos šaltinio semiantis gyvenimo ir mirties galias. Atėjo metas pasipriešinti, susivienyti ir pabėgti. Tačiau ši kelionė be proto daug kainuos – ir toms, kurios pabėgs, ir toms, kurios liks. Iš skirtingų perspektyvų pasakojama ryški ir kvapą gniaužianti istorija atskleis, kokią siaubingą prievartą ir priespaudą moterims teko išgyventi, kad galų gale iškiltų idiliškasis Raudonasis vienuolynas. https://elvislab.lt/leidiniai/16251M. Turtschaninoff „Maresi“. Kn. 1. Skaito R. Jokubauskaitė.
Trilogijos „Raudonojo vienuolyno kronikos“ pirmoji knyga.
Į Raudonąjį vienuolyną Maresi atvyksta trylikos, per bado žiemą. Apie šią paslaptingą vietą tebuvo girdėjusi legendose. Pasaulyje, kuriame mergaitėms draudžiama mokytis, keliauti ir turėti savo nuomonę, sala, kurioje laisvai gyvena vien moterys, skamba neįtikėtinai. Bet atsidūrusi čia, Maresi įsitikina, kad legendos nemelavo. Ji saugi.
Tačiau vieną dieną į vienuolyną laivu atplaukia Jaja, susivėlusiais šviesiais plaukais, purvu apkepusiais drabužiais ir randų išvagota nugara. Į šią salą mergina pabėgo nuo siaubingo pavojaus ir protu nesuvokiamo žiaurumo. Jają nuskriaudę vyrai viską atiduos, kad tik ją surastų.
Raudonojo vienuolyno moterys ir merginos privalo pasitelkti savo galias ir senovės seserų žinias, kad nugalėtų užpuolikus, trokštančius nušluoti vienuolyną nuo žemės paviršiaus. O Maresi teks stoti akistaton su savo baisiausiomis, juodžiausiomis baimėmis. Tai pasakojimas apie draugystę ir išgyvenimą, magiją ir stebuklus, grožį ir siaubą – „Maresi" prikaustys ir kerės iki paskutinio puslapio. https://elvislab.lt/leidiniai/16212B. Jeans „Stovykla“. Skaito V. Kubilius.
Mergina kurį laiką žiūri į telefoną, paskui nuspaudžia raudoną mygtuką. Pokalbis baigtas. Tuomet grįžta į vonios kambarį ir baigia kirptis plaukus. Išėjo bjauriai. Nusišypso, nors atvaizdas veidrodyje jai visai nepatinka. Nusiskus. Taip, o kodėl ne? Radikalus įvaizdžio pokytis naujam gyvenimui. Kažin, kur tėtis laiko mašinėlę?
Išėjusi iš vonios ji nueina į tėčio kambarį.
Nežino, kaip atrodys plika galva, bet jau tvirtai apsisprendė.
Tas kambarys vis dar kvepia juo. Tais pačiai kvepalais, kuriais kvėpinosi nuo tada, kai ji buvo maža mergaitė. Aromatas primena jai bučinius, apkabinimus ir keliones su šeima.
Ieškodama stalčiuose tos prakeiktos mašinėlės ji ir vėl pravirksta.
Neranda. Tačiau aptinka kai ką, ko nesitikėjo. Nė nežinojo, kad tėtis turi pistoletą. Po kelerių metų ji juo pasinaudos, kad nužudytų žmogų.
Dešimt perspektyvių šalies jaunuolių iki dvidešimt trejų metų pakviečiami dalyvauti ypatingoje stovykloje Pirėnų kalnuose. Stovyklos sumanytojas Fernandas Godojus, vienas turtingiausių Ispanijos žmonių, ieško įpėdinio, kuris padėtų sukurti jo kompanijai šiuolaikiškesnį įvaizdį. Prizas atiteks tik vienam.
Pretendentų sąrašas spalvingas: bestselerio jaunimui autorė, popmuzikos atlikėjas, talentingas sportininkas, garsi aktorė, įžvalgus kriminologijos studentas, savo prekės ženklą sukūrusi influencerė, dar viena tiesiog drąsi influencerė, mobiliosios programėlės kūrėja, vienas žymiausių Ispanijos geimerių ir vaikinas, skleidžiantis Dievo žodį.
Grupelė jaunuolių be telefonų ir jokio ryšio su išoriniu pasauliu gyvena gamtos apsuptyje ir semiasi neįkainojamų žinių garsių veikėjų paskaitose. Viskas klostosi kaip suplanuota, bet vos po savaitės dingsta stovyklos vadovai, o vienas dalyvių miršta keistomis aplinkybėmis. Ir tai tik mirtinai pavojingų įvykių pradžia... Nieko nebebus kaip anksčiau.
Skaitytojams nuo 16 metų. https://elvislab.lt/leidiniai/16210
Vaikams
Sud. G. Radvilas „Dievo karvyte, pasakyk“. Skaito V. Kubilius.
Mįslėse pasakose atgimsta nepaprastai įdomus ir spalvingas pasaulis, kuriame čyrena vyturiai, ūžia bitės, groja žiogai, imasi vėjai ūsočiai, padange rieda senelio ratai... https://elvislab.lt/leidiniai/16250M. I. Sánchez Vegara „Coco Chanel“. Skaito G. Pupkevičienė.
Po mamos mirties mažoji Gabrielė pateko į našlaičių namus, kuriuose išmoko siūti. Baigusi mokyklą, tapo kabareto dainininke, siuvėja, skrybėlaičių kūrėja ir galiausiai – pačia garsiausia mados dizainere istorijoje!
Mažų žmonių DIDELĖS SVAJONĖS serijos knygelės supažindina vaikus su žymių žmonių biografijomis įdomiai, šmaikščiai, neapkraunant per dideliu kiekiu informacijos. Kiekviena biografija prasideda nuo herojaus vaikystės, taip dar labiau įtraukdama mažuosius smalsuolius. https://elvislab.lt/leidiniai/16221M. I. Sánchez Vegara „Stephen Hawking“. Skaito V. Kubilius.
Būdamas mažas Stivenas mėgo stebėti žvaigždėtą dangų ir spėlioti, kokios paslaptys slypi visatoje. Nors ir nebuvo pavyzdingas mokinys, smalsumas ir nuolatinis domėjimasis padėjo pasiekti vieną iš didžiausių XX amžiaus atradimų, kuris buvo pavadintas Hokingo spinduliavimu. https://elvislab.lt/leidiniai/16219M. I. Sánchez Vegara „Marie Curie“. Skaito R. Jokubauskaitė.
Būdama jauna Marija Kiuri negalėjo studijuoti, nes buvo moteris. O vėliau jos moksliniai pasiekimai buvo pagerbti visame pasaulyje. Radžio ir polonio atradimas dramatiškai pakeitė vėžiu sergančių žmonių gydymo galimybes, ir Marija buvo apdovanota Nobelio premija! Įkvepianti istorija apie protingą ir drąsią moterį, kuri kadaise buvo vaikas ir turėjo svajonę! https://elvislab.lt/leidiniai/16218M. I. Sánchez Vegara „Frida Kahlo“. Skaito R. Jokubauskaitė.
Kai Frida Kalo buvo dar paauglė, autobuso avarija apvertė jos gyvenimą aukštyn kojomis. Negalėdama pakilti iš lovos, ji... ėmė piešti! Autoportretuose Frida atskleidė savo skausmą ir sielvartą, bet kartu parodė aistrą gyventi ir norą išgyventi, todėl tapo viena iškiliausių XX amžiaus menininkių. https://elvislab.lt/leidiniai/16216M. I. Sánchez Vegara „Albert Einstein“. Skaito V. Kubilius.
Nors mažasis Albertas ilgai nepratarė nė žodžio, jo galvoje kirbėjo daugybė idėjų. Berniukas nepritapo mokykloje, bet ypač domėjosi fizika ir matematika. Savo pirmąjį mokslinį darbą jis publikavo dar būdamas paauglys! Albertas gyvenimą paskyrė ryšiui tarp visatos ir laiko tirti bei padėjo pamatus daugybei XX amžiaus išradimų, technologijų. Jo pasiekimai - stulbinami, nors kadaise buvo vaikas, turintis svajonę! https://elvislab.lt/leidiniai/16214L. Rowland „Didvyris Vilkas“. Skaito A. Butvilas.
Vilkas nusiminęs. Jis mėgsta skaityti istorijas apie didvyrius, bet nesijaučia panašus į nė vieną iš jų. Jie žavingi, drąsūs, stiprūs ir nė iš tolo neprimena vilkų!
Bet sykį baisus milžinas įsiveržia į biblioteką - ar Vilkui pavyks jį įveikti? Galbūt tikrasis didvyris - ne žavingas stipruolis, o paprastas, malonus, apsiskaitęs ir narsus herojus? https://elvislab.lt/leidiniai/16215L. Rowland „Kitokia trijų paršiukų istorija“. Skaito G. Pupkevičienė.
„Vilkas!" - suriko choru visi.
O kėslai jo būna visad pikti.
Dar perversi puslapį ir bus prie namų...
O ne! Gali būti, kad jau per vėlu!
Kuomet Beno pasaka prieš miegą buvo netikėtai nutraukta, į jo namus atkeliavo trys maži draugiški paršiukai. Tačiau ir piktas pilkas Vilkas netoliese... Galbūt šį kartą istorija pakryps netikėta linkme? https://elvislab.lt/leidiniai/16205
EPUB (tekstas su garso įrašu)
A. Šlepikas „Mano vardas yra Marytė“. Skaito A. Šlepikas.
„Mano vardas yra Marytė“ – tai Alvydo Šlepiko romanas apie „vilko vaikus“ lengvai suprantama kalba. Romaną parengė dr. Justina Bružaitė-Liseckienė, iliustravo Antanas Skučas. Tai pirmoji lengvai suprantama lietuvių kalba parengta grožinės literatūros knyga. https://elvislab.lt/leidiniai/16265
EPUB (tekstas)
G. Browne „Įtraukioji leidyba Australijoje“.
Australijos įtraukiosios leidybos iniciatyva (angl. Australian Inclusive Publishing Initiative, AIPI) įkurta 2016 m., siekiant skatinti bendradarbiavimu, konsultacijomis ir sutarimu pagrįstą požiūrį sprendžiant prieinamumo problemas Australijoje. Šioje iniciatyvoje dalyvauja leidybos pramonės įmonių, autorių, pardavėjų, redaktorių, dizainerių, rodyklių sudarytojų, bibliotekų, autorių teisių organizacijų, neįgaliųjų asociacijų, vyriausybės ir prieinamo formato teikėjų atstovai. AIPI tikslas – pagerinti Australijoje gyvenančių asmenų, turinčių spausdinto teksto skaitymo negalią, prieinamumą prie paskelbtos medžiagos.
Šis vadovas padeda siekti šio tikslo. https://elvislab.lt/leidiniai/16231
PDF (tekstas)
Sud. M. Griciūnienė „Dalykinės literatūros katalogas 2024“.
https://elvislab.lt/leidiniai/16274Sud. I. Praprovienė „Grožinės literatūros katalogas 2023“.
https://elvislab.lt/leidiniai/16273Sud. M. Griciūnienė „Vaikų literatūros katalogas 2023“.
https://elvislab.lt/leidiniai/16275„ELVIS svetainės naudojimo vadovas dirbantiems su ekrano skaitymo programomis“.
https://elvislab.lt/leidiniai/16281
BRF (tekstas Brailio raštu)
K. Han „Ateina berniukas“.
1980-ieji, Gvangdžu, Pietų Korėja. Ilgą laiką kentėję valdžios priespaudą, žmonės pradeda protestuoti. Nors jų maištas beginklis, jis numalšinamas žiauriais metodais. įsivyravęs visuotinis klaikas paveikia kiekvieną.
Jaunuolis dairosi savo bičiulio Dongho – gyvo ar mirusio; kūną apleidusi sąmonė nori rasti atsakymą į klausimą, kodėl viskas taip susiklostė; priespaudoje gyvenanti tauta ieško savo balso. Neišvengiamai visi susiduria su netektimi, susidorojimu, cenzūra ir visa apimančiu siaubu.
Tragiškų įvykių pasekmės atsiskleidžia pažvelgus į Donghui artimų žmonių gyvenimą: vieni pasirenka mirtį, kiti kovoja su cenzūra, treti atsiriboja nuo viso pasaulio – širdgėla kolektyvinė, tačiau kiekvienas su traumine patirtimi dorojasi savaip. Net ir prabėgus keturiasdešimčiai metų sukilimas tebėra skaudi, neišdiskutuota ir iki galo nesuprasta tema. https://elvislab.lt/leidiniai/16282J. Lieponė „Saulius Siparis. Fortūna, kekše!“.
Kino ir teatro aktoriaus Sauliaus Sipario gyvenimas primena amerikietiškus kalnelius, jame – daug stačių įkalnių ir svaigių nuokalnių. Atradimų ir praradimų. Džiaugsmo ir skausmo. Koks yra tikrasis Saulius Siparis? https://elvislab.lt/leidiniai/16213„Tiflologinis kalendorius 2024 metai“. https://elvislab.lt/leidiniai/16241
Žurnalai
„Ar žinai, kad?“, 2024, Nr. 1. Skaito R. Simanavičius.
https://elvislab.lt/leidiniai/16276„Savaitė“, 2024, Nr. 5, 6, 7, 8 MP3 ir PDF (padidintu šriftu) formatais.
„Mūsų žodis“, 2024, Nr. 2. Skaito V. Kubilius.
https://elvislab.lt/leidiniai/16266„Moteris“, 2024, Nr. 2. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16256„IQ“, 2024, Nr. 2. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16255„Žmonės. Legendos“, 2024, Nr. 1. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16254„Metai“, 2024, Nr. 2. Skaito V. Kubilius.
https://elvislab.lt/leidiniai/16244„National Geographic Kids“ (naujas), 2024, Nr. 1. Skaito G. Pupkevičienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16235
Spausdintos knygos Brailio raštu
A. Shibli „Menka detalė“. 2 kn.
Kvapą gniaužiantis, tirštas romanas, alsuojantis dykumos karščiu, narstantis palestinietišką žemės, gyvybės, istorijos praradimo patirtį, naikinimo ir okupacijos paženklintą būtį. Žymi Palestinos rašytoja Adania Shibli, pagalandusi aštrią plunksną ir sensorikai jautrų žvilgsnį, suaudžia du trapius gyvenimus, skaudžiai išryškina dabartį, nenumaldomai persekiojamą praeities.
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.