2023 balandžio 28 d.

ELVIS kelionės įsibėgėja: garsines knygas jau atrado per 700 skaitytojų

ELVIS mokymai Lioliuose, Kelmės r. (2023 balandžio 20 d.)
ELVIS mokymai Lioliuose, Kelmės r. (2023 balandžio 20 d.)

Vasario mėnesį keliones pradėjęs ELVIS autobusas jau beveik 3 mėnesius nepailsdamas rieda Lietuvos gatvėmis. ELVIS komanda per šį laiką aplankė daugiau nei 30 skirtingų miestų, miestelių ir kaimų, esančių 16-oje Lietuvos rajonų: nuo Šalčininkų iki Pakruojo. Ir nežada sustoti ateinančius penkerius metus!

Sutikome daugybę nuostabių žmonių, išgirdome nemažai gyvenimiškų istorijų ir savomis akimis pamatėme, kaip sužimba žmonių akys supratus, kad kažkada labai mėgta knyga vėl teiks džiaugsmą kitoje – garsinėje – formoje.

Mokymų dalyviai Kulvos bibliotekoje (2023 kovo 23 d.)
Mokymų dalyviai Kulvos bibliotekoje (2023 kovo 23 d.)

Kad ir kaip norėtumėm, vien savo jėgomis negalime kasdien aplankyti ir asmeniškai pagelbėti skaitytojams, pasklidusiems visoje Lietuvoje, todėl šių kelionių metu rūpinamės, kad vietinių bibliotekų ir įstaigų atstovai norėtų ir gebėtų padėti garsinės knygos ieškančiam žmogui. Itin džiaugiamės aktyviu vietinių bibliotekininkų įsitraukimu bei jų noru tapti ELVIS administratoriais. Būtent jie tampa tiltu tarp bibliotekos ELVIS ir atokiausiose Lietuvos vietovėse gyvenančių žmonių. Su vietinių bibliotekininkų pagalba būsimi ir esami ELVIS skaitytojai gali ne tik užsiregistruoti virtualioje bibliotekoje, bet ir sulaukia pagalbos parsisiunčiant knygas ar skolinantis specialiai garsinėms knygoms skirtą grotuvėlį.

Tie, kas jau pasitiko ELVIS autobusą savo mieste, puikiai žino, kad kartu su komanda visada keliauja ir akių gydytojas - optometrininkas, kuriam galima ne tik užduoti klausimus, bet netgi ir vietoje pasitikrinti regą. Būtų galima pagalvoti, kad būtent optometrininkas šiose kelionėse sulaukia daugiausiai dėmesio, tačiau buvome maloniai nustebinti – dalyviai taip pat itin džiaugėsi atvykusiais diktoriais, garsinančiais ELVIS leidinius, ir jų knygų skaitymais. Norėdami atliepti žmonių poreikius, nuo šiol stengiamės diktorius kuo dažniau įtraukti į ELVIS autobuso keliones.

ELVIS komanda prie Biržų bibliotekos (2023 balandžio 12 d., nuotraukos autorius: Biržų biblioteka)
ELVIS komanda prie Biržų bibliotekos (2023 balandžio 12 d., nuotraukos autorius: Biržų biblioteka)

Nuo kampanijos pradžios garsines knygas ir virtualią biblioteką ELVIS atrado daugybė knygų mylėtojų - vartotojais tapo daugiau nei 700 žmonių! 700 žmonių vėl gali skaityti, ir tai yra pats didžiausias džiaugsmas, didžiausias įvertinimas visai bibliotekos komandai, kasdien dirbančiai tam, kad skaityti galėtų visi.

Gegužės mėnesį ELVIS autobusas išvyks į tolimiausią kelionę iki šiol: keliausime į pajūrį ir aplankysime įvairias vietas Gargždų ir Telšių rajonuose bei Palangos biblioteką. Susitikime ten!

Visas būsimas keliones galite sekti ELVIS maršrutų tvarkaraštyje: https://elvislab.lt/elvis-autobusas

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.