2024 birželio 13 d.

Startavo ELVIS mobiliosios programėlės!

Dar 2021 m., vykdydami ELVIS skaitytojų apklausą, iš jūsų išgirdome mobiliųjų programėlių poreikį. Su džiaugsmu pranešame, kad ELVIS programėlės Android ir iOS operacinėms sistemoms jau sukurtos ir pasiekiamos programėlių parduotuvėse (App Store, Google Play ir Huawei AppGalley).

Programėlės kurtos atsižvelgiant į žmonių, negalinčių skaityti įprastai, poreikius, tad yra draugiškos tiek ekrano skaitymo programų vartotojams, tiek tiems, kurie renkasi didesnį šriftą ir ryškesnį kontrastą.

Dvi programėlės – pradedantiems ir įgudusiems garsinių knygų skaitytojams

Kurdami programėles, ne tik analizavome skaitytojų poreikius, bet ir ieškojome sprendimų, leidžiančių sukurti galimybes moderniam ir patogiam skaitymui net ten, kur nėra interneto ryšio ar už jį tiesiog nesinori mokėti. Galiausiai buvo nuspręsta sukurti kelias programėlės versijas: vieną, kurią pavadinome tiesiog „ELVIS“ – įgudusiam vartotojui, kitą, pavadintą „ELVIS mini“ – pradedančiajam garsinių knygų skaitytojui.

Esminiai privalumai, būdingi abiem programėlėms

 • Suderinamumas su balso sintezės programomis.

 • Patogus skaityti šriftas su galimybe pasididinti.

 • Dideli mygtukai ir ikonėlės.

 • Galimybė rinktis juodos ir baltos spalvų kontrastą.

 • Galimybė pagreitinti ir sulėtinti įrašą.

 • „Snaudimo“ ir skirtukų funkcijos.

 • Įsimenama skaitoma vieta.

 • Atsisiųsti ir klausyti be interneto prieigos galima tiek knygų, kiek leidžia telefono atmintis.

Daugiau apie „ELVIS mini“

„ELVIS mini“ – itin paprastai naudojama ir vartotojui draugiška garsinių knygų klausymosi programėlė, kurią papildyti knygomis gali tiek bibliotekininkas, tiek pats naudotojas ar jo artimieji. Programėlės ypatybės:

 • Asmeninė nedidelė garsinių knygų lentyna. Knygas įkelia bibliotekininkas (internetu, atvykti nereikia), taip pat leidinius įsikelti gali ir pats skaitytojas, prisijungęs prie savo ELVIS paskyros kompiuteriu.

 • Lengvas naudojimas – knygos paleidimas vos keliais mygtuko paspaudimais.

 • Tik MP3 formato leidiniai.

 • Jokių perteklinių funkcijų.

Ši programėlės versija prieinama tik Android operacinės sistemos vartotojams (parsisiųsk iš „Google Play“ ir „Huawei App Gallery“).

Daugiau apie „ELVIS“

„ELVIS“ – mobilioji programėlė, skirta įgudusiam vartotojui. Kokie jos privalumai?

 • Tiesiogiai prieinamas visas ELVIS leidinių fondas – daugiau nei 15 tūkst. leidinių tavo telefone, ir nuolat daugėja!

 • Programėlėje integruoti net 4 grotuvai, o tai įgalina skaityti knygas MP3, EPUB, PDF, DAISY formatais bei žiūrėti filmus su garsiniu vaizdavimu.

 • Paieška – pagal raktažodį ir filtrus, o Android operacinės sistemos vartotojai galės naudoti ir paiešką balsu.

 • Galimybė matyti asmeninę skaitymo statistiką.

 • Galimybė pamėgti ir sekti tam tikrus diktorius ar autorius.

 • Galimybė registruotis į ELVIS, pateikiant būklę, dėl kurios negali skaityti įprastai, patvirtinantį dokumentą.

 • Galimybė vertinti leidinius, rašyti komentarus, dalintis leidinių nuorodomis socialiniuose tinkluose, bei daug kitų privalumų!

Ši programėlės versija prieinama tiek Android, tiek iOS operacinių sistemų naudotojams (parsisiųsk iš „Google Play“, „App Store“ ir „Huawei AppGalley“).

Programėles testavo skaitytojai

Ne kartą sakėme, kad kokybiškas ir visapusiškai prieinamas produktas gali būti sukurtas tik į pagalbą pasitelkus vartotojus. ELVIS programėlių kūrimo procese testavimus atliko žmonės, turinys įvairias skaitymą sunkinančias negalias ir sutrikimus, o sukūrus produktą, jį išbandyti ir įvertinti kvietėme visus norinčius.

„ELVIS mobiliosios programėlės buvo kruopščiai testuojamos mūsų skaitytojų – tikrųjų naudotojų, kurie kiekvieną dieną susiduria su skaitymo iššūkiais. Jų atsiliepimai buvo neįkainojami kuriant produktą, kuris atitiktų įvairių skaitymo sutrikimų turinčių skaitytojų poreikius. Ši naudotojų įtraukimo strategija ne tik padėjo mums išvengti praktinių klaidų, bet ir suteikė galimybę suprasti, kaip įvairūs naudojimo scenarijai veikia realioje aplinkoje. Dėkojame mūsų skaitytojams, kurie testavo mobiliąsias programėles įvairiuose etapuose ir prisidėjo prie to, kad jos būtų ne tik funkcionalios, bet ir iš tiesų prieinamos bei patogios naudoti“, – apie kūrimo procesą pasakoja leidybos vadovė Alisa Žarkova.

Gauk pagalbą tau patogiu būdu

Nors ELVIS mobiliųjų programėlių valdymas pakankamai intuityvus, vis tik, kaip ir su kiekvienu nauju produktu, klausimų gali iškilti net ir įgudusiam vartotojui. Mes siekiame, kad šiuo produktu naudotųsi kuo daugiau skaitytojų, todėl kviečiame atsisiųsti ir išbandyti programėles savarankiškai bei naudotis ELVIS programėlių kūrėjų parengta mokomąja medžiaga.

Kilus klausimams ir nesklandumams ar esant mokymų poreikiui, kviečiame kreiptis į mūsų specialistus el. paštu info@elvislab.lt.

Programėlėmis naudotis gali visi, visiems vartotojams pasiekiami atvirosios prieigos leidiniai. Tačiau visą virtualios bibliotekos ELVIS turinį per jas pasieks tik tie skaitytojai, suaugusieji ir vaikai, kurie negali skaityti įprastos knygos dėl fizinių, regos, skaitymo ar kitų sutrikimų, ir šią būklę yra patvirtinę oficialiu dokumentu.

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.