2022 lapkričio 25 d.

#LAB rekomenduoja: knygos apie Vinstoną Čerčilį

Kai Didžiojoje Britanijoje per kelis mėnesius pasikeitė net trys ministrai pirmininkai, #LABrekomenduoja paskaityti apie tą, kuris buvo vienas įtakingiausių ne tik savo šalies, bet ir viso pasaulio politikų.  

1874 m. lapkričio 30 d. gimė Vinstonas Čerčilis, labiausiai išgarsėjęs savo premjeravimu per Antrąjį pasaulinį karą ir skambiomis frazėmis.  

Virtualioje bibliotekoje ELVIS rasi Vinstono Čerčilio parašytas knygas: 

  1. Mano jaunystė, 1874–1904. https://elvislab.lt/leidiniai/14200  

Ši knyga – jo paties ranka rašytas pasakojimas apie vaikystę, jaunystę, kario, rašytojo ir politiko karjeros pradžią. Joje autorius dalijasi prisiminimais apie tėvus, mokslus, dalyvavimą kovos veiksmuose kolonijinėje Indijoje, Pietų Afrikoje ir Sudane, karo korespondento darbą, patekimą į būrų nelaisvę ir pabėgimą iš jos. 

  1. Antrasis pasaulinis karas, T.1 https://elvislab.lt/leidiniai/11015  

Pirmajame atsiminimų tome W. Churchillis rašo apie tarptautinę padėtį po 1919 m. Versalio taikos, A. Hitlerio kelią į valdžią, Londono bei Paryžiaus vyriausybių nuolaidžiavimą naciams. 

  1. Antrasis pasaulinis karas, T.2 https://elvislab.lt/leidiniai/11097  

Antrojo W. Churchillio atsiminimų tomo pavadinimas „Vieni“ puikiai atspindi Didžiosios Britanijos padėtį po Paryžiaus kapituliacijos. 

  1. Antrasis pasaulinis karas, T.3 https://elvislab.lt/leidiniai/11098  

Trečiasis tomas aprėpia laikotarpį nuo 1941 m. vasaros, kai Hitleris užpuolė Sovietų Sąjungą, iki 1943 m. birželio pradžios. Autorius pasakoja apie savo santykius bei susitikimus su Stalinu ir Molotovu, Sovietų Sąjungai tapus Britanijos sąjungininke, pirmuosius vizitus į Maskvą. 

  1. Antrasis pasaulinis karas, T.4 https://elvislab.lt/leidiniai/11099  

Ketvirtasis, paskutinis, W. S. Churchillio atsiminimų tomas apima laikotarpį nuo Vakarų sąjungininkų išsilaipinimo Sicilijoje 1943 m. liepą, fašistinės Italijos dučės B. Mussolinio nušalinimą nuo valdžios iki Ašies valstybių sutriuškinimo. 

Knygos apie Vinstono Čerčilio gyvenimą: 

  1. Sonia Purnell, Clementine Churchill. Pirmosios ledi gyvenimas ir karai https://elvislab.lt/leidiniai/10888  

Sonia Purnell savo knygoje pagaliau praskleidžia garsiosios poros gyvenimo uždangą ir atiduoda duoklę tai, kuri stovėjo greta garsiojo politiko. Ši knyga – įtraukianti istorija apie politikos užkulisius ir privatų Čerčilių gyvenimą. 

  1. Boris Johnson, Churchillio veiksnys. Kaip vienas žmogus lėmė istoriją https://elvislab.lt/leidiniai/9337  

Vieno premjero knyga apie kito premjero gyvenimą. Savita ir netikėta išversta į daugybę kalbų visame  pasaulyje Vinstono Čerčilio biografija. 

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.