2023 birželio 9 d.

#LAB rekomenduoja: Virginijos C. Andrews knygos

Birželio 6 d. minėjome amerikiečių autorės Virginijos C. Andrews 100-ąsias gimimo metines! Šios garsios rašytojos gyvenimas buvo toks pat baisus, kaip ir jos gotikiniai romanai – ir ne tik dėl to, kad šviesiaplaukė gražuolė judėjo neįgaliojo vežimėliu, į kurį atsisėsti privertė dar 17-os mokykloje patirta trauma. Virginija niekada negrįžo į mokyklą ir tapo visiškai priklausoma nuo savo tėvų. Motina gėdijosi savo dukters ir niekur jos neišleido iki pat 40-mečio!
Nuolat būdama namuose, Virginija pradėjo rašyti istorijas ir pasakas. Pirmąją knygą, kurią išleido pasivadinusi savo tikruoju vardu, ji parašė per dvi savaites! Tai buvo gotikinio siaubo novelė „Palėpės gėlės“. Iškart po debiuto 1979 m. knyga buvo uždrausta bibliotekose ir knygynuose visoje šalyje. Tačiau kai knygą išleido „Pocket Books“, ji iškart tapo bestseleriu. Taip, būdama 57 m., Virginija C. Andrews tapo garsia rašytoja ir išleido dar šešis romanus.

Neįtikėtina istorija, tiesa? Biografiniai faktai negalėjo nesužadinti smalsumo, todėl šį penktadienį #LABrekomenduoja atrasti V. C. Andrews kūrinius, kurie, kaip sako jos fanai, apima beveik visus tabu: žmogžudystes, religinį fanatizmą, prievartą, kraujomaišą.

1. Dolangendžerių šeimos saga – penkių knygų serija, kurių pirmoji ir žinomiausia – „Palėpės gėlės“. Keista, kerinti ir šiurpi istorija prasideda nuo keturių vaikų, kuriuos, pasigviešusi turto, motina kelerius metus slėpia nuo žmonių. Vienas jų miršta nuo plaučių uždegimo. Vaikai, praleidę ilgą laiką palėpėje ir nebesulaukę motinos, pabėga. Šioje sagoje tiek paslapčių, tiek netikėtumų ir tiek nenuspėjamų dalykų, kad negalėsi atsitraukti! .

„Palėpės gėlės“ https://elvislab.lt/leidiniai/187

„Žiedlapiai vėjyje“ https://elvislab.lt/leidiniai/231

„Erškėčių keliai“ https://elvislab.lt/leidiniai/1683

„Praeities sėklos“ https://elvislab.lt/leidiniai/227

„Šešėlių sodas“ https://elvislab.lt/leidiniai/228

2. Perlas ūkanose. Rubi neatsistebi prabanga namų, kuriuose Naujajame Orleane gyvena jos šeima, ir neatsidžiaugia meile tėvo, kurio anksčiau nepažinojo. Bet tikroji laimė tuose namuose taip pat nepagaunama, kaip ir pelkių ūkanos. https://elvislab.lt/leidiniai/11891

3. Ilgoji naktis. Lilijan puoselėjo šviesiausias viltis, gyvendama klestinčiame Mildouzo dvare, kol nesužinojo savo gimimo paslapties. Viena po kitos ją užgriūva nesėkmės ir bėdos: mylimos sesers ir motinos mirtys, pažeminimas, tėvo patyčios, tragiškai pasibaigusi pirmoji meilė, šeimos iširimas. Savimyla gražuolis ir plevėsa Bilas Katleris pasiryžęs grąžinti šeimai dvarą, jeigu Lilijan ištekės už jo. https://elvislab.lt/leidiniai/8496

Vartotojų komentarai (0)

Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.