Rugsėjo ELVIS naujienos
Dalinamės rugsėjo mėnesį specialiaisiais formatais parengtų ir įsigytų leidinių sąrašu:
MP3 (garso įrašas)
J. Granneman, A. Sólo „Jautrūs žmonės“. Skaito P. Šironas.
Skubančiame, konkurencijos užvaldytame pasaulyje jautrumas įgijo prastą reputaciją – daugelis klaidingai jį sieja su silpnumu, slepia savyje ir mėgina kitus nuo jo išgydyti. Kiekvienas turime jautriąją pusę, bet maždaug vienam iš trijų žmonių genetiškai nulemta savo aplinką justi gerokai stipriau, nei kartais norėtųsi. Knygoje autoriai dalijasi ilgamete darbo su jautriais asmenimis patirtimi ir pateikia vertingų patarimų, kurie padės geriau suprasti savo jautrią prigimtį ir išmokti džiaugtis jos teikiamomis dovanomis. https://elvislab.lt/leidiniai/16774R. F. Kuang „Geltonveidė“. Skaito B. B. Tauterytė.
Atėnė Liu ir Džiunė Heivord – dvi jaunos rašytojos, tik pirmoji – skaitytojų numylėtinė, o antrąją veikiau galima pavadinti nutylėtine. Džiunė – niekas, nes kas gi nori istorijų apie paprastas baltąsias merginas?
Tapusi netikėtos ir keistos Atėnės mirties liudytoja, Džiunė pasielgia impulsyviai: pavagia ką tik baigtą Atėnės šedevro rankraštį, eksperimentinį romaną apie kinų darbininkų patirtis Pirmojo pasaulinio karo metais.
Argi ši istorija nenusipelno būti paskelbta, kad ir kas ją papasakotų? Taip taria sau Džiunė, o „New York Times“ bestselerių sąrašas patvirtina – ji neklysta.
Pagaliau Džiunė sulaukia šlovės, kurios visada jautėsi nusipelniusi. Tačiau kažkas ketina ją demaskuoti... https://elvislab.lt/leidiniai/16773E. Nevo „Trys aukštai“. Skaito V. Kubilius.
Tvarkingas trijų aukštų namas apsnūdusiame Tel Avivo priemiestyje atrodo tikra ramybės oazė. Čia gyvena pavyzdingos šeimos, prie laiptinės žaliuoja gražiai apkarpyti krūmai ir stovi tvarkingai surikiuoti dviračiai, o už butų durų tvyro kone kurtinanti tyla.
Pirmame aukšte gyvenantis Arnonas sugalvoja, kaip išsiaiškinti jam ramybės neduodančio nutikimo aplinkybes, tačiau patenka į savo paties suregztas pinkles. Suvokdamas, kad priėjo liepto galą, jis beviltiškai ieško išeities. Antrame aukšte gyvenanti Chanė priima į savo namus netikėtai ant slenksčio išdygusį vyro brolį, įklimpusį į nešvarius reikalus. Vis dėlto jųdviejų susitikimas padeda jai išsilaisvinti iš baimės gniaužtų. Trečiame aukšte gyvenanti teisėja Dvora išžengia iš savo su velioniu vyru susikurto saugaus pasaulėlio, prisijungia prie jaunimo demonstracijų ir jose susipažįsta su paslaptingu vyriškiu, kurio tikslas – suartinti ją su seniai nutolusiu sūnumi. Tik ar gali pasitikėti buvusiu žvalgybininku? https://elvislab.lt/leidiniai/16769T. Fontane „Sesilė“. Skaito R. Pranckūnas.
Sesilės gyvenimas susiklosto tragiškai, ji tampa „fasadinės“ santuokos auka. Nei įstatymai, nei tradicijos, nei socialiniai papročiai žmonėms nesuteikia laimės. Nors autoriui ypač svarbios moralinės normos, bet Sesilės pastangos susitaikyti su aplinka tik pagilina jos dvasinę krizę ir pasmerkia ją vienatvei.
Theodor Fontanė neslėpė, kad įsimyli savo sukurtas moteris, pirmiausia „ne dėl jų dorybių, o dėl žmogiškumo, tai yra dėl jų silpnybių ir nuodėmių...“ https://elvislab.lt/leidiniai/16768J. G. Ballard „Aukštnamis“. Skaito R. Simanavičius.
Daktaras Robertas Leingas atsikrausto į Londono pakraštyje neseniai pastatytą aukštnamį, leidžiantį į dangų pažvelgti iš viršaus, o ne iš apačios. Aukštnamis pulsuoja prabanga, svaiguliu ir vakarėliais, kurių įkarštyje gyventojai užmiršta išorinį pasaulį.
Tačiau uždara architektūrinė idilė netrukus ima eižėti, pastate pradeda trūkinėti elektra, o kartu ir žmonių moralės normos. Tarp gyventojų įsižiebia konfliktai, vakarėliai virsta orgijomis, koridoriai ir liftai – kovų lauku. Namo aukštais savo socialinę vertę matuojantys gyventojai atsiduoda primityviems instinktams ir kovoja dėl išlikimo. Greta prabangos įsigali chaosas, negailestingai susidorojantis su aukštnamio hierarchijai nepaklūstančiais gyventojais. https://elvislab.lt/leidiniai/16767F. McFadden „Tarnaitė“. Skaito B. B. Tauterytė.
Šis darbas – mano paskutinis šansas viską pradėti iš naujo. Nepakeldama galvos šveičiu nuostabius Vinčesterių namus, vežioju jų dukrą ir gaminu šeimai skanų maistą.
Stengiuosi nepastebėti, kad Nina jaukia viską aplink vien tam, kad negalėčiau nė atsikvėpti. Vieną liepia, o vos po akimirkos tvirtina sakiusi visai ką kitą. Tik nuleidžiu galvą ir klausau priekaištų. Negaliu prarasti šio darbo.
Gražuolis šeimos galva Endrius Vinčesteris kasdien atrodo vis labiau palūžęs. Kai pažvelgiu į skausmo kupinas jo akis, sunku susilaikyti nepagalvojus, kaip gyvenčiau, jei užimčiau Ninos vietą. Prašmatnūs namai, prabangus automobilis, tobulas vyras. O jeigu...
Tačiau aš turiu ką slėpti. Kaip ir Vinčesteriai. Nesijaučiu saugi netgi savo atokiame kambarėlyje palėpėje. Jis užsirakina tik iš išorės, vienintelis langas neatsidaro, o ant durų matyti keistos žymės, lyg kažkas būtų jas draskęs nagais bandydamas išsiveržti... Ne, tai absurdas. Man paranoja. Juk kartais senas medis suskerdėja. https://elvislab.lt/leidiniai/16738M. Houellebecq „Salos galimybė“. Skaito P. Šironas.
Kultinis prancūzų rašytojas romane kuria savotišką tiltą tarp praeities ir ateities, apversdamas aukštyn kojomis visuotinai pripažįstamą pasaulio sandarą bei savitu, ironišku stiliumi pasakodamas daug nebanalių istorijų, susipinančių į dėmesį kaustantį siužeto kamuolį. https://elvislab.lt/leidiniai/16737A. Shibli „Menka detalė“. Skaito V. Mickevičiūtė.
1949-ųjų vasara. Metai po karo, ištrėmusio ir be namų palikusio 700 000 žmonių, palestiniečių vadinamo Nakba, katastrofa, o izraeliečių – Nepriklausomybės karu. Žiauraus, ties išprotėjimo riba balansuojančio karininko prižiūrima Izraelio kareivių grupė, patruliuodama Nakabo dykumoje, užpuola beduinų stovyklą ir nužudo visus, išskyrus vieną jauną merginą. Vėliau ji prievartaujama, nušaunama ir užkasama smėlyje. Po daugelio metų palestinietė iš Ramalos atsitiktinai perskaito straipsnį apie šią menką jos šalies istorijos detalę. Ji išsiruošia į nelengvą kelionę ir obsesišką paiešką, stengdamasi sužinoti ką nors daugiau apie įvykį, kuris masina ne tik dėl nusikaltimo žiaurumo, bet ir dėl netikėto sutapimo: visa tai nutiko lygiai dvidešimt penkeri metai iki jos gimimo dienos. https://elvislab.lt/leidiniai/16736P. Perry „Knyga, kurią turėtų perskaityti visi jūsų mylimi žmonės“. Skaito V. Mickevičiūtė.
Gyvenimo esmė yra santykiai ir ryšio kūrimas – su šeimos nariais, partneriais, draugais, kolegomis ir, svarbiausia, savimi. Jeigu pavyksta išlaikyti funkcionalius ir stabilius santykius, tampa lengviau suvaldyti sudėtingus dalykus, kurių mums pamėtėja gyvenimas.
Sunday Times bestselerių autorė, psichoterapeutė Philippa Perry šioje knygoje „Knyga, kurią turėtų perskaityti visi jūsų mylimi“ įtraukia skaitytoją į šiltą ir kasdienišką dialogą, o kartu parodo, kaip praktiškai spręsti dideles gyvenimo problemas. https://elvislab.lt/leidiniai/16735M. Desmet „Totalitarizmo psichologija“. Skaito R. Pranckūnas.
Teisė į privatumą ỹra, sparčiai didėja (savi)cenzūra, asmens sveikata vis labiau tampa valstybės reikalu, saugumo tarnybų kišimasis auga eksponentiškai: pastaraisiais dešimtmečiais valdžia nuolat griežtina asmens privataus gyvenimo kontrolę. Hannah’os Arendt regėta distopinė ateities vizija, kad žlugus nacizmui ir stalinizmui, gims naujos rūšies totalitarizmas, kuriam stos vadovauti blankūs biurokratai ir technokratai, įgyja stulbinamai realistiškų bruožų socialiniame horizonte.
Totalitarizmas nėra istorinis atsitiktinumas. Tai logiška kliedesinio tikėjimo žmogaus proto visagalybe pasekmė, klasikinis Apšvietos tradicijos simptomas. Šioje Mattias Desmet knygoje „Totalitarizmo psichologija“ pateikiama įžvalgi psichologinė istorinio totalitarizmo iškilimo ir su juo susijusios masinės formacijos analizė. Čia taip pat pateikiama aštri tokių reiškinių kaip kliovimasis „objektyviais skaičiais“ ir baimės kultūra, kuri aukščiausią tašką pasiekė koronaviruso krizės metu, kritinė analizė. https://elvislab.lt/leidiniai/16727G. Best „Churchillis“. Skaito A. Stulpinas.
Winstonas Leonardas Spenceris Churchillis – viena iškiliausių XX a. istorinių asmenybių ne vien gimtojoje Didžiojoje Britanijoje, bet ir visame pasaulyje. Buldogu pramintas, cigaro iš rankų nepaleidžiantis politikas Antrojo pasaulinio karo metais įtvirtino savo, kaip drąsaus, bekompromisio ir toliaregiško valstybės veikėjo, statusą. Ši istoriko Geoffrey’io Besto biografija išsamiai apibūdina visą W. Churchillio gyvenimą ir padeda geriau suprasti priežastis, dėl kurių politiko vardas yra amžiams įrašytas į žmonijos istoriją. https://elvislab.lt/leidiniai/16726P. Süskind „Pono Zomerio istorija“. Skaito A. Virkutytė.
Tais laikais, kai dar laipiodavau po medžius, gyveno mūsų kaime <...> toks vyras, vardu „ponas Zomeris“. Niekas nežinojo, koks pono Zomerio vardas – Pėteris, Paulius, Heinrichas ar Francas Ksaveras, o gal jį derėjo vadinti daktaru Zomeriu, o gal profesoriumi Zomeriu, o gal profesoriumi daktaru Zomeriu - jis buvo vadinamas vien „ponu Zomeriu“. https://elvislab.lt/leidiniai/16719Y. Gyasi „Kitas pasaulis“. Skaito B. B. Tauterytė.
Paauglystėje Giftė vis prašydavo mamos pasakoti jų šeimos kelionės iš Ganos į Alabamą istoriją. Taip ji ieškojo nusiraminimo herojiškuose šeimos mituose ir meilės istorijos romantikoje. Kai jos tėvas su broliu paniro į sunkią imigrantų realybę Amerikos pietuose, iš keturių šeimos narių liko tik jiedvi su mama. Giftės svajotas gyvenimas išslydo jai iš rankų.
Po daugelio metų, norėdama suvokti jos brolį sunaikinusią priklausomybę nuo narkotikų, Giftė atsigręžia į mokslą. Bet kai jos motina apsistoja kartu, Giftė netrunka suprasti, kad jų šeimos traumų šaknys siekia daug giliau, nei ji kada būtų pagalvojusi. https://elvislab.lt/leidiniai/16718G. Petkevičius „Diena, kai jie ateis“. Skaito R. Pranckūnas.
„Karas Lietuvoje? O vis dėlto ar galėtumėte ranką prie širdies pridėję pasakyti, jog nė karto nepagalvojote, kaip elgtumėtės karo siaubui atėjus į Lietuvos žemę? Jeigu tokių minčių buvo kilę, knyga leis pasitikrinti galimą karo realybę, o jeigu apie tai nesate pagalvoję – ką gi, knyga gali išties nemaloniai nustebinti.
Mano pasakojime atpažinsite netolimos praeities vaizdinius, šalies Nepriklausomybės priešaušrį ir audringą 10-ąjį dešimtmetį. Pajusite alsuojantį nerimą dėl kovojančios Ukrainos, būsite supažindinti su slapčiausiais Kremliaus planais, apsilankysite karo meto Lietuvos vadovybės bunkeryje ir kovosite su Lietuvos kariais gindami Vilnių bei Kauną. Tačiau svarbiausia – jūs mylėsite. Mylėsite tokia didžiule meile, kuri įmanoma sutikus savo gyvenimo žmogų. Dabar tiesiog reikia išgyventi, kovoti – šaltame apkase, bunkeryje, miestuose ir miškuose. Už meilę, už savo šalį. Kaip viskas baigsis, paaiškės tą dieną, kai JIE ateis.“ https://elvislab.lt/leidiniai/16717G. Garcia Marquez „Susitiksime rugpjūtį“. Skaito V. Kubilius.
Kiekvieną rugpjūtį Ana Magdalena Bach keltu plaukia į salą aplankyti motinos kapo. Ji kasmet atlieka tą patį ritualą, apsistoja tame pačiame viešbutyje, bendrauja su tais pačiais žmonėmis. Ana Magdalena yra laimingai ištekėjusi ir neturi priežasties bėgti iš pasaulio, kurį susikūrė su vyru ir vaikais. Tačiau per vieną kelionę ji viešbučio bare išvydo vienišą vyriškį ir pasidavusi vėjavaikiškai pagundai praleido naktį jo glėbyje. Ta naktis pakeitė jos gyvenimą.
Nuo to laiko Ana Magdalena bent vieną kartą metuose tapdavo kitu žmogumi. Kelionės į salą, nenugalima pagunda, slapčiausi troškimai ir tyliai širdyje glūdinti baimė atskleidė moteriai užburiančio pasaulio užkulisius. Pasaulio, kuriame savo vietą buvo radusi ir Anos Magdalenos motina. https://elvislab.lt/leidiniai/16714Y. Mishima „Pavasario sniegas“. Skaito R. Simanavičius.
Keturiuose knygos „Pavasario sniegas“ romanuose pasakojama vienos sielos keturių reinkarnacijų – į aristokratą, nacionalistą ekstremistą, Tailando princesę ir sadistišką našlaitį – istorija; sykiu tai pasakojimas apie Šigekunį Hondą ir jo pastangas skirtingose jo paties sielos reinkarnacijose išgelbėti kiekvieną jų nuo ankstyvos mirties, kuri budistiniame mokyme suprantama kaip karminė lemtis. https://elvislab.lt/leidiniai/16712S. Lemasson „Imperinis Vilnius“. Skaito J. Karazijaitė.
Šioje knygoje pasakojama apie Lenkijos ir Lietuvos klausimą, Prancūzijos ir Rusijos imperijų, Europos politikoje. Vakaruose menkai žinoma buvusi „Abiejų Tautų Respublika“, sudaryta iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Lenkijos Karalystės, vis dėlto suvaidino pagrindinį vaidmenį konflikte tarp svarbiausių savo laikų valdovų: Napoleono ir Aleksandro I. https://elvislab.lt/leidiniai/16711J. M. Coetzee „Lenkas“. Skaito V. Kubilius.
Kūrinyje pasakojama apie lenkų pianistą Vitoldą Valčikievičių – energingą ir „ekstravagantišką baltaplaukį“, pametusį galvą dėl Beatričės, elegantiškos meno mecenatės iš Barselonos. Moteriai tenka pasirūpinti atvykusiu koncertuoti pianistu, tačiau ji tai daro tik iš mandagumo, be entuziazmo: nei koncertas, nei pianisto talentas Beatričės nesužavėjo.
Vis dėlto Beatričė nejučiomis įtraukiama į menininko pasaulį – šis rašo jai laiškus, kviečia kartu keliauti į gastroles, netgi apsilanko jos vyro vasarnamyje Maljorkoje. Regis, jųdviejų santykiai ima skleistis – bet tik pagal Beatričės iškeltas sąlygas.
Nuo pat pradžių bendraudami anglų kalba, kuri nė vienam nėra gimtoji, veikėjai neįstengia visavertiškai išsakyti savo minčių – dėl kalbos barjero pražūva subtilios prasmės, o jų santykiai ilgainiui virsta kone lyčių dvikova. https://elvislab.lt/leidiniai/16710M. Paterson „Vienuoliai ir aš“. Skaito A. Jurkynienė.
Knyga apie tai, kaip paprasta granato sėkliukė, pora neveikiančių ausinių, prikimštas lagaminas, giedančių budistų būrelis ir apdulkėjęs senas skeletas pakeitė vieną gyvenimą. Keturiasdešimt dienų, praleistų budistų vienuolio Tik Nat Hano įkurtame vienuolyne, - tai keturiasdešimt mažų, bet neįkainojamų atradimų, kurie, pasak knygos autorės, rodo mums kelią Namo. https://elvislab.lt/leidiniai/16770
Jaunimui ir vaikams
É. Brisou-Pellen „Perverta kaukolė“. Skaito V. Kubilius.
Klajojantis raštininkas Garenas atkeliauja į Šventojo Mykolo Kalno vienuolyną, kai čia prasideda paslaptingi įvykiai. Dingsta garsi relikvija – vienuolyno globėjo šventojo Obro kaukolė. Paskui išgaruoja senas raštininkas, kažkur nudanginęs svarbius dokumentus. O kai jis surandamas, visus perima siaubas – nejau kaukolė taip žiauriai atsikeršijo? https://elvislab.lt/leidiniai/16777E. Knight „Lesė grįžta“. Skaito V. Kubilius.
Nuostabi anglų rašytojo apysaka apie berniuko ir šuns draugystę. Ir graudi ir linksma dailios, protingos škotų aviganės istorija, iš kurios galime pasimokyti ryžto, meilės, ištikimybės, vilties. https://elvislab.lt/leidiniai/16784J. Kinney „Nevykėlio dienoraštis. Kn. 4, Karštos vasaros dienos“. Skaito V. Kubilius.
Prasidėjo vasaros atostogos. Oras puikus, ir visi vaikai smagiai leidžia laiką lauke. O kurgi Gregoris Heflis? Jis namie, užsitraukęs užuolaidas žaidžia vaizdo žaidimus.
Gregas, save vadinantis „naminuku“, stengiasi įgyvendinti savo vasaros svajonę: gyventi be jokių įsipareigojimų ir taisyklių. Tačiau Grego mama kitaip įsivaizduoja idealias vasaros atostogas – kupinas veiklos lauke ir bendravimo su šeima.
Kieno vizija paims viršų? O gal pasipildžius Heflių šeimai nauju nariu viskas pasikeis? https://elvislab.lt/leidiniai/16776J. Kinney „Nevykėlio dienoraštis. Kn. 2, Sąlygas diktuoja Rodrikas“. Skaito V. Kubilius.
Tik jau neklauskite Grego Heflio, kaip praėjo vasaros atostogos. Jis visai nenori apie jas kalbėti.
Prasidėjus naujiems mokslo metams Gregas trokšta kuo greičiau pamiršti tris vasaros mėnesius. O ypač vieną įvykį...
Nelaimei, Grego vyresnysis brolis Rodrikas žino, ką Gregas norėtų nuslėpti. Tačiau paslaptys tam ir yra, kad būtų atskleistos... Ypač jei jos susijusios su dienoraščiu. https://elvislab.lt/leidiniai/16775I. Narijauskienė „Kaip pelėda Drūlija kantrybės ieškojo“. Skaito G. Pupkevičienė.
Tai pagal specialią metodiką sukurtos smagios istorijos, kuriose tarp eilučių slypi mažiesiems klausytojams skirtos žinutės. Jos stebuklingai lengvai pasiekia vaikų galveles bei širdeles ir yra gerokai patrauklesnės ir aiškesnės, negu tiesiai jiems sakomi prašymai, pasiūlymai ar nurodymai.
Tokių pasakų laikas – ne tik nuostabus būdas bendrauti su vaikais, bet ir puiki galimybė suteikti jiems įvairių žinių, skatinti mąstymą, plėsti žodyną, lavinti atmintį, puoselėti kūrybiškumą. Tai geras metas megzti tvirtą emocinį ryšį tarp pasakotojo ir klausytojo. https://elvislab.lt/leidiniai/16765D. Gancevskaitė „Troleibusu“. Skaito G. Pupkevičienė.
Kiekvieną dieną Rokas važiuoja troleibusu. Štai ir dabar už lango slenka tos pačios vietos, panašūs vaizdai, troleibuse grūdasi tie patys keleiviai. Tačiau kažkas vis dėlto kitaip. Daugiau nerimo, nesaugumo, nežinios. Rokas galvoja apie senelę. Kur ji? Pas ką eiti išlipus iš troleibuso? O Morkis? Gal tai jis tebetupi ant palangės? https://elvislab.lt/leidiniai/16764V. V. Landsbergis „Pūkis ir kėkštas. Pūkio pasakos. Kn. 16“. Skaito V. Kubilius.
Šioje knygelėje rasite istoriją apie draugystę, paslaptis ir gražius darbus.
„Pūkio pasakos” – tai knygelės 2-7 metų vaikams, kuriose paprasta ir linksma forma pasakojama apie bendraamžio lapiuko pasaulio pažinimą, draugus, pramogas, skaudžias ir linksmas gyvenimo pamokas. https://elvislab.lt/leidiniai/16763O. Tokarczuk „Ponas Išraiškingasis“. Skaito V. Kubilius.
Ponas Išraiškingasis turi gražų, įsimenantį veidą ir yra labai savimi patenkintas. Jis mėgsta darytis asmenukes ir skelbti jas virtualioje erdvėje. Tačiau vieną dieną pažvelgęs į veidrodį, jis su siaubu pastebi, kad jo bruožai išbluko, o veidas virto dėme. Ar gali Ponas Išraiškingasis susigrąžinti prarastą turtą – nepriekaištingai gražų veidą? Ar pasaulis vėl juo žavėsis? Ar jis atgaus asmeninio unikalumo, išskirtinumo jausmą? https://elvislab.lt/leidiniai/16762E. Ratkelytė-Bylienė „Penelapė pasaulio krašte“. Skaito G. Pupkevičienė.
Tai smagi istorija apie lapę, išsiruošusią į Pasaulio Kraštą. Apie tokią kelionę svajoja daugelis, tačiau ne kiekvienas žino, kur tas Kraštas yra. Penelapė pakeliui sutinka draugus – Barsuką, Vilką, Kiškį, Ūdrą, Ežiuką, – ir kartu mėgina rasti teisingą kryptį. Kuo toliau nuo namų, tuo pasaulis platesnis, o Kraštas tolsta...
Gal jo visai nėra? O gal yra ne vienas? Kad ir kaip būtų, taip gera grįžti namo ir suprasti, kad kiekvienos kelionės prasmė yra ne kelio galas, o pati kelionė. https://elvislab.lt/leidiniai/16761I. Narijauskienė „Pelėda Drūlija ir diena NE“. Skaito G. Pupkevičienė.
Tai smagios istorijos, kuriose tarp eilučių slypi mažiesiems klausytojams skirtos žinutės. Jos stebuklingai lengvai pasiekia vaikų galveles bei širdeles ir yra gerokai patrauklesnės ir aiškesnės, negu tiesiai jiems sakomi prašymai, pasiūlymai ar nurodymai.
Tokių pasakų laikas – ne tik nuostabus būdas bendrauti su vaikais, bet ir puiki galimybė suteikti jiems įvairių žinių, skatinti mąstymą, plėsti žodyną, lavinti atmintį, puoselėti kūrybiškumą. Tai geras metas megzti tvirtą emocinį ryšį tarp pasakotojo (Jūsų) ir klausytojo (vaiko). https://elvislab.lt/leidiniai/16760R. M. Avia „Netobulieji“. Skaito V. Mickevičiūtė.
Visos šeimos turi trūkumų. Išskyrus mano. Tėvai dirba svajonių darbus. Seserys stropumo ir pažangumo įsikūnijimas. Visi pritrenkiančios išvaizdos, o gyvenimo būdas – sveikuoliškas. Mes tikri tobulieji.
Na, išskyrus mane. Susimoviau per egzaminus. Man patinka nesiprausti. Ir dar, aš dievinu nesveiką maistą. Mano geriausias draugas sako, kad trūkumų turi visi, bet…
O kas, jei mano šeima visai ne tobula, o tik dedasi tokia? https://elvislab.lt/leidiniai/16733
EPUB (tekstas su garso įrašu)
J. Verne „Aplink Žemę per 80 dienų“. Skaito V. Kubilius.
Žiulis Vernas (Jules Verne) – vienas iš nuotykių knygų žanro pradininkų. Jo knygos stebina originaliais siužetais, įdomiais veikėjais bei neribota fantazija. „Aplink Žemę per 80 dienų“ – viena iš žymiausių autoriaus istorijų, kurioje skaitytojai, kartu su knygos herojais, leisis į pašėlusią kelionę aplink Žemės rutulį. https://elvislab.lt/leidiniai/16778
BRF (tekstas Brailio raštu)
Calvino „Ponas Palomaras“.
Palomar – taip vadinama astronominė observatorija, ilgą laiką galėjusi girtis didžiausiu teleskopu pasaulyje. Tai taip pat pagrindinio šios knygos veikėjo, nuolat surandančio, kur įbesti savo žvilgsnį, pono Palomaro, vardas. Tik jis, nors kartais ir žiūri į žvaigždes, mieliau renkasi tyrinėti ir mintimis narstyti paprastesnius, kasdieniškus dalykus, ieškoti kosmiškų gelmių juose. Taip Palomaro akiratyje atsiduria sūrio gabalėlis, pasimetusi šlepetė, gekono įpročiai, bangos lūžis, nuo varnėnų juoduojantis Romos dangus. Atsakymai į visatos slėpinius ir sudėtingiausius gyvenimo klausimus, jo nuomone, glūdi visur – net ir menkiausias objektas, bet koks išskirtinesnis reiškinys ir potyris nusipelno būti ištirtas ir apmąstytas. Tad jis be paliovos žvalgosi ir stebi, kurpia nebylius dialogus, visur ir visada bando perskaityti visatos kodą. https://elvislab.lt/leidiniai/16772J. P. Toussaint „Visa tiesa apie Mari“.
Romanų „Mylėtis“ ir „Pabėgti“ tęsinys. Tai šiuolaikinė vyro ir moters jausmų studija, aistros istorija, papasakota su subtilia ironija, grakščiu aristokratizmu ir stipria nuotykinio romano intriga. https://elvislab.lt/leidiniai/16729
Žurnalai
National geographic Lietuva, 2024, Nr. 9. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16786IQ, 2024, Nr. 9. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16783Mūsų žodis, 2024, Nr. 9. Skaito A Butvilas.
https://elvislab.lt/leidiniai/16782Savaitė, 2024, Nr. 36, 37, 38, 39 MP3 ir EPUB formatais.
National geographic kids, 2024, Nr. 7. Skaito G. Pupkevičienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16731Moteris, 2024, Nr. 9. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16730Žmonės. Legendos, 2024, Nr. 4. Skaito R. Rainienė.
https://elvislab.lt/leidiniai/16709
Brailio raštu
J. E. Pacheco „Mūšiai dykumoje“. – 1 kn.
Karlo, pamažu tampančio paaugliu, patirtis nenusileido intensyvumu tyrai ir svaiginančiai meilei, ištikusiai susipažinus su draugo Džimo mama. Šio susižavėjimo, neįmanomo troškimo ir asmeninės transformacijos istoriją, atkuriamą dabarties Karlo, lydi pasakojimas apie kintančią aplinką ir šalį, modernėjantį žvilgsnį. Mūšiai dykumoje – lengvas, nuoširdus kūrinys, dingusio pasaulio liudijimas, tikslus šalies ir laiko, kuriame meilė ir smurtas visad gyvavo šalia vienas kito, pjūvis.G. García Márquez „Susitiksime rugpjūtį“. – 2 kn.
Romanas parašytas kerinčiu, tik Márquezui būdingu stiliumi. Nepailstamai stebinanti ir nuostabiai jausminga knyga – tai nebaigta giesmė apie gyvenimą, palaimos pergalę prieš nenumaldomą laiko tėkmę, apie moters geismą ir meilės paslaptis.
Norėdami parašyti komentarą, turite prisijungti.