Waris Dirie, Jeanne D'Haem
Dykumų aušra

Waris Dirie, Jeanne D'Haem

Dykumų aušra

bestselerio „Dykumų gėlė“ tęsinys

Autorius:
Pavadinimas:
Dykumų aušra
Papildoma informacija:
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
7 val. 20 min. 23 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-01-5775-6
Išleidimo duomenys:
Alma littera 2023 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
4.4
4 įvertinimai
viršelis
Aprašymas

Knygos „Dykumų gėlė“ tęsinys.

Norėjau grįžti į gimtąją žemę ir pamatyti ją kitu žvilgsniu. Tik nežinojau, kaip tai padaryti, nes rasti šeimą atrodė neįmanoma, beveik taip pat neįmanoma, kaip kupranugarių mergaitei tapti garsiu modeliu.

Tarptautiniu bestseleriu tapusios knygos „Dykumų gėlė“ autorės gyvenimo istorijos antroji dalis „Dykumų aušra“.

Waris Dirie pirmoji išdrįso prabilti apie lyties organų žalojimą Afrikoje ir pasidalijo asmenine patirtimi. 1997 metais ji tapo Jungtinių Tautų ypatingąja ambasadore ir prisidėjo prie kovos su mergaičių apipjaustymu visame pasaulyje.

Nors Waris Dirie pabėgo iš Somalio, ji niekada nepamiršo, iš kur yra kilusi. Bado ir prievartos kupinas gyvenimas, kur moterys neturi balso, vos nepasiglemžė jos pačios, bet kartu jis suteikė stiprybės ir atsparumo likimo smūgiams. Drąsi, atkakli, pajuokauti nevengianti moteris po dvidešimties metų pagaliau grįžta į Somalį aplankyti artimųjų, bet visų pirma ją gena motinos ilgesys.

Ši knyga yra Waris sugrįžimo istorija ir nepaneigiamas įrodymas, kad galima ką nors labai mylėti, bet drauge išsaugoti teisę kovoti su mylimo žmogaus ydomis.

„Dykumų aušra“ – tai pasakojimas apie sugrįžimą namo.

„Neįtikėtina drąsa, didžiausias įkvėpimo šaltinis.“
Eltonas Johnas

Waris Dirie yra neeilinė moteris. Ji gimė 1965 metais Somalyje, dykumos klajoklių šeimoje. Milžiniško populiarumo sulaukusioje knygoje „Dykumų gėlė“ ji papasakojo savo gyvenimo istoriją. Vos penkerių metų ji patyrė Afrikos klajoklių gentyse plačiai paplitusį genitalijų apipjaustymą, palikusį ne tik fizinius, bet ir gilius dvasinius randus. Vengdama tėvo suplanuotų vestuvių su gerokai vyresniu vyru dvylikametė Waris pabėgo iš namų. Po ilgų klajonių pasiekusi Londoną dirbo valytoja, kol greitojo maisto užkandinėje merginą pastebėjęs fotografas Terence’as Donavanas atvėrė jai duris į modelių pasaulį.

Waris Dirie – pasaulinio garso modelis, odos priežiūros kosmetikos „Revlon“ veidas. 1997 metais tapo ypatingąja Jungtinių Tautų moterų teisių ambasadore Afrikai, ji padeda kovoti su mergaičių lyties organų žalojimu.

Jeanne D’Haem – mokslų daktarė, pasakojimų rinkinio apie Šiaurės Somalį „Paskutinis kupranugaris“ autorė. Keletą metų Somalio kaimelyje ji dirbo mokytoja kaip taikdarių būrio atstovė. Jos kūrybą spausdino „Scribner’s“, „New Rivers Press“, „The New York Times“. Jeanne keliauja po JAV knygų klubus, kur skaito paskaitas ir bendrauja su skaitytojais.