Edith Wharton
Linksmybės namai

Edith Wharton

Linksmybės namai

romanas

Autorius:
Pavadinimas:
Linksmybės namai
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
16 val. 1 min. 8 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-03-0784-7
Išleidimo duomenys:
Svajonių knygos 2022 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
2.5
1 įvertinimas
viršelis
Aprašymas

Klasika yra klasika.

Edith Wharton – pirmoji moteris rašytoja, apdovanota Pulitzerio premija už grožinę literatūrą.

Pirmą kartą išspausdintas 1905-aisiais, romanas „Linksmybės namai“ šokiravo tuometinę visuomenę, atskleisdamas suvaržymus, kuriuos patiria moteris, išdrįsusi pretenduoti į santuokos teikiamas privilegijas neprisiimdama įsipareigojimų.

Lili Bart, graži, sąmojinga ir išprususi mergina, yra mėgstama didelius turtus paveldėjusių aristokratų namuose, jos prielankumo siekia vis didėjantis būrelis nuvorišų. Bet baigiančios trečią dešimtį Lili padėtis darosi nesaugi: kilmingai, tačiau beturtei merginai, turinčiai brangių pomėgių, reikia turtingo vyro, kuris padėtų išsaugoti aukštą padėtį ir suteiktų prabangų gyvenimą, prie kurio ji pripratusi. Daug vyrų jos siekia, vis dėlto kažkas – gal išrankumas, o gal principai, – trukdo išsirinkti tinkamą porą.

Pasakojimas apie socialinę atskirtį. Šiame kūrinyje E. Wharton atskleidžia savo kaip neprilygstamos pasakotojos talentą, aštrus jos žvilgsnis pastebi žiaurumą, slypintį po nuglaistytu aukštuomenės gyvenimo paviršiumi. Kaip „Nekaltybės amžius“ ir „Etanas Fromas“, šis jos kūrinys taip pat yra ekranizuotas.