Ben Wilson
Metropolis

Ben Wilson

Metropolis

miesto istorija – nuo senovės iki šiandien

Autorius:
Pavadinimas:
Metropolis
Leidinio formatas:
MP3
Kalba:
Leidinio trukmė:
21 val. 58 min. 56 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-427-490-9
Išleidimo duomenys:
Kitos knygos 2021 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Tai mokslo populiarinimo knyga, kurioje autorius Ben Wilson gyvai ir įtraukiančiai pasakoja apie žmonijos išradimus ir pasiekimus, kurių atsiradimą nulėmė miestai.

Žmonijos istorija trunka jau daugiau nei du šimtus tūkstančių metų. Ir tik pastaruosius šimtmečius didelė populiacijos dalis gyvena urbanizuotose vietovėse. Visgi miestai, kaip niekas kitas, nulėmė stiprią civilizacijos raidą.

„Metropolis. Miesto istorija – nuo senovės iki šiandien“ – plačiajai visuomenei skirtas leidinys, kuriame bestselerių rašytojas, istorikas Ben Wilson kviečia į kelionę po daugiau nei dvidešimt pasaulio miestų. Ekskursija prasideda nuo Uruko, kuris gyvavo prieš septynis tūkstančius metų.

Keliaujame chronologine tvarka, o autorius kiekvienam miestui skiria po temą. Kosmopolitizmas ir politika Atėnuose, kūno malonumai Babilone, maudymosi kultūra Romoje, gatvės maistas ir imigracija Bagdade… Apsilankysite Liubeke, Londone, Mančesteryje, Čikagoje, Paryžiuje, Niujorke, Varšuvoje, Los Andžele ir kituose pasaulio miestuose.

Ben Wilson akcentuoja miestų svarbą ir įtaką naujovėms ir išradimams. Atėnuose buvo sugalvota susirinkimų aikštė, o septyniolikto amžiaus Amsterdamo gyventojams buvo prieinami namų patogumai. Autorius kalba apie tai, kad migracija ir daugiakultūriškumas visada buvo miesto gyvenimo dalis, o jų istorija apima pasaulio istoriją.

Klajodamas tarp dangoraižių, užsukdamas į priemiesčius, paliesdamas organizuotų nusikaltimų, meno, religijos, kultūros temas, autorius siūlo patrauklų žvilgsnį į tai, kaip miestas keičia žmones ir kaip jie keičia miestą.

Pasakodamas anekdotus, istorijas ir įdomius faktus knygos „Metropolis. Miesto istorija – nuo senovės iki šiandien“ autorius kuria itin malonią skaitymo patirtį.