Nicholas Evans
Arklių užkalbėtojas

Nicholas Evans

Arklių užkalbėtojas

Autorius:
Pavadinimas:
Arklių užkalbėtojas
Diktorius:
Papildoma informacija:
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
10 val. 53 min. 20 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
9986023114
Išleidimo duomenys:
Alma littera 1997 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Nicholas Evans – anglų rašytojas, kino scenarijų autorius. „Arklių užkalbėtojas“ (1995) – pirmas jo romanas, pasaulyje sulaukęs stulbinančio pasisekimo ir iki šiol tebesąs bestselerių sąrašuose.

Romaną „Arklių užkalbėtojas“ N. Evansas parašė grįžęs iš kelionės po pietvakarių Angliją.
Ten sutiktas kalvis rašytojui papasakojo apie arklių užkalbėtoją, sugebantį kuždėjimu nuraminti ir sutramdyti narčiausius žirgus.
Pagal šią istoriją 1995 m. parašyta ir į daugiau kaip dvidešimt kalbų išversta knyga iškart sužavėjo milijonus skaitytojų visame pasaulyje; garsus JAV režisierius ir aktorius Robertas Redfordas pagal ją sukūrė filmą.

Slidžiame kaimo kelyje vairuotojas nesuvaldo furgono ir šis nuslysta į pakelę, užkliudydamas jodinėjančią paauglę. Mergaitė, Greisė Maklin, ir jos žirgas Piligrimas stipriai sužeidžiami. Sužeidžiami ne tik jų kūnai, bet ir sielos: po avarijos netekusi kojos, Greisė vis labiau užsisklendžia savyje, o nešvariame kaimo tvarte įkalintas Piligrimas tampa nebesuvaldomas ir agresyvus. Veterinarai, praradę viltį sutramdyti žirgą, siūlo jį pribaigti, tačiau mergaitės motina, garsi žurnalistė Anė Maklin, nusprendžia rizikuoti viskuo, ką turi, ir, prievarta įsisodinusi dukrą bei pasiėmusi Piligrimą, išvyksta į Montaną ieškoti neįtikėtinomis galiomis garsėjančio vyro, Tomo Bukerio, gebančio švelnumu pasiekti ir nuraminti visų kenčiančių būtybių sielas. Per kelias savaites pasikeičia ne tik mergaitės ir jos žirgo, bet ir visų kitų gyvenimai...

Raktažodžiai