Kurt Vonnegut
Motina naktis

Kurt Vonnegut

Motina naktis

romanas

Autorius:
Pavadinimas:
Motina naktis
Diktorius:
Papildoma informacija:
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
8 val. 4 min. 52 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
9986-504-44-9
Išleidimo duomenys:
Asveja 1997 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
5.0
3 įvertinimai
viršelis
Aprašymas

Kurtas Vonegutas - rašytojas, kuris į karą, mirtį ir kitus neišvengiamus įvykius visuomet žvelgė per absurdiškumo ir humoro prizmę. 1961 m. parašytas romanas „Motina naktis“ tai tarsi memuarai, kuriuos iš Amerikos kilęs nacių propagandistas Hovardas Kembelas rašo Izraelio kalėjime laukdamas teismo už karo nusikaltimus. Tai knyga apie šnipą arba bandymą juo apsimesti. "Esame tas, kas stengiamės atrodyti, todėl labai svarbu, kuo vis dėlto nusprendžiam apsimesti."

1923 m. vos vienuolikos sulaukęs Hovardas Kembelas išvyko į Vokietiją. Pirmiausia jis vertėsi kaip dramaturgas ir politika nesidomėjo. Pagrindinis jo rūpestis – žmona Helga, pagrindinė visų jo pjesių aktorė. Kai jo tėvai prieš prasidedant karui pabėgo iš šalies, jis toliau dirbo, įstojo į nacių partiją, bet liko abejingas politikai ir nacizmui. Netikėtai jį užverbuoja amerikičių žvalgyba. Jis tampa amerikiečių šnipu, o slėpdamasis turi sukurti aršaus nacisto įvaizdį. Prasidėjus karui, Kembelas ima ryžtingai kopti karjeros laiptais Gėbelso vadovaujamame propagandos aparate. Galiausiai jis tampa balsu, kuris kreipėsi į amerikiečius, kviesdamas juos prisijungti prie nacių. Jei kartais atrodo, kad Kembelo pavardė kažkur girdėta, galbūt jau teko su juo susitikti skaitant Vonneguto žymiausią darbą „Skerdykla nr. 5“?

Pagrindinė romano mintis, kuri atsikartoja vėl ir vėl – esame tie, kas stengiamės būti ir atrodyti, todėl ypač svarbu, kuo nusprendžiame tapti. „Motina naktis“, kurios pavadinimą Vonnegutas pasiskolino iš Goethės „Fausto“, yra iššūkis skaitytojo moraliniams jausmams. Ar iš tiesų Hovardas Kembelas kaltas? Ir kuo iš tiesų jis kaltinamas? Vonegutas, sau būdingu satyros ir juodojo humori stiliumi juodą ir baltą sulieja į pilką – taip skaitytojas atsiduria pilkojoje zonoje, kur pasirinkti ypač sunku.