National Geographic Kids, 2024, Nr. 5

National Geographic Kids, 2024, Nr. 5

[Nacionalinės geografijos draugijos žurnalas vaikams]

Autorius:
--
Pavadinimas:
National Geographic Kids, 2024, Nr. 5
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
1 val. 10 min. 39 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
2029-5316
Išleidimo duomenys:
Atverk pasaulį 2024 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Birželio mėnesionumerioskaitytojai išsamiai susipažins su povandeniu pasauliu, sužinos įdomių faktų apie koralinius rifus ir aštuonkojus.

Povandeninis miestas
Autorius Crispin Boyer

VANDENINIS MIESTAS Nors atrodo, kad koralinis rifas yra rami ir tyli vieta, jame įsikūrusios būtybės nuolat darbuojasi: jos stato, valo, saugo ir prižiūri koralinį rifą, kuriame gyvena. „Jūros atogrąžų miškais“ neretai vadinami koraliniai rifai yra tarsi povandeniniai miestai. Rifų gyventojai bendradarbiauja, kad padėtų savo bendruomenei klestėti. „Kiekvieno gyvūno vaidmuo svarbus, siekiant užtikrinti koralinių rifų ekosistemos gerovę“, – sako jūrų biologas Kiho Kimas (Kiho Kim). Susipažink su gyvūnais, besidarbuojančiais šiame povandeniniame didmiestyje.

10 įdomių faktų apie koralinius rifus
Autorė Laura Goertzel

Ar žinojai, kad koralų žiedai, primenantys medžio rieves, parodo rifo amžių? Ar tai, kad chirurgai naudoja koralus, atkurdami žmogaus kaulą? Birželio mėnesio žurnale skaityk ir sužinok dar daugiau faktų.

Aštuonkojų paslaptys
Autorė Alex Schnell

Tyrinėtoja Alex Nors aštuonkojai yra labai drovūs ir mėgsta slapstytis, geriau susipažinę su tavimi, jie nori tapti tavo draugais. Kartą, autorė nardydama koraliniame rife šalia Driežų salos, netoli Australijos šiaurės rytinės pakrantės, pamatė iš už uolos stebinčią mėlynojo aštuonkojo patelę. Ji atrodė labiau smalsi nei išsigandusi ar agresyvi. Po 45 minučių aštuonkojė pradėjo plaukti tolyn. Pasukusi galvą, ji pažvelgė į Alex, lyg klausdama: „Kodėl neseki iš paskos?“ Tokio kvietimo ji negalėjau atsisakyti, todėl prisijungė prie jos. Prieš grįždama į savo slėptuvę, ji ištiesė čiuptuvą ir palietė Alex, tarsi sakydama „Sudie!“ Tada ji nuplaukė šalin. Kokie yra aštuonkojai, sužinokite skaitydami naują numerį.