Apie ką nesikalbu su mama

Apie ką nesikalbu su mama

15 atvirų pasakojimų

Autorius:
--
Pavadinimas:
Apie ką nesikalbu su mama
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
7 val. 15 min. 20 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-466-793-0
Išleidimo duomenys:
Tyto alba 2024 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Mūsų mamos – tai pirmieji mūsų namai, todėl nuolatos bandome pas jas sugrįžti. Prisiminti, ką reiškia turėti vienintelę vietą visame pasaulyje, kuriai iš tikrųjų priklausai.

Studijų laikais amerikiečių prozininkė Michele Filgate pradėjo rašyti esė apie savo patėvį ir ankstyvajame amžiuje patirtą seksualinį priekabiavimą. Prireikė daug laiko suprasti, kad pasakojimo centre iš tiesų yra ne kas kita, kaip kintantis jos ryšys su mama. Po publikacijos ši esė sulaukė didžiulio dėmesio spaudoje ir socialinėse medijose, o reakcijų gausa paskatino M. Filgate sudaryti rinktinę „Apie ką nesikalbu su mama. 15 atvirų pasakojimų“, kurioje garsūs šiuolaikiniai rašytojai viešai prabyla apie savo mamas – rūpestingas ir šaltas, paprastas ir mįslingas, skaudinančias ir įskaudintas.

Rašytoja Cathi Hanauer prisėda pasišnekėti su mama, už kurią didžiąją gyvenimo dalį kalbėjo jos vyras. Melissa Febos pasitelkdama mitologiją analizuoja natūralų savo atsiskyrimą nuo mamos ir asmeninės laisvės troškimą. Nayomi Munaweera dalijasi drąsia išpažintimi apie pamažu ryškėjančią mamos psichikos ligą. André Aciman prisimena vaikystę su kurčia mama, kurios niekada nedomino žodžiai, o Julianna Baggott atskleidžia, ką reiškia augti su mama, kuri pasakoja per daug.

Iš viso skaitytojų laukia 15 įsimintinų, jautrių, vietomis šokiruojančių istorijų apie skirtingus motinystės atspalvius, žeidžiančius ir gydančius mamų žodžius bei tai, ką iš pirmųjų savo namų išsinešame į tolesnius santykius.

„Kiekviena esė – tai atskiras meno kūrinys, pasižymintis savomis personažų linijomis ir nušvitimais. M. Filgate nuveikė didžiulį darbą, surinkdama šiuos su meile ir užsidegimu parašytus tekstus.“
Los Angeles Review of Books

„Tiesiog ryte prarysite šias puikiai parašytas ir tokias reikšmingas istorijas apie nuoširdumą, skausmą ir psichologinį atsparumą.“
Elizabeth Gilbert, knygos „Valgyk, melskis, mylėk“ autorė