National Geographic Kids, 2024, Nr. 2 (kovas)

National Geographic Kids, 2024, Nr. 2 (kovas)

[Nacionalinės geografijos draugijos žurnalas vaikams]

Autorius:
--
Pavadinimas:
National Geographic Kids, 2024, Nr. 2 (kovas)
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
58 min. 57 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
2029-5316
Išleidimo duomenys:
Atverk pasaulį 2024 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Kovo mėnesio žurnale susipažinsite su grenlandiniais ruoniais, sužinosite šį bei tą apie brangakmenius ir sužinosite įdomių faktų apie graikų mitologiją.

Ant ledo su grenlandiniais ruoniais
Autorius Bertie Gregory

10 dienų amžiaus grenlandinio ruonio jauniklis guli ant ledo lyties Šv. Lauryno įlankoje, netoli Kanados krantų. Jo mama – jau vandenyje. Prunkšdama ji kviečia jauniklį prisijungti. Išplėtęs tamsias gailias akis, jauniklis žiūri į mane, lyg klausdamas: „Ką man daryti?“ Tai – dešimta mano diena Kanadoje, praleista filmuojant ruonių jauniklius pirmosiomis jų gyvenimo dienomis. Šie mažyliai gimsta atšiauriame pasaulyje, kuriame jie turi greitai išmokti išgyventi. Svajoju parodyti visiems, kokie ištvermingi yra šie mieli padarėliai. Apie grenlandinius ruonius skaitykite žurnale.

Nuostabūs brangakmeniai
Autorė Catherine D. Hughes

Sužinok, ką tavo gimimo mėnesio akmuo sako apie tave. Na, o jei gimei kovą – tavo akmuo yra akvamarinas, kuris simbolizuoja drąsą.

Leopardo gelbėjimas
Autorė Elizabeth Hilfrank

Beveik 1 m ilgio peiliais kirsdami cukranendres, darbininkai randa ant žemės tupintį jauniklį. Jis toks mažas, kad jo akys dar nė neatsimerkė. Niekas nežino, kiek laiko mažylis praleido vienas, bet aišku, kad be mamos priežiūros ir maisto jis neišgyvens ilgiau nei savaitę. Laimei, cukranendrių pjovėjai žino, ką daryti. Jie nutraukia darbą ir perspėja miškų departamentą, o jo specialistai iškviečia gyvūnų gelbėjimo organizaciją „Wildlife SOS“.

Graikų mitologija
Autorė Kay Boatner

30 šaunių faktų apie graikų mitologiją. Štai keletas jų: pusiau žmonės, pusiau arkliai kentaurairaudavo ir svaidydavo medžių kamienus, kad apsigintų nuo priešų; sakoma, kad dievų pasiuntinys Hermis sugalvojo gimnastiką ir boksą.