Ŭn-ju Kim, Sébastien Falletti
Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos

Ŭn-ju Kim, Sébastien Falletti

Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos

devyneri metai pragare

Pavadinimas:
Pabėgimas iš Šiaurės Korėjos
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
4 val. 28 min. 32 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-01-5572-1
Išleidimo duomenys:
Alma littera 2023 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
5.0
3 įvertinimai
viršelis
Aprašymas

„Tą dieną mama peržengė ribą, už kurios nebėra kelio atgal. Vėl matau ją, stovinčią svetainėje, o jos akys dega nauju ryžtu, tokiu nepanašiu į vakardienos neviltį. Mano akyse ji išdrįsta padaryti tai, kas maniau esant tiesiog neįmanoma. Ji ryžtingu žingsniu prieina prie pagrindinės sienos, pasistiebia ant pirštų galų, ištiesia rankas ir nuima Kim Ir Seno ir Kim Čong Ilo portretus. Tai spalvotos nuotraukos po stiklu auksuoto medžio rėmuose. Du mūsų vadai, saugoję mus dieną ir naktį nuo pat mano vaikystės, ir dabar saugo visus šalies namus. Jie visur, kiekviename pastate, net Pchenjano metro vagonuose. Kim Ir Seno išrastoje naujoje totalitarinėje religijoje jie yra šventi objektai.“

Tikra sukrečianti istorija apie Eunsun Kim vaikystę Šiaurės Korėjoje, apie šalyje siaučiantį badą, nuo jo mirštančius giminaičius ir kaimynus. Jos vienintelis tikslas – išgyventi, tai pasiekti galima tik pabėgant į Kiniją. Eunsun su mama ir seserimi pavyksta tai įgyvendinti, tačiau tuo jų bėdos nesibaigė – visos trys buvo parduotos kaip vergės, slapstėsi nuo Pchenjano ir Pekino policijos, buvo sulaikytos, tardomos ir kankinamos „perauklėjimo“ stovyklose.

Ieškodama išeities vieną dieną Eunsun įkalbino mamą leistis į naują kelionę: kirsti Kinijos-Mongolijos sieną ir Gobio dykumą, kad pagaliau pasiektų išsvajotąją žemę – Pietų Korėją.

Knygoje Eunsun Kim atvirai ir nuoširdžiai pasakoja savo ir savo šeimos istoriją, kad pasaulis sužinotų, kaip tūkstančiai vyrų ir moterų kasdien bando kirsti Šiaurės Korėjos sieną bėgdami nuo bado ir totalitarinio režimo.

„Noriu pamatyti, kaip mano žmonės Šiaurės Korėjoje išsilaisvina iš diktatūros, dešimtmečius laikiusius juos pavergtus, skurstančius ir atskirtus nuo pasaulio. Kad ši svajonė taptų realybe, pasaulis turi atverti akis ir pamatyti siaubingą Šiaurės Korėjos gyventojų padėtį. Kimų dinastija taip sėkmingai izoliavo savo karalystę, kad pasaulis tarsi pamiršo priespaudoje gyvenančių tėvynainių likimą. Jei ši istorija prisidės prie bendro šios negandos suvokimo ir atskleis likusiam pasauliui Šiaurės Korėjos režimo neteisybes ir tragišką anachronizmą, ji buvo papasakota neveltui.“