Jeva Skalecka
Jūs nežinote, kas yra karas

Jeva Skalecka

Jūs nežinote, kas yra karas

Jevos dienoraštis

Autorius:
Pavadinimas:
Jūs nežinote, kas yra karas
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
2 val. 41 min. 17 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-01-5410-6
Išleidimo duomenys:
Alma littera 2023 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
5.0
1 įvertinimas
viršelis
Aprašymas

Šią knygą audio formatu dovanoja „Telia Lietuva“. Nes įdomiau tik gyvenimas visiems.

Knyga skirta skaitytojams nuo 10 metų.

Kiekvienas žino žodį „karas“. Bet labai nedaug žmonių supranta, ką tai iš tikrųjų reiškia. Galite sakyti, kad šis žodis siaubingas ir gąsdinantis, bet nė neįsivaizduojate baimės, kurią jis atneša. Ir kai netikėtai stojate į akistatą su karu, pasijuntate visiškai sutrikę, apimti išgąsčio ir nevilties. Visi jūsų planai sunaikinami be įspėjimo. Kol nepabuvote kare, jūs nežinote, kas tai yra.

Ankstyvą 2022 m. vasario 24-osios rytą Jeva su močiute ir kaimynais slepiasi šaltame rūsyje nuo žemę drebinančių sprogimų. Dar prieš pora savaičių ji linksminosi gimtadienio šventėje, paskui per vieną dieną visas jos ir kitų Ukrainos žmonių kasdienis pasaulis subyrėjo į šipulius. Negailestinga karo jėga nuo pat pirmų akimirkų ėmė glemžtis viską: namus ir miestus, žmonių gyvybes... Bet yra dalykų, kurių neįmanoma sunaikinti.

Ši knyga – tai sukrečiantis, bet kartu ir šviesos kupinas dvylikametės ukrainietės Jevos dienoraštis, kurį ji pradėjo rašyti Rusijai užpuolus Ukrainą. Paauglė iš Charkivo aprašo pirmųjų dienų siaubą, nežinią, baimę, o kartu ir drąsą, nepalaužiamą žmonių, ypač vaikų, valią, troškimą išlikti, liudyti tiesą ir nepasiduoti tiems, kurie juos jėga nori parklupdyti ir sunaikinti.

Knygą rekomenduoja Michaelis Morpurgo, knygos „Karo žirgas“ autorius!

Knyga:
• Tikra istorija, užrašyta dvylikametės ukrainietės pirmaisiais karo mėnesiais.
• Karo realybė parodoma skaitytojo bendraamžio akimis: ką jis jaučia ir galvoja, kokie išgyvenimai užklumpa; knygoje nėra pernelyg atvirų, detalių karo baisumų aprašymų.
• Skatina niekada nenuleisti rankų, net baisiausiose gyvenimo situacijose neapleisti savo draugų, artimųjų ir neprarasti vilties.
• Pabaigoje pateikiami ir kitų vaikų, Jevos draugų, pasakojimai apie išgyvenimus pirmosiomis karo dienomis.
• Autentiškas autorės pasakojimas byloja ir apie karo baisumus, ir apie išskirtinį vaikų gebėjimą atsigauti, atsitiesti, tikėti geresne ateitimi.