Jonathan Henry Sacks
Moralė

Jonathan Henry Sacks

Moralė

bendrasis gėris permainų laikais

Pavadinimas:
Moralė
Leidinio formatas:
MP3
Kalba:
Leidinio trukmė:
12 val. 45 min. 3 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-466-586-8
Išleidimo duomenys:
Tyto alba 2021 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
5.0
1 įvertinimas
viršelis
Aprašymas

Buvusio vyriausio Jungtinės Karalystės rabino Jonathan Sacks filosofinė knyga „Moralė. Bendrasis gėris permainų laikais“ – jaudinantis tekstas apie dorybių ir vertybių svarbą šiandieniniame pasaulyje.

Viešasis diskursas tapo toksišku, šeimos vertybės nyksta, didėja piktnaudžiavimas narkotikais, depresija plinta lyg epidemija. Daugelis baiminasi, kas bus ateityje. Vaizduodamas susiskaldžiusią visuomenę, pasaulį, kuriame gyvename, autorius mus kamuojančias problemas priskiria moralinės bendruomenės sunykimui.

Knygoje „Moralė“ tikėjimo lyderis ir intelektualas Jonathan Sacks šiandieninę krizę sieja su tuo, kad praradome tvirtą, bendrą moralės kodeksą ir savo interesus iškėlėme aukščiau bendro gėrio. Rūpintis morale palikome rinkai ir valstybėms, tačiau nė vienas iš jų negali mums parodyti, kaip gyventi.

Jonathan Sacks veda skaitytojus nuo senovės Graikijos, iki šių laikų, parodydamas, kad nėra laisvės be moralės ir atsakomybės, teigdamas, kad visi turime atlikti savo vaidmenį ir atstatyti bendrą moralinį pagrindą.

Filosofinė knyga „Moralė. Bendrasis gėris permainų laikais“ yra įkvepianti pasaulio vizija, kurioje visi galime rasti savo vietą ir į ateitį žiūrėti be baimės. Jonathan Sacks kalba apie tai, kaip augantis individualizmas, populizmas, socialinė žiniasklaida bei žmonių nenoras dirbti kitų darbui neša žmoniją pasroviui. Nagrinėdamas senovės doktrinas autorius aiškiai iliustruoja savo mintis ir įkvepia skaitytoją pereiti nuo „aš“ prie „mes“, atkurti moralinę bendruomenę bei atgauti laisvę.

Vien ekonomikos rinkos ir liberali politika negali palaikyti visuomenės laisvės. Tam reikia trečio elemento. Moralės, rūpesčio kitų gerovei, atjautos, noro galvoti ne tik apie tai, kas naudinga „man“, bet ir tai, kas naudinga mums visiems kartu.