Zigmas Vitkus
Lietuvos kasdiena

Zigmas Vitkus

Lietuvos kasdiena

nuo akmens amžiaus iki šių dienų

Autorius:
Pavadinimas:
Lietuvos kasdiena
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
4 val. 44 min. 52 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-01-5880-7
Išleidimo duomenys:
Alma littera 2024 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Tai spalvinga Lietuvos kasdienio gyvenimo istorija: kokius būstus statė mūsų protėviai, ką ir kaip valgė, kuo rengėsi, kaip palaikė higieną ir gydėsi, kaip augino vaikus, kuo vertėsi, kaip ilsėjosi, galų gale, kaip jautėsi. Visa tai ir daugiau rasite šioje istoriko Zigmo Vitkaus parašytoje ir dailininkės Jūratės Veteikytės smagiais, pagauliais piešiniais iliustruotoje knygoje.

Sužinokite, kaip gyveno mūsų protėviai – medžiotojai, kariai, žemdirbiai, amatininkai, pirkliai ir kunigaikščiai, moterys ir vyrai, mergaitės ir berniukai – nuo akmens amžiaus iki mūsų dienų!

Tai antras atnaujintas Zigmo Vitkaus knygos „Lietuvos kasdiena“ leidimas, kuriame apstu ne tik naujų iliustracijų bei nuotraukų, bet ir atnaujintų istorinių pasakojimų.

Kasdienybė sudaro didžiąją mūsų gyvenimo dalį, todėl ji apie mus, mūsų šalį ir apskritai civilizaciją pasako labai daug. Ne veltui istorikai tyrinėja ne tik karus, taikos sutartis, valdovų valdymo ypatybes, bet ir paprastų žmonių gyvenimą – nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Šiandien, įpratę naudotis visokiausių nuostabių išradimų gausa, daugelis neįsivaizduojame, kaip galėtume išsiversti be automobilio, išmaniojo, indaplovės ar kitų gerų dalykų, todėl ši knyga lyg laiko mašina nukels į įvairius Lietuvos istorijos laikotarpius, kad pro rakto skylutę žvilgtelėtumėte, kaip gyveno mūsų protėviai, kaip keitėsi jų kasdienybė bėgant amžiams, ir palygintumėte, kuo mūsų gyvenimas dabar kitoks, o kuo galbūt liko panašus jų. (Mėgstate šaltibarščius? Juos mėgo ir mūsų protėviai!)