Lina Dirmotė
Sibilė
vienas trijų moterų gyvenimas
Kartą gyveno tokia Ingrida Eleonora Drungilaitė, paprasta nedidelės šalies pilietė, patirianti moteriškas krizes ir turinti vieną kitą paprastą norą. Žvelgiant iš šalies, ji tokia pati kaip ir visi kiti žmonės. Bet tik žvelgiant iš šalies. Nes iš tiesų po viena jos asmenybės dalimi slypi dar viena, o po šia – dar ir trečioji: keista ir mistiška, ta, kurią įvairios patirtys atsiveja net iš praeitų šimtmečių ir kuri primena vieną liūdną pasaką. Pasaką apie Undinėlę.
Įveikdama išorines ir vidines kliūtis romano herojė iriasi per gyvenimo bangas link savo didžiausio troškimo – būti mylima Vyro. Darydama ir labai drąsius, o kartais ir labai kvailus pasirinkimus, ji lukštenasi iš savo kokono ir vaduojasi iš lemtingojo scenarijaus gniaužtų.
Netikėti siužeto posūkiai ir žmogaus vidinio pasaulio nuogumas skaitytojui sukels įvairių emocijų: nuo juoko iki ašarų, nuo pykčio iki atjautos. Ir leis pamatyti tai, kas slypi kone kiekviename mūsų – beribį asmenybės kosmosą, įvairiapusį, daugialypį, išoriniam stebėtojui bemaž nepažinų. Ir gal padės nesuklysti lemtingą apsisprendimo akimirką.
„Sibilė“ – ypatingas romanas, žinomos psichologės-psichoterapeutės Linos Dirmotės (buv. Vėželienė) grožinės kūrybos debiutas. Autorė puikiai pažįstama ir vertinama rimtos psichologinės literatūros skaitytojų, svarbiausia jos knyga „Septynios didžiosios nuodėmės psichologo kabinete“ (2018) nuolat perleidžiama, populiarios ir knygos „Žuvis medyje“ (2020), „Vidurio amžiaus paauglystė, arba Ką veikti po 50-ies?“ (2021). Lina – ilgametė tinklaraščio „Gyvoji psichologija“ autorė, lektorė, vadovauja psichoterapinėms, profesinio augimo bei šokio terapijos grupėms. Gyvena ir dirba Vilniuje.