John Maxwell Coetzee
Jėzaus mirtis. Kn. 3

John Maxwell Coetzee

Jėzaus mirtis. Kn. 3

romanas

Pavadinimas:
Jėzaus mirtis. Kn. 3
Leidinio formatas:
MP3
Kalba:
Leidinio trukmė:
6 val. 24 min. 48 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-444-347-3
Išleidimo duomenys:
Sofoklis 2020 | Vilnius
Prieinamos kopijos rengėjas:
5.0
1 įvertinimas
viršelis
Aprašymas

Trilogijos „Jėzaus vaikystė“, „Jėzaus mokyklos metai“, „Jėzaus mirtis“ trečioji knyga.

Romane vėl sutinkame tuos pačius veikėjus – berniuką Dovydą ir jo įtėvius Simoną bei Inesą. Dovydas, kurį Simonas kadaise sutiko bėgdamas iš neįvardintos šalies, išaugo į aukštą dešimtmetį. Jis pamišęs dėl futbolo ir kankina savo tėvus nesibaigiančiais klausimais. Simonas nežino, ką į juos atsakyti, bet mėgsta stebėti gatvėje su draugais kamuolį spardantį berniuką.

Vieną dieną netoliese įsikūrusių vaikų namų direktorius Chulijus Fabrikantė pakviečia Dovydą ir jo draugus pažaisti futbolo su našlaičiais. Sužavėtas berniukas nusprendžia, kad jo vieta yra našlaičių namuose, juk jis neturi tėvų. Simonas su Inesa negali padaryti nieko, kad jį sustabdytų. Ar jie turi teisę prieštarauti? Tačiau neilgai trukus namus palikusį Dovydą užklumpa liga, keičianti viską. Vaikas tolsta nuo pasaulio ir palieka daugybę klausimų. Kas yra ši berniukas, bandantis suprasti pasaulį per skaičius, žvaigždes, šokius ir futbolą?

„Jėzaus mirtis“ – paskutinė J. M. Coetzee poetinės ir filosofinės sakmės apie Dovydo gyvenimą dalis. Šiame romane, kuriame ieškoma viso ko prasmės, Nobelio premijos laureatas vėl patvirtina nepaprastą savo talentą.

Paskutinėje trilogijos dalyje autorius išjaučia giliausius tėvų skaudulius ir kelia klausimus, kas yra našlaitis, ką reiškia būti tėvais, kada laikas paleisti savo vaikus ir kas nutinka, kai kilnūs principai susiduria su šiurkščiomis kasdienio gyvenimo detalėmis. Kaip ir ankstesnės knygos, „Jėzaus mirtis“ priverčia permąstyti savo vertybes ir iškelia naujų klausimų.