Leszek Kołakowski
Mini paskaitos apie maksi dalykus

Leszek Kołakowski

Mini paskaitos apie maksi dalykus

Autorius:
Pavadinimas:
Mini paskaitos apie maksi dalykus
Diktorius:
Leidinio formatas:
MP3
Kalba:
Leidinio trukmė:
7 val. 56 min. 1 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-5-420-01832-3
Išleidimo duomenys:
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Knygoje surinkti pamąstymai, kuriais žymus lenkų filosofas Leszek Kołakowski dalinosi to paties pavadinimo televizijos laidose. Pats autorius juokaudavo, kad laidos populiarios, nes žiūrovams per jas pavyksta neužmigti. Be to, jis nekalba apie politiką.

Visgi temos, kurias Leszek Kołakowsk liečia paskaitose, yra labai įvairios bei kasdieniškos. Knygos tekstuose kalbama apie iš pažiūros ne itin filosofinius klausimus: šlovę, keliones, skolas, prietarus, terorizmą, smurtą ar seksą. Autoriaus įžvalga ir humoro jausmas leidžia jam padaryti stebėtinus ir tikslius pastebėjimus tiek apie kasdieninį gyvenimą, tiek apie amžinus žmogaus prigimties dėsnius. Tuo pačiu filosofas garantuoja vertingų pamąstymų akimirką ir tikrą skaitymo malonumą.

Knygoje „Mini paskaitos apie maksi dalykus“ – trys serijos, kuriose autorius derina savo erudiciją ir humoro jausmą. Pirmoji serija liečia tokias temas kaip lygybė, melas, dorybė, sėkmė, neatleistina išdavystė, laisvė, prabanga, prievarta ir kt. Antroji serija kviečia diskutuoti apie Dievą, pagarbą gamtai, prietarus, jaunystę, nieko neveikimą, tautinius stereotipus ir apie tai, kas gera ir kas teisinga. Trečia ir paskutinė serija liečia atleidimą, buvimą savo paties savininku, praeitį ir ateitį, laidotuves, draugus ir priešus. Taip pat čia rasite Leszek Kołakowski spėjimus apie religijos ir filosofijos ateitį.

Esė žanro knyga nereikalauja filosofinio pasirengimo. Autorius kalba paprastai, visiems suprantama kalba, tačiau neplaukia vien tik viršutiniais problemos sluoksniais, nevengia aštresnių ir gilesnių pjūvių. Vertingas leidinys aktualus kiekvienam mąstančiam žmogui, kuris nenori pamesti aiškios minties šiame netikrų naujienų pasaulyje.

Raktažodžiai