Qing Li
Miško maudynių menas ir mokslas
Japonų miško medicinos eksperto daktaro Qing Li knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku: apie gydantį gamtos poveikį žmogui“ privaloma kiekvienam žmogui, kuris nori pagerinti savo savijautą šiame neįtikėtinai greitame pasaulyje. Sustokime bent minutėlei!
Shinrin reiškia mišką, o Yoku – maudynes. Miško maudynės yra terapija, kurios tikslas išmokyti žmones sąmoningai leisti laiką medžių apsuptyje, panirti į aplinką bei ne tik jaukiai praleisti laiką gražioje vietoje, bet ir pagerinti savo sveikatą. Knygoje autorius dalijasi savo tyrinėjimų patirtimi ir pasakoja apie miško bei augalų naudą tiek vidinei, tiek fizinei žmogaus būklei.
Knyga „Miško maudynės. Shinrin-Yoku: apie gydantį gamtos poveikį žmogui“ yra ypač aktuali šiais laikais, kuomet mūsų organizmas nespėja su gyvenimo sparta. Dabartinis gyvenimo būdas labai skiriasi nuo pirmykščio. Senovės žmogus gyveno lėtai, labai daug laiko praleisdavo gamtoje. Natūralu, kad pavargę nuo streso, miesto, aplinkos ir triukšmo, mes ramybės ieškome miškuose bei parkuose, taip suartėdami su savo protėviais. Tiesa, dar viena šiuolaikinio žmogaus bėda – nebemokame atsipalaiduoti net ramioje aplinkoje. Būtent sąmoningai ilsėtis miške ir moko „miško maudynių“ principai. Knyga apima ne tik teorinius metodus, bet pateikia ir praktinių patarimų, kurie padės kokybiškai atstatyti jėgas.
Qing Li teigia, kad pasaulyje ateis toks laikas, kai medikai nustos rašyti cheminių vaistų receptus ir nukreips žmones į miško terapiją. Shinrin-Yoku nėra naujas mokslas. Japonijoje su stresu nesusitvarkantiems darbuotojams miško maudynės skiriamos jau nuo nuo 1980-tųjų metų. Šalyje įsikūrę daugiau nei 60 miško terapijos centrų. Ši sveikatingumo tradicija yra propaguojama Japonijos valdžios, o miško vonios 2017-aisiais metais buvo įvardintos kaip vienos iš svarbiausių pasaulinių SPA tendencijų.
Projekto „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“ leidinys.