Edmundas Lekevičius
Takoskyros žmogus
tarp žemiškojo rojaus ir pražūties
Projekto „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“ leidinys.
Biologijos teoretikas Edmundas Lekevičius savo knygoje „Takoskyros žmogus. Tarp žemiškojo rojaus ir pražūties“ dalijasi mintimis apie žmogaus rūšį, prigimtį, evoliuciją bei apie žmonijos laukiančią kelionę per istoriją ir ateitį.
Kiekvieno mąstančio žmogaus mintys kartais nukrypsta į globalias problemas, todėl ši knyga tiks visiems besidomintiems aplinkiniu pasauliu. Evoliuciją ir ekologiją tyrinėjantis mokslininkas Edmundas Lekevičius savo tekste aprėpia daugybę aktualių klausimų.
Paliesdamas Homo Sapiens raidos pradžią autorius svarsto, kodėl pirmykštis žmogus išlipo iš patogaus medžio, kuriame galėjo saugiai ir toliau gyventi bei netvirtu žingsniu patraukė į pavojingą savaną. Kur mus tai nuvedė? Kiek prigimtinio plėšrumo ir instinktų liko mūsų protuose? Ar kadaise medžioklę pakeitusi ir sėslumą atnešusi žemdirbystė buvo teisingas pasirinkimas?
Edmundo Lekevičiaus aptariamos temos kerta taikliai ir verčia pagalvoti plačiau. Gal ir susimąstėme visais laikais aktualiomis temomis - kokia gyvenimo prasmė ar kur ieškoti laimės? Gal ir ne kartą? Tačiau daug knygoje aptariamų problemų galėjo likti pražiūrėtos ir neužkabintos. Autorius žadina skaitytojo sąmonę neleisdamas ignoruoti svarbių dalykų.
Kapitalizmas, šiuolaikinė kultūra, socialinės problemos, technologijų raida, tėvus valdantys vaikai, Dievo išsižadėjimas, nutolimas nuo gamtos – dalykai, kurie daro įtaką žmonijos ateičiai. Edmundas Lekevičius kelia klausimus, kokia bus ta ateitis, kada ir koks likimas laukia žmonijos.