Inga Baranauskienė
Lietuvos valdovų paslaptys

Inga Baranauskienė

Lietuvos valdovų paslaptys

Kęstutis ir Birutė

Pavadinimas:
Lietuvos valdovų paslaptys
Leidinio formatas:
Kalba:
Leidinio trukmė:
8 val. 55 min. 32 sek.
ISBN/ISSN/ISMN numeris:
978-609-484-204-7
Išleidimo duomenys:
Obuolys 2020 | Kaunas
Prieinamos kopijos rengėjas:
0 įvertinimų
viršelis
Aprašymas

Ko gero Kęstučio ir Birutės meilės istorija gali konkuruoti tik su Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės romanu. Skandalingas dievams tarnauti pasišventusios vaidilutės Birutės pagrobimas tapo legenda ir buvo, ko gero, romantiškiausia tų laikų meilės istorija. Inga Baranauskienė siūlo išsamiau susipažinti anuometiniais įvykiais, tačiau knygos „Lietuvos valdovų paslaptys“ istorija yra ne tik apie tai.

Gedimino sūnus. Vytauto tėvas. Regis, sunku istorijos puslapiuose konkuruoti su tokiais vardais. Tačiau Kęstutis tikrai nebuvo nustumtas į šešėlį, nors valdžią visą gyvenimą dalinosi su savo broliu Algirdu.

Kunigaikščio gyvenimas buvo iš tiesų spalvingas. Jis rengė perversmus, laužė priesaikas, nuožmiai kovojo, o grobdamas vaidilutę nepaisė tuometinių tradicijų. Skamba, lyg valdovas būtų neturėjęs skrupulų, tačiau, vis dėlto, Kęstutis pagarsėjo kaip garbingas lyderis, kurį gerbė net ir jo nuožmiausi priešai. Kęstutis buvo paimtas į kryžiuočių nelaisvę, o kunigaikščio pabėgimas iš Marienburgo tvirtovės – dar vienas intriguojantis ir romantiškomis detalėmis apipintas pasakojimas.