Socialinės tikrovės mediacija
kultūra, politika ir visuomenė
Intensyvi informacijos produkcija ir jos cirkuliavimas globaliame tinkle radikaliai keičia pasaulio ir jame vykstančių procesų suvokimą, nes socialinė tikrovė tampa vis labiau medijuota ir transformuota. Tai prilygsta gyvenimui nuolatinių iššūkių sąlygomis ir skatina komunikacijos procesų tyrėjus telkti dėmesį į medijų ir jų santykio su įvairiomis gyvenimo sritimis tyrimus.
„Socialinės tikrovės mediacija: kultūra, politika ir visuomenė" knygos tekstų autoriai – Lauras Bielinis, Ignas Kalpokas, Kęstas Kirtiklis, Edgaras Klivis, Renata Stonytė ir Renata Šukaitytė – imasi užduoties atskleisti mūsų laikų mediacijos fenomeną iš įvairių perspektyvų, teoriniu ir praktiniu požiūriu nagrinėdami socialinės terpės mediaciją ir mediatizaciją politikos ir vizualinės kultūros lauke.
Knygos „Socialinės tikrovės mediacija. Kultūra, politika ir visuomenė" įvadinis tekstas skiriamas diskurso formavimosi ir metateorinių problemų šiuolaikinėje komunikacijos mokslų teorijoje analizei; pirmoje knygos dalyje gilinamasi į mediacijos proceso daromą įtaką šiuolaikinei politikos komunikacijai ir politikai; antrojoje – analizuojamas dokumentinis kinas kaip paranki priemonė skirtingoms politinėms ir pilietinėms pozicijoms skleisti; o paskutinioji knygos dalis skiriama socialinių ir politinių diskursų mediacijai teatre analizuoti.
Projekto „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“ leidinys.